Běžkyně

Vrcholový čínský plavec spáchá v předvečer olympiády sebevraždu — a Čína tak ztrácí naději na vítězství proti Americe. Olympijský vzpěrač si vezme život v náruči své pekingské milenky — a nejvyšší kruhy se pokoušejí tento skandál ututlat. Jenže ze sebevražd se vyklubou vraždy a ukáže se, že jsou spojeny s dalšími „náhodnými úmrtími“ nejlepších čínských atletů. Případu se ujímá čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská běžkyně. Ta ale záhadně zmizí a Liho kariéra i budoucnost mezinárodní atletiky se ocitají ve vážném ohrožení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364735/bezkyne-YFD-364735.jpg 4.3289

Čínské thrillery 5.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Host

The Runner, 2003

Kniha Běžkyně

akdar72

Konečně jsme zpět v Číně.

Rhodopis

Opět zajímavosti o životě v daleké Číně spojené s výbornou detektivní zápletkou.

Malarkey

Předposlední díl série Čínských thrillerů od Petera Maye je výborný ve všech ohledech. Jednak je tu opět velice solidní série vražd, kde se spisovatel sice v rámci série lehce opakuje, ale překvapivě nerecykluje. Co se mi ale vysloveně konečně hodně líbí, tak vztah Li Jena a Margaret, což je vlastně v rámci série vysloveně snad i poprvé. Dokonce jsem si u této knihy uvědomil, že u ní neustále vzpomínám na dobu, kdy jsem v Pekingu byl, a že se mi vlastně ta kultura hodně moc líbí. Peter May to ve výsledku udělal dobře a z kriminální série udělal oslavu čínské kultury a tradičního Pekingu. Je vidět, že tam u místních musel nějakou dobu žít, protože ty kapitoly z osobního života místních spolu s rodinnými tradicemi, podrobným popisem prostředí a ulic v Pekingu, ale i popisem žracích orgií, je radost číst.

tamdr

když čtu ostatní komentáře tak váhám s napsáním mého,asi jsem hloupá ale bylo na mně dost složité jak ty vraždy probíhaly,jinak se mi kniha moc líbila jen ten závěr byl moc popisný a pro mne ne zrovna jednoduchý.Zase se mi ale moc líbilo seznámení s úplně jinou kulturou,jinými zákony(jak jinak než komunistickými),jinými zvyky.Taky mě to donutilo podívat se jak to bylo s kulturní revolucí na internet,moc jsem o tom nevěděla.Takže za mne palec nahoru

simona5r

Sérii čínských thrillerů mám moc ráda a nejinak je tomu i tohoto dílu. Vyšetřování vražd propletené s osobním životem Li-ena a Margaret. Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to perfektní.

daniela8398

Super spisovatl.

mirka71

Ze začátku jsem se nějak nemohla chytit, ale po pár kapitolách mě Peter May tak vtáhl do děje, že jsme málem zapomněla odejít do práce.
Jen připomínka: Kdybych byla Margaret, asi bych se vrátila i s Liem do Ameriky a bylo by po starostech s prací, tu by našel i tam a neřešila bych ,jestli si ho vzít anebo nevzít.
Další výborná knížka z čínské řady. Jen ta jména...v těch mám trochu hokej, ale není to nic, co by se nedalo s trochou soustředění zvládnout. Za mě 5 hvězd

Verrrunka
29.11.2020

No to se nám to krásně zamotalo! Konečně zase zpátky v Číně. Téma mě dost zaujalo, tentorát mě zas úplně nebavila rovina osobního příběhu Margaret a Liho... To je jak na houpačce s touhle sérii :) ale celkově mě to prostě baví, jak je to jiné. Těším se na další!