Loutkář

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372314/loutkar-G4l-372314.jpg 4.196

Detektiv William Fawkes (2.)

Hangman (2018)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

romanka26
včera

Knihu jsem si koupila na základě kladných recenzí. Bohužel jsem se ale nemohla vůbec začíst, do poloviny knihy jsem vůbec nechápala, o co tam jde, musela jsem stále listovat zpět. Nevím, zda by pomohlo přečíst nejprve Hadrového panáka. Bylo tam moc postav, jejich jména jsem si nepamatovala a nevěděla kdo je kdo. Musela jsem se nutit dočíst do konce. Tři hvězdičky dávám za hezkou obálku a vzhled knihy celkově.

rodak
včera

Ano Hadrového panáka jsem slupnul jak malinu.Toto bylo překombinované, neuvěřitelné.

maci_aa
včera

Hadrový panák mě nadchl, ale tato kniha mě v mnohém překvapila a za mě určitě předčila Hadrového panáka. Super, těším se na další knihu tohoto autora.

astra3
předevčírem

Tak nevím, jestli je tato kniha úspěšná díky potokům krve, desítkám obětí nebo nadpřirozeně schopným detektivům. I přez ztrátu krve, několik vážných zranění zachrání svět. Tedy pokud jim v tom nezabrání neschopní agenti FBI. Za mě nic moc.

kristy_dvo

Od této knihy jsem si slibovala, že bude lepší, než Hadrový panák. Nicméně další díl už číst nebudu. Knihu jsem v půli chtěla odložit, ale nakonec jsem byla zvědavá na závěr, který mě bohužel nijak nepřekvapil. Vraždy jsou celkem efektivní, ale jinak považuji tuto knihu za odfláknutou.

Tynule

Kniha pro mě byla průměrná na konci jsem se úplně ztratila a moc jsem nechápala. Líbil se mi nápad autora ohledně psychicky a vývoje, ale Hadrový panák se mi líbil více

maxx

Opět skvělý a napínavý příběh, který vás nechá v nejistotě až do poslední stránky

Veronika95

Po zdolání Hadrového panáka jsem se pustila do dalšího krimithrilleru od stejného autora Daniela Cole a rozhodně nelituji.
Podle recenzí na internetu, se většině čtenářů Hadrový panák příliš nelíbil. Ani mě úplně neoslovil, i přesto jsem neházela flintu do žita. Ale Loutkář? Hned od začátku je kniha opravdu nabitá akcí, záhadami a bezpochyby nemilými překvapeními. Tento díl mi přijde i mnohem lépe promyšlený a je neskutečné, jak někdo dokáže vymyslet takový příběh. Také se člověk musí zamyslet nad brutálními útoky, které se v knize vyskytují. A i když jsem nechtěla na nic z toho myslet, natož si to představovat, fantazii se člověk stejně neubrání a pak vás samotný incident tak strhne, že jste jím naprosto fascinováni. Není to tak, že bych brutalitu těch činů obdivovala, ale byla jsem tak zaskočena, že jsem si je musela pořád a pořád dokola přehrávat v hlavě.
Co se týče autorova psaného projevu, už jsem si na něj trochu zvykla, takže mi čtení netrvalo tak dlouho, ale i přesto to prostě není můj šálek kávy. Asi ještě úplně nemám buňky na "dospělácké čtení".
Knihu bych určitě doporučila všem lidem, kteří krimithrillery skoro nečtou tak jako já. Ale co se týče milovníků právě tohoto žánru, úplně bych si nedovolila říct, že z knihy budete stejně nadšení jako já.

knimoholka

Tak tohle bylo opravdu ještě lepší než Panák, super!

