Príbeh našej lásky

Príbeh našej lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337535/mid_pribeh-nasej-lasky-erg-337535.jpg 4 355 50

Love story série

Študentka hudby Jennifer, dcéra chudobného talianskeho prisťahovalca, a poslucháč Harvardovej univerzity Oliver, syn bohatého bankára, sa do seba zaľúbia. Ich vzťah, sprvu študentsky nezáväzný, sa mení na hlbokú, čistú, nežnú lásku. Proti vôli Oliverovho otca sa vezmú a začínajú spoločný život plný lásky, no nie bez ťažkostí a bolesti... Segalov miniromán bol v čase svojho vzniku novým javom v americkej literatúre. Prekvapil najmä vďaka netradičnému, sympatizujúcemu pohľadu na mladých ľudí, ale aj pre svoj dojímavým dejom, podaný jednoducho a pritom strhujúco, s kontrapunktom humoru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Love Story , 1970

nova8907
21.08.2014 5 z 5

krásná kniha :-)

Marika Vanova
08.07.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo, čtivě napsáno, v předposlední kapitole mi i ukápla slza. Přečteno za 1,5 hodiny.

Oter
07.06.2014 4 z 5

Moc hezky a stravitelně napsaný milostný příběh. Čte se lehce a rychle a je myslím výborným odrazovým můstkem pro mnohé slečny od jednoduchých romantických "slátanin" ke klasice. Četla jsem ho poprvé ve dvanácti letech a ráda se k němu občas vrátím.

allebra
29.03.2014 5 z 5

Moc hezky napsané, s citem, dojemně, svižně a s příjemným humorem. Těším se na film. -:)

Freedyn
23.12.2012 5 z 5

Tak mě se tedy Příběh lásky líbil, a líbí do dnes.

Ječmínek
22.08.2012 2 z 5

Pro mě zklamání. Vlastně téměř nudný příběh, který mi prošel hlavou a je pryč.

princesse
25.06.2012 5 z 5

Viděla jsem nejdříve film a byl krásný, pořídila jsem si i knihu a moc se mi líbila, krásný, dojemný a smutný příběh. Kdo říká, že minimálně nezamáčkl slzu, lže. Doporučuji.

Addie
28.03.2011 4 z 5

Byla jsem připravena na to, co přijde v závěru, ale jak jsem četla a četla, přála jsem si to co nejvíce oddálit, nejlépe úplně vynechat. To pochopitelně nenastalo (leda že bych odložila knížku, což by byl dosti zoufalý únik, navíc to v zápalu čtení nebylo možné), a tak ve mě závěr vybudil obrovský pocit sounáležitosti s Oliverem.

triatlet
04.02.2011 5 z 5

"Láska nemusí prosit za odpuštění." Strohý jazyk vystihne charakter postav, atmosféru doby. Autor prokazuje sečtělost i aluzí na W. Whitmana.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Je to sice hezké a dojemné, ale tak odvázaná jsem zase z toho nebyla.