Gregor a zlověstné proroctví

Gregor přísahá, že se do Podzemě už nevrátí. Je však klíčovou postavou dalšího proroctví a Podzemníci ho potřebují dostat zpět. A vědí, jak na to: unesou jeho sestřičku Botku. Nový úkol ho svede dohromady s netopýrem Áresem i vzpurnou princeznou Luxou. Společně se vypraví na nebezpečné podzemní moře, aby našli Zhoubu – hrozivého bílého potkana, o kterém mluví proroctví. Podaří se Gregorovi věštbu naplnit a zachránit tak sestru i celou Podzemi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402459/gregor-a-zlovestne-proroctvi-O9Z-402459.jpg 427

Letopisy Podzemě 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Gregor and the Prophecy of Bane, 2004

Kniha Gregor a zlověstné proroctví

AsiUrčitě

Druhá kniha a i zde se mi opakuje celkový průměrný dojem. Téma je v podstatě stejné jako u prvního dílu – proroctví, ve kterém Gregor hraje hlavní roli. A stejně jako v prvním díle jsem tušila, že to proroctví nebude takové, jak se na první pohled zdá. Bohužel zde opět narážím na to, že ve světě pod zemí se lidé spoléhají především na zrak, i když v knize je zmíněno, že někteří slepí lidé se naučí echolokaci, aby si vynahradili zrak. Kdybyste žili pod zemí, kde není světlo, co byste dělali, abyste tuto nevýhodu eliminovali? A když už žijete pod zemí několik generací, určitě se pokusíte nějak podmínkám přizpůsobit. Chápu, je to kniha pro děti, ale…

Alex.rrr
16.11.2020

Pořád nevím co si o této sérii myslet. Není to za mě top, ale nemohla jsem přestat číst a strašně mě zajímá, jak to dopadne.
Gregor se opět dostává s Botkou do podzemí ke starým známým a čelí dalšímu proroctví. Čekala jsem zradu :), ale závěr je super. Nejvíc mě rozdráždilo, že je zaděláno na další díl a ten prostě není :D:D. Děj je opět neskutečně čtivý a všechno odsýpá rychle a žádné protáhlé pasáže o ničem. Fajn čtení.

berka4151
25.02.2020

Pro věk 9-10 let je to myslím dobrá volba. Když se dětští čtenáři začínají pomalu z dobrodružných knih obracet k fantasy. I já bych se ráda do Podzemě ještě podívala.

Svica
24.07.2019

Pokračování Gregorova dobrodružství je stejně dobré jako první.

rm
19.07.2019

Jo, jasně, cílová skupina jsou děti, ale já jsem si to s chutí přečetl. Docela napínavé :-)

dawson321
28.04.2019

Už Hunger Games jsem moc nemusel a pro tuto knihu nejsem cílovka. Věřím, že dětem se to bude líbit, za mě ne.

petuzla5591
19.04.2019

Opět skvělý příběh o návratu Gregora a Botky do Podzemě. Nemohu se dočkat, dalšího dílu.