Lhář

Lhář https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77868/bmid_lhar-asN-77868.png 4 266 52

Lhář série

Valhala je v troskách. Loki, adoptovaný Odinův syn, patron podvodníků a zrádců, se postaví na stranu triumfujících zástupů Božích. Ve světě, kde se zbloudilá mytologická božstva spolčují s pekelnými démony, jsou jeho služby neocenitelné. Loki se stává andělským klukem pro všechno, alespoň to si archandělé myslí. On má však své vlastní plány. Na tomto i onom světě existují záležitosti, které není možné vyřídit se svatozáří nad hlavou.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

Kłamca 1 , 2005

Mystygus
11.12.2016 4 z 5

Pro mě jedna jedna z hodně dobrých knižek. Autor si připravuje půdu na to co příjde, ani mi navadí, že jsou to (jen) povídky. Hodně lákavá obláka, nic méně některé může zklamat. Oddychovka a zajímavý pohled na různá (nejen severská) náboženství. Nicméně obrazutvornost hodně ovlivní marvelovský bůh klamu...

SarahRoyalAss
18.10.2016 4 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení od přátel a můžu říct, jsem jim za to vděčná do konce života!
Knížka se opravdu moc dobře čte a její humor mi kolikrát donutil se hihňat v autobuse. Nikdy mi moc knihy s andělskou tématikou nelákaly, ale tady... to je jiná. :)
Loki jako hlavní postava mi přijde opravdu zajímavá, akorát jsem čekala, že ho tam více představí a celkově uvedou čtenáře více do obrazu. Někdo, kdo nezná severské mytologie, může být trochu mimo. Pak může děkovat tetičce wiki.
Dle mého si první díl právem zaslouží 4 hvězdičky!! :)

Ben Nevis
21.07.2016 3 z 5

Je to čtivé a plné sarkastického humoru v čele s kůl hrdinou.

Bohužel do plného počtu bodů mám nějaké výhrady.
- Jako by se autor inspiroval povídkami se Zaklínačem od polského kolegy, ale Zaklínač má kromě badass hrdiny a humoru i emoční náboj. Ve Lháři jsou interakce mezi postavami sterilní a více méně tam chybí přátelé, záporáci, vášeň...
- Nejsem expert přes severské legendy (i když jsem viděla nějaké seriály a filmy), a tak jsem doufala, že se dozvím něco víc o Lokim (Odinovi, Valhale), ale s tím se Ćwiek neobtěžoval. Ale chápu, že fandy by to mohlo nudit, navíc máme wikipedii.
- Samotný Loki by byla dobrá vedlejší postava, ale jako hlavní hrdina je kapku nudný - předvídatelný, stereotypní, ani sympatický, ani odporný. Dostává úkoly, které splní tak, že někam naběhne a způsobí násilí. Za to dostane nějaké peří. Mimochodem, k čemu ta pírka jsou, to si staví křídla???

Každopádně autor si se zápletkami jednotlivých povídek vyhrál a interakce s anděly je taky zajímavá. Ten Polák má fantazii!

Janičta
10.07.2016 3 z 5

Šlo to. Napsáno docela čtivě. Působí to na mě dojmem, že se autor nadechuje - rozepisuje k většímu příběhu... tak uvidím jaká bude dvojka

LenkaWal
29.03.2016 5 z 5

Tak Loki je zajímavý hrdina\padouch. Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale když si vzpomenu, že jsem jednu povídku nenápadně dočítala v práci na telefonu, tak se přikloním k pěti. Protože zatím jsem u knížek až domů vydržela. Jak už to bývá, byly tam lepší povídky i horší, ale celkově to byla opravdu zajímavá knížka. Nejspíš se mrknu i na další, budu chtít vědět, jak to bylo dál...

trudoš
09.11.2015 3 z 5

Vynikající nápad, vynikající obálka, vynikající reference, takže možnost zklamání byla takřka nulová. Přesto, přesto, přesto… To, že si Jakub Ćwiek na post hlavního hrdiny dosadil boha, nese jednu nepříjemnou vlastnost, a to, že mu chybí protiváha. Každé malé dítě přece ví, že bohům, obzvláště těm řeckým a severským, se nic v důsledku stát nemůže, dokud nedojde na lámání chleba při armagedonu. O to víc, když se jedná rovnou o pána Klamu, Přetvářky a Zrady. Pak je těžké udržet čtenáře v očekávání jakže to ta která povídka skončí. Vždyť je přece jasné, že hrdina všechny přemočí, o tom je přece jeho osobnost, ne?
Lhář rozhodně není špatná kniha, jen její svět nepůsobí tak promyšleným dojmem, jako třeba u Mýtů nebo Sandmana. Ani typický polský humor mě neoslovil natolik, abych si text užíval čistě pro potěchu ze čtení. Takový lepší průměr, i když některé nápady, jako třeba Odin uvězněný v plyšovém jednookém medvídkovi, jsou skutečně nezapomenutelné.

LadyValeria
08.10.2015 5 z 5

Lhář jako dílo je velmi neobvyklé už kvůli povídkovému rozvržení - co kapitola, to jeden příběh, které může některým čtenářům působit problémy kvůli své zdánlivé nenávaznosti. Hlavní postava severského boha Lokiho je vykreslena jen v náznacích, které se snadno přijímají se vším humorným podtextem. Velice zajímavý je koncept propojující nejrůznější náboženství a jejich božstva, anděly a démony v jedné době.

