Loutkář

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372314/loutkar-G4l-372314.jpg 3.8369

Hadrový panák (2.)

Hangman (2018)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

loudomar

Kde jen začít? Jediné co mě snad na příběhu bavilo byla sama komisařka Baxterová, která je samotná jako postava dostatečně zajímavá a problematická, ale tam to tak končí. Autorovo dílo je naprosto megalomanské, přehnané, nereálné a ve výsledku bez hlavy a paty. Postrádá logický motiv. Postup vyšetřovatelů taky místy naprosto nepochopitelný. Kniha má tolik much, že ani na jednu mucholapku by se snad nevešly. Přeskakování z děje, nahodilé objevování důkazů a pachatelů hlavně ke konci děje mě vyloženě iritovalo. Dělalo to na mě dojem, že autor už sám nevěděl jak z toho ven. Kde se vzala například Greenova sestra Marie a její výslech? Navíc mi chybělo jakékoliv vysvětlení pro to, proč by se masa lidí ač nemocných nejrůznějšími duševními chorobami nechali přesvědčit k takovým činům. Rytím nožem do hrudi počínaje a masovými vraždami konče. Stále jsem čekala, zda je třeba něčím nadrogovali nebo něco podobného ale žádné takové vysvětlení se nedostavilo. Hadrový panák za mě nic moc ale tohle. No shrnula bych to tak, že autor si ze čtenářů sám udělal pěkné loutky a po svém rádoby velkolepém díle Hadrového panáka je nitkami donutil číst tuhle příšernost. Další knihu už prosím ne!

Klarinecka

Tak tohle bylo zklamání. Emily jsem si docela oblíbila, Hadrový panák se přečíst dal, ale tohle už byl docela děs. Přišlo mi to napsané šíleně chaoticky, nesouvisle, místy jako by “skokem”, měla jsem šílený guláš v postavách, které se tam zjevily skoro odnikud a místy to bylo zcela nereálné. Musela jsem to každou chvíli odkládat, jak mě to štvalo.

LittleK

Druhý díl taktéž nezklamal. Opět velmi promyšlené vraždění opravdu spousty lidí. Trochu mě mrzelo, že při čtení epilogu už jsem si sotva vzpomněla jak celá kniha začala a musela jsem prolétnout prolog znovu, ale to je jen zanedbatelná chybička na kráse. Určitě si počkám na další díl

Barulikc

Tak jo Loutkař co k tomu říct? Daleko lepší než první díl. Kniha již nebyla tak zmatená, za mě velké plus, že Baxterová dostala svůj prostor a taky byl super Rouche. Místy mi to přišlo až moc mrtvol na jednu knihu.

Peslik

Po všech negativech jak tu tak na fb jsem si říkala ajaj, to nevypadá dobře a to se tak těším a víte co? Těšila jsem se oprávněně, prostě sto lidí sto názorů a já patřím k té hrstce, které se Loutkař líbil. Přeskakování v čase bylo znát na první dobrou, ne jak v jiných knihách, kde člověk chvilku tápe. Kniha byla napínavá od začátku do konce a poslední věta mi vykouzlila úsměv na tváři a potvrdila, že bude pokračování.
Za mě doporučuji.

iveetka

Zase budu asi výjimka, ale mě se kniha hrozně líbila. Podle mě byla mnohem lepší než první díl. Byla čtivá a po celou dobu napínavá. Samozřejmě, že jsou tam některé pasáže lehce přibarvené, ale co? Ve které knize tomu tak není. Za mě 5 hvězdiček, které dávám opravdu velmi zřídka.

kaca.ka

Já to fakt nechápu. Totálně ucouraná kniha, kterou jsem četla snad tři týdny - nezajímavá, nečtivá, nemotivující ke čtení, s pro mě strhujícím závěrem (ne že by to byla až tak překvapivá pecka, ale nemohla jsem se odtrhnout). A proč ten epilog?!? Já to fakt nechápu a budu vděčná, když mi to někdo do zpráv osvětlí. Jako proč???

A ta třetí hvězda je za sympaťáka Rouche a vlastně i za Baxterovou.

lampernaqui

Platí zde v zásadě to samé, co si myslím o prvním dílu. Nejedná se o žádnou skvělou knížku, druhý díl je už opravdu podprůměr, který autor překombinoval a v reálném světě by byl - podle mého - zcela nefunkční. Nic to nemění na tom, že proti postavám vyšetřovatelů nic nemám, byli mi docela sympatičtí. Ale je to názorný příklad toho, jak dobrá reklama může udělat z průměrné knihy hit. Ještě že jsem si to jenom půjčil...

