Lisey a její příběh

Lisey a její příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415611/bmid_lisey-a-jeji-pribeh-NaI-415611.jpg 4 598 101

Lisey Landonová je vdova po slavném spisovateli Scottu Landonovi, nositeli mnoha literárních cen. Když se Lisey konečně po dvou letech od manželovy smrti pustí do vyklízení Scottovy pracovny, uvědomí si, jak velký kus jeho minulosti (a vlastně i minulosti, kterou prožili spolu), vytěsnila z paměti. Proč tomu tak bylo? Co ji donutilo spustit mezi přítomností a časem minulým neprodyšnou purpurovou oponu? Teprve když se na scéně objeví šílenec a násilník Dooley, musí se Lisey vydat po stopách vlastních vzpomínek a zjistit, co to před sebou ukrývala. Tu cestu, kterou pro ni nachystal zemřelý manžel, musí podniknout - jinak nepřežije. Lisey a její příběh, na první pohled historie obyčejného manželství, je strhující román napěchovaný silou a něhou, krvavý a zároveň nádherný.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Lisey's Story , 2006

domi88
20.09.2013 2 z 5

Patřím k té skupině, že opravdu netuším, co tím chtěl autor říci :(

Mr. Mercedes
24.08.2013 5 z 5

Moja srdcovka a najobľúbenejšia kniha.

lenka.v
17.08.2013 5 z 5

Včera jsem dočetla,konec - darda -jak by řekla Lisey nebo Scott .
Je to celkem náročná kniha jejíž děj se proplétá minulostí i přítomností Liseyna života .
Hodnotím velmi kladně .

minirock
24.07.2013 4 z 5

Tak určitě jsem už od Kinga četl lepší knížky. Ale to je celý on, občas si od krváků "odskočí" k takovéhle tak trochu psychologické záležitosti. Je to milostný příběh s trochou drama a špetkou hororu. Takže celkově jsem byl docela spokojený, i když v rámci mistrova díla je to pro mě trošku lepší průměr.

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Ďalšia Kingovka od ktorej som sa nešla odtrhnúť. Zo začiatku sa môže zdať trošku nezáživná, ale postupným vniknutím do príbehu zažijete dobrodružstvo plné fantázie, kde je opäť dokonale vykreslené myslenie, vzťahy a citové rozpoloženie postáv.

Mattie78
28.05.2013

Tak bohužel, tato kniha mne vůbec nenadchla. Skončila jsem asi na 60. straně, přičemž už asi od 30. jsem tu knihu chtěla odložit :( Už v knihovně mě varovali, že milovníci Kinga z ní nejsou bůhvíjak nadšeni, že prý není dostatečně hororová. Zajásala jsem, že to bude možná něco ve stylu Dolores Claibornové (na horor jsem moc chuť neměla), ale bohužel. Ze zvyku jsem prolistovala ještě alespoň závěrečné stránky, jestli mě to dodatečně "nechytí", ale nestalo se. Zatím je to má (teprve) druhá kniha od Kinga, tak zkusím příště sáhnout po něčem osvědčeném.

evickakyticka
09.04.2013 1 z 5

Milunko Lisey, vůbec jsi mě nebavila. Ani Scott mě nebavil. Sákriš, vždyť ani ten Paul mě nedostal. Spíš mi byl k smíchu. V řetězech - ha ha ha! A co ty dardy? Ty taky nic. Poslední, kdo to mohl zachránit, by byl záporák. Bohužel ani ten to u mě nevyhrál. Asi vás zklamu, ale pro mě N:U:D:A: Konec!

lucifuk
08.03.2013 2 z 5

Asi najmenej pútavá Kingovka, akú som čítal. Dorazil som ju do konca, ale dalo mi to poriadne zabrať.

doktorking
07.01.2013 4 z 5

Tak trochu knížka pro zkušenější Kingaře je potřeba se na ni víc soustředit a rozumím tomu že každého nechytne,jedná se o velice silný příběh tak trochu červená knihovna po Kingovsku,kde nejtemnější jsou zážitky ze Scottovýho dětství aneb KRVAVÁ GARDA.Ale nudný tento román určitě není,sice nepatří k těm co by si člověk přečetl vícekrát ale zanechává silný dojem,pro mě jasné čtyři hvězdičky.

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

"Kam chodíš, keď si sama? Kam chodíš, keď si smutná? Kam chodíš, keď si sama? Pôjdem za tebou, keď zmodrejú hviezdy." /Ryan Adams/

Mishka_a7
15.09.2012 4 z 5

Trvalo mi dlouho než jsem ji přečetla, ale je to vyjímečná kniha. Už dlouho se mi nestalo, že bych z knihy cítila vyzařovat tolik silnou lásku, jakou byla láska mezi Lisey a Scottem. Cítila jsem ji doslova na vlastní kůži. Celkově mě příběh velmi oslovil. Kingova fantazie nezná mezí!

