Lord John a důvěrná záležitost

Lord John a důvěrná záležitost https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88404/bmid_lord-john-a-duverna-zalezitost-O4K-88404.jpg 4 171 51

Lord John Grey série

Historický román odehrávající v Londýně v druhé polovině 18. století, v době, kdy Velká Británie bojuje ve Francii o nadvládu na třech kontinentech. Hlavním hrdinou je Lord John Grey, major armády Jeho Veličenstva. Stane se svědkem šokujícího odhalení, které se týká Josepha Trevelyana, snoubence jeho sestřenice Olivie. Greyovo úsilí zabránit skandálu, který by mohl zničit jeho rodinu, je přerušeno naléhavým příkazem k vyšetřování brutální vraždy Greyova druha ve zbrani podezřelého ze špionáže. Lord John sleduje oba případy najednou a pátrání ho přivádí na nejrůznější místa, od salonů anglické šlechty až po nevěstince. Snaží se zachytit stopu zmizelého komorníka a zjistit, kdo je záhadná dáma v zelených sametových šatech. Tam může být klíč ke všemu – anebo také ne.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Plejáda

Lord John and the Private Matter , 2003

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

zajímavá historická detektivka

gleti
19.05.2017 4 z 5

Velmi dobrá kniha se sympatickým hrdinou. Čte se v podstatě sama. Autorka dokonale zvládla reálie (což není divu vzhledem k jejímu vzdělání).

asam
27.07.2016 4 z 5

Nápad dobrý, pečlivě popsaná doba, doba. osoby Román s detektivní zápletkou. Podle mě se ale celý děj strašně vlekl. Jsme už asi zvyklejší na to, že vyšetřování má spád a nezdržuje se dlouhými popisy. To nese doba - spěcháme. Otázka je, zda je to dobře, či ne. Přečetla jsem a dávám 4*

peťa96
26.05.2016 5 z 5

Knížka se mi četla jedním dechem. Moc pěkně napsaná, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah. :)

VenuseV
20.05.2016 4 z 5

Moc pěkná detektivka z doby a prostředí, které mám moc ráda :-)

Tesset
17.03.2016 5 z 5

Další super kniha od této autorky. Nemůžu nic vytknout, jen doporučit.

milunka21
24.11.2014 1 z 5

Nějak mě nechytla.Ale to je možná tim že nemam na čtení moc čas

Lenka.Vílka
13.08.2014

Priznam se: knihu jsem planovala jako vatu, nez pujdu do knihovny a nemyslela jsem, ze ji prectu do te doby a ze me tak pohlti...coz se stalo...bavila me od zacatku do konce...uz se tesim na dalsi dil...

neta
19.06.2013 4 z 5

Historická detektivka, která rychle vtáhne do děje i přesto, že se tu řeší i dost politických problémů.

Marbulka
06.01.2013 4 z 5

Pěkná detektivka, Diana nezklamala

katynais
23.08.2012 4 z 5

Detektivky moc řada nemám,ale Diana má obrovský talent ctahnout čtenáře do děje a příběh udělat zajímavým,takže mě kniha bavila a určitě si přečtu další dil