Stříbrná židle

Stříbrná židle
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2275/bmid_letopisy-narnie-stribrna-zidle-SPK-2275.jpg 4 1589 1589

Letopisy Narnie série

NARNIE... kde obři chystají zkázu... kde zlo splétá sítě... kde vládnou kouzla. Navzdory neznámým nebezpečím a hlubokým a tmavým jeskyním je skupinka přátel vyslána hledat uneseného prince. Na své výpravě do Podzemí se však setkávají s daleko krásnějším a daleko hrozivějším zlem, než si vůbec dokázali představit.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Silver Chair, 1953

pavelvanura
11.04.2018 4 z 5

Příběh i postavy byli moc hezké, nicméně na Kůň a jeho chlapec a Plavbu Jitřního poutníky to nemá. Příjemná pohádka. Už se těším na poslední díl :)

Alex.rrr
21.03.2018 3 z 5

Nevím jestli je série tak nudná nebo nezajímavá. Nápad s Narinií se mi strašně líbí, ale podle mě by šlo z příběhu dostat víc. Celé bych to volila pro děti, ale na konci kdy se děti mlátí bičíkem... no nevím. Asi spolu s dílem Kůň a jeho chlapec se mi líbil nejvíc. Má trochu příběh a není tak dětinský. Pěkné zakončení, ale už se těším až budu mít sérii za sebou..

Mat_bery
27.02.2018 4 z 5

skvělé

MOu598
18.01.2018 4 z 5

Přečetla jsem rychle a (nevím proč) rychle zapomněla.

D.V.Spudil
12.10.2017 3 z 5

Bohužel jsem teď dal tři hvězdičky Cestě k mrazu od J. Ortena, která se mi fakt nelíbila, takže je to zavádějící, že dávám jen tři samotnému Lewisovi, ale čtyři fakt dát nemůžu... Nepochybně za to z velké části může překlad, který je, odpusťte, prostě mizerný, ale jsou tam místa, která podle mě překladatelka ovlivnit nemohla a stejně jsou neobratně vyjádřena (ale jestli jsou taková všechna - tak dobře to nedokážu posoudit - tak se překladatelce omlouvám).
Kromě toho je ale příběh pěkný a myšlenky moudré, prostě Lewis, jak ho známe. Kdybych měl hodnotit jen myšlenky, měl by možná i těch pět hvězdiček. Jen ta forma se tentokrát nepodařila...

Peťulka3
25.09.2017 5 z 5

Moc hezký díl.

vodopad152
22.09.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila nejvíc z celé série spolu s Kůň a chlapec. Moc se mi líbila zápletka. Trošku mě zklamalo, že C.S.Lewis mi moc nepopsal charakter postav, ale to není moc jeho specialita. Moc se mi líbil konec.

DUNIKO
06.09.2017 3 z 5

Ušlo to.

kacenka7206
27.08.2017 4 z 5

Dobrý díl. :)

fajka
18.08.2017 5 z 5

Tahle kniha se mi strašně líbila, chtěla bych, aby bylo více dílů Narnie. Hodně dobře se mi to čte. Když jsem byla asi v půlce, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout, prostě to nešlo. Hned už se vrhám na další napínavý díl!

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Nádhera, nadčasová kniha. Doporučuji.

helusa2
02.06.2017 5 z 5

Tento díl se mi ze série líbil nejméně - nějak jsem se do něj neponořila a táhl se mi.
Podruhé jsem na něj byla asi lépe nastavená - líbil se mi a Čvachetka nejvíc :-)

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá série. která mne, na základce, bohužel neoslovila natolik, jako ostatní fantasy. Nicméně, teď, když vím i křesťanské pozadí, hodlám jí dát novou šanci.

any333
25.12.2016 5 z 5

Další příběh ze série Letopisů Narnie, tentokrát úplně bez první čtveřice hrdinů. Jill a Eustace mi nevadili, ale třeba Edmund s Lucinkou by byli lepší. Ráda bych se někdy dozvěděla, proč se vlastně někdo může opakovaně vrátit do Narnie a jiný už ne? Chtěla bych zjistit, na čem to závisí.
Co se týče Čvachetky, docela hodně jsem si ho oblíbila. Taková věčně pesimistická postava co ale v nebezpečí ví, co udělat. I když si myslím, že to správné chování na obry bylo trochu zprvu způsobeno tou opilostí. A jak na konci poznamenal: ,,Ale určitě tady bezpečně umřeme hlady." z toho jsem prostě nemohla.
Na konci bylo dál komické, když Kaspian omládl a podíval se do našeho světa. A paní ředitelka pak putovala a putovala, až se dostala na to nejvýhodnější místo. Do parlamentu.
Přijde mi takové zvláštní, když jsou tam popisovány osoby o tolik starší než si je pamatuji. Ale co naplat, v Narnii prostě běží čas jinak.

Ania_x
26.10.2016 3 z 5

Příběh je pěkný. Nenadchne, neurazí.
Ačkoliv mám narnijské příběhy ráda, neskutečně mi vadí střídání hlavních hrdinů. Jsem čtenář, co se k hlavním postavám, jsou-li sympatické, upne a nechce je pustit, především pokud jde o knižní série. Lucinku, Edmunda, Zuzanu a Petra jsem si oblíbila, ale v tomhle díle už (a opět) nepotkáme žádného z nich. Místo toho tu máme Eustace a Jill, při čemž mi sympatický nebyl ani jeden z nich. Byla bych mnohem raději, kdyby se celá knižní série motala pouze okolo oné ikonické čtveřice sourozenců.
Jsem si však jistá, že tohle ne tak milé hodnocení je z části i má vina. Kdybych byla bývala četla tuto knihu a vůbec celou sérii jako dítě, zřejmě bych si ji oblíbila více. Co už.

Michal1999
12.06.2016 5 z 5

Nádherná knížka. Čvachetku jsem si hned zamiloval :)

ThrisaManx
02.04.2016 5 z 5

Po knize jsem po letech opět sáhla. Jako malá jsem ji zbožňovala a považovala ji za nejlepší díl celé série. Teď bohužel nemůžu přijít na to, co mě natolik oslovilo.
Mám za sebou mnohé zkušenosti a jsem obohacena o hromadu jiných knih, proto nyní ve Stříbrné židli vidím tolik nedotažených věcí.
Např dobrodružství. Dřív jsem ho v tomto díle milovala, teď mi připadá takové holé a nedotažené.
Bitva s hadem. Za vteřinu je po všem. Proč?
Kniha šla napsat mnohem lépe. A po těch letech mi přijde tak nějak nejméně Narnijská. Přesto je ale krásná a navždy ji budu považovat za jednu z nejlepších knih mého dětství.
(A Čvachetka a gnómové jsou prostě dokonalí.)

Delinka
11.03.2016 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Narnie mě už po šesté příjemně překvapila a nerada jsem se s knihou loučila. U konce knihy jsem se i rozbrečela :( Tak a teď už jen poslední díl... :/ :)

kacaabba
13.02.2016 5 z 5

Spousta krásných vtipně popsaných průhledů ze světa Bible. Vše jako fantazy, ale úžasné! A vyznání se čtyř hlavních hrdinů v říši pod zemí bylo pro mne jedním z vrcholů knihy...

evca7271
14.11.2015 3 z 5

pekna kniha ale cekala jsem od ni vic