Loutkář

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372314/loutkar-G4l-372314.jpg 4212
Série:

Detektiv William Fawkes (2.)

Originální název:

Hangman (2018)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (84)

Přidat komentář
Ninjer
dnes

Pokračování bestselleru Hadrový panák, který jsem jaksi nečetl. Dostal jsem už rovnou tuhle "dvojku", ve které si drsňácká seržantka Baxterová po náročném pátrání po sériovém vrahovi dlouho neodpočine, protože je tu další týpek, co si hraje na Hannibala Lectora.

Loutkář je thriller ve stylu filmů jako Mlčení jehňátek, Vraždy podle Jidáše či Sedm... Je tu nějaký tajemný masový vrah, co vraždí velice barvitým způsobem, svými oběťmi se předvádí a daří se mu před policií dlouho utíkat, protože je k tomu všemu taky génius nebo tak něco. Autor Loutkáře už asi i koukal na seriál Hannibal, který je proslulý až abnormálními nechutnostmi (scenáristům bych nesvěřil pohlídat ani křečka), a tak už vymýšlí vraždy a jiné násilnosti na hodně vysokém stupni. Bohužel pro něho však papír snese víc než film - nebo prostě není tak dobrý spisovatel - protože jím líčené nechutnosti nejsou nic, co by mě nějak zvlášť zarazilo.

Celkově vraždy a jejich vyšetřování na mě neudělaly příliš velký dojem. Policie a tajné služby jsou docela dost neschopní a vrahův monumentální plán mi nepřišel nijak zvlášť působivý. Teoreticky se tam dějí jakoby velkolepý věci, spoustu mrtvých, chladnokrevného násilí, vražd, plán epických rozměrů... Ale v podání autora mně to nepřišlo moc zajímavý. V knize jsou navíc i nějaké zvraty, ale některé se dají očekávat, další jsou zase poněkud nereálné.

Musím ale pochválit to, že se kniha dobře čte a má hodně fajn postavy, díky kterým jsem se dobře bavil. Hlavní hrdinka je příšerná partnerka, hrozná kamarádka, ale relativně slušná vyšetřovatelka (hlavně oproti všem těm jiným mamlasům) a hlavně je to drsňačka, která zábavně nejdřív koná a potom přemýšlí. Fakt hodně slušná (anti)hrdinka.

Interakce mezi postavami, kde nechybí ani vyloženě komediální scény, patří pro mě k tomu nejlepšímu z knihy. Vlastně možná by bylo lepší, kdyby se Daniel Cole vykašlal na nějaký rádobyšokující vraždy s nesmyslnými sériovými vrahy a napsal prostě jen sitcom nebo romantickou komedii o podivínech od policie.


Šest nesmyslných nechuťáren z deseti.

Lucek
předevčírem

Fakt nerada odkládám rozečtené knížky, tentokrát musím - strašně mě nebaví, a ve frontě čekají další...
Zatím nehodnotím (kdyby jo, tak 1 hvězda), třeba se k ní někdy vrátím.

bara0452
10. srpna

Kniha se mi líbila a nadchla mě možná o trochu víc než Hadrový panák. Nemohla jsem se vůbec od knihy odpoutat, protože akce střídala akci, postavy byly charakterově zajímavé a nechyběly humorné okamžiky, které kontrastovaly s vraždami, které byly až hrůzné.

kneslova
09. srpna

Tak tahle kniha mne vůbec nechytla, nuda a překombinovaný děj, postavy mne nezaujaly, nic moc

Fortuna
09. srpna

Trochu psychopatické, napínavé a dramatické dílo s "milou", avšak mnou oblíbenou seržantkou Emily Baxterovou a jejími příjemnými přáteli v popředí. Děj se posouvá rychle a vy toužíte vědět už konečně víc. Posledních pár řádků s Wolfovou přítomností mi ani za nic nestačilo, a tak se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Pavlnka
08. srpna

Líbil se mi víc než Hadrový panák. Bylo to napínavé až do konce. Těším se na další knihy autora.

Ankavi
07. srpna

Hodně dobrá detektivka. Je pravdou, že jsem četla už i napínavější, ale pozitivně hodnotím zejména temnou stránku příběhu i jistou formou "tajemství", které běží na pozadí. Také psychologický profil hlavních postav - zejména Baxterové a Rouche - skvělé. Paranoidní podtón je moje gusto (chudák Thomas!). Samotný příběh by mohl gradovat ještě rafinovaněji, ale vše jsem si vynahradila posledním odstavcem celé knihy. Hvězdičku ubírám za jistou nepřehlednost a - jak už zde mnozí zmínili - překombinovanost. Přesto hodnotím vysoko a těším se na vrchol trilogie (či se dokonce dokčkáme více dílů? - to by už podle mě bylo skoro na škodu...).

