Úlovek

Úlovek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259274/mid_ulovek-WcZ-259274.jpg 4 93 30

Lovkyně informací série

Další napínavý thriller z pera autorky bestselleru Lovkyně informací s jedinečnou hrdinkou, která neumí žít bez nebezpečí – a přitahuje problémy. S krví na rukou a duší zatíženou vinou prchá Vanessa Michael Munroeová do Džibuti, aby se tam na čas ukryla před ne zrovna legální minulostí, před odpovědností, před výčitkami svědomí. Bývalá elitní lovkyně informací teď pracuje pro místní námořní bezpečnostní tým a snaží se vyhnout jakémukoli konfliktu. Daří se jí to až do chvíle, než ji její šéf přinutí nastoupit jako člen ochranky na loď směřující do Keni. Jakmile Vanessa odhalí, co je na palubě, rozhodne se utéct – příležitost se jí naskytne v okamžiku, kdy je loď přepadena. V náhlém popudu s sebou vezme i zraněného kapitána. K jejímu překvapení se však piráti mnohem víc než o nelegální zásilku zajímají právě o něj. Vanessa však svůj úlovek hned tak nedá – přinejmenším dokud nezjistí, co za tím vším vězí.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Catch , 2014

kikies
12.12.2016 3 z 5

4. díl je opravdu nejslabší. Dokonce i ta obálka se mi líbí nejmíň. Příběh je zbytečně komplikovaný, překombinovaný a zdaleka ne tak záživný, jak bývalo zvykem u předchozích dílů. Africké reálie jsou největším přínosem knihy, ale bohužel se obávám, že superhrdinka Michael začíná lehce blednout. Asi se autorka už pomalinku vyčerpává....

Mil@n
05.07.2016 3 z 5

Slabota, rozvláčné, překombinované.

gad
22.05.2016 3 z 5

Tentokrát Michael nacházíme v Africe. Dostane se do nebezpečné mise, kdy její život bude viset opravdu na vlásku. Pouze díky své houževnatosti a touze po pomstě se opět postaví na nohy, aby uvedla věci na pravou míru.
Po předchozích třech dílech, jak zde již mnohokrát zaznělo, trochu slabší a to nejen díky tomu, že nemusím teplo a příběhy z afrického prostředí. Přesto je to stále dobré čtení, plné zvratů a napětí a přijde-li další pokračování, opět do něj půjdu.

Ivana11
30.03.2016 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, i když se mi z knih, které autorka vydala, byl tento díl asi nejslabší. Co chybělo v akčnosti, to napravila pěkným popisem života v Africe.

Hella
29.03.2016 2 z 5

Slabota. Asi bych se měla překonat a přečíst to ještě jednou a pomalu, abych všechny ty zvraty v druhé půlce knihy pořádně pochopila, jenže mě to tak nebavilo, že tohle bohužel nehrozí.

derminator
21.02.2016 4 z 5

Musím zde souhlasit milí čtenáři, že toto je asi nejslabší kniha ze série o Munroové, ale mám rád Afriku a kniha je zde plná informací o Somálsku a Keni dozvíte se zde věci, které ví málo kdo a spisovatelka je vidět, že mnoho let v Africe prožila a zná zdejší poměry. Co knize tedy chybí na kvalitě napětí doplňují právě infa o Africe a také docela dobrá zápletka v knize, ale i tak mě kniha přijde méně akční než všechny předchozí a také méně zajímavá, ale i tak se těším na další pokračování a milovníkům Munroové mohu i doporučit i když chvílemi se budete nudit. Mé hodnocení 65%.

Eidalon
01.02.2016 3 z 5

Čtvrtá kniha Taylor Stevensové (01_Lovkyně informací_2011, 02_Neviňátko_2012, 03_Loutka_2014) se stejnou hlavní hrdinkou a opět nové prostředí – tentokrát pirátské vody Somálska a horké problémy dnešní doby.

Hlavní hrdinové zůstávají a pochopit jejich vzájemný vztah a vazby a pochopit Vanessu, to znamená mít přečteny všechny tři díly. Byť dějově na sebe knihy nijak nenavazují – jedná se o čtyři různé samostatné mise - hlavní hrdinové se v čase vyvíjejí a vytvářejí si k sobě vazby a vztahy se kterými autorka ve čtvrtém díle volně pracuje a předpokládá, že je čtenář z předchozích knih zná.

Kdo je Vanessa Michael Munroeová, Miles Bradford ale i ostatní, to si autorka „odbyla“ ve své první knize. Knihy na sebe navazují jen časovou posloupností.

Úlovek je příběh, který vrací Vanessu na východní pobřeží Afriky, do horkých pirátských somálských vod. Setkáte se zde se svojí hrdinkou v trochu jiné pozici, ale stále je to profesionálka, která musí za splněním svých cílů jít až za hranu běžného chování. Je to boj o holý život na hraně všeho myslitelného.

Vanessa se po předchozí misi (viz třetí díl knihy) „schovává“ do prostředí jí tak blízké, afrického kontinentu. Zařazuje se po bok dalších kolegů ve speciální agentuře zajišťující ozbrojený doprovod lodím, které brázdí nebezpečné somálské vody. Nestabilita země, její roztříštěnost, chudoba vede k rozmachu pirátství pod vlajkou moderní doby. Únos lodí, žádání výkupného, to je dnešní realita Somálska a jeho jednotlivých částí, kterou autorka předestírá zcela bez jakékoli fixe, dnešní Somálko je opravdu takové . . .

Vanessa využívá svých zkušeností, svého jazykového nadání, své strategie a nakonec i sílu v potírání své identity. Poklidný život v běžné praxi je však narušen speciální dodávkou – ochranou lodi, která, zdá se, má své speciální tajemství.

Rozbíhá se příběh, kdy hlavní roli hraje opět Vanessa a její instink a inteligence ruku v ruce s její schopností splynout a vybojovat své osobní vítězství.

Čtvrtý příběh se čte opět vcelku dobře, ale přesto za předchozími trochu zaostává, hlavně poslední část knihy je krkolomná a jakoby psaná bez propracovanosti předchozích kapitol. Rychlé zvraty působí nevěrohodně a tak trochu kalkulovaně, jakoby autorka chtěla mít závěr knihy a všechny otevřené linie příběhu rychle dořešeny a konečně za sebou . . .

Za mne tentokrát 3 hvězdy, i když zasloužené.

Safienka
16.01.2016 3 z 5

Nejslabší díl z již vydaných. Děj se na můj vkus dost často táhnul a postrádal více akce. Na druhou stranu určitě zajímavé prostředí Somálska.

makke
15.01.2016 5 z 5

Úžasné reálie, sice nedokážu posoudit jak moc "způsoby" obchodníků odrážejí africkou realitu, ale to je vedlejší, protože kniha je napsaná tak, že to prostě autorce věřím. Navíc po všech (sice skvělých) studených severských či britských autorech mi trocha Afriky přišla k duhu.

Fifth Element
25.09.2015 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale s každým dalším dílem se čtivost celé série snižuje.. Nicméně nelze popřít, že se těším na překlad pátého dílu, anotace mě docela zaujala :)

piráti pašeráctví únosy Somálsko hawala

Taylor Stevens