Loutkář

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372314/loutkar-G4l-372314.jpg 3.8515

Hadrový panák (2.)

Hangman (2018)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Jessie26
dnes

Hadrový panák mě uchvátil, proto jsem se těšila na pokračování,ale Loutkář bohužel úplně nesplnil má očekávání. Příběh je čitelný, napětí se v knize najde taky, ale závěr je vážně uspěchaný a kniha je místy trošku zmatená... Závěry jsou dost otevřené, asi si autor nechává vrátka pro napojení dalších dílů... Čtení dalšího dílu určitě neodmítnu, jen budu doufat, že autor nebude spěchat a příběh bude více propracovaný.

Petulii
včera

Nenedchla mě, sice jsem dočetla, ale prvních ca 80 stran jsem zvažovala, že jí odložím. Děj mi přišel zmatený, zřejmě mi unikaly některé souvislosti, závěr byl uspěchaný. Horší než Hadrový panák, další díl už číst zřejmě nebudu.

Mateo67
předevčírem

Slabší než první díl. Zmatené, fůra postav a jmen, kdo je loutka a kdo návnada a na kterém kontinentě? Četlo se dost těžko. A chyběl Wolf! Kvůli němu a prvnímu dílu si nenechám ujít třetí.

radus
předevčírem

Vůbec nevím, co na tuhle knížku napsat. Hadrového panáka jsem nečetla, tohle bylo pro mě takové těžkopádné, knížku jsem četla víc jak měsíc a pořád ne a ne mě chytnout. Baxterová i Rouche byli sympatičtí, zápletka také dobrá, ale něco tomu pořád chybělo. Asi jsem nepozorný čtenář nebo jsem nějaké věci nepochopila :-(

Janík511

Loutkař mě zatím vůbec nechytl. V půlce odkládám a možná jen prolistuji do konce. Hadrový panák byl také velmi slabý, ale vydržela jsem jej dočíst. Chtěla jsem dát autorce další šanci a zkusit jiný díl, ale obávám se, že tuto knihu nakonec odložím a ani dočítat nebudu. Celkem velké zklamání, pro mě nezáživné čtení.

jana1941

Hadrový panák byl lepší, tady jsem se nějak nemohla začíst, nevím proč

jolly.joli

Zaujal mě víc, než Hadrový panák. Bylo to napínavější a člověk se do toho snáze začte :-)

TomD

Super akční příběh. Díky

PetK

Vybavuju si, že Hadrového panáka jsem považovala spíš za průměr, ale když mě v knihovně cvrnkl do nosu Loutkář, řekla jsem si, že tomu dám šanci. Co mě hodně překvapilo a z Hadrového panáka si vůbec nepamatuju, byla míra humoru v knížce obsažená. Jakože normálně situační humor, kdy se agenti ožerou a v noci v hotelu vraždí pavouka.
Na druhou stranu, jednotlivé vraždy už mi přišly trochu za čárou. Jakože - co nejhnusnějšího můžu vymyslet, aby to bylo fakt děsivé. A přitom děs je podle mě trochu v něčem jiném. Každopádně ale převládá spíš pocit docela příjemného překvapení, právě vzhledem k odlehčení příběhu humornými situacemi.

Lubisek

Možná se budu trochu od ostatních lišit, ale za mě je tento díl srovnatelný s prvním (spíše i lehce horší). Hadrový panák byla prostě novinka, případ, který jsme tady ještě neměli. No a Loutkař je lehce na podobný způsob, a proto mě to už nechytlo na 100%. Občas jsem se ztrácel v pasážích (přeskakování a nová jména). Co mi velmi vadilo, je to, že i když je kniha stavěná jako druhý díl Hadrového panáka, ve kterém byl hlavním vyšetřovatelem William Fawkes (Wolf), tak se v tomto díle prakticky vůbec neobjevuje. Baxterová je taktéž skvělou postavou, ale Wolfa rozhodně nepředčila. Zápletka nakonec parádní. Oceňuji styl psaní a i to, že se na začátku prakticky dozvídáme konec (ovšem jen částečně). Jen mě trochu mrzí zbytečně urychlený závěr (u Hadrového panáka jsem si ho užil daleko více). Nakonec se vším všudy nezbývá než udělit o hvězdičku méně, tudíž 5 hvězdiček. Uvidíme, co nám přinese třetí a tuším, že závěrečný díl série. Rozhodně budu kupovat. :)

koudelu

Kniha celkem napínavá ale konec mohl být lepší. Autor rozjel velkolepou zápletku, v závěru vše utnul, vyvrcholení se nekonalo, vše zmatené a spousta věcí nevysvětlená...

Bar16

Baxterová byla zase o chlup snesitelnější, zápletka fakt dobře vymyšlená. Někdy už se zase autor snažil šokovat, chvílema jsem si říkala, jestli to trochu nepřehání (a jo, přeháněl), ale co. Za mě plný počet, Loutkář předčil Hadrového panáka. Tímto se Cole stává autorem, jehož díla budu vyhledávat. A navíc ta boží obálka!