EmilieJF
07. srpna

Daniel Cole - Loutkář
Autorova druhá kniha. Musím říct, že Daniel Cole vymyslel skvělou detektivku Emily Baxterovou, ta mě fakt hodně baví a ohromně jí fandím :-).
Kniha jako taková se mi hodně líbila, neviděla jsem žádné hluché místo, do děje je čtenář lapený hned.
Pokračování Hadrového panáka se mi opravdu líbilo a věřím, že třetí díl s Wolfem na sebe nenechá dlouho čekat a Emily Baxterová to zase všem nadřízeným hezky natře .-D.
Jak jsem již napsala u Hadrového panáka, tak i zde, u Loutkáře, mě Daniel Cole přesvědčil, že můj názor, že má velmi slibnou kariéru jako spisovatel, je správný.
Přeji autorovi opravdu plodné nápady a kreativní fantazii a ať mu vše jde hezky od ruky :-D.

Milky92
07. srpna

Další super ctiva kniha

Ďumbierka
07. srpna

Čo napísať ku knihe, ktorá vám prišla do cesty náhodou a ešte bez toho, aby ste čítali prvý diel?
Je to asi dost zvláštne. No kupodivu, prehľad o prvom diely som mala veľký, všade bol taký boom k tejto knihe, že to nešlo prehliadnuť, a nevyhla som sa ani neustálim spoilerom od zákazníkov u nás v kníhkupectve, preto som knihu ani nečítala, však som vedela ako to celé bolo....takže som sa do čítania druhého dielu pustila celá zvedavá.
Musím sa priznať, že prvá polovica knihy ma dosť potrápila. Neviem, či to bolo štýlom písania alebo tým, že mi prišli dialógy postáv dost chaotické a také plané.... bez toho niečoho, čo mi v knihe jednoducho celú dobu chýbalo.
No, ale dostávame sa k tomu, prečo dostala nakoniec 3* z 5. Po prečítaní prvých 200 strán, nastal v príbehu nejaký ten zlom, už mi ani tak neliezla na nervy hlavná vyšetrovateľka, aj keď najlepšie kamošky by sme neboli.... Za to agent Rouche, ten bol taký dobráčisko a jeho som si obľúbila.
No dej nabral dobrý a rýchly spád. vyhovoval mi taký ten surový štýl písania, počet mŕtvych, ktorý stúpal tomu tiež pomohol, aj keď je divné toto písať a spôsoby ich úmrtia boli viac než zaujímavé, nesmiem zabudnúť ani na pár scén, z ktorých ma naozaj aj zamrazilo. A nakoniec ten pocit po dočítaní, kedy máte dojem a presne viete, že to klaplo tak, ako malo. Autor mal naozaj skvelú myšlienku. To ma veľmi potešilo a tak isto otvorený koniec. Aj keď by som rada vedela ako dopadli niektoré postavy, snáď to bude vysvetlené nabudúce. Prológ som si čítala znovu na konci, keďže až potom mi to dalo ako tak nejaký obraz... Myslím, že teraz už budem musieť počkať aj na tretiu časť. Takže pre zhrnutie: dobrý krimi triler a taká “oddychovka” na leto alebo aj jesenné večery.

Dardos
06. srpna

Dobry :)! Ze zacatku mi trochu vadil styl psani, ale nakonec super. I kdyz bych teda asi potrebovala vedet jak dopadl agent Rouche.. :))

lalaserka
05. srpna

Moc jsem se na tuto knihu těšila až jí budu mít. Byla napínavá až do konce ale musím přiznat, že jsem od ní očekávala víc.

MichalHoráček
05. srpna

Je vidět, že se spisovatel zlepšuje. Druhý díl mi přišel napínavější a čtivější. Jen škoda toho závěru.... Dost se podobá Hadrovému panáku. Sem zvědav na případné pokračování.

pipiterka
03. srpna

Kniha se četla celkem dobře. S chladnou hlavou mohu říci, že druhý díl se mi líbil o dost víc než ten první. Vraždy byly ''brutální'' a napínavé. Rouche byl pro mě velký sympaťák a s Baxterovou tvořili skvělou dvojici. Proto mě zajímá, co se s ním nakonec stalo... Wolf mi tedy vůbec nechyběl, ale na pokračování se těším. Dalším plusem bylo několik vtipných momentů, které se mi opravdu líbily.

tomm.ik
03. srpna

Za mě můžu říct, že Loutkář je rozhodně lepší než předchozí díl i když trpí stejným problémem: nápad dobrý, ale zpracování pokulhává. Po předchozím dílu jsem se do čtení pouštěl bez nějakého velkého očekávání a dobře jsem udělal. Postavy jsou vcelku sympatické, ale místy si počínají celkem komicky až neschopně. Celé to bylo zvláštně až zmateně napsané a poskládané, že jsem se musel při čtení občas vracet o pár řádků výše. Jako čtení na dovolenou dobré, ale že bych Loutkáře zařadil do Edice světový bestseller se říct nedá.