Já osobně jsem s knihou byla velmi spokojena - Šprýmaře jsem si oblíbila hned, způsob psaní mi nevadil a každou chvíli jsem se musela usmát. Příjemné dílo s originálním nápadem, co víc přát.

Vincent12
09.04.2015 3 z 5

Jsem zklamaný, ale kupuji dvojku :D
Autor vždy zpočátku až chaoticky mlží, a potom vyfrkne v rychlosti frajerskou pointu. Humor průměrný, hlavní hrdina působivý, nepřátelé/přátelé neokoukaní.... Příběhu pramálo, ale co když ve dvojce bude cosi nosného! Když je nudná pasáž, kouknu na obal knihy a zabírá to :D
3.5

józi.odkudkam
26.02.2015 3 z 5

Postava Lokiho a styl obálky slibují zábavnou oddechovku. Klamou. Slabé 3*** Další díly ne e.

KatnissLavender
01.12.2014 1 z 5

Lhář mě zklamal. Útržkovitý, někdy až nesrozumitelný děj, který postrádá hlavní linii a ze slibované severské mytologie nabízí tak akorát pár jmen. Polští autoři jsou na čtení povětšinou těžcí, ale dá se to zvládnout, pokud to zachrání příběh. Tady ale příběh úplně chybí a na druhou stranu přebývá sprostých slov a nesmyslných dialogů. Nudila jsem se prakticky pořád, až na dvě tři stránky. Bohužel ale nedokážu něco nedočíst do konce a to i přes to, že je to téměř jistě ztráta času. No nic... jdu se zase nudit ( číst druhý díl ).

Samaret
16.11.2014 5 z 5

Z počátku mě docela překvapilo povídkové zpracování, ale po xchvíli jsem se do příběhu dokázala vžít a hltala jsem Lokiho jedním dechem.

ElisR1
07.11.2014 3 z 5

Byl to takový průměr. Něco mi na té knize stále chybělo. Asi to bylo tím, že děj na sebe nenavazoval, ale prostě to nebylo ono. Kvůli konci a sarkastickým hláškám Lokiho dám šanci druhému dílu.

teuwik
23.09.2014 5 z 5

Jsem ráda, že jsem jsi tuhle knihu koupila. Nezklamala má očekávání. Vhodné pro každého kdo je fanouškem Lokiho či Severské mytologie.

Padla Hvezda
02.07.2014 4 z 5

Skvělá kniha, moc jsem se bavila. Takhle série je pro toto léto mým favoritem.

lucie.8
19.06.2014 5 z 5

Autor výborně skloubil různé mytologie do sebe. Kniha mě nadchla, přečetla jsem jí jedním dechem. Lokiho jsem si opravdu oblíbila.

Schullerka
17.03.2014 4 z 5

Tak tohle mě moc bavilo, četlo se to vážně jedna radost! Jediná věc, co mi na téhle knížce trochu vadila bylo to, že to nebyl ucelený příběh. :) Loki, mě jako postava neskutečně okouzlila, jeho humor mi prostě sedl. :D Už se těším, až se pustím do dalšího dílu. :)

Eseter
05.03.2014 4 z 5

Napínavá povídková knížka, která dokáže velmi rychle vtáhnout do děje. Chytré a zajímavé zápletky – to jsou hlavní přednosti Ćwiekova psaní. K tomu navíc velmi dobře napsané postavy – především Lhář. Nejvíc oceňuju bezvadné smíchání rozličné mytologie a tedy vystupování nejrůznějšího božstva. Z počátku mi vadily věci jako doslovné vykládání bible či lineární plynutí času i pro mýtické bytosti, ale přijala jsem to jako účelná Ćwiekova pravidla.

rarach010
03.03.2014 3 z 5

Celkem dobrá četba, účel splnila ale neni to špica jak se říká, ale spíš to bude tim tématem, možná mě osloví víc další díly.

Blekí
25.02.2014 3 z 5

Moc jsem nevěděla do čeho jdu, knihu jsem si kupovala hlavně proto, že jsou v ní andělé a na ty jsem zrovna měla náladu. Kniha ovšem nezklamala. Loki je fajn postava, sympatizujete s ním a dokáže vás hezky rozchechtat. Nenávaznost příběhů mi vyloženě nevadila, bylo to zajímavé, ale asi to není úplně ono, chybělo mi tam to "co bude dál" napětí. Hodně mě potěšilo, že kniha není tak úplně pro děti. Velmi kladně bych taky hodnotila konec, ten se mi hodně líbil.
Knize ale dávám pouhé 3 hvězdičky, průměr. Čtení jsem si sice užila, něco mi tam ale hodně chybí. Mám pocit, že jsem si z té knihy nic neodnesla. Když jsem o ní chtěla před někým mluvit, nevěděla jsem, co o ní říct. (V takových chvílích mě dost mrzí nemožnost dávat i poloviny hvězdiček, protože propast mezi 3 a 4 hvězdičkou je v tomhle případě velká)

Ellen16
10.01.2014 5 z 5

Neskutečně vtipná knížka .. :) Loki je nejlepší.