Amy27

Lepší než Hadrový panák. Ale znám asi lepší detektivky. Nicméně jsem ráda, že jsem ji četla. Líbila se mi hlavní myšlenka.

LuCc1211

Přečtena jedním dechem :)

Sumatrae

Opet jako v prvni knize neotrely a zajimavy napad hlavniho deje, detektivove me bavili, ale tak nejako jako prvni dil tahle, nekdy az otravne zdlouhave

Terinka30

Příběh hodnotím stejně jako u Hadrového panáka. Chyběla mi tam nějaká šťáva, lepší průměr...Od tohoto autora si asi další knížku už nekoupím :(

Orechanda

Napínavá kniha, zajímavé téma, jen se mi v nějakých pasážích těžko četla. Složité věty nedávaly mnohdy smysl.

Může mi někdo, prosím, do zprávy napsat kdo teda tahal za nitky?? Já jsem to fakt nepochopila, díky

Plaknel

Kniha se mi moc líbila. Jen mě mrzelo, že chyběl Wolf. Něco jsem tak trochu tušila. Ale určitě doporučuji, přečteno za dva večery.
A když se děj přesouvá do Londýna, připomnělo mi to podzimní návštěvu právě těch míst, co kniha popisovala.

Sajmoonek

Ne, že by mě to vyloženě nebavilo, v podstatě se mi to celkem líbilo, ale ne tolik jako první díl. Rozhodně oceňuji nápad a provedení "vražd", protože vím, že v tomto žánru již není snadné přijít s něčím novým. I tak za mě ale průměr, nějak mě to nedokázalo vtáhnout.
SPOILER!
A navíc mi tam celou dobu chyběl Wolf, ten mini štěk na konci mě neuspokojil, ale aspoň je to naděje, že v dalším díle už zase bude.

rajen
30.12.2018

No, popravdě se mi chce říct akorát: mnoho povyku pro nic. Přijde mi to jako taková spíš podrůměrná detektivka, která je stavěná na jednom magorózním vrahovi, detektivech, které nerozhází žádná mrtvola a dál jedou racionálně v lince příběhu jakoby se nechumelilo. Pravda, moc detektivky nečtu a tak asi nemůžu čekat psychologický román a propracované postavy, ale tohle bylo na mě všechno moc povrchně slátané. Nebudu cílová skupina těchto typů detektivek. Mám asi raději ty více z reality. Něco jako seriál 1. oddělení a kriminálka New York/Miami apod. Realita versus fantasmagorie.

Katulinka69
30.12.2018

Pro mě tedy zklamání,čekala jsem daleko více.

Nikol1994
29.12.2018

Tohle bohužel neeeeee. Musela jsem se do ní nutit, četla jsem ji hrozně dlouho a vyloženě s nechutí. Za mě obrovské zklamání.

daniel5844
25.12.2018

Zajímavá kniha od mladého autora, který ještě může napsat mnoho lepších knih, než byla tato. Na druhou stranu byla napínavá, dobře čtivá, s poněkud zvláštním koncem.

pet_pet
21.12.2018

Kniha mne moc nenadchla, velice táhlá, moc zbytečných informací...nic k vyšetřování.

shelma
19.12.2018

Napínavé, za přečtení to stálo, ale bylo to takové nereálné, chaotické...

Jessybelle
19.12.2018

Kniha se četla dobře, zápletka byla rozhodně skvělá, občas jsem některé pasáže četla dvakrát, abych se ujistila, že jde to pochopila správně... Konec otevřený jak minule...bude to pravidlo??? Jinak postava agenta Rouche se opravdu povedla, stejně tak Edmunds...Baxterová občas na zabití...

BlueTer
15.12.2018

Nevím, jak přesně bych měla knihu ohodnotit. Měla jsem ji rozečtenou asi tři měsíce, což u mě není vůbec zvykem.

Baxterova už mi častokrát šla na nervy, zato Edmunda a Rouche jsem si velmi oblíbila. Lépe se mi ale stejně četl Hadrový panák, Loutkar mi přišel strašně utahaný a docela jsem se někdy ztrácela, nevím, zda-li to bylo nešťastným překladem nebo mnou.
No a nakonci to překvapení, nějak mě to ani nepřekvapilo.
Celkem vzato ta kniha výhra není :)

andrea4053
14.12.2018

No neviem, nudilo ma to. Knizku som citala asi mesiac, a to uz je co povedat. Aj ked nejake tie svetle miesta tam boli, ale celkovo ma nenadchla. A ten koniec...

amanda99
09.12.2018

Stříbrná nálepka?druhý díl nedočteno,zklamání jako první Hadrový panák.

Restang
09.12.2018

Absolutně se mi nečetla dobře. Připadala mi, až moc výpravná, jakoby tomu chyběl spád a akčnost. Možná místy ano, ale jinak
.. Ztrácela jsem niť. Dočetla jsem jen silou vůle. Jsem v rozpacích, není to špatný námět, ale za mne zdlouhavé, nezáživné.
... Hadrový panák byl pro mě lepší.