Leopardi v chrámu

Leopardi v chrámu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234098/mid_leopardi-v-chramu-234098.jpg 5 12 2

Humorný i vážný tón, dar přesného popisu, pozoruhodné myšlenky a krátké úvahy jsou základem výběru působivých textů z románů, deníků a dopisů Franze Kafky. Kniha Leopardi v chrámu přibližuje Kafkovo dílo každému čtenáři. Vybral a sestavil Josef Čermák.

opic 12
10.04.2019 5 z 5

Ti co se radují ze slunce a vyžadují radost i na druhých,jsou jako opilci,kteří přicházejí v noci ze svatby a nutí ty,které potkávají,aby se napili na zdraví neznámé nevěsty.

Zvyk stůj co stůj souhlasným tonem opakovat poslední slova druhého člověka,byt z jeho vlastní řeči,která se od nich odvíjí,vychází najevo,že s tím druhým vůbec nesouhlasíme.

Byl jsem moudrý,chcete-li,protože jsem byl každým okamžikem připraven umřít,ale ne proto,že jsem vykonal vše,co mi bylo uloženo,nýbrž proto,že jsem nic z toho nevykonal a ani nemohl doufat,že z toho kdy co vykonám.

Jen těžko napodobitelné se jen přiblížit.Jen zdánlivě se dotknout.Kafkových slovních tvarů,smyček i sousloví jeho ozdobných.

Jak sebevražedné může být štěstí !

Kautokeino
18.04.2016 5 z 5

Výběr z hroznů. Tak bych nazval tuto sbírku citátů z Kafkova díla. Hodí se na cesty ku rozjímání a přemyšlování.

korespondence výbor z díla aforismy výňatky

Franz Kafka
rakousko-uherská, 1883 - 1924