Peetullka

Upřímně, Baxterová mě baví, ale já Vám nevím, vražda za vraždou, je to velmi čtivé, ale Hadrový panák se mi líbil o něco více. Ale ten konec, ksakru, kdy bude další díl? :D

blonďatá.luc

Hadrový panák pro mne byl obrovským zklamáním a knihu jsem dočetla s odporem. Pak ale vyšel Loutkář a já se této sérii rozhodla dát ještě jednu šanci - a dobře jsem udělala. Vyšetřovatelé byli sympatičtější, děj byl svižnější, celé to bylo napínavější a já jsem čekala velké vyvrcholení. To sice nedošlo v očekávané síle, ale přesto jsem příjemně překvapená a určitě dám šanci i dalšímu dílu. Pokud i vy váháte, běžte do toho!

Věrka69

Hadrový panák se mi líbil víc, tohle bylo ... hodně přitažené za vlasy.

pavla6928

Strašně jsem se na druhý díl těšila, ale za mě je to spíše zklamání. Baxterová jako hlavní hrdinka nezklamala, ikdyž jsem se lekla, že zde nebude Wolf, ale Baxterová to dala. Do poloviny mě to velmi bavilo. Vraždy originální. Ano, člověku přeběhně mráz po zádech, aek spíše jsem si říkala, jak to autor dokáže vymyslet a jestli sám netrpí nějakou poruchou :-) Každopádně konec hrozný. Nic originálního. Čerpání z toho co se víc a víc děje kolem nás a co vidíme v televizi. Zklámání. Uvidíme jestli tedy bude další díl, jak naznačuje konec.

Blondebookdevil

Jedním slovem: Wow! Za půl rok, co jsem četla Hadrového panáka, se mi sice některé detaily vytratily, ale tempo příběhu se dokonce zlepšilo. Mělo to napětí, spád a spisovatel dokázal, že toho má ještě hodně v záloze. Loutky lidí, zavěšené na různých místech... Které z nich jsou ještě naživu? Výbuchy, střelba, ostré dialogy a Baxterová, která to celou knihou táhla, což se mi moc líbilo, zvládla to totiž i bez Wolfa. Nemůžu se dočkat třetího dílu, doporučuji!
"Jak chytíte zabijáka, který je už po smrti...?"

amladar

Není to špatný příběh, ale.... Moc komplikované, často jsem se vracela, abych našla osobu, která se tam už vyskytla. Seržantka Baxterová je ale naprosto úžasná, její slovník je báječný. Těším se na další případ :-)

Martina1805

hodně čtivé, konec byl překvapivý i když jsem něco takového očekávala a myslím že to je náznak toho že bude pokračování a moc se na něj těším

zdazilek

Čtivé, konec mě hodně bavil. Pro mě to byl lepší díl než ten první :) Baxterová byla sympatická i když mě občas štvala.

Mischone

Sice jsem H. panáka nečetla, ale myslím si, že je lepší ho číst jako první, přece jenom se v druhé knize vrací hodně ke vzpomínkám, jménům a událostem z onoho případu. Pravda, že vražd bylo až příliš mnoho, no a pointa ... já osobně nevěřím takovým věcem, že je to tak snadné. No ale kdo ví, každopádně mě se detektivka líbila, byla čtivá a napínavá až do svého konce.

Rubyn

První díl nic moc a druhý ještě o kapku horší. Další zkoušet nebudu.

farfalla13

Velmi přeceňovaná kniha, stejně jako předchozí dílo. Obojí jsem stěží dočetla a výše počtu mrtvol v dalším "pokračování" mě již proto nemusí zajímat - škoda času. Literární styl psaní nic moc a přeložené výrazy konstáblyně a detektivka (pro ženský tvar - detektiv) tomu nasadily korunu.

