Lev, šatník a čarodejnica

Lev, šatník a čarodejnica https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31683/bmid_lev-satnik-a-carodejnica-HAF-31683.jpg 4 3135 3135

Letopisy Narnie série

Kroniky Narnie si získali srdcia miliónov čitateľov v celom „našom“ svete. V našom preto, lebo Narnia je iným, ďalším svetom, ktorý sa podarilo objaviť deťom. Je svetom plným čarodejníkov, víl a škriatkov, hovoriacich zvierat, dobra a zla, ale predovšetkým je svetom tisícov napínavých a dobrodružných príbehov. Prvý je vyrozprávaný v knihe Čarodejníkov synovec. Prečítajte si druhý… V Európe zúri vojna a deti posielajú rodičia z Londýna na vidiek, aby ich uchránili pred hrôzami bombardovania. Štvorica súrodencov sa takto dostane do vidieckeho sídla nemenovaného profesora, kde pri hre objavia skriňu na šaty, cez ktorú sa dá dostať do Narnie. Tú medzičasom ovládla zlá Jádis, ktorá má teraz meno Biela čarodejnica, lebo svoju krajinu zakliala tak, aby v nej bola navždy zima a nikdy Vianoce. Podľa starej veštby sa jej vláda má skončiť až vtedy, keď do trónov na hrade Cair Paravel zasadnú štyria ľudia. Zatiaľ však kruto vládne a mení všetkých, čo sa jej znepáčia, na kamenné sochy. Zachrániť ich môže iba Aslanov dych.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

Miškáá
23.10.2011 3 z 5

Málokdy se stává, že se mi film líbí více než kniha.. Toto je jedna z těch mála výjimek.
Jako malá jsem po přečtení/shlédnutí furt nakukovala s nadějí do skříně a s obrovským zklamáním jí zase zavírala.. :D

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Nejlepší díl z Letopisů Narnie, četla jsem je ráda jako malá a nedávno se mi zase dostaly do ruky.. Parádní pohádka!

Dannii
23.08.2011 5 z 5

Snad první kniha, u které se mi o něco víc líbil film :D... Ale i přesto dávám 5 hvězdiček :)

KrvMys
09.08.2011 4 z 5

Řekla bych, že Letopisy jsou jakoby takové dětské fantasy, které opravdu ocení nejvíce děti. Prozatím jsem přečetla dva díly (tento a Čarodějův synovec), které se mi vcelku líbily. Je to mnohokrát hodně naivní, ale není to složité a děj je velice originální. Nejsem zarytý věřící. Zde mi ale náznaky na křesťanství vůbec nevadily, ba naopak si myslím, že se dětem aspoň vštípí nějaké morální hodnoty. V tomto věku už ocením více filmové zpracování než knižní a moc mne mrzí, že jsem tuto knížku nečetla dříve. Avšak těším se, až ji budu moci číst svým dětem.

Zajda
31.07.2011 3 z 5

Narnie mě bavila ve 12ti, a i tenkrát patřila k tomu slabšímu co jsem četl. Osobně se mi více líbilo filmové zpracování. Což je snad jediná výjmka, jelikož v 99,99% případů je podle mě lepší kniha než film.

studentik
21.07.2011 5 z 5

Přečetl jsem asi 5O krát...Velmi bavilo a po 1. dílu velké jak se říká překvápko...

Dell
16.05.2011 4 z 5

Tento díl jsem četla dvakrát. Poprvé někdy na prvním stupni ZŠ, podruhé v pubertě z jakési nostalgie. Mám dojem, že je to vynikající kniha pro děti, ale při druhém čtení už jsem se do příběhu nedokázala tak vcítit. Chybělo tomu to kouzlo, které funguje jen u dětí, že totiž člověk nejen čte a představuje si, ale vyloženě se účastní děje. Byl to nádherný pocit tajemna, poezie a dobrodružství. V každém výklenku a za každou páčkou jsem pak hledala tajné dveře.

martinkaLLL
03.05.2011 5 z 5

Nevím jestli mě to jen přišlo,ale zdá se mě to zkrácená verze toho zfilmovaného. A to jsem si vždy myslela, že to bývá naopak. Ale i přesto dávám plnej počet hvězdiček, protože Narnie je prostě opravdu nádherná!!!

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Vlče
12.02.2011

Letopisy mne nadchly, ale ne v tomto, novém a prý lepším (chachacha) vydání. Vlastním doma nějaké stařičké letopisy staré asi 12 let a to je teprve čtení! :)
Miluju taky ztvárnění Narnie ve starém seriálu od BBC.

Je to kniha značně naivní, jemná a čtivá. Jen musím nesouhlasit s tím, že je holčíčí (to jste vzali kde?!).
Jinak autor byl...fanatik, křesťan, který se tímto snažil dětem přiblížit zmrtvýchstání Ježíše, což mne moc netěší, ale nesnižuje to kvalitu příběhu, který je i tak moc hezký, i když když ho čtu teď, tak tam vidím všude křesťanskou symboliku...

Piolin
25.01.2011

Poprvé mi ji četli, když mi bylo pět (to byl tenkrát ještě neoficální domácí překlad ;) a od té doby má Narnie trvalé místo jak v mé knihovně, tak v mém srdci.

bércoun
23.01.2011 4 z 5

Tohle není opavdu kniha pouze pro děti. Mluvím li o celé sérii, je to krásný příběh, který jsem jen hltala. Některé díly byly sice slabší, ale celkový dojem to nezměnilo. A to, že mám v příběhu hledat skrytého Ježíše, bylo milé.

Dallia
03.01.2011 5 z 5

Na Letopisech Narnie jsem vyrůstala. Narnie je úchvatná země.

janettka
21.12.2010 4 z 5

Musím se přiznat že jsem dříve poznala film než knihu a jak bývá zvykem, kniha je vždy lepší než film... navíc když se mi dostaly do rukou knihy, četla jsem je v jiném pořadí. Přesto se mi tenhle díl nejvíc líbil.

frigorn
09.12.2010 4 z 5

Pro mě nejméně propracovaný díl narnie.85%

denise.spring
30.11.-0001

nemyslím si že by to bylo určené jen pro mládež a ještě k tomu dívky... znám spoustu dospělých, nebo mládež-kluků kteří Letopisy Narnie četli a líbila se... a dokázali v ní najít i to malé kouzlo, které tam C.S. Lewis zanechal pro vyzrálé čtenáře...

astarte
30.11.-0001 3 z 5

Tak nějak nevím. Film mě docela zaujal, a tak jsem od knihy očekávala ještě něco víc (většinou v knize bývá více prostoru a fantazie). Poprvé se mi stalo, že kniha byla "prázdá", film byl mnohem zajímavější. Ale beru to tak, že je mi 32 let a kniha je psána pro mnohem mladší generaci :-).

Pájice
30.11.-0001 4 z 5

Pořadí dílů je zde napsáno dle napsání, ne dle zařazení do série :) (Lewis napsal právě tuto jako první)..

A kniha jinak skvělá, jako všechny ostatní Narnie :)..

motycek
30.11.-0001 4 z 5

a pořadí dílů je nějako zpřeházený

motycek
30.11.-0001 4 z 5

holčičí knížka?mě asi....jeden z lepší dílů série