Lovec králíků

Lovec králíků
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333157/bmid_lovec-kraliku-JUE-333157.jpg 4 3299 3299

Šestý díl série o komisaři Joonu Linnovi. Mistr thrilleru Lars Kepler je zpět s novým strhujícím příběhem o komisaři Joonu Linnovi. Joona Linna sedí už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. Nyní ho však odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě švédského ministra zahraničí totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzy přibývat, spojuje cosi jiného… On i Saga Bauerová musejí pracovat v utajení a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Müllera. Ten má v úmyslu poprvé se postarat o svého syna Sammyho, kterého dosud zanedbával. Avšak místo tří týdnu poklidného soužití je čeká děsivý boj o život. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o deseti malých králících, dejte se na útěk, protože právě tu před smrtí slyšely všechny oběti Lovce králíku. ----- Lovec králíku je opravdu neskutečně napínavý. Je tak dobrý, že je prakticky nemožné odložit ho dřív než po přečtení všech 520 stran. A právě to z něj dělá prozatím vůbec nejlepší Keplerův román. Udržet konstantní napětí na tolika stránkách je mimořádný úspěch. –Fadrelandsvennen Lars Kepler je tak schopný vypravěč, že jsem mu úplně podlehl: startuje plnou rychlostí, a jak pomstychtivý Lovec králíku získává před hlavními postavami náskok, tempo se ještě zrychluje. - Dagens Nyheter Lars Kepler je mistr nečekaných zvratů, tok vyprávění plyne, intenzita se stupňuje až k bodu varu a Kepler nás nutí věřit ve všechny protagonisty. - Tronder-Avisa... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Kaninjägaren , 2016

tibicards1710
25.04.2017 3 z 5

Podla mna zbytocne roztahany dej, najprv sa mi zdalo, ze citam 5 knih v jednej. Az v druhej polovici to zacina mat ako taky spad. Postupne sa odhaluje motiv a nasledne uz nie je tazke dovtipit sa, kto je vrahom. Na severske krimi pomerne vela krvi, zaverecne sceny a la Deaver... celkovy dojem je priemer.

weberda
25.04.2017 5 z 5

Po velikém zklamání z Playground jsem opět nadšená. Strhující děj, doporučuji.

tomickova.k
24.04.2017 4 z 5

Konečně zase Joona Linna na scéně! Lovec králíků se mi líbil, děj byl napínavý a měl spád. Tedy až na scénu v loděnici, ta mě nebavila a byla, jak už tu psalo mnoho lidí, pro vývoj děje naprosto zbytečná. Keplerovic dvojka je čím dál brutálnější, detailní popis vražd (nebo spíš vyvrhnutí?) a té krve! Při čtení mi kolikrát běhal až mráz po zádech, což je účelem :) Saga Bauerová opět neústupná a kvůli vyřešení případu jde přes mrtvoly. Kuchař Rex má fakt pech a smůla se mu lepí na paty. Epilog nám napověděl, že v příštím díle bude mít Joona Linna spoustu práce a bude se to týkat i jeho osobního života. Doufám, že bude zase trochu více v popředí děje a snad mu dají autoři více prostoru. Neřekla bych, že to byl vyloženě nejslabší kousek, spíše slabší, ale určitě ne nejlepší ze série :)

Jingle
24.04.2017 3 z 5

Někde tady v komentářích padala slova jako bezchybné, geniální... Tak to prrr!
Ne každý možná hledá v detektivkách logičnost, uvěřitelnost, nepředvídatelnost, ale já si popravdě myslím, že kvalitní detektivka by měla alespoň na jednom z těchto pilířů stavět. Knížka je to určitě velmi čtivá, ale nemohla jsem se ubránit dojmu, že autoři dělají z policistů a občas i čtenářů někdy pěkné blbce. Nechci spoilovat, tak už víc nenapíšu, ale za mě to autoři zbytečně přehnali a je z toho jen taková čtivá předloha k americkýmu béčkovýmu akčnímu filmu. S komediálními prvky.

hanap
23.04.2017 3 z 5

Přečteno. Nějak mě opouští počáteční nadšení Keplerovými knihami, ale moje zvědavost jaké je pokračování, zvítězilo. Moje hodnocení: moc brutální, moc krve, zbytečně přimíchaní migranti. Joona ve vězení, trochu přitažené za vlasy. Nakonec připustím- dobré (tři hvězdy).

Trido
23.04.2017 3 z 5

Myslím, že Lovec králíků je zatím nejslabší, ze série o Joonu Linnovi. ale i tak jsem to shltla na posezení. Horší je to s představou, zda budu muset čekat zase skoro 2 roky, než vyjde nová kniha, navazující na epilog.

lisc
22.04.2017 4 z 5

Přečetla jsem za 3 dny, ale úplně nadšená nejsem, třeba Písečný muž se mi líbil víc. Nicméně Joona Linna je sympaťák, i když chvilkami se mi zdálo, že by to zvládli i bez něho. Pro mě trochu nelogicky mimo děj scéna v loděnici - měla to být kritika určité hysterie policie kvůli hrozbě terorizmu? Otevřený konec dává tušit, že se dočkáme dalšího příběhu s Joonou.

