Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206517/bmid_loutkar-1u8-206517.jpg 4 103 31

Loutkář série

Braniborská marka v roce 1782 Jako každý rok se břichomluvec Julius Klingenthal vydává do městečka Steinfurth – spolu se svými loutkami, které pro něj znamenají mnohem víc než pouhé neživé figury. Na cestě se setká s tajuplnou Alenou, jež si vydělává na živobytí jako „plačka“ – a Julius je jí okouzlen. A pak dojde k záhadné vraždě, po níž následují další…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Puppenkönig , 2006

vincek1
26.07.2016 3 z 5

Trochu mi vadily dosti časté trable hlavního hrdiny, ale ono to asi jinak nejde. Taková oddechová kniha. Přečtu si i další od tohoto autora.

orinka3
25.06.2016 1 z 5

Jak se mi líbily Ranhojičovy příběhy a putování, tak mě tahle kniha nenadchla. Až zklamala. Přitom je mladší, než Ranhojič, tak by správně měla být kvaltinější. Pokud je založena na břichomluvectví a ono mně prostřednictvím jednotlivých loutek jde od začátku na nervy, je něco špatně:) Plačka je taky dost šíleně vykonstruovaná osoba, nevěřím... Ani jedna postava mi není sympatická, navíc je to jakési celé divně primitivně postavené, jednoduché, vulgární...tedy docela špatné to samozřejmě není. Jenom se mi to zdá hodně dětinské. Další díly nečtu.

Miruš
20.04.2016 5 z 5

Skvělá, čekám na další díl... ;-)

kryspin66
08.07.2015 4 z 5

Docela dobrý námět, ale vraha lze odhalit v půlce knihy.

MichelleS
03.07.2015 2 z 5

Čekala jsem víc, postavy mi nesedly, byly ploché, bezvýrazné, detektivní zápletka ušla, ale už v půlce příběhu bylo jasné, odkud vítr vane. A proč musí loutkáře co pět stran někdo praštit do hlavy? A ne jen jeho. Některé výrazy mě vyloženě rušily, prostě mi do děje nesedly (kariérní žebříček...). Plno nepřesností - rybář vejde do chatrče, ale uvnitř je kuchyně, jídelna, ložnice, dětský pokoj! Další knihy ze série už zkoušet nebudu.

noral
09.05.2015 4 z 5

Dobrá historická detektivka, určitě si přečtu i další díl.

niknikita
25.03.2015 4 z 5

Nevěděla jsem, do čeho jdu, tak mne trochu zaskočilo množství bizarních postav ale stejně jsem musela dočíst do konce. Každá vražda je hrozná, ale tady se vraždilo hodně brutálně a tak jsem byla zvědavá na rozuzlení, které bylo naprosto nečekané.

jaja64646460
10.03.2015 5 z 5

Krásná knížka, miluji knihy od tohoto autora.

LéňaM
13.01.2015 5 z 5

Moc pěkně a zajímavě napsaná kniha.Tajuplný příběh s opravdu nečekaným rozuzlením. Autor mě nezklamal i když je to trošičku z jiného soudku než jsem u něj zvyklá. Kniha mě velice zaujala a už se těším na další díl

alexis818
25.12.2014 5 z 5

Vynikající román,vůbec mne nezklamal,naopak potvrdil autorovy kvality.Příběh poučil.pobavil,vytvořil napětí.Už se moc těším na další díl.

fraste
22.11.2014 3 z 5

myslel jsem si, že autora znám, tentokrát zklamání, vše nepravděpodobné i neoriginální, nevím, čekal jsem víc