Léto bez tebe

Léto bez tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405983/bmid_leto-bez-tebe-d8m-405983.jpg 4 115 35

"Každá rodina má svá tajemství" Pro rodinu Tarrantových byla přímořská chatka v Devonu vždycky dokonalým prázdninovým útočištěm. Zábava na pláži, grilování a teplé letní večery s koktejlem nebo dvěma – co víc si přát? Ale tento rok je všechno jinak. Po nedávné smrti manžela se Olivia snaží dát svůj život znovu dohromady a tráví léto spolu se zbytkem rodiny. Všichni prožívají své lásky, nedorozumění a trápení. Ukazuje se, že Oliviin manžel nebyl jediný, kdo něco skrýval.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Motto

Summer at Shell Cottage , 2015

Eliot30
12.11.2019 5 z 5

Krásný příběh, plný zvratů. Tahle autorka prostě umí!

diamanttka
04.11.2019 1 z 5

nedocetla nebavila mne

Nelička
11.10.2019 4 z 5

Skvělá kniha od skvělé autorky. Nemohla jsem čekat nic jiného, když jí píše právě L. Diamond. Jen teda moc nechápu toho, kdo tvořil obal knihy. Absolutně nekoresponduje s příběhem a obecně s atmosférou celé knihy. Nebo alespoň mně to tak připadá.....
Každopádně příběh skvělý, končně žádní ufňukanci, nic přitaženého za vlasy, takže hodnotím opravdu kladně :)

novakovaterka22
24.09.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka, kde se řeší vztahy jedné rodiny. Nakonec má kniha ale hlubší smysl

Mandlevest
15.09.2019 5 z 5

Když si chci přečíst něco ze života mých vrstevnic, které mají kus života za sebou, ale na ten kus, co je ještě čeká , rozhodně nerezignovali, tato autorka je opravdu sázka na jistotu. Její knížky se moc pěkně čtou, mají vtipné dialogy a s určitým nadhledem a lehkostí řeší životní situace, které se v životě většině z nás staly. Moc pěkný rodinný příběh.

alzbeta4340
11.09.2019 3 z 5

Léto bez tebe popisuje osudy a problémy několika členů rodiny Tarrantových po nečekané smrti hlavy rodiny. Není to romance, spíš rodinný společenský román. Neurazil mě, ale ani nenadchnul. Průměrná oddechovka. Autorka Lucy Diamond už napsala lepší knihy.

Medunka22
08.09.2019 4 z 5

Ráda čtu knihy od této spisovatelky, ale s touto knihou jsem měla celkem problém, četla jsem ji 3 týdny, přitom nebyla nějak špatná....

orson
24.08.2019 4 z 5

Trochu jiná kniha, než ostatní dílo autora - alespoň tak mi to připadalo, každopádně příjemná oddechovka s pár zajímavými zvraty (nebo spíše nečekanými rozuzleními). Už to nebyla taková slaďárna s jasně narýsovaným dějem.

Ossinky
16.08.2019 4 z 5

Rodinný příběh, děj odehrávající se na jednom místě, hezky psané, chvílemi jsem se i zasmála. Dobře se četla, ale myslím že o této autorky prozatím nic dalšího zkoušet nebudu.

babystar
14.08.2019 4 z 5

Tentokrát jsem se nějak nemohla začíst. Téma "o kostlivcích ve skříni" je zajímavé, ale reakce hrdinů mi nějak neseděly. Olivii bych ještě pochopila a způsob, jak se dostat z deprese byl povzbuzující. Pro Freyu jsem pochopení neměla. Kdyby se u nás ženy pracující na celý úvazek a starající se o své děti měly hroutit a propadat alkoholu, bylo by Česko plné alkoholiček (a to snad ještě není). No a Harriet mne vyloženě štvala. Psycholožka a nepoznala, že dcera i muž má nějaký problém. Vůbec to nastavení společnosti, která hodnotí člověka podle toho, ne jaký je charakter, ale jak je ve společnosti úspěšný, je zcestné. Vede pak k situaci, ve které se ocitl Robert. A Harriet, místo aby se zamyslela nad sebou, proč se jí bál neúspěch přiznat, tak se s ním chce rozvádět. Být naštvaná, to ano! Ale hned se chtít rozvádět? Ještěže vše dopadlo dobře.

Ivuska.09
21.07.2019 3 z 5

S knihami od autorky Lucy Diamond mám jeden problém, který je však zároveň i přednostní jejích knih. Její příběhy jsou totiž velmi rozvětvené a dává prostor většině svých postav. Pro někoho je to dobré, pro někoho naopak. Léto bez tebe se mi líbilo, ale byly chvíle, kdy jsem se do čtení trochu nutila, protože mě čekala právě taková dějová linka, která mě úplně nezaujala a měla jsem chuť ji přeskočit. Méně je někdy více. Příběh je to ale pěkný a v mnoha směrech poučný.

JanaDor
21.06.2019 5 z 5

Tentokrát jsem se trefila skvěle. Kniha se mi moc líbila a je to ideální čtení na léto. Dalo by se říct, že to není zamilovaný román, ale příběh o rodině a jejich pocitech. Kolikrát má naše okolí o nás určité představy a my se snažíme za každou cenu je splnit. Trochu zapomínáme, že nejdůležitější je naše radost a ne radost okolí.

veronika0382
20.06.2019 4 z 5

Léto bez tebe je skvěle napsaný letní román, kde se řeší rodinné problémy, které se klidně mohou stát i vám. Více v recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

bookcase
14.06.2019 5 z 5

Moc fajn, čte se sama.. Lucy Diamond rodinné příběhy prostě umí. :)

Heli20
10.05.2019 5 z 5

Naprosto úžasně napsaný příběh,tak jak jsem od této autorky už zvyklá.Moc hezky jsem si početla,poplakala i od srdce zasmála..

Lucy Diamond (p)
anglická, 1970
2015  82%Kavárna na pláži
2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Léto bez tebe je v