Let 305

Let 305 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287485/bmid_let-305-wxR-287485.jpg 4 301 78

Harper Laneová má potíže a za pár hodin bude muset udělat rozhodnutí, které navždy změní její život. Naštěstí si po havárii letadla uvědomí, že je mnohem silnější, než si kdy myslela… Na cestě z New Yorku do Londýna dojde v letu 305 k náhlému výpadku napájení a letadlo je nuceno nouzově přistát na anglickém venkově. Tak začíná tajemné dobrodružství, které bude mít dopad na celé lidstvo. Ti, kteří přežili, brzy zjistí, že svět, v němž stroj havaroval, je značně odlišný od toho, který před několika hodinami opustili. Kde jsou? Proč jsou tady? A jak se dostanou zpátky domů? Současnost je minulostí a budoucnost spočívá v rukou pěti lidí, kteří se navzájem ani neznají, ale jejichž životy jsou navzájem propleteny. Mezi nimi jsou spisovatelka Harper Laneová, Nick Stone, lékařka Sabrina Schröderová, počítačový vědec Yul Tan a miliardářský syn Grayson Shaw. Postupně vyjde najevo, že někteří z této skupiny přeživších vědí víc, než dosud prozradili. Harper a Nick navíc brzy odhalí spiknutí, které zahrnuje jejich vlastní životy. Jak začnou dávat dohromady fakta, zjistí, že mají v rukách moc změnit budoucnost a minulost – zachránit náš svět… nebo ho ukončit. Vynalézavý sci-fi thriller od autora světově úspěšné bestsellerové trilogie Atlantský gen je dobrodužný příběh plný ostrých zvratů, v němž se prolíná síla moci, ambice, osud, paměť i láska.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Departure , 2015

FishCo.
29.06.2016 4 z 5

Knihu jsem dostal darem. Musím uznat, že už nějakou dobu tomuto žánru neholduji. Měl jsem do toho rozečtenou ještě další knihu, ale řekl jsem si že se aspoň začtu zda si ji mám nechat na později. A ano...chytla mne a přelouskal jsem si za 5 dní. Styl psaní a humor se mi velmi líbil. Hlubší smysl tam člověk nenajde, možná pár myšlenek na vzdálenou budoucnost - pokud však hledáte odpočinkouvou literaturu na jízdu v mhd, mohla by to být dobra volba.

Acquenta
26.06.2016 2 z 5

Vlastně ani nevím, proč jsem po tomhle žánru sáhla, když mu neholduji...pro milovníka sci-fi asi dobré, pro mě naprostý blábol ...

Attia
24.06.2016 4 z 5

Let 305 nabízí spoustu kladů a pozitiv počínaje zajímavých tématem rozvedeným do fascinující podoby, pokračuje přes realistické a sympatické postavy, kterým nechybí humor, a končí někde u čtivosti a dechvyrážející napínavosti. Ale moje nadšení, byť se ze začátku zdálo sebevětší, časem postupně opadávalo. Autor příběh zbytečně nakombinoval a překombinoval, uvařil pořádný sci - fi guláš - guláš, který však má co nabídnout a donutí člověka i zamyslet se. Let 305 mi možná nedal přesně to, co jsem chtěla a očekávala, přesto se mi moc líbil a moje celkové hodnocení je tudíž kladné.

Ditules
24.06.2016 2 z 5

První půlka knížky super akce, ale ten konec... To byla kravina.

misowi84
23.06.2016 2 z 5

Letadlo padalo rychle k zemi. Stejně tak i moje nálada při čtení. Žádné čtenářské turbolence jsem nezažíval. Spíše jsem si přál rychlý a bezbolestný konec.

eva-lupen
23.06.2016 4 z 5

Pro mne odpočinková a velmi čtivá kniha. Na rozdíl od některých předchozích čtenářů, mne nejméně bavil pád letadla. "Ztraceni" jsem neviděla ani nečetla, takže mi to nic nepřipomínalo, ale byl to jen úvod ke složitějšímu ději. Kniha je sci-fi a to pád letadla a záchrana cestujících zrovna není. Pro někoho může být následující děj možná trochu složitý, já však chápala naprosto vše, a vše bylo logické.
Jednu chvíli jsem teda myslela, že to autor trochu zvrtal, protože když letadlo z minulosti zmizí, tak to původní budoucnost změní, ale vysvětlení bylo prosté a logické.
Trochu mi vadil výraz vzducholoď, ale to mohla být chyba překladu. Víc by se tam hodilo vznášedlo. No a lidi byli v něčem trochu zabednění a nepředvídaví. To už se tak ale stává.
Konec byl přesně takový v jaký jsem doufala, ale podle komentářů tady, jsem se bála, že bude jiný. Takže mne potěšil.
Jen čtyři hvězdy dávám proto, že to pro mne nebyla žádná převratná kniha, která by mi, mimo chvilkové zábavy a napětí, dala něco víc nebo mne chytila za srdce.

