Loutkář

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372314/loutkar-G4l-372314.jpg 4112

Detektiv William Fawkes (2.)

Hangman (2018)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Kerberos
včera

Asi na stejné úrovni jako Hadrový panák,jen si myslím,že dobrá detektivka může být i bez všech těch masakrů a moře krve,aby toho nebylo až příliš.

holkamodrookata

Kdy knihu Loutkář rozhodně číst
- oceníte opravdu rafinovanou vraždu
- čím víc mrtvol, tím líp
- jen tak něco vás nevyděsí

Kdy knihu Loutkář rozhodně nečíst
- bojíte se pavouků
- vadí vám psychicky narušení vyšetřovatelé, kteří jsou navíc alkoholici
- jedna vražda vám bohatě stačí

DoDidDone
předevčírem

Hadrový panák pro mě byl příjemné překvapení, takže druhý díl pro mě byl povinnost. Pokud knihy srovnám (tomu se nelze ubránit) vyjdou mi z toho obě tak nastejno, proto hodnotím stejným počtem hvězdiček. U Hadrového panáka se mi líbil průběh děje, konec a především silné postavy detektivů, které se – alespoň podle mého – liší od ostatních detektivek. Taky mají své kostlivce ve skříni, ale jiné a o něco originálnější. U prvního dílu jsem kritizoval styl psaní, který byl občas chaotický a nedotažený, navíc se tam policejní tým choval divně a jejich myšlenkové pochody vůbec nešlo pochopit. U Loutkaře je to tak nějak naopak. Autor psal lépe, kdyby šlo o hodnocení jen psaní, pak bych zvýšil o dvě hvězdičky nejméně, vyšetřovatelé byli uspořádanější a jejich chování mi dávalo celkem i smysl. Jenže se mi nelíbil průběh děje a vrah. Konec byl fajn, ale opět otevřený, takže hádám, že do roka se tu objeví další nový přírůstek autora D. Colea. Co tak říct? Vraždy jsou sice originální, to ano, ale to, kdo za nimi stojí, bylo dost prapodivné a okopčené snad z poloviny ostatních knih tohoto žánru. Těchto vrahů mám prostě načteno dost, proto mě to docela rozčilovalo. Pak taky ta brutalita a asi i chuť autora zaujmout, proto se všude prolévaly hektolitry krve, oběti byly zabity tím nejhorším možným způsobem a mně to tam občas přišlo trochu příliš, někdy to zkrátka nebylo nutné. Jinak, tohle není tak úplně kritika, spíš moje přecitlivělé já, kterému to nedělalo dobře. Je to detektivka/thriller, takže se dá čekat, že se v tom něco podobného objeví, jen by to tam mohlo mít větší smysl a třeba opodstatnění, protože mně to nějak vymizelo z kontextu. Asociální detektivka Baxterová byla skvělá, ale na Wolfa nemá, ten mi tam chyběl a spolu byli oba báječní. (Tak třeba příště ;)). Další hlavní postavy byly spíš nevýrazné a takové nijaké, nedokázal jsem si k nim vytvořit nějaký vztah, proto se mi tak zamlouvala Baxterová, která to tam celé převážně vedla a byla v tom, co dělala, dobrá. Nápad je opět skvělý, ale něco mu chybělo do konce. Bylo to takové…no zkrátka jako při hodnocení minulého dílu – super, ale na pět mi to tam zkrátka nesedí. (Na to mám přečtené jiné klenoty ;)). Na můj názor si za to mohl ještě autor na pár večerů sednout a něco dovysvětlit anebo dát vrahům lepší motiv atp., pak by to možná bylo i za pět. :) Jinak se mi série jako celek moc líbí a další díl série si pořídím, což hodnotím kladně. Vlastně, i kdyby vyšel teď (což se nestane) měl bych chuť si ho ihned koupit, což se u mě příliš často u sérií nestává. Líbí se mi, jak se všechny postavy vyvíjí. Na začátku prvního dílu to bylo celé úplně jiné než na konci druhého, což je něco, na co u mě zasáhl autor přímo do černého. Nechci spoilerovat nebo cokoliv z děje vyzradit, ale zaujalo mě, že se autor nebojí hlavní postavy dostat až na kraj možností a klidně je i odstaví z jednoho dílu, aby nechal ty další zářit. Takže TEĎ za čtyři – příště už snad nebude nic, co bych vytknul. ;)

MirKop
předevčírem

Jsem hodně rád, že nejsem sám, kdo si musel číst dozadu, nebo vůbec zpočátku nepochopil vývoj. Např. tak chaotický prolog jsem dlouho nečetl :-(

Jednoznačně souhlas s tím, že je to překombinované, prakticky v praxi neuskutečnitelné a nelogické a ten konec byl úplně mimo mísu.