Jajulle
03.09.2012 1 z 5

Nehodnotím, protože jsem knihu nedočetla. Skončila jsem asi na 30. straně. Absolutně mně nebavila, King se ale může chlubit jinými díly, tohle je s prominutím nuda.

Clarisima
17.05.2012 5 z 5

Moje srdcová Kingovka, krásně se četla, prostě darda

Adelica-Opica
15.03.2012 5 z 5

Oh Milunko jak krásně se mi četl tvůj příběh.... Užasná kniha...

zahadum
11.03.2012 3 z 5

Kingová najviac poetická knižka, kde poetično zatlačilo náznak niečoho čo sme mohli vidieť v cintoríne zvieratiek. Niekedy sa tajomstvá neberú do hrobu…

Augi
08.03.2012

První knížka, která mě nebaví. Nevím čím to je. Možná dějem, který se prolíná s přítomností a minulostí. Skončil jsem na 150 straně a čekám v něco víc. Ale pořád je to takové stejné.

Lenka Žofka
24.02.2012 4 z 5

Mě teda trvalo nevím proč hodně dlouho se začíst....o to víc mě mrzelo, že jsem se začetla tak pozdě....hned byl konec :( Ale že se holka nenudila....

3DD!3
04.01.2012 4 z 5

LISEY A JEJÍ PŘÍBĚH patří k tomu nejlepšímu co jsem od Stephena Kinga měl tu čest číst. King mistrně skládá jednotlivé vrstvy děje, prolíná současnost s minulostí a dovolí si v té minulosti vzpomínat ještě do větší hloubky. Něco podobného sice provedl v menším rozsahu například v PISTOLNÍKOVI nebo v TO, ale řekl bych, že v tomhle románu bylo přímo nezbytné jít právě touto cestou. Bez toho by příběh nikdy nemohl fungovat tak dobře. Vrcholné pasáže pak tvoří vyprávění Scotta o jeho zvláštní schopnosti a o pochmurném dětství, které si prožil. King rozhodě napsal čtivější nebo temnější knihy, ale LISEY A JEJÍ PŘÍBĚH patří rozhodně k jeho literárně nejvyspělejším.

kiddlinka
29.09.2011 2 z 5

King tak dlouho ryl do literárních snobů, pro které komunikace se čtenářem stojí daleko za možnými ostruhami od odborníků na symboliku barev v díle Nathaniela Hawthornea, až sám zplodil něco tak zmateného, že se člověk bojí zeptat se, co tím chtěl autor říci, v obavě, že se mu dostane pohrdlivého šklebu a odpovědi „prostě vnímej tu hloubku, né“ (O psaní). Ano, koncept a premisa knihy jaksi vylučují jiné plynutí příběhu než pomalé a rozvláčné, jiné postavy než váhavé a neochotné nořit se do bolestivých vzpomínek, ale odvažuju se tvrdit, že v tomto případě to King s roztahaností silně přepísk. Velice prostá myšlenka je nafukována a natahována, zbytečné popisy se kupí, momentální pointy se nedůvěryhodně oddalují a na kostru nedobrovolného návratu k ošklivé minulosti se navěšuje tolik odboček a cingrlátek, až se vše pod vahou vzniklého dojmologického monstra hroutí. Zatím zdaleka to nejhorší, co jsem od Kinga četla („četla“, protože si stojím za tím, že Lisey a její příběh je něco naprosto nečitelného).

sheylka
16.09.2011 5 z 5

Jsem trošku zklamaná, že tady těch komentářů nevidím víc, protože dle mého názoru je Lisey a její příběh opravdový klenot mezi Kingovinami...
Nenápadná knížečka, která by mě v knihovně ani neupoutala, kdyby mi omylem nevypadla na zem - při vytahování jiné. Nakonec jsem si půjčila obě a dobře jsem udělala. Netušila jsem, co se v ní skrývá za působivý příběh. Bylo to jako droga, nemohla jsem přestat. Není to ten typ knihy, který otevřeme 10x denně na pár minut, abychom zabili čas v autobuse. K tomuhle si musíte udělat pohodlí, oprostit se od okolního světa a začít nerušeně číst. Je to příběh o opravdové lásce na celý život - a vlastně i po něm. SPOILER. Začátek byl nepatrně slabší, ale bylo v něm vysvětleno vše o Lisey a Scottovi a potom to začalo. Asi by to neměl číst nikdo, kdo s Kingem začíná, zároveň se tam prolíná víc časových pásem a pro někoho by to mohlo být matoucí.
Úžasné výlety do tajemného Bájodolí k tůni, která sice léčí a hojí rány, ale cesta k ní je po setmění smrtelně nebezpečná, kde Lisey najde listy o Scottově komplikovaném a děsivém dětství, psychopat Dooley, mimoňská sestra Amanda, honba za dardou a stále dokola objevující se slovo "zasejřený".... BOOYAMOON FOREVER.