pobijecmuch
19.06.2016 3 z 5

Je zajímavé, že romány tohoto autora jsou v zahraničí vcelku dost populární. ale v našich krajinách jsme k tomu ještě buď nedospěli, nebo máme jiný vkus. Kniha se asi do 100 stránky chová jako dobré cestování časem, ale potom se to zlomí a autor zbytečně vymýšlí fantasmagorie. Závěr knihy se snaží něco napravit, ale pro čtenáře je to už nastavovaná kaše.
Osobně se musím pousmát nad přirovnání této knihy k nějakým televizním seriálům. Srovnáváte s nesrovnatelným a pletete hrách s fazolí.

joshaaak
14.06.2016 2 z 5

Poměrně dost velké zklamání. První třetina románu (a paradoxně ta lepší) je remakem pilotního dílu Ztracených (samozřejmě s mírnými obměnami). Jen se Jack jmenuje Nick, Kate se jmenuje Harper (a není to zlodějka) a Sawyer se jmenuje Grayson. Letadlo se překvapivě rozlomí na několik částí už ve vzduchu, přední část visí ve stromech, když se nakonec dostanou k přeživšímu pilotovi (nejzajímavější na tomhle bylo, že několik pasáží se v knize řeší, že je prakticky nemožné se do kabiny dostat a pak to najednou provedou, aniž by bylo vysvětleno jak – prostě jsme tam), řekne jim prakticky to samé, co říkal pilot ve Ztracených (letěli jsme bez navigace, odklonili se z kursu apod.). Téměř jsem čekal, že se přižene nějaké monstrum a vytáhne ho odsud. No, nakonec se nepřihnalo monstrum, ale přišli Ti druzí… Ehm, pardon Titáni. Druhá třetina jde s kvalitou rapidně dolu, autor si začne hrát na sci-fi a vůbec mu to nejde. Dostávaly mě „vzducholodě a děla“, chvílemi jsem si připadal jak v románu od J. Verna, autor ani nebyl schopný to nějak pořádně technicky popsat. Kapitolou samou o sobě byli Titáni, "ti nejlepší z nejlepších" a jejich velký Omyl, který by snad došel každému rozumně uvažujícímu člověku, natožpak takovým géniům a nadlidem. Poslední třetina už byla de facto jen zbytečné natahování bez nějakého pořádného vyvrcholení. Shrnutí: tohle fakt za nějaké přelomové sci-fi může považovat jen někdo, kdo v životě žádné nečetl anebo neviděl a body k dobru jdou jedině za to, že autor píše čtivě a rychle se to četlo.

Jaruce
09.06.2016 3 z 5

Chtěla jsem si pro změnu přečíst Sci-fi, nebylo to špatné, jen ne pro mě.

fmash
07.06.2016 3 z 5

Napínavé čtení, kterému nevytýkám očekávaný popíkový styl, i když mi vadila zjevná monumentálnost odkazů a "skryté moudrosti", viz Titáni, babylonské stavby atd. Nejlepší je opravdu ta úvodní část, než se začnou dít divné věci, a jakmile se začne bojovat, jde to do kelu.
(Poznámka: jsem si jistý, že k téhle knize už jsem tu komentář psal, ale zmizel, čili do podrobností už znovu zabíhat nebudu.)

ondreej
05.06.2016 1 z 5

Takže taková skluzavka, hezky a jistě seshora dolů. Nejdříve mě to poměrně chytlo, atmosféra i tajemno na dobré úrovni. A takhle to na mě působilo až do objevení "Stonehenge" . Od té doby to šlo pomalu ale jistě od desíti k pěti, a končí to témeř, jak tu někdo trefně poznamenal, až červenou knihovnou! Mé babičky by z toho měli radost, posílám pozdrav do nebe

nemer
01.06.2016 4 z 5

Začátek knihy působil slibně, nicméně s počtem stran kvalita textu pozvolna, ale jistě klesá. Rozhodně nejde o žádný sci-fi skvost nebo dokonce knihu, k níž bych se vracela. Podle mne nadhodnocený titul, sci-fi zkřížené s červenou knihovnou. Vedle úvodu mne alespoň zaujal autorův doslov. Podle mého názoru primárně tzv. young adult žánr oddechového typu. Edit. - přidávám hvězdu navíc, neboť zjišťuji, že tzv. braková literatura je stylisticky mnohem lépe zvládnutá než současné hity z okruhu tzv. hoch literatury.

