Losos v kaluži

Losos v kaluži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1542 391

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

whiolet
23.05.2020 4 z 5

Bylo to celkem fajn nenáročné čtení. Někdy mě Barbora vyloženě lezla na nervy tím svým " Já nikoho kromě babičky nepotřebuju, tak se tu třeba poserte" Jindy mě naopak svým cynismem rozesmála. Milada mi, ale byla sympatičtější a její pasáže jsem četla radši i když to v tom Nebi bylo někdy i na mě moc :D

Terrez93
22.05.2020 5 z 5

Super oddechovka, krasne se mi cetla. Pribeh babicky mi prisel trosku pritazen za vlasy po jeji smrti, ale dalo se to. Pribeh Barbory super, ten me vazne bavil. Pekne zpracovane, humor, ironie, nekdy az sarkasmus - JO urcite zkusim od autorky neco dalsiho.

Juliette01
19.05.2020 4 z 5

Prijemna cetba. Autorka pise ctive, ale pribeh by mohl byt zajimavejsi.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Na knížce mě nejvíc bavila ta pestrost jazyka. Kdo Markétu Lukáškovou sleduje na sociálních sítích, tak to pro něho nebude žádné překvapení. Markéta se prostě vyjadřovat a psát umí a v Lososu to jenom potvrdila. Co se děje týče - líbila se mi představa nebe a posmrtného života. Bylo by krásné věřit, že to přesně takhle je a bude.

Alzbeta17
13.05.2020 5 z 5

Nenávidím tu knížku. Nenávidím jak ji autorka napsal přímo pro mě, i když ani neví, že existuju. Nenávidím jak se ty slova dotýkaj mý duše a to vidí zkrz mě. Ta knížka mě dělá zranitelnou. Pokud hledáte něco co vás rozloží na atomy, tohle je ono.

zlinissi
06.05.2020

Vlastně bych se mohla podepsat pod předchozí komentář ;). Moc jsem nečekala a tak mne knížka i mile překvapila. Stylisticky by se dalo jistě najít spoustu negativ, ale celkový finální dojem: taková milá oddychovka, ani ty “nebeské” pasáže mě nijak nepohoršovaly...

janyska13
01.05.2020 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha i když někomu může přijít divná a morbidní. Potřebovala jsem nenáročnou knihu a tu jsem dostala a líbila se mi víc, než jsem čekala.

terezamuf
26.04.2020 1 z 5

Četla jsem jako e-knihu. Což o to, čte se dobře, ale jaksi mě moc nenadchla, zejména ne pasáže Barbory. Občas jsem si říkala, jestli to stojí za to dočíst. Taková spíš odpočinková kniha ke kafi...

jahlina
21.04.2020 4 z 5

Knížku jsem poslouchala jako audio. A možná díky i dvěma interpretkám - Jenovéfa Boková a Libuše Šafránková - mě knížka bavila, doslova pohladila po duši. Zvláště postava babičky mi vykouzlila úsměv pod rouškou, když jsem knížku poslouchala během procházky :-)

Sany124
13.04.2020 4 z 5

Mě se kniha velice líbila. Dalo by se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem :) taky věřím, že se o mě babička ze shora stará :)

S1M0NE
29.03.2020 2 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek. Není to můj žánr a pravděpodobně nejsem cílovka, což se mi při čtení jen potvrdilo, přišlo mi to celé takové zbytečně roztahané a o ničem. Celý příběh by se dal shrnout v podstatě na jedné stránce. Hlavní postava Barbory je nesympatická a babička podle mě působila spíš jako nějaká puberťačka, než šedesátiletá paní. Občas vtipné, bohužel jsem tam našla i nějaké faktické chyby a nesmysly. Navíc příběhová linka je plná klišé a závěr? Nějak mi nedával smysl. (SPOILER!) Barčin kluk s ní vlastně byl, protože chtěl prodat její byt (jak?!), tak na něj babička z nebe hodila věšák. Přijde mi to celé trošku lepené na koleni. Každopádně nápad fajn a obálka taky moc pěkná. Nenáročné čtenáře to asi uspokojí, mně to přišlo takové nemastné neslané.

iva0020
13.03.2020 3 z 5

U knihy mi vadil život v nebi a nebe samotné.

Adreinda
09.03.2020 5 z 5

Výborně napsaná, čtivá kniha. Zasmála jsem se, ale i slza ukápla. Určitě doporučuji.

Jamira
02.03.2020 1 z 5

Hmmm, tak tuto knizku jsem docetla do pulky. Zacatek mi prisel dobry, posmrtny zivot babicky uz ale takovy nudne kycovity, Barka me taky zacala pekne lezt na nervy, takze jsem knihu odlozila.

dominika1636
01.03.2020 3 z 5

Zajímavé moderní pojetí posmrtného života. Ale osobně mi vadilo jak jsou v knize neustále používány nespisovně výrazy i z pozice vypravěče. Pokaždé, když jsem přečetla slova typu "mejch nebo bejt", měla jsem chuť si vyškrábat oči. Chápu, že je to tak schválně, protože příběh vypráví mladá holka, která tak normálně mluví ale mě to prostě neuvěřitelně vadilo. Jinak děj byl dobrý, taková oddychová knížka u které se nemusí moc přemýšlet, sem tam se našli nějaké klišé nebo předvídatelné části ale to ději nijak neublížilo.

katerina5544
10.02.2020 5 z 5

Skvela kniha! Originalni pribeh,lehce se cetl, vtipny sarkasmus hlavni postavy me bavil. Vrele doporucuji :)

kytarka
08.02.2020 4 z 5

Od spisovatelky to byla má první kniha, kterou jsem od ní četla. Velmi odlehčené a vtipné čtení. Takový pohled na to co je po smrti. Nebe a peklo, tak trochu jinak. Jo tohle bylo fajn a asi si ještě nějakou knihu od spisovatelky přečtu.

e.s.e.t.
28.01.2020 5 z 5

Kouzelné, milé, originální!

jadwiga
24.01.2020 2 z 5

Celkový dojem z knihy je velká rozpolcenost. Zpočátku mě nadchla,ale v polovině knihy mě díky líčení posmrtného života téměř přestala bavit. Věty jsou poskládány čtivě, ale to nestačí. Proto se nepřidávám ke kladným recenzím, které jsem na tuto knihu četla.

dominika9982
21.01.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, téma příjemné. Vadily mi však překlepy a pravopisné chyby. Také mi obcas přišlo, že části babičky působily jako vyprávění mladé holky.