JIVaJaH

Nebylo tu tolik brutality jako v Hadrovém panákovi, ale nejsem z knihy nadšená. Připadalo mi, že se autor až moc snaží, aby kolem padali blízcí, aby hlavní postavy co nejvíc trpěly.

Milča66

O něco horší než Hadrovy panak

Evka27
30. záříodpad!

Nevím,jestli si ji můžu dát do přečtených,když jsem ji po 14 dnech jen dolistovala. Jedna z nejméně povedených, co jsem kdy četla. Zmatený a nezáživný děj. Ztráta času.

SilvieSisinka

Tedy upřímně nevím co jsem to četla a proč :-( Hadroveho panáka jsem četla.... dal se prelouskat. Ale tohle tedy moc ne. Hodně mě vadilo že pokud jste nečetli H. Panáka už půl knihy nevíte nic. Prekombinovano, špatně se to četlo.... Hrozný guláš. Konec nějak nechápu. Pokud bude pokračování.... Kupují až v bazaru. Ještě nevím zda tomu dám další šanci. Dávám 3 hvězdičky. První za krásný obal knihy, druhou za snahu spisovatele a třetí za sebe že jsem sakra dobrá a dočetla jsem :-)

sassenkka

No. Těšila jsem se velmi, protože jsem často četla v komentářích nebo slyšela od lidí kolem sebe, že Loutkář je mnohem lepší než Hadrový panák. Začátek vypadal slibně, začetla jsem se okamžitě, ale pak to najednou začalo být takový divný. Překombinované, občas mi to, co se dělo, nedávalo absolutně smysl. Na Baxterovou jsem si po přečtení Panáka nějak nemohla udělat názor, ale po tomto díle musím říct, že jsem si jí oblíbila a klidně bych s ní zašla na drink :)
Každopádně můj komentář se bude lišit od hromady těch nadšených, ale za mě byl první díl mnohem lepší. Nemůžu se rozhodnout, jesli mi v Loutkáři něco chybělo, nebo tam toho bylo naopak až příliš...

michalka S.

Kniha se mi líbila jen mě mrzí že jsem začala druhým dílem.

maygirl

Na základě mediálního obrazu jsem čekala podstatně více. Tísnivou atmosféru i hektolitry malinové šťávy si v knize čas od času ráda vychutnám. Zde se objevilo obojí, ale bylo to uchopeno způsobem, který mě nezaujal. Své čtenáře si kniha jistě najde, osobně ale upřednostním jiné detektivky.

1v8na

Kniha byla akční od první stránky. Byla čtivá. Čtivost podporují i kratší kapitoly. Udržuje Vás v napětí.
Ovšem má i své stinné stránky a negativní stránky - Baxterová byla místy na můj vkus až moc protivná. V určitých pasážích byla až příliš velká brutalita a násilí příliš mnoho obětí.
Příběh byl neuvěřitelný a překombinovaný - i přesto se mi kniha celkem líbila a až vyjde další díl, určitě si ho přečtu.

LusSyNDA

Knihu jsem dostala jako dárek. Miluju detektivky, ale tato kniha byla pro mě matoucí. Bohužel jsem nečetla Hadrového panáka, tak byl pro mě děj někdy záhadou, poslední větu posledni kapitoly mi také nedává smysl. Myslím, že mám doceka dobrou predstavivost, ale ted jsem se ztrácela v ději, popisy scén byli opravdu matoucí, postav se v knize vystřídalo velký počet a to jsem taky nestihala vstřebávat, jelikož každý byl oslovovan jen příjmením. Když v půlce knihy někdo řekl "Emily" myslela jsem, že jde o novou postavu a ona to byla Baxterová! No nevím, prostě za mě to bylo zmatené čtení.