Dávám 1 hvězdu za Baxterovou, která opět nezklamala a 1 za "Překvapení" v závěru, díky čemuž si prostě další závěrečnou část trilogie určitě přečtu ;-)

Hadrák mě ale bavil mnohem víc, tak snad to třetím počinem autor rozsekne

MacKanzee
předevčírem

Osobně mne Loutkář zklamal. Čtení dobré, napínavé, zápletka akční, ale konec překombinovaný. Po Hadrovém panáku jsem rovněž očekávala, jak se situace vyvine, především s Baxterovou, která nezklamala. Myslím, že by si Thomas mohl trochu dupnout, ale asi ví, proč je tak hodný, tak snad už má Baxterová důvěru. Nechala bych žít aspoň Rouche….Ikdyž je pravda, že jeho odchod byl epický. Bohužel pro mne překombinovaný závěr shodil celou čtivost knihy.

Rou
předevčírem

Chtěla jsem dát 5*, kniha se mi líbila víc než Hadrový panák, bavila mě osobní rovina a vykreslení vztahů - nevztahů policistů a detektivů. Hvězdičku ubírám za závěr.

Zlatinka.Emilly

První polovinu knihy jsem nepochopila, ale ani konec jsem moc nepobrala. Za mě propadák. To, jakou slávu této novince dali média, poslouží pouze k navýšení prodeje. Takže jsem ráda, že jsem si knihu nekupovala (četla jsem půjčenou z knihovny), byly by to vyhozené peníze. Zajímal by mě názor booktubera Merkla, ale ten se po přečtení Hadrového panáka zařekl, že pokračování číst nebude. A to prý má vyjít ještě jeden díl, údajně se jedná o trilogii.

Strnady095

...mno...fanatická sekta, proč?...hergot, kde jsem to již viděl...nebo četl...?...dvě hvězdičky a pryč k něčemu lepčímu...i když proti Baxterové...ale no nic...

Mishell14

Jsem ráda,že jsem u téhle série vydržela. Protože hadrový panák mě bohužel moc nenadchl. Druhý díl byl lepší pro mě už jen z toho důvodu,že "velení" převzala Bexterová ta ženská mě baví!

Erzetka

Právě dočteno a mám hodně rozporuplné pocity, přijde mi, že jsem letos větší slátaninu ještě nečetla... :-(

romanka26

Knihu jsem si koupila na základě kladných recenzí. Bohužel jsem se ale nemohla vůbec začíst, do poloviny knihy jsem vůbec nechápala, o co tam jde, musela jsem stále listovat zpět. Nevím, zda by pomohlo přečíst nejprve Hadrového panáka. Bylo tam moc postav, jejich jména jsem si nepamatovala a nevěděla kdo je kdo. Musela jsem se nutit dočíst do konce. Tři hvězdičky dávám za hezkou obálku a vzhled knihy celkově.

rodak

Ano Hadrového panáka jsem slupnul jak malinu.Toto bylo překombinované, neuvěřitelné.

maci_aa

Hadrový panák mě nadchl, ale tato kniha mě v mnohém překvapila a za mě určitě předčila Hadrového panáka. Super, těším se na další knihu tohoto autora.

astra3

Tak nevím, jestli je tato kniha úspěšná díky potokům krve, desítkám obětí nebo nadpřirozeně schopným detektivům. I přez ztrátu krve, několik vážných zranění zachrání svět. Tedy pokud jim v tom nezabrání neschopní agenti FBI. Za mě nic moc.

kristy_dvo

Od této knihy jsem si slibovala, že bude lepší, než Hadrový panák. Nicméně další díl už číst nebudu. Knihu jsem v půli chtěla odložit, ale nakonec jsem byla zvědavá na závěr, který mě bohužel nijak nepřekvapil. Vraždy jsou celkem efektivní, ale jinak považuji tuto knihu za odfláknutou.

Tynule

Kniha pro mě byla průměrná na konci jsem se úplně ztratila a moc jsem nechápala. Líbil se mi nápad autora ohledně psychicky a vývoje, ale Hadrový panák se mi líbil více

maxx

Opět skvělý a napínavý příběh, který vás nechá v nejistotě až do poslední stránky

