Mrazivé ticho

Mrazivé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143970/bmid_mrazive-ticho-Jcg-143970.jpg 4 439 109

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Kalte Stille , 2010

plachym27
24.04.2017 5 z 5

Poutavé od začátku do konce.

mandari
20.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale předchozí díl Spouštěč se mi zdál lepší. Opět ale velmi zajímavý a zamotaný děj :)

evickakyticka
12.04.2017 3 z 5

Víc nic než průměrná kniha. Přišlo mi to takové zbytečně zamotané. K dalším dílům se nechystám. Ale jako odpočinková četba, u které moc nemusíte přemýšlet, by kniha splnila svůj účel.

prestiggio
25.03.2017 4 z 5

Napisane dobre. Napriek mojmu casovo nabitemu planu som ju precitala relativne rychlo. Dosť dlho som nevedela kto je ten zly. Knihu ale neradim do kategorie "precitam si ju znova". Čítala som uz aj napinavejsie knihy.

Beatrice_s
28.02.2017 5 z 5

Podle mého názoru se jedná o velice dobrou knihu a je výrazně znát, že autorem je člověk na svém místě - psychiatr píšící o psychiatrické tematice. To je mi velice sympatické, protože člověk se tak nenásilným způsobem mnoho dozví ze soudku psychiatrie, a to vlastně od skutečného odborníka a ne pouze ze strany spisovatele, který si dané téma nastudoval, aby jej mohl použít do své knihy. Za to velký palec nahoru, protože se jedná o jedno z velice zajímavých a současných témat. Dále musím říct, že na to, že kniha není nikterak rozsáhlá, zde autor rozehrál skutečně mnoho prvků a problémů, takže se čtenáři dostalo skutečně pestrého příběhu. To však mohlo být na úkor tajemnosti atmosféry počátečních kapitol příběhu, kdy čtenář později musel soustředit svou pozornost na mnoha frontách a původní zápletka, která měla tvořit „tahouna“ děje, se tak stala jednou z mnoha. Mně osobně to ale nevadilo. :) Co se týče „padoucha“, tak jeden z tipů, které mi proběhly hlavou, nakonec vyšel, i když se autorovi podařilo mě znejistit přesně tak, jak zamýšlel. :) V příběhu se také objevuje značný počet úmrtí, ale celková zápletka i nahlédnutí pod pokličku psychiatrie a různých psychických poruch a diagnóz jsou zajímavé a vykompenzují tak temnou stránku věci. :) Určitě sáhnu po dalších dílech pana autora, jen si trochu oddechnu od toho „nářezu“, který byl čtenáři naservírován v „Mrazivém tichu“... :)

Raymi
17.02.2017 5 z 5

No páni! Jsem v šoku... To je přesně to, co od knihy očekávám. Napětí, které vás drží a nepustí až do samého konce. Hutná atmosféra, neustále zvraty v ději . Autor mi několikrát naservíroval podezřelé kandidáty, ale ten pravý mi doopravdy vyrazil dech a navodil husí kůži. Opravdu vydařený psychothriller který mě bavil...

Calibra
13.02.2017 5 z 5

Toto je šálek mého čaje. Kniha napínavá od začátku do konce. Konec každé kapitoly mě nutil číst dál a dál. Pro mě nejlepší kniha od Dorna.

kikidok
12.02.2017 2 z 5

Kniha se mi zdála velmi průměrná spíše detektivka, než-li thriller. Nebylo to nijak napínavé a až na posledních 20 stran mě vůbec nezajímalo, kdo je tím vrahem. Úmrtím, které se děly během knihy jsem nevěřila a přišlo mi to takové nijaké.

wesulle
08.01.2017 5 z 5

Další skvělá kniha od Dorna. Napínavé, neotřelé a čtivé.

Zuzaa
18.12.2016 3 z 5

Velmi průměrná detektivka. Nic na co bych vzpomínala. Nijaký hlavní hrdina, trochu překombinovaný děj a příliš náhod ke konci. Dobře se to četlo, ale jinak řadím do kategorie: neurazí, nenadchne.

Blaufik
14.12.2016 4 z 5

Kniha je plná napětí a zvratů a čte se doopravdy velice svižně. Autor si se mnou opět krásně pohrál. Díky jeho indíciím jsem měla pocit, že jsem pachatele odhalila už za půlkou příběhu. To jsem se ovšem šeredně zmýlila a na konci jsem nevěřila svým očím.

NikaMirka
30.11.2016 4 z 5

Na knize je zajímavé prostředí v kterém se příběh odehrává. Je to zase něco jiného, vidět příběh z pohledu psychiatra a duševně nemocných :). Každopádně pět hvězdiček nedám, a to za konec. V momentě, kdy jsem se dozvěděla vraha, jsem už neměla motivaci pokračovat dál, i když i posledních pár stránek jsem zvládla :). Za to ale dávám jednu hvězdu dolů.

Jane417
27.11.2016 5 z 5

Mrazivé ticho se mi moc líbilo! Je tam hodně postav a nejdřív se zdá nemožné, že spolu všechny dějové linky mohou souviset. Ale ano, na konci se vše do sebe poskládá. Dorn to výborně napsal. Asi jsem četla lepší knihy, ale 5* si tato určitě zaslouží.

martina.tim
22.10.2016 5 z 5

Napínavá a čtivá knížka. Pachatele jsem sice vytušila už od půlky knihy, ale rozuzlení bylo super. Vřele doporučuji.

barusak1
26.09.2016 4 z 5

Skvělá kniha. Sice sem tam zbytečně dlouze napsaná, ale to jí neubírá na kvalitě. Od autora si ráda přečtu další knihu

Tynule
24.09.2016 5 z 5

Další kniha, která mě od Dorna nezklama a vůbec se nebudu ostíchat šáhnout po poslední knize, která mi od autorachybí. Konec mě opět vzal dech jako u první knihy Spouštěč.

Beky
11.09.2016 5 z 5

Nepopsatelně psychologicky napínavý thriller ...
Není překvapením, že i tady jsem byla jako na trní abych zjistila, kdo je "pachatelem".
Baví mě Dornův styl psaní ... slovní obraty, smysl pro napětí i detail.

sgjoli
06.08.2016 5 z 5

Wulf Dorn je ďábel! Naprosto dokonale ví, jak napínat své čtenáře, jak napsat knihu, která se vám vryje do pod kůži a vy na ni budete muset myslet, kudy půjdete. Kniha je skvěle vystavěná a i když jsem měla svůj tip, kdo za tím vším stojí, a trefila jsem se, román jsem si naprosto užívala a já jsem z toho prostě nadšená a uchvácená! A už se nemůžu dočkat, až se pustím do Temného šílenství.

maličkán
26.07.2016 5 z 5

Moje první kniha od autora a hned na prvních stránkách si mě získal.Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, zajímavé, napínavé, sympatický hlavní hrdina Jan. Nenudila jsem se ani chvilku a už jsem začala číst další díl.

oolinkaa
09.07.2016 5 z 5

moc hezky se četlo...zajímavý děj

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery psychologické thrillery zmizení lidí

Wulf Dorn
německá, 1969