Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1348 1348

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

Keit
26.08.2018 3 z 5

Slabší z celé trilogie. Kniha mě chytla a nepustila, ale první a třetí díl byl lepší :)

Nikei
17.08.2018 5 z 5

Skvělé pokračování, nedokázala jsem knihu odložit. (Spoiler) Pořád jsem ale přemýšlela nad tím, proč Kaden nevykonal "svoji práci", přece se jako zkušený zabiják nenechá okouzlit nějakou princeznou? To, co se z toho vyklubalo, mě mile překvapilo. Taky jsem chvíli fandila Kadenovi a Lie, tak uvidíme :)

Jostik_21
12.08.2018 4 z 5

Úžasná kniha. Všechny postavy mě uchvátili a to ne jenom hlavní postavy, ale i rytíři z Dalbrecku třeba. I když mě Lia někdy hodně ”srala”. Jediný v čem se mi kniha nelíbila, bylo to, jak s vše dokola opakovalo.

Etule
11.08.2018 3 z 5

Tak tenhle díl mě z nějakého neznámého důvodu skoro vůbec nebavil. Což mě mrzí, tak doufám, že trojka to vynahradí. Jak zmiňuje Ažula v předchozím komentáři, nádherná obálka, ale obsah už slabší. Musím říct, že tady už jsem se přiklonila k jedné straně trojúhelníku, které fandím, ačkoliv na konci se ty váhy zase povážlivě zhlouply.
Proti své vůli jsem celkem sympatizovala s Komizarem, minimálně občas. :) Tak jsem zvědavá na další díl, snad nezklame.

Ažula
07.08.2018 3 z 5

Další úžasná obálka. Já je prostě miluju.
Ovšem příběh. Ten už mě tak nenadchnul. Jo, chvilkové menší zvraty, ok. Ale tenhle díl mi přišel spíše výplňový.
A ještě musím dodat jedno... Lia mi neskutečně leze na nervy. Já se fakt omlouvám, zkoušela jsem ji mít ráda, ale opravdu nemůžu. Její chování mě prostě točí.
Ale i tak mám knížku ráda. Jupijajou dál.

Peslik
03.08.2018 4 z 5

Stejně jako první díl se i tato kniha čte sama a člověk je napnutý jak to vlastně dopadne. A ono to vlastně ještě nedopadlo :D
Tak hurá na třetí díl a užít si pohádku až do konce.

marti7729
27.07.2018 4 z 5

Tento díl série byl daleko lepší a propracovanější než první. Byla jsem připravená na průměné pokračování, ale jsem mile překvapená. Kniha se četla sama.

Edit: Jsem po přečtení celé série a z odstupem hodnotím zrádné srdce jako nejlepší díl celé série.

Arsinoe_06
26.07.2018 5 z 5

Jeste o dost lepsi nez prvni dil za me, ackoliv je to knizka primarne spis pro nactilete, tak ani ja se nemohla urvat. Samozrejme obcas jsou tam takove ty trochu naivni a ne prilis uveritelne pasaze (myslim i v ramci fantasy) ale to clovek i odpusti :) za me 5 hvezd a rozecteny treti dil :)

zuzka9645
24.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha.

maja11231
20.07.2018 5 z 5

Super
Musím říct že jsem přečetla všechny díly téhle série a Zrádné srdce bylo z celé série nejlepší. Kniha je čtivá a je tam hodně akce. Knihu jsem četla jedním dechem je vážně dobře napsaná.
Zase musím obdivovat hlavní hrdinku- Liu za to že to celé zvládla. Ani jsi neumím představit co bych tam dělala já.
Tuhle knihu doporučuji, určitě si ji taky tak zamilujete jako já ❤❤

julythreemosen
17.07.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Opravdu, opravdu skvělá kniha! Jak jsem si po prvním dílu říkala, že je to jen taková pohádka, a že jsem marně čekala na nějakou akci - zde se mi jí dostalo tak desetinásobek. Knihu jsem četla elektronicky, takže mi stránky ubíhaly nestkutečně rychle, hltala jsem kapitolu za kapitolou a tuto malou cihličku jsem přečetla opravdu hodně rychle. Byť se děj více méně odehrával jen na jednom místě, i tak se pořád něco dělo, k poutavosti příběhu dopomáhalo i střídání postav, které děj vyprávěly. Líbily se mi i různé kapku abstraktní popisy, hlavní hrdinku jem si oblíbila ještě víc. Přidanou hodnotou k vážně zajímavému a poutavému ději byl nádherný styl autorčina psaní, no a zkrátka klobouk dolů. Jak jsou druhé díly většinou vycpávkové, tak tento druhý díl předčil veškerá má očekávání a vyhoupl se na žebříček nejlepších knh, jaké jsem letos (nebo možná vůbec) četla.

zinon
15.07.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil více, jak předchozí. Velmi jsem si oblíbila Kadena...a jsem ráda, že velká část knihy byla psána právě z jeho pohledu, což mě bavilo nejvíce.

