Lékař umírajícího času

Lékař umírajícího času https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38541/bmid_lekar-umirajiciho-casu-can-38541.jpg 4 116 24

Podtitul: [román o J. Jeseniovi] Historický román, jehož hlavním hrdinou je slovenský lékař působící v 17. století v Čechách, Jan Jesenius. Autor sleduje jeho osudy od okamžiku studií přes krátké manželství, jeho boj s intrikami na dvoře Rudolfa II. a jeho nástupců až po popravu na Staroměstském nám. Román je zároveň mozaikou událostí kolem dvora a politiky.... celý text

aninkah
14.09.2016 5 z 5

Rudolfinská doba v nejryzejší podobě. Špína, mor, válka, nádhera a velkolepost upadajícího dvora a jeho dvořanů.. Všudypřítomný smutek. Nic ve stylu "Císařův pekař" nečekejte.Ve společnosti Mistra Jesseina projdete mnoho zemí, setkáte se se zajímavými postavami české i světové historie, až dojdete do Prahy, na Staroměstské náměstí.....

ctecka_knih
11.08.2016 5 z 5

Příběh lékaře Jessenia, který zůstal věrný pouze sám sobě, ale zaplatil za to cenou nejvyšší - svým životem.
Kniha je psána pěkně, jen jsem se při jejím čtení občas zadrhla. Někdy se četla sama, jindy mi stačilo pár stránek a dál jsem číst nemohla.
Při čtení této knihy jsem si uvědomila, jak málo znám z české historie. Tato kniha mě inspirovala, abych se dále, jakožto Češka, více zajímala o historii mé překrásné země.

Atuin
24.01.2014 5 z 5

Vyjímečně napsaná kniha. Vše je v ní pečlivě seřazeno a odměřeno metrem. Dobový výraz je nastíněn v několika dílčích obrazcích,které dokáží utvořit komplexní představu o celé situaci. Pocity zaujímají ( ačkoliv jsou mnohdy s chladem odbývány) v knize velké místo, ale jinak je to "krajina" obydlena nejrůznějšími lidmi z jejichž výrazů lze spatřit celou "tvář" rudolfinské doby a doby která nevyhnutelně následuje po ní.

miriama
12.07.2013 5 z 5

Výborně napsaný román o životě jednoho z 27 popravených českých pánů. I když vše asi neodpovídá skutečnosti je román opravdu velmi zajímavý a působivý. Není to lehké čtení, ale dokáže vtáhnout do děje. Kniha byla napsána podle scénaře seriálu, který byl natočen s Petrem Čepkem v hlavní roli. Bohužel seriál je málo uváděn, což je škoda. Obojí je vynikající.

rozhlasové zpracování

Vladimír Körner
česká, 1939
1967  81%Adelheid
1997  83%Údolí včel
1973  85%Zánik samoty Berhof
2007  83%Písečná kosa
1984  86%Lékař umírajícího času

Kniha Lékař umírajícího času je v