Mrazivé ticho

Mrazivé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143970/bmid_mrazive-ticho-Jcg-143970.jpg 4 439 109

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Kalte Stille , 2010

vnimat_Krasu
11.07.2013 3 z 5

Extrémně čtivá forma, zabitá dějovou výstavbou jak z příručky pro rekreační spisovatele. Dokud Dorn nechává hlavního hrdinu pátrat v minulosti a vzpomínat na krušné dětství, podobá se čtení mysteriózní extázi. S přibývajícími stránkami však začíná autor šmodrchat zápletku řadou zbytečných úmrtí, které v "překvapivém" závěru zkrátka nedokáže důstojně obhájit. Původní tajemství o zmizelém bratrovi ustupuje méně zajímavé linii, a překombinované finále kolem vás provane, aniž byste si ho všimli. Což mrzí. Zdejší komentáře o čtení jedním dechem se totiž rozhodně zakládají na pravdě.

bbara155
26.06.2013 4 z 5

Výjmečně dobrý thriller. Napínavý od začátku do konce, nemohla jsem se od něho odtrhnout. Asi tak v polovně jsem si tipla vraha a jak to bylo, ale netrefla jsem se, což mě potěšilo :-) Myslím, že to byl autorův záměr čtenáře mírně zmást a v mém případě se mu to podařilo.

Jitkal
02.05.2013 5 z 5

Napínavá knížka! Autor čtenáře udržuje v neustálém napětí. Po dočtení jedné kapitoly musíte hned začít kapitolu další, knížku nejde jednoduše odložit. Dá se prostě přečíst jedním dechem.

Dumicek
30.04.2013 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Čte se sama. Velice zajímavé prostředí ve kterém se děj odehrává. Autor nás navede na stopu vraha, a když už si člověk myslí,že to už nikdo jiný být nemůže,tak se vše ke konci knihy naprosto změní.

keselylenka
17.04.2013 5 z 5

Po nějaké době opět kniha, která mě nenechala se odtrhnout. Příběh je hodně dobře napsaný a pro mě bylo i nečekané rozuzlení. Rozhodně doporučuji

evasamankova
04.04.2013 5 z 5

Výborný thriller, který se skvěle čte. Autor píše lehkou rukou a je to přesně ta kniha, kterou musíte číst dál a dál, dokud nejste na konci. Kniha se mi líbila spíše stylem a vyprávěním, než úplným koncem. Ten byl celkem překombinovaný, ale nevadí, přesto dávám plný počet.

Kirtans
01.04.2013 5 z 5

Dobře napsané, četlo se to skoro samo, jen mě zklamalo, že jsem od samého začátku měla tušení co se týče vraha a to tušení mě za pár stran dovedlo k vrahovi samotnému... Bylo ale zajímavé sledovat souvislosti jež vás v knize k němu zavedli, spousta náhod a zajímavostí...
Za čtyři a půl.. :)

Joges
25.02.2013 5 z 5

"Mrazivé ticho" - napínavý thriller. Série pátrání, vyšetřování i řada záhad se točí kolem německé psychiatrické léčebny. Autor píše velmi poutavě, kapitoly na sebe dobře navazují, kažá stránka vás nutí číst dále a dále. A závěr? Vskutku velmi překvapivý i rozpačitý. Knihu jsem přečetl během jednoho víkendu.

Violetti
14.01.2013

Měla jsem to štěstí přečíst si Mrazivé ticho ještě před vydáním, v listopadu. Je to rozhodně zajímavá detektivka s poměrně originálním prostředím, nicméně na můj vkus je napsaná příliš obyčejně, takže asi snadno zapadne. Navíc samotná zápletka působí po trochu tajemnějším začátku až příliš banálně. Hodně se mi ale líbilo, že autor zhruba v polovině navodil čtenáři představu o pachateli, aby jej ve strhujícím závěru uvedl v omyl. Pěkné, no.

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery psychologické thrillery zmizení lidí

Wulf Dorn
německá, 1969