Jury
28.05.2016 5 z 5

To byla teda jizda...necekal sem, ze takhle zacinajici autor vytvori takhle promyslenou a genialni knihu...nepamatuju si, ze by me nejaka kniha pohltila zpusobem, kterym bych ji zhltnul za 3-4 dny ...mam maximalni spokojenost a moc se tesim az vlitnu na Tajemstvi puvodu od tohohle nadejneho autora...kazdy kdo ma rad survivory, sci-fi a mysteriozu se zde naplno najde...doporucuju ;)

Charmedka
18.05.2016 4 z 5

Bohatě by mi stačilo celých 368 stran číst o pádu letadla a následné snaze zachránit sebe a další cestující. Ani bych tam nemusela mít žádné sci-fi prvky. Část, kdy letadlo spadne, je naprosto perfektně popsaná. Vůbec se mi nechtěla kniha odkládat, jak to bylo napínavé. I popis celého toho prostředí je tak dokonalý, že si ho dokážete živě představit. Prostě paráda, z tohohle jsem maximálně nadšená.

milunka21
30.04.2016 5 z 5

Trošilinku mi t připomínalo poztrácený :-D Ale jinak skvělá čtivá kniha :-) hltala jsem jako blázen :-)

lulu_barry
28.04.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla a byla to moje první zkušenost s tímto spisovatelem. Muaím říct, že se tato kniha posunula na přední příčky mých oblíbených, možná úplně. Pecka!

jan0504
27.03.2016 5 z 5

Zaujímavý štýl. Energický, našľapaný z pohľadu dvoch ľudí. Aj keď tam bolo dosť vysvetľovania situácie v budúcnosti až som sa skoro stratil, neubralo to na švihu a akcii. V slovenskom vydaní názov ODLET. Prečítam si od neho aj Tajomný gén Atlantídy...

Arocrynn
22.09.2015 5 z 5

Moje první zkušenost s tímto autorem. Jestli i jeho ostatní knihy jsou psané alespoň podobně, tak se mám na co těšit. Odlet (Departure) mne od začátku vtáhl do děje a nechtěl pustit až do konce. Asi nic neprozradím, když napíšu, že kniha začíná v podstatě pádem letadla a na začátku se příběh tváří jako "survival story", ale zatímco přeživší čekají na záchranu a snaží se vyřešit co a proč se stalo, jejich osudy se začnou ubírat zcela jiným směrem. Příběh je vyprávěn z pohledu dvou lidí a je okořeněn humorem, který mi opravdu sedl. Dál nebudu prozrazovat, prostě si knihu přečtěte. ;-)
(simultánní překlad)
...
Žena sedící vedle mne se ještě stále nepohnula. Je sehnutá, s hlavou mezi koleny, nohy objímá pažemi přesně tak, jak jsem ji instruoval.
"Hej." Můj hlas zní chraplavě.
Nehýbe se.
Natáhnu se a odhrnuji její blonďaté vlasy. Lehce se pohne, a na mne pohlédne krví podlité oko, pomalu se zvedne a odhalí svůj štíhlí obličej. I druhé oko má podlité krví a od spánku až k bradě se jí táhne podlitina.
"Jste v pořádku?"
Přikývne a polkne. "Hmm, myslím, že ano."
Co dál? Zkontrolovat její duševní stav? "Jak se jmenujete?"
"Harper. Harper Lane."
"Kdy jste se narodila, Harper?"
"Jedenáctého prosince," nepatrně se usměje - a aniž by dodala rok.
Jasně, je v pořádku!
...
"Přečteno" jako audio-kniha v originále (to víte, cesta z práce je dlouhá...). Teprve následně jsem zjistila, že kniha má vyjít právě v této době i u nás. Tak si ji užijte!