Veronika95

Po zdolání Hadrového panáka jsem se pustila do dalšího krimithrilleru od stejného autora Daniela Cole a rozhodně nelituji.
Podle recenzí na internetu, se většině čtenářů Hadrový panák příliš nelíbil. Ani mě úplně neoslovil, i přesto jsem neházela flintu do žita. Ale Loutkář? Hned od začátku je kniha opravdu nabitá akcí, záhadami a bezpochyby nemilými překvapeními. Tento díl mi přijde i mnohem lépe promyšlený a je neskutečné, jak někdo dokáže vymyslet takový příběh. Také se člověk musí zamyslet nad brutálními útoky, které se v knize vyskytují. A i když jsem nechtěla na nic z toho myslet, natož si to představovat, fantazii se člověk stejně neubrání a pak vás samotný incident tak strhne, že jste jím naprosto fascinováni. Není to tak, že bych brutalitu těch činů obdivovala, ale byla jsem tak zaskočena, že jsem si je musela pořád a pořád dokola přehrávat v hlavě.
Co se týče autorova psaného projevu, už jsem si na něj trochu zvykla, takže mi čtení netrvalo tak dlouho, ale i přesto to prostě není můj šálek kávy. Asi ještě úplně nemám buňky na "dospělácké čtení".
Knihu bych určitě doporučila všem lidem, kteří krimithrillery skoro nečtou tak jako já. Ale co se týče milovníků právě tohoto žánru, úplně bych si nedovolila říct, že z knihy budete stejně nadšení jako já.

knimoholka

Tak tohle bylo opravdu ještě lepší než Panák, super!

Peetullka

Upřímně, Baxterová mě baví, ale já Vám nevím, vražda za vraždou, je to velmi čtivé, ale Hadrový panák se mi líbil o něco více. Ale ten konec, ksakru, kdy bude další díl? :D

blonďatá.luc

Hadrový panák pro mne byl obrovským zklamáním a knihu jsem dočetla s odporem. Pak ale vyšel Loutkář a já se této sérii rozhodla dát ještě jednu šanci - a dobře jsem udělala. Vyšetřovatelé byli sympatičtější, děj byl svižnější, celé to bylo napínavější a já jsem čekala velké vyvrcholení. To sice nedošlo v očekávané síle, ale přesto jsem příjemně překvapená a určitě dám šanci i dalšímu dílu. Pokud i vy váháte, běžte do toho!

Věrka69

Hadrový panák se mi líbil víc, tohle bylo ... hodně přitažené za vlasy.

pavla6928

Strašně jsem se na druhý díl těšila, ale za mě je to spíše zklamání. Baxterová jako hlavní hrdinka nezklamala, ikdyž jsem se lekla, že zde nebude Wolf, ale Baxterová to dala. Do poloviny mě to velmi bavilo. Vraždy originální. Ano, člověku přeběhně mráz po zádech, aek spíše jsem si říkala, jak to autor dokáže vymyslet a jestli sám netrpí nějakou poruchou :-) Každopádně konec hrozný. Nic originálního. Čerpání z toho co se víc a víc děje kolem nás a co vidíme v televizi. Zklámání. Uvidíme jestli tedy bude další díl, jak naznačuje konec.

Blondebookdevil

Jedním slovem: Wow! Za půl rok, co jsem četla Hadrového panáka, se mi sice některé detaily vytratily, ale tempo příběhu se dokonce zlepšilo. Mělo to napětí, spád a spisovatel dokázal, že toho má ještě hodně v záloze. Loutky lidí, zavěšené na různých místech... Které z nich jsou ještě naživu? Výbuchy, střelba, ostré dialogy a Baxterová, která to celou knihou táhla, což se mi moc líbilo, zvládla to totiž i bez Wolfa. Nemůžu se dočkat třetího dílu, doporučuji!
"Jak chytíte zabijáka, který je už po smrti...?"

amladar

Není to špatný příběh, ale.... Moc komplikované, často jsem se vracela, abych našla osobu, která se tam už vyskytla. Seržantka Baxterová je ale naprosto úžasná, její slovník je báječný. Těším se na další případ :-)

Martina1805

hodně čtivé, konec byl překvapivý i když jsem něco takového očekávala a myslím že to je náznak toho že bude pokračování a moc se na něj těším

zdazilek

Čtivé, konec mě hodně bavil. Pro mě to byl lepší díl než ten první :) Baxterová byla sympatická i když mě občas štvala.

Mischone

Sice jsem H. panáka nečetla, ale myslím si, že je lepší ho číst jako první, přece jenom se v druhé knize vrací hodně ke vzpomínkám, jménům a událostem z onoho případu. Pravda, že vražd bylo až příliš mnoho, no a pointa ... já osobně nevěřím takovým věcem, že je to tak snadné. No ale kdo ví, každopádně mě se detektivka líbila, byla čtivá a napínavá až do svého konce.

Rubyn

První díl nic moc a druhý ještě o kapku horší. Další zkoušet nebudu.

farfalla13

Velmi přeceňovaná kniha, stejně jako předchozí dílo. Obojí jsem stěží dočetla a výše počtu mrtvol v dalším "pokračování" mě již proto nemusí zajímat - škoda času. Literární styl psaní nic moc a přeložené výrazy konstáblyně a detektivka (pro ženský tvar - detektiv) tomu nasadily korunu.