esfinge
03. srpna

Tak chvilema jsem byla mimo a musela se v textu vracet...prolog jsem si cetla znovu az po precteni knihy. A stejne nevim, co je s Rouchem? Co ten Wolf? Otevreny konec a ja si budu muset koupit 3.dil a ze si ho koupim:).

mari.seri
02. srpna

Kniha jako celek dobrá, čtivě a napínavě napsaná. Konec mi přišel takový ušitý horkou a rychlou jehlou, ne úplně vysvětlený. Je jasné, že bude další pokračování, pravděpodobně opět s Wolfem. Za mne o malinko lepší než Hadrový panák. Dvojice detektivů mi k sobě pasovala a jsem zvědavá na další vyšetřování s Baxterovou.

sylva8672
02. srpna

Toto pokračování jsem opět hltala od začátku do konce. Naprosto strhující děj. super!!!

Martiiiik
01. srpna

Zajímavý příběh, zvláštní zápletka.. Ne tak dobrý jako Hadrový panák, ale i tak kniha stojí za přečtení :-) Velké utrpení může mít mnoho následků.. Bohužel někdy zničující pro mnoho nevinných..

Sudin
01. srpna

Tak kde začít... námět a zápletka byly napínavé a originální. Akorát kniha byla napsána, pro mně takovým zvláštním způsobem, přišlo mi to takové neučesané, na rychlo poskládané, asi snaha narychlo navázat na úspěch Hadrového panáka a vytřískat z toho co nejvíce peněz. Škoda, někde trošku přidat a jinde trochu ubrat a kniha mohla být mnohem lepší. Jinak mi chyběl WOLF, Baxterová s Rauchem mi v téhle knize moc nesedli a nebyli mi vůbec sympatičtí, spíše otravní.

Šebestová3
31. července

Překombinovaná nuda, s podivným dějem...dočetla jsem do konce jen s velkým sebezapřením a čekáním, že třeba přijde nějaký wow závěr.......a ono nic :-)

koki.veru
29. července

Opet pekny thriller. Uz se tesim na dalsi dil :-)

Urbana
29. července

Určitě nezklamala, líbila se a budu se těšit na další knihu od Coleho.

peter5739
28. července

Nepáčilo sa mi to vôbec, ani som to nedocital

zuziosi
28. července

Rozhodně lepší než Hadrový panák, ačkoli jsem stále na něco čekala a ono to nepřišlo (kdo četl, tak ví, co myslím). Nicméně zápletka skvělá, hlavního padoucha mi bylo opravdu hodně líto. A po poslední větě knihy je jasné, že bude pokračování - a to brzy. Takže se moc těším na Baxterovou a spol :)

okeey
28. července

U této knihy mám dost rozporuplné pocity. Chvílema wow efekt, chvílema nuda. Určitě je to teda lepší než Hadrovej panák. Každopádně, ale žádná pecka... aspoň tedy pro mě ne.. podle toho, jak je kniha propagovaná, bych čekala příběh jiné úrovně.

Alitairmir
28. července

První díl byl velice povedený, ale druhý se mi líbil ještě více a knihu jsem přečetl během dvou večerů. Emily sice občas působí jako slon v porcelánu, ale má zlaté srdce a agent Rouche je postava, jejíž příběh a přístup k životu mě opravdu dostal. Extrémně silný chlap, já bych na jeho místě tolik síly neměl. Odlehčující "akce" s pavoukem mě rozesmála jako u krimi už dlouho nic ale zároveň nenarušila napínavý požitek z četby. Konec mě dostal.

Nixa
26. července

Druhý díl se mi líbil asi o trochu více než ten první. Čtivé a od prvních stránek velmi napínavé. Pokud se někomu zdálo, že v první knize bylo hodně mrtvol, tak v Loutkáři je jich ještě více. Autorův styl psaní se mi líbí a baví mě, jak jsou v knize i vtipné pasáže. Malinko se opakuje scénář z prvního dílu. Na konci jsem nevěřícně otevřela pusu a hrozně moc se těším na další díl!

tulip131
26. července

Počteničko jak u správné detektivky, bavilo mě to, agent CIA Rouch byl skvělý, jak si vyřezal do hrudi napis, byl klaďak, ale Baxterova ho měla za padoucha. Chybělo mi, jak to s ním dopadlo, když rozstřílel organizátora útoku. A na konci se s pouty ukáže Wolf, že by další kniha...

namido
25. července

Pořád tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Mám ráda u detektivek mrazení a nepotřebuji litry krve a pocit nechutenství. Vrah, motiv a vlastně ani manipulace mi nedávali moc smysl. Knížka mě bavila, ale asi jsem čekala něco trochu jiného.