Leopard a orchidej

Leopard a orchidej https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337462/bmid_leopard-a-orchidej-Zqg-337462.jpg 4 225 36

Mladou půvabnou Shannu vyšle její bohatý otec do Londýna, kde si má vybrat manžela, jenž by rodině přinesl vznešené jméno hodné jejich majetku. Ale zhýčkaná Shanna nedokáže ve stanovené lhůtě najít muže svých snů. Proto zvolí úskok. Podplatí hlídače ve věznici a vybere si sice člověka s honosným jménem, ale odsouzeného pro vraždu k trestu smrti. Tak, jak doufá, se zanedlouho stane vdovou a časem si určitě najde toho pravého. Okouzlující nebezpečný Ruark se však nedá z jejího života tak snadno vypudit, protože Shanna poruší slib, který mu dala...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Shanna , 1977

Danulka11
10.10.2016 3 z 5

Pěkný a promyšlený dej, ale hlavní hrdinka je více než polovinu knihy opravdu "na zabiti", rozmazlena, tvrdohlav a pyšná. Místy mi bylo hlavního hrdiny líto, jak se k němu Shanna chová a opravdu klobouk dolu za jeho svatou trpělivost.

Veve131
03.09.2016 5 z 5

Je to moje první kniha od této autorky a moc se mi líbila. Jako vždy láska vítězí...

Angie91
19.10.2015 4 z 5

Shanna, krásná a hrdá - trochu prohnaná, možná rozmazlená, ale uričtě velmi chytrá a zábavná, když se jí trochu chce :) Mně jejich žabo-myší války velmi bavily, Shanna nedala nikomu nic zadarmo a Ruark jí to vždy dokázal oplatit. Scénu s piráty bych tedy vynechala, to bylo určitě mimo čáru - samozřjmě Ruark je krásný a fyzicky udatný a je ochoten se postavit všem, kteří bych chtěli jeho krásné manželce ublížit. Nejkrásnější pasáží se pak stává objevený cit samotné Shanny. Kniha byla velmi dlouhá, ale vcelku čtivá. Určitě doporučuji.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Kniha mě pobavila, rozhodně to neměl hrdina s hrdinkou jednoduché, ale nevzdal se a láska vítězí, jak prosté.

maryzka
05.05.2015 2 z 5

Hrůza, hrůza, nejradši bych Shannu praštila něčím po hlavě a divím se, že Ruark od ni hned neutekl. Celkově si myslím, že má kniha nějaký pokračování, ale to se asi již nedovíme. Některá jména se objevují i v jiných knihách.

Barbora H
03.09.2014 4 z 5

Hezká knížka, jen ta první polovina byla trošku nudnější...

kazecha
09.05.2014 3 z 5

Předem musím říct, že mám moc ráda knihy tohoto typu - o této autorce nemluvě, ale ... hlavní hrdinka JE opravdu rozmazlenej fracek a nezachrání to ani fakt - že je úžasná, fyzicky i psychicky neuvěřitelně obdařená (ostatně jako všechny hrdinky - až na fakt, že tahle si to uvědomuje setsakramentsky dobře) a ty její pohnutky a výmluvy a zrady ... být hlavním hrdinou (úžasným Ruarkem) tak se na hlavní hrdinku vyprdnu a najdu si jinou bezva babu !!!

PS: asi jsem nebyla vyloženě v rozpoložení, abych četla tuto knihu, bavilo mě až asi posledních 20 stran. Jinak této autorce fandím a nic proti ní nemám. Občas mi prostě nějaká kniha nesedne.

barbuskaa
08.03.2014 5 z 5

Kniiha mě vělice zaujala, ihned jsem se začetla.. jedna z nejhezčích knih od této autorky.

gabca007
18.11.2013 3 z 5

Do knihy jsem se okamžitě začetla, ale asi od poloviny mne nadšení přešlo. Děj mně připadal zbytečně natahovaný, některé situace neuvěřitelné a chování hl. hrdinky nad rámec. Romantika ale nechyběla. Pro mne ale nejhezčí knihou od KEW zůstává Popel ve větru.

marijko
26.06.2013 5 z 5

Vše již zde bylo řečeno... Na druhou stranu: Láska nezná čas ani místo, pokud Vás chytne, nevidíte, neslyšíte. Myslím, že právě v těch rozdílech mezi hlavními hrdiny je to vzájemné doplňování a porozumění. Ruark s velkým srdcem vyrůstal ve velké rodině, Shanna jako jediná hýčkaná dcera se musela najít. Láska jim dala, co jim chybělo. Kdyby to bylo hned od začátku jednoduché, kniha by neměla tolik zajímavých a napjatých situací. Já hledám na každém vždy kousíček dobra, tudíž si nemyslím, že by ONA nebo ON byl horší nebo lepší...

Harinka
31.03.2013 5 z 5

Druhý román co jsem od Woodiwiss četla po Růži v zimě a ani ten nezklamal, a určitě si přečtu i další

Lenka 13
03.08.2012 5 z 5

Pěkný romantický příběh...myslím že Ruark měl svatou trpělivost s rozmarnou Shannu.

pirin
22.06.2012 5 z 5

Pokud vim, tato kniha je povazovana za nejlepsi roman co Woodiwiss napsala.
Kniha je moc hezky napsana a Shanna je opravdu rozmazleny spratek jak podotkla Ewik.
Jenze diky tomu vnikly krasne situace. Konec koncu kdyby oba hrdinove byli dokonaly,
tak romanticke knizky by byly o nicem :-)

tina.38
04.04.2012 5 z 5

Shanna a Ruark se potkají ve vězení,přežíjí únos na ostrov pirátů,vypátrají vraha a najdou společné štěstí .Kniha je plná dobrodružství a romantiky.

Ewik
29.11.2011 2 z 5

Musím uznat, že kniha byla celkem zajímavá až na fakt, že Shanna mě neustále a neuvěřitelně rozčilovala. CHovala se jako rozmazlený spratek, kterýmu bych v první řadě asi pořádně nařezala. Docela se divím, že chudách Ruark neprásknul do bot, protože s ní by to ani svatý nevydržel. :-))

Ale když to vezmu kolem a kolem, tak to nebylo zase tak zlý.

WEIL
20.08.2011

Shanna dospěla, táta ji poslal do Londýna pro ženicha.
Ale Shanny prováhá termín, dokdy si měla najít toho pro ni pravého a už se motá v malérech.