Lovci diamantů

Lovci diamantů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216657/mid_lovci-diamantu-216657.jpg 4 186 18

Příběh diamantového magnáta, který v poslední vůli zanechává svou společnost třem lidem: prohnanému potomkovi, drogami zničené dceři a nevlastnímu synovi, kterého nenávidí. Všichni tři jsou propojeni tak, aby jeden bez druhého nemohl zbohatnout a navíc je celá společnost vtahuje do neodvratné zkázy.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: ekniha ?

The Diamond Hunters , 1971

Kakho-Oto
23.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Rovněž v mém případě první dílo od Wilbura Smithe, které jsem přečetl. Nemohu tedy srovnávat s jeho další tvorbou. Jako samostatný dobrodružný román/thriller se mně Lovci diamantů velmi líbily, druhá polovina knihy byla naprosto strhující. Pouze některé až odborné pasáže o těžbě diamantů v jihoafrických oblastech se mně nelíbily. Strašně jsem fandil Johnnymu, aby toho parchanta Benedicta porazil. Myslím si, že konec mohl být jasnější. Snad Tracy objevila Johnnyho v poušti včas.

janina66
25.02.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora. Vyslechla jsem ji audio. Vcelku se jedná boj o moc ( staroušek i syn Benedikt). Je to velmi napínavé, hlavně v úplném závěru. Určitě si ještě něco přečtu.

babiočka
29.10.2022 5 z 5

Boj o moc a hmotné statky... I tato kniha pojednává o odvěké tragédii lidstva.

Fitnes78
10.10.2022 3 z 5

Příběh byl zajímavý a jak k autorovi patří, tak i napínavý a propracovaný děj. Ale! Vadil mně otevřený konec. Myslím, že pár stránek by se ještě vešlo...

Meda77
04.03.2022 4 z 5

Jedna z autorových slabších, ale pořád hodně nadprůměrná kniha. Opět krásný sloh vyprávění, napínavý a akční děj. Čtení opět na pohodu. Dobře vynaložený čas.

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

Chaki
13.12.2018 4 z 5

Wilburův standard, trošku kratší než většina ostatních od něj ale určitě ne zklamání.

michimuller
11.02.2018 4 z 5

Po letech jsem se vrátila k této knížce znovu, tentokrát v audio formátu. Taková dobře napsaná delší povídka s krásně propracovanými postavami a zvláštním koncem, ty hyeny mě tam opravdu překvapily.

ferda16
23.11.2017 3 z 5

Brala jsem si ji na zájezd, protože byla tenká a udělala jsem dobře. Svižný napínavý příběh, ale je pravda, že tento autor má mnohem lepší díla.

hanča34
11.03.2017 4 z 5

Asi má první kniha od autora, zkusím Řeky bohů.

pajom
19.02.2017 4 z 5

jednoduché a rychlé čtení

BlodyFox
07.04.2014 3 z 5

Zatím nejslabší z jeho knih, snad tak opravdu do tašky a číst v MHD. Nicméně číst se dá, nezatracuji ji. Považuji za lehkou oddychovku, kdy spisovatel při psaní nic moc nevymýšlel a totéž se čeká od čtenáře. Umí i lépe.

elcapitano
05.03.2013 3 z 5

Strhující, akční, atraktivní, napínavé... A to je vlastně také trochu problém. Na můj vkus je to přeplácané "dlouhýma zlatýma nohama, rolls roycema a bentleyema, letadlama, loděma, honičkama, střílečkama....hlavní hrdina dokonce mužně "vysune bradu"..
Takže jako detektivka na dovolenou nebo čtení do tramvaje je to dobré, ale že by to byla nějaká velká literatura...

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Spokojenost veliká, vždy jsem se těšila, až si ke knize sednu.

petka-2007
30.12.2012 4 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - spokojenost!

anisek989
26.08.2012 3 z 5

Zajimavy pribeh, sice nic extra ohromujiciho ale fajn. Je to takova ta knizka co si prečtete když nemate na čtení něco lepšího.

pavlinapavlina
14.07.2012 4 z 5

Zajímavá a poutavá.

dangerita
28.12.2011 4 z 5

Moje první kniha od Wilbura Smithe, milovníka Afriky a skvělého vypravěče. Nesourodé trio dědiců, těžba diamantů a divoká Afrika dává prostor pro napínavý a strhující děj, který čtenáři nedovolí knihu odložit.

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021