Market116
14.07.2018 5 z 5

Pokračování Falešného polibku mě jen utvrdilo v tom, jak překrásný příběh to je.
Do knihy jsem se začetla okamžitě. Je velmi poutavá, napínavá, zajímavá, překvapivá a tak kouzelná, že se mi ani nechtělo věřit, že už jsem na poslední stránce.
Lia mě opět velmi překvapila...i přesto, že se ocitla v jiné zemi, je tak silná, odvážná, sebevědomá, chytrá a neskutečně laskavá. Ten její dar je úžasný, stejně jako její modlitby...vůbec se nedivím, že si jí Venďané zamilovali.
A Kaden s Rafem? Definitivně fandím Rafovi, jsou pro sebe s Liou stvoření ♥ I tak je mi Kadena trochu líto, sám to neměl vůbec jednoduché...Zato Komizar byl totální mizera a doufám, že je po něm, po tom co udělal Aster...
Konec byl tak napínavý, že musím rychle na závěrečný díl :) Velmi doporučuji

Lea
10.07.2018 4 z 5

Za takzvaný vycpávkový díl Zrádné srdce rozhodně nepovažuju. Autorka si sice uzmula pěkných pár stránek, aby si připravila plochu pro velkolepý závěr ve třetím díle, ale jak jinak to taky měla udělat, že? :) Moc se mi líbilo vykreslení Vendy. Konečně nepřítel, jehož lid má stejně dobré srdce jako ve všech ostatních královstvích, jen oni zkrátka nemají tolik štěstí na podnebí... a na vládce. Komizar je tedy moc zajímavá postava. Celou dobu mě na jednu stranu odpuzoval svým chováním, na druhou stranu se pořád zdálo, že by v něm přece jen něco dobrého pod tou hroší kůží ještě mohlo být. No... dopadlo to tak, jak to dopadlo. V tomto díle se dostal do popředí víc Kaden. Přijde mi zajímavější postava než Rafe, ale Lie zkrátka přeju jejího prince. Ten koncept se mi moc líbí - láska dvou lidí, co se na začátku tak moc nechtěli brát, až je to zahnalo do pořádně temného dobrodružství. A jak už bývá u autorky zvykem, začátek dost pozvolný, v prostřední třetině děj stagnuje, sem tam se dozvíme něco nového, ale spíš rozjímáme, seznamujeme se, zoufáme. A konec, tak to je zase jízda. Stalo se tolik smutných událostí, ale přibude jich ještě víc v posledním díle, kdy už půjde doopravdy o všechno. Třetí díl už mám přečtený taky, takže vím, že to bude ještě velkolepé :)

Evule114
09.07.2018 5 z 5

Líbí se mi, jak se poodhalují tajemství. Bylo to skvělé, sice život ve Vendě je krutý, ale líbilo se mi, jak tam lidé drží pospolu.. Komizara jsem chtěla vidět mrtvého od první kapitoly, ale bylo mi fakt líto Aster :-(. Jediné co si říkám, že je to jen další příběh z mnoha, co ještě přečtu, ale i tak to člověka zasáhne. A že by tento díl byl zbytečným natahováním? Rozhodně ne. A ten konec :-( rychle musím pokračovat...

Mischone
08.07.2018 5 z 5

Může se zdát, že se to v druhém díle nehemží zvraty a neustálou akcí, ale naopak nám dá něco z druhé strany. Poznáme život lidí ve Vendě, jejich pravidla a proč je jejich země považována za tu temnou a zlou. Nahlédneme do minulosti hlavních postav, odkryjí nám svou pravou povahu, důvody proč se někteří rozhodli žít takto a zrovna na straně Vendy. Je to příjemný oddych od neustálých bojů a vlastně takovým startem pro pochopení a přípravu na další díl, který slibuje velkou bitvu.

Abnička
26.06.2018 4 z 5

U mnoho triologií platí to, že druhý díl nestojí za nic. Je to jen díl, který slepí první a třetí dohromady.
Bohužel tohle platí i o této knize.
Děj byl více méně nezáživný, nic extra se tam nedělo. Pořádné napětí bylo asi na posledních 10 stranách..
Ale i tak kniha byla pěkná, protože jsem se u ní dokázala odreagovat a přenesla mě do tajemného světa Vendy a okolí.

Barik05
23.06.2018 5 z 5

Určitě přečtěte nej kniha❤

teri1003
18.06.2018 5 z 5

Když jsem začala knihu číst bála jsem se, že si nebudu pamatovat děj z minula (protože už jsem to četla před nějakou dobou) ale hned, když jsem začala se mi příběh vybavil. Jestli jste neměli rádi Kadena v minulém díle, tady si vás podle mě získá. Já když už si myslím, že jsem na straně Kadena, něco se stane a jsem zase nerozhodná. Tenhle díl mě opět bavil, a 1000x ho doporučuji. Kniha byla čtivá a prostě úžasná.

Kaia
17.06.2018 4 z 5

Kniha se sice dala označit jako výplň mezi jedničkou a dvojkou, ale přesto byla velmi čtivá a osobně se mi moc líbilo poznávat celý svět Pozůstalých. Zamilovala jsem si Vendu, Lia se mi do ní hodila,pěkně zapadala. Přišlo mi,že ji přijali Venďané lépe než dalbrečtí obyvatelé. Více se rozepíšu u recenze třetího dílu, ten mě chytil za srdíčko víc.

romantika fantasy

Mary E. Pearson