Léto s kovbojem

Léto s kovbojem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12353/bmid_leto-s-kovbojem-thw-12353.png 4 379 103

Úsměvný prázdninový příběh studentky psychologie, která po setkání s vesnickým mladíkem nachází nové životní hodnoty a smysl existence. Uvědomuje si plochost vztahu se svým snoubencem a se svým novým přítelem se učí jednoduššímu pohledu na svět.

Riccia
04.08.2018 5 z 5

RMarkéta a Damato to napsaly naprosto přesně jak to cítím i já. Lépe bych to nedovedla. Jen přidám - v knížce najdete úžasný, kouzelný, poetický a čtivý příběh pro všechny, kdo se na venkov a jeho obyvatele nedívají s despektem. Pro mně osobně je venkov (myslím skutečný venkov - ne satelitní venkovské městečko) jakousi pravou studnicí života. Místem, kde je pro mne svět ještě tak nějak v pořádku, tak jako v téhle knížce.

RMarkéta
19.07.2018 5 z 5

Knížka je to velmi útlá, doprovázená hezkými a trefnými ilustracemi. Příběh je jednoduchý, ale ty vtipné dialogy fakt stojí za to. To byla jedna vybraná smeč za druhou. Mezi Honzou a Doubravkou je úžasná chemie. Boba je cvok. Letní atmosféra je kouzelná a z knížky přímo sálá to krásné teplo s lehounkým vánkem provoněným rozkvetlou loukou. Jen se toho všeho dotknout. Úplné pohlazení po duši. Jedno malé varování bych měla, kniha je velmi nebezpečná do tramvaje a jiných hromadných dopravních prostředků, zkuste se ani jednou nezasmát.To se při čtení nedá. Mně to nešlo, proto jsem v tramvaji vypadala jako blázen. Z Bořislavky na Barrandov je to taková malá okroužní jízda Prahou. Přejetí zastávky může taky nastat. Film s Kolářovou a Hanzlíkem funguje úplně stejně. Patří k mým oblíbeným. To je letní komedie jak má být.

Romžiry
09.07.2018 4 z 5

Ne vždy je film stejně dobrý jak kniha. V Létě s kovbojem se to povedlo. Doporučuji.

vlčice68
24.04.2018 4 z 5

Kniha stejně skvělá jako film.

Aleh
16.04.2018 4 z 5

Tolikrát jsem viděla film. Až nyní došlo i na knižní verzi příběhu. A nelituji, že jsem si knihu přečetla. Zase jako i z filmu na mě dýchla ta skvělá letní atmosféra - slunečné počasí, všude kolem nádherná příroda, klid, ticho. To je to, po čem toužíme my, kteří bydlíme ve městě a jsme po celý rok obklopeni ruchem velkoměsta. Léto je pro mě úžasné roční období. A studentka psychologie má tak dostatek času věnovat se nejen svému snoubenci, ale i sama sobě a uvědomuje si, že vztah, ve kterém žije již od střední školy není to pravé, po čem by toužila. Ještě víc ji v tom utvrdí seznámení s novým přítelem.... Vtipné a úsměvné letní čtení o hledání smyslu života.

LittleNightOwl
02.03.2018 4 z 5

Velice se mi to líbilo. Dialogy byly neskutečně vtipné, situace absurdní. Kdo, stejně jako já, viděl film dříve, tak se nemusí bát, film se velice držel své knižní předlohy. Jedna * za mě dolů za opravdu detailní popis letní fauny, která mi není až tak blízká. Doporučuji.

beatleska
04.02.2018 3 z 5

Snadné čtení, oceňuji konkrétní názvy flóry a fauny ;-)

Květi62
24.01.2018 5 z 5

Kvůli výzvě jsem našla mezi svými knihami z mládí tuto útlou knížku. I když není zrovna léto, s chutí jsem si ji přečetla. Je opravdu skvělá. Vtipně napsané dialogy, myšlenkové pochody hlavních postav, úžasně vykreslená příroda a pocity hlavních hrdinů. Za mě je kniha určitě ještě lepší než film.

Damato
30.09.2017 5 z 5

Tak tuhle laskominu jsem si vzala na víkend k našim,kde jsem se večer zašila s babiččiným štrůdlem a s dědovou ořechovkou do svého holčičího pokoje a zažila totální návrat do détství. Dokonce i to mamčino ...koukej zhasnout a přestaň se tam tak smát,ať můžeme spát...s dodatkem...ty dédo,ta holka je pořád stejná,jak v těch 18,ještě,že to nevidí kluci (moji dospělí synové). Jestli si chcete na chvilku pohladit dušičku něčím milým, rozhodně sáhněte povtéto knize. Film je ůžasný,ale tohle čtení je jedním slovem ČTENÍ se všemi superlativy, která znám.

