Príbeh našej lásky / Oliverov príbeh

Príbeh našej lásky / Oliverov príbeh https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123362/pribeh-nasej-lasky-123362.jpg 4 93 9

Love story série

Segalov miniromán Príbeh našej lásky bol v čase svojho vzniku novým javom v americkej literatúre. Prekvapil najmä netradičným sympatizujúcim pohľadom na mladých ľudí, ale aj dojímavým dejom, podaným jednoducho a pritom strhujúco, s kontrapunktom humoru. Študentka hudby Jennifer, dcéra chudobného talianskeho prisťahovalca, a poslucháč Harvardovej univerzity Oliver, syn bohatého bankára a vynikajúci hokejista, sa do seba zaľúbia. Ich vzťah, sprvu študentsky nezáväzný, sa mení na hlbokú, čistú, nežnú lásku. Proti vôli Oliverovho otca sa vezmú a začínajú spoločný život plný lásky, no nie bez ťažkostí a bolesti... Oliverov príbeh je pokračovaním Príbehu našej lásky. Po Jenninej tragickej smrti sa Oliver pokúša znovu nájsť zmysel svojho života. Pomáhajú mu v tom svokor Philip Cavilleti, psychoanalytik doktor London a najmä nový vzťah k Marcie Nashovej. Je to opäť strhujúce čítanie, plné dojímavosti a nefalšovaného, čistého citu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Love Story, Oliver's Story , 1977

adelinka
30.11.2021 4 z 5

Taký smutno krásny príbeh, aj som si poplakala a Oliverov svokor bol zlatý.....

Kniholapka
08.05.2021 3 z 5

Love story mě chytila za srdce. Oliverův příběh už takovou bouři v mém nitru nepředvedl. Přesto to bylo krásné čtení. Chvílemi jsem ho litovala, pak trošku kroutila hlavou nad jeho nerozhodností, ale v závěru vše pochopila. Člověk někdy prostě cítí, že vše není minulost a je mnohem lepší dát svému nitru svobodu.

KateTheBlogger
06.07.2019 4 z 5

Jsem asi jedna z mála, které se více líbilo pokračování než původní Lovestory.

helenkan
19.04.2019 5 z 5

Oba díly se mi moc líbily. Jen u prvního jsem si pěkně pobrečela.

Freedyn
23.12.2012 5 z 5

Pokračování příběhu lásky. Ano - bylo to slabší než první díl, ale počteníčko to bylo krásné..Inu, začnu se po obouch dílech schánět v antikvariátu..

tool
03.10.2012 3 z 5

Segalovým knihám dávám téměř vždy plný počet hvězd, ale Oliverův příběh se mi zdá být trochu slabší. Nicméně Segal asi nemůže úplně zklamat.

triatlet
20.08.2012 4 z 5

Když už příběh spěje téměř k červené knihovně, tak z toho Segal se ctí opět vybruslí.

princesse
25.06.2012 4 z 5

Na první díl nemá, ale není to špatné čtení. Rozhodně po přečtení není čeho litovat.

Drimwisible
12.05.2012 4 z 5

Ako som začala čítať miniromán ( ešte v starom vydaní 97 z našej knižnice), prvé stránky ma príliš nezaujali a boli pre mňa .. chaotické. Ale ako sa vzťah Olivera a Jenny vyvíjal, naberal n azvláštnosti a neobyčajnosti, zhltla som knihu za niečo vyše hodiny. Pri konci, ktorý sa nedal oddialiť od takého krehkého, jemného, pravdivého obrazu som plakala. Nečakala som, že ma to tak zoberie, ale nedalo sa mi od toho ubrániť.

Erich Segal
americká, 1937 - 2010