amladar
21.04.2017 4 z 5

Ta mně teda dala zabrat!!!! Do poloviny knihy jsem si myslela, že se asi duo autorů zbláznilo. Dlouho se mi nestalo, že bych knihu chtěla odložit. Ale - druhá půlka už stála za to. Doporučuji vydržet a budete překvapeni. O otevřeném konci vůbec nemluvím a už se nesmírně těším na dalšího Joonu :-)

pifffka
20.04.2017

Vezmeme osvědčené ingredience - něco sexu, hodně brutality, trochu módního terorismu, kapku vězeňského života, něco z života vyšší společnosti, něco z nižší společnosti, přidáme záchvatového vraha a oblíbeného Joonu (ten tam moc nezapadá ale budiž) řádně protřepeme a zamícháme, hlavu si s tím neděláme. Je to bomba? Ne, je to Lovec králíků.

Gianne95
20.04.2017 5 z 5

Prvních pár stránek mě neupoutalo, ale po chvíli čtení naprostá bomba. Skvělý, napínavý příběh, který mě ke knize připoutal a kniha byla rázem přečtena během pár dní. Kdo je vrah mě překvapilo, i když jsem na něj v půlce knihy pomyslela, ale po chvíli svůj typ zase zavrhla. Autoři nedali šanci brzkého odhalení. Za mě rozhodně plný počet! :) :)

Alilka
20.04.2017 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem, takže kniha mě rozhodně nezklamala i když při čekání na vydání jsem si občas říkala, že má takový nějaký divný název. :-)

jefff
19.04.2017 5 z 5

Když už dlouho nenarazíte na dobrou knihu, je potřeba sáhnout po klasice. Kepler nezklamal a znovu potěšil napínavým, byť už ne tolik originálním příběhem. Lovec králíků nedosahuje kvalit Písečného muže či Svědkyně ohně, ale přesto patří mezi to nejlepší co současná krimi/thrillerová scéna nabízí. Na Keplera mě lehce zklamalo finále, které prostě nebylo tak děsuplné jako jeho jiné majstrštyky a záporák nebyl až tak propracovaný jako jindy. Stále ale platí, že většího sympaťáka než je Joona Linna severská ani jiná krimi série nenabízí. Kepler nezklamal a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

gallovl
19.04.2017 4 z 5

Po Stalkerovi pro mě zklamání, nějak to neodsýpalo, když pominu poslední strany.

greetchen
18.04.2017 4 z 5

Začátek může mít trochu problém upoutat, ale když ty první rozjezdovbé stránky překonáte, je to už příjemně mrazivá a nápaditá smršť, od které těžko utečete k něčemu jinému. Četla jsem tři dny a knize dávala přednost před lecčím jiným, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak se příběh vyvine dál. Narážky mě netrkly, takže odhalení pachatele pro mě bylo jak ledová sprcha. Super, mé první setkání s "Keplerem" a těším se na další.

bara9550
17.04.2017 3 z 5

Tak já Vám nevím, jsem z toho taková rozpolcená.
Četla jsem Lovce králíků jako první knihu, od autora(ů) a určitě si chci vše přečíst hezky od začátku.
Děj knihy mi připadal trošku chaotický - moc osob, které se mají pak na konci spojit, zbytečná část s teroristy - podle mě...
a až moc těhotenství ke konci, přičemž Rex - ten má fakt hodně velkou smůlu.
Konec supr, určitě bude další knížka a jsem zvědavá, do té doby musím ale stihnout všechny předchozí,

Ovšem pokud nemáte žaludek na čtení, brutálně popsaných vražd, tak knihu radši zase odložte, nebo ji čtěte za bílého dne :)

MonicaMonique
17.04.2017 5 z 5

S těmito autory jsem začala od konce. První jsem přečetla Lovce králíků. Příběh mě chytil už od začátku. Nakonec jsem během týdne přečetla i všechny předešlé knihy. Za mě super

bkohutova
17.04.2017 5 z 5

Kniha přečtená za pouhé dva dny. Čtivé, kruté, napínavé. Autoři umí čtenáře vtáhnout do děje a od knížky se těžko odtrhává.

ewi
16.04.2017 4 z 5

nie je to najlepsia kniha serie, no pribeh ma spad, kniha vtiahne do deja, i ked po odhaleni vraha pre mna trochu stratil na pritazlivosti ...myslim, ze autori , i ked patria k severskym autorom, pisu dost " americky" - a tiez mam pocit, ze su stale drsnejsi. Vadili mi niektore sceny, ktore boli samoucelne , uplne mimo a nijak dej neposuvali ( napr. wc scena) , a tiez opat raz nelogicky pristup policie (uz opakovane v keplerovkach..)

dalia1769
16.04.2017 4 z 5

Čtivé jako vždy, napínavé, pachatele jsem odhalila až ke konci knihy, bylo to docela překvapivé rozuzlení. Typický styl vyprávění v přítomném čase, na který si člověk vždy chvilku musí zvykat, ale které přispívá ke spádu děje. Kvůli pauze mezi díly jsem si zpočátku nemohla vzpomenout, proč je vlastně Joona ve vězení...

michalka S.
16.04.2017 5 z 5

Opet uzasnaa knizka od těchto autoru .Uz se tesim na dalsi .Za me proste plny pocet!