Jana283
13.07.2017 4 z 5

A pořád je to nejkrásnější letní čtení nad všechny "herlekýnové" romance...

Channach
29.06.2016 5 z 5

Nádherná a božská. Vůbec se nejedná o "pouhý" přepis filmu...který je mimochodem taky boží. Více v mé recenzi v záložkách.

qwill
05.01.2016 5 z 5

Tetování?" vzkřikla Doubravčina matka, "řekl jste tetování? A ve vězení jste náhodou nebyl?"
Přiskočil až k ní, aby ji uklidnil. "Ne, to na mou duši ne, já to dostal podmíněně."
Paní učitelka se zvrátila dozadu. Opustilo ji vědomí.
"Ale jen skrz traktor," zvolal Honza zoufale.
"Skrz traktor," zopakovala babička zdrceně nepřípustnou vazbu a obrátila oči v sloup.
"Skrz traktor," pípla prababička pobaveně,"skrz traktor." A zrak jí obestřela blanka.
Otec s úžasem pohlédl na uzemněné ženy a na mladíka, který je dovedl zbavit slov. Do pohledu se mu vkradl obdiv.

Tessie15
31.07.2015 4 z 5

Ten film miluju, ale o knize jsem dlouho nevěděla. Pak jsem ji uviděla v knihkupectví a musela jsem ji mít. A neudělala jsem chybu. Je to odpočinkové čtení, které rozhodně nezklame. Nejvíce mě ale dostalo popisování vnitřních pocitů hlavních postav, v tomhle kniha film převyšuje. Ideální čtení na léto :)

Ada23
19.07.2015 5 z 5

Z této knihy na mě dýchlo léto a příjemná pohoda. Skvělé oddechové čtení, moc jsem se pobavila.

1v8na
25.08.2014 4 z 5

Příběh je velmi pěkný, líbil se mi, stejně jako se mi líbilo i filmové zpracování.

sarekaslukova
10.08.2014 5 z 5

Film jsem viděla snad tisíckrát, tak jsem myslela, že mě v knižním podání nemůže nic překvapit. Ale bylo to ještě lepší než film. To co si postavy myslí to ve filmu není zachyceno a navíc je to krásně a čtivě napsaný. Opravdu krása :-)

ritz
23.07.2014 5 z 5

Léto, voda, sluníčko, to se mi vybaví při pomyšlení na knížku a film se taky velmi povedl. Moje oblíbené čtení.

svitim
25.03.2014 5 z 5

Krásné, vtipné, pohodové, četla jsem mockrát, film viděla snad 100x, přesto nikdy neomrzí :-)

Marčullkas
31.01.2014 5 z 5

lehká oddechová knížka! Mám ráda i filmové zpracování, ale knížka se mi zdá o něco lepší :)

Veveruška1992
21.01.2014 5 z 5

Jeden z mých oblíbených příběhů, ať už knižních nebo filmových, obě zpracování zbožňuji, vždy mi navodí letní náladu, kdy má člověk chuť dělat jen samé pošetilosti a na nic se neohlížet. Vždycky se skvěle pobavím :-)

Edit: Zase jsem se po čase vrátila a musím říct, že opravdu oceňuji ten psychologický vhled, hlavně co se týče Doubravčiny vzpoury, kdy už nechce být tou rozumnou hodnou holčičkou s umetenou nalajnovanou cestičkou, naprosto chápu, že ji na Honzovi zaujala hlavně jeho živost a autentičnost, motivace a city/pocity postav jsou na malém prostůrku vykresleny opravdu uvěřitelné a překvapivě hluboce, a jelikož byl podle knížky natočen zdařilý film, musím ocenit, jak dvojice Hanzlík/Kolářová a i ostatní dokázali tu škálu převést na plátno... vlastně je zajímavé, že ačkoliv může knížka v prvním plánu opravdu navodit bezstarostnost, jak píšu výše, v tom druhém je o docela vážných věcech (pokud tedy berete to, abyste žili v souladu sami se sebou, vážně). Možná je to i tím, že už víc chápu, jaké to je chtít se vymanit z líbivé škatulky bezproblémové holčičky.... :)