cathyblack

Víte jak poznáte dobrou detektivku, či thriller? Že se od ní nechcete odtrhnout a přečtete ji na jeden záběr. Když jsem našla Loutkaře ve výprodeji v Kauflandu, řekla jsem si, no co...je zlevněná víc než o půlku a je to bestseller. K tomu ty reklamy v telce od Luxoru, to bude určitě pecka maximalně na jeden víkend. A tak jsem ji začala číst někdy minulý týden. A četla doslova od víkendu k víkendu. Dříve se říkalo čím víc pruhů, tím víc adidas. Dneska se říká, čím víc mrtvejch, tím větší thriller. Autor doslova tlačí na pilu, konec taky zrovna moc dobře nevymyslel (asi trest za to, že jsem nečetla hadrového panáka) a způsob psaní mi nebyl moc milý. Co knize nevytýkám je krásné provedení, lesklý obal, krásné stránky... ale to je tak všecko. Nedoporučím, nikomu nepůjčím a posílám na bazar. :-) Sorry Danieli, Jo Nesbo, Jeffery Deaver a kupříkladu Mo Hayder jsou daleko, daleko před tebou. Musíš se ještě hodně učit. Ikdyž to bylo stále lepší než Dívka ve vlaku, to jo. To jsi překonal už první stránkou.

veronikacer

Doporučuji :)

p.pavlina

Moc dobré čtení. Dokonce se mi tenhle díl líbil více než Hadrový panák. Ale zase na druhou stranu je to téměř to samé, jako bych srovnávala hrušky a jablka. Tohle téma, stejně tak jako téma Hadrového panáka, bylo něčím zajímavé a velmi nápadité. Těším se na další knihu od autora.

dagmar0959
20. záříodpad!

Vlastně jsem to začala číst, abych zjistila, jestli je to stejně slabé jako Hadrový panák. No je, dokonce se stydím, že jsem to četla, i když jsem přeskakovala... Třetí díl už ne!!

april4

U Hadrového panáka jsem (marně) čekala, že dostojí své pověsti knižního bestselleru. Od Loutkáře jsem nečekala vůbec nic a popravdě ani nevím, proč jsem po něm po tom "Panákovém" zklamání vůbec sáhla. Teď můžu s klidným svědomím napsat, že nezklamal. Méně kudrnaté, méně překombinované, méně nesmyslných vět, celé mi to přišlo dotaženější a čtivější. Za mistry ze severu sice stále jen tak vzdáleně pokulhává, ale třetímu dílu šanci dám :)

maroni

Po přečtení Hadrového panáka jsem už na Loutkáře neměla nijak zvláštní chuť, ale rozhodla jsem se dát Coleovi ještě jednu šanci a s pomocí dua Baxterová-Edmunds (+ Rouche, který byl Baxterové důstojným protějškem) to dokázal! Kniha bavila a konec naznačil 3.díl

BoubelkaLulu

Víte, co je na téhle knize nejdivnější? Od začátku jsem totiž netušila, jak to celé dopadne. To se mi zdálo právě podezřelé. Byla jsem z toho taková skoro až hadrová. Tak jsem si přečetla prvních 10 stránek a posledních 10 stránek a všechno mi najednou bylo jasné - kniha je sr**ka.

Ferum

Oproti prvnímu dílu mám z této knihy rozporuplné pocity.
Nemohla jsem jí dočíst a přeskakování v čase mě tentokrát hodně mátlo.
Ale třetí díl si přečtu. Na to jsem zase až moc zvědavá. :-D

Lenoulinka

Myslela jsem, že další kniha bude lepší, ale nepřesvědčilo mě to. Snaha šokovat přišla vniveč. Spousta osob ve mně vzbuzoval chaos. Nečetlo se mi to dobře a až bude mít spisovatel další knihu, tak už číst nebudu. Tenhle styl mi nesedí.

Terezaa

Autor hrozně tlačí na pilu, tolik obětí, způsobů vražd a na konci knihy to vlastně vůbec nedává smysl, protože “Azazelovi” stačila prostě bomba a veřejné prostranství.

Demonlover

Kniha má velkou reklamu a také je aktuálně ve výloze téměř každého knihkupectví. Hadrový panák se mi líbil a ke čtení bych ho doporučil. Loutkář, na kterého jsem se "namlsaný :)" Hadrovým panákem moc těšil, mě poněkud zklamal.

zelenoockaa

Kniha se četla poměrně dobře ale je hodně pořekombinovaná. Hadrový panák byl trochu lepší ale celkově zklamání.

fincik

Překombinový, těžko uvěřitelný děj, podobně jako u prvního dílu. Udělat knize velkou reklamu holt není vše. Četlo se to však dobře a Loutkář se mi libil o něco víc než Hadrový panák. Vyzdvihl bych postavu Rouche, což byl sympaťák. Za mě lepší než Fawkes.

Daniel Cole

Daniel Cole