Lék na smutek

Lék na smutek https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193510/bmid_lek-na-smutek-bhB-193510.jpg 4 223 78

Na Mariku, gynekoložku a porodní lékařku, se valí jedna pohroma za druhou. Manžel jí umírá na rakovinu a krátce nato ztratí i svého jediného, třiadvacetiletého syna, u něhož náhle propukla dědičná choroba jater. Maričin život pozbyl smysl, přišla o poslání manželky i matky. Utápí se v žalu, obklopuje ji samota a naprostá beznaděj. Existuje vůbec ještě něco, co by ji mohlo vytrhnout ze zničující letargie? Ale život má pro každého z nás v záloze nová a nová překvapení…... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Liek na smútok , 2013

Aneleh
14.08.2014 5 z 5

Od této autorky je to již 15. kniha, kterou jsem přečetla a považuji ji za nejlepší. Je to velmi smutný, ale poučný příběh. Tohle se přece může stát každému. V příběhu je mnoho pravdy a poučení a zároveň naděje. I když se zdá, že život pro nás již skončil a nemá cenu žít dál, vždycky je tu něco, čeho se lze zachytit, nějaká cestička, která nás přinutí svůj život nevzdávat. Líbilo by se mi její pokračování. Knihu velmi všem doporučuji.

1casper
04.08.2014 4 z 5

Další čtivá knížka od této autorky.....v první půlce knížky se člověk zamyslí, že tohle se může stát každému z nás.....

sabca
01.08.2014 5 z 5

Již asi 11 knížka od této autorky,kterou jsem četla a budu se těšit na další která vyjde. I když to byl moc smutný příběh, ale i to k životu patří. Doporučuji

Wendysek
11.07.2014 5 z 5

Jsem zvědavá na další příběhy této autorky, tohle byl můj první a rozhodně nelituju času :o)

VladkaBU
03.07.2014 5 z 5

... zvládla jsem za jeden den. Četlo se to samo, opět krásný, i když smutný příběh, u kterého se mi chtělo brečet. Život pro každého zkrátka připraví osud jinak, mnohdy jde jedna rána za druhou...

ina77
26.06.2014 4 z 5

Tak,tady už to bylo mnohem lepší.Přečetla jsem ji za dva dny a opravdu je o čem přemýšlet!
Peráda!

jana.hud
24.06.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila ač se první část věnuje velice smutnému tématu. Jsem ráda, že v popisování neštěstí, které postihlo hlavní hrdinku, nešla autorka tolik do podrobností. Tím se kniha dobře četla.
Člověk si při čtení takovéto knihy uvědomí, že nic není stálé a samozřejmé a že je potřeba si užívat každý okamžik svého života.

Peace
10.06.2014 4 z 5

Kniha se věnuje silnému a smutnému příběhu, četla se jedním dechem. Jen v realitě je situace, dle mého, na prožívání trošku složitější a popisovaného léku na smutek se dostane jen zcela výjimečně...

Hřibče
25.05.2014 4 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla za večer, ale u Léku na smutek se mi to podařilo. Příběh mě okamžitě vtáhl do děje a já s Marikou naplno prožívala její trápení a rány osudu. Mnohokrát jsem měla na krajíčku a chvílemi opravdu nechybělo mnoho, aby i nějaká ta slza ukápla (no dobře, přiznávám se, slza ukápla). Autorka vyprávět umí a i když se nejedná o bůhví jak obohacující literaturu, tak téma zpracovala velmi čtivě a citlivě.

Kopretina_aku
15.05.2014 3 z 5

Kniha mě obsahově zaujala mnohem více, než některé předešlé. Ale zpracování tak těžkého životního příběhu mi přišlo velmi povrchní, krátké a zjednodušené. Takže po přečtení mám rozporuplné pocity. Škoda, kdyby to bylo o 200 stran delší a víc do hloubky, hned by to působilo jinak.

macer1991
15.05.2014 3 z 5

Po dlhšom čase som siahla po knihe autorky . Bola som zvedava ako si poradí s tak velmi ťažkou temou .
Snaha bola , ale spracovanie smutku a depresie nie je tak jednoduche , ako ho poňala autorka. ...........

1alena1
05.05.2014 4 z 5

Dobře se čte, kéž by každý "podělaný" životní prožitek měl alespoň takto dobrý konec. Příběh, který někdo může nazvat červenou knihovnou, se mohl stát - je toho kolem nás tolik !!!

kneslova
05.05.2014 3 z 5

Je to zajímavé téma, ale zpracování trochu pokulhává. Také není nijak lehké přesvědčivě zpracovat takové životní pohromy. Tak za 3 a půl hvězdiček

Ilona
29.04.2014 4 z 5

..hezké, hodně smutné, poprvé málo rozpracované...

Ankavi
21.04.2014 4 z 5

První polovinu knihy jsem proslzela a říkala si, kam až to autorka nechá zajít. Ve druhé polovině jsem se zase uklidnila, zkrátka život bere, život dává...a občas nastanou chvíle, které člověku vyrazí dech. Autorka píše tak, že jí příběhy věřím. I když tato kniha byla pro mne jednohubka, kterou bych si určitě uměla představit propracovaněji a víc do hloubky, přesto ji hodnotím jako docela povedenou.

magsan
12.04.2014 4 z 5

Smutný, strašně smutný

Neri
09.04.2014 3 z 5

Ač mám autorku ráda a většinou se mi její příběhy líbí, o tomto to říct nemohu. A není to neveselým tématem, i to k životu patří. V knize mi hodně vadilo určité zjednodušení, vše bylo buď černé nebo bílé, jednu chvíli se hlavní hrdinka utápěla v oprávněném smutku, za chvíli sršela energií. Autorka nedává příliš na vybranou, nedává možnost tvořit si vlastní obrázek, vše je předem jasně dáno - ty jsi dobrý a ty jsi špatný, moje myšlenky a názory jsou správné, tvoje ne. Pro mě tentokrát slabé 3*.

Morsie
30.03.2014 4 z 5

Zas jsem jednou zabloudila do hlubokých vod společenských románů. Nejsem na to pyšná, ale je pravda, že občas mě prostě baví! Jako třeba romány téhle slovenské spisovatelky. Občas je prostě super vypnout a číst si o obyčejném životu. Po několika severských thrillerech je to ostatně skvělá medicína.
A tak jsem se rozhodla pro tenhle nejnovější román. Od autorky jsem četla už několik knih a musím říct, že Lék na smutek není vůbec špatný. Možná bych se nebála říct, že je nejlepší, co jsem četla. Celé to temnější, smutnější, zoufalejší naladění je vlastně nakonec dost blízké těm mým thrillerům - i když z trochu jiného úhlu pohledu.
V každém případě má Lék na smutek dost co do sebe a potom, co si člověk knihu přečte, se nad svým životem nejednou zamyslí.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky
2012  78%Nikdy
2020  85%Slib
1997  75%Cena za voľnosť

Kniha Lék na smutek je v