Janniska

Právě jsem dočetla.Ještě ve mně doznívá adrenalin jako bych řešila případ společně s Baxterovou a Rouchem.Za mě super,a vypadá to že jsme ještě neskončili :-)

eva3695

Pokračování Hadrového panáka, bylo mnohem lepší. Za mě velmi promyšlený thriller. Od posledních stran se člověk nemohl odtrhnout. Zde můžeme vidět, jak jeden člověk může ovládnout všechny, kteří mu to dovolí. Velmi zajímavá kniha, a Daniel Cole mě překvapil. Komu se nelíbil první díl, dejte mu ještě šanci

kkulhava18

Velice chytlavá kniha. Těžko a nerada jsem se odtrhávala od jejího čtení. Také díky tomu jsem ji měla přečtenou během pár dní. Po přečtení jsem se musela znovu vrátit k první kapitole, aby mi vše zapadlo do sebe. Tuto knihu budu mít ještě dlouho ve své hlavě. Vřele doporučuji. :)

felia

Dvě hvězdičky dávám za tu práci, kterou si s knihou dali tiskaři a vazači, i autorovi za počet slov, která do knihy nacpal. Pan Cole zvyšuje napětí svých knih vysokým počtem mrtvol i způsobem, jakým byly zavražděny. V kombinaci s neschopnými policisty, působí kniha až směšně. Podobně si počíná například Bryndza, ale ten je přece jenom kultivovanější. Neodvážil bych se dílo nazvat detektivkou, ani krimi-thrillerem, spíše jde o nepovedený horor. Snažím se každou knihu dočíst za odpoledne, ale v tomto případě jsem se nemohl dočkat, až to skončí. Nikdy to nebudu opět číst a uvědomuji si, že příběh je vlastně hloupoučký. S nostalgií vzpomínám na dobré autory detektivek, jakými byli Chandler, Stout, Hammett, Chase, Christie a další. Tehdy zřejmě nebyl důležitý příjem z knih, ale radost z jejich psaní. Detektivky těchto autorů mohu číst opakovaně a vždy mi působí dobrou náladu.

L.R

Ještě lepší než první díl... kniha se četla vlastně sama. Agent FBI mi přišel jako velký sympaťák a proto mě trošku mrzelo, že nevím jak to s ním pak vlastně dopadlo. Ale tak třeba v dalším díle ... :D

MOmoMO

Daniel Cole nezklamal. Moc se mu tento díl povedl a ještě lepší než Hadrový panák. Bextrová mě moc bavila, vlastně všechny hlavní postavy. Nemám co vytknout a jsem ráda, že to zkončilo základem na pokračování.

adevis

Nemít tříměsíční miminko, tak knihu přečtu za den, takhle mi to trvalo tři dny. Právě jsem ji dočetla a uff teda. Byly chvíle, kdy jsem se smála, někdy i nahlas - části s pavoukem a skoro pořád detektivce Baxterové. Ježišmarja, já tu její osobnost miluju! Kolega Rouche nezklamal, byl to frajer!! Přibližně od strany 180 se mi chtělo v jednu chvíli zavřít knihu a jít zvracet...ale zvědavost opět vyhrála. Kniha byla ohromná, strhující, napínavá... do úplného konce jsem byla na nervy. Doufám, že bude další kniha! 5/5

Ivulka432

Knihu jsem sice přečetla, ale nezanechala žádnou stopu. Hadrový panák byl mnohem lepší. Další knihu si již nekoupím. Znám lepší detektivky...

StephenKingje

Tady je pět hvězdiček o dost zaslouženějších než u Hadrového panáka, který dle mého názoru nebyl špatný, ale na krimithriller roku by se hodily jiné romány. Loutkař je za to velice překvapující. Místo hlavního hrdiny předešlého dílu (Williama Fawkese), zde nastupuje spíš vedlejší hrdina Hadrového panáka Emily Baxterová, což mi nevadí, jelikož jsem si Fawkese moc neoblíbil. Baxterová je za to o dost symatičtější postava a občas i logičtější. Zápletka Loutkaře je opět (jako u autorova debutu) zajímavá, avšak zde mi řišel příběh i propracovanější. Takže v celku veliká spokojenost.

HODNOCENÍ:9/10

mirunda

Kniha mě bavila mnohem víc, než autorova prvotina. Jsem ráda, že jsem to s autorem ještě zkusila. A těším se na další.