Fenomén

Fenomén https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168006/bmid_fenomen-0AD-168006.jpg 4 538 81

Legenda (Marie Lu) série

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností – Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku – Day a June musí zabít nového vládce. Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa. Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí? Opravdu fenomenální a dlouho očekávané pokračování úspěšné Legendy!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Prodigy , 2013

TerraNova
01.08.2016 4 z 5

Oproti prvnímu dílu je tenhle slabší (ono hold, první díly jsou vždycky nejlepší), na druhou stranu mi přišlo, že už po prvních 100 stránkách je tam víc Young Adult scének, než v celé Legendě. :D

Trošku (hodně) mi tam vadila Tess. :D Ano, byla neskutečně otravná a tlačila na Daye (Tess, to sis mohla odpustit!). Chudák! :D - Tess se mi v prvním díle líbila, přišla mi celkem sympatická, ale tady mi začala lézt neskutečně na nervy s tou svojí žárlivostí.
Taky mi dost přišlo, že Day ani June chvílemi neví, co chtějí. Občas mi Day přišel nepřirozený svým chováním, ale ke konci se to celkem srovnalo. A tahle maličkost se dá odpustit. ;D
Já bych nikdy nic tak skvělého nenapsala, takže.... Ono kritizovat je lehký, ale napsat něco pořádného a smysluplného, to už ne...

V celku to bylo jinak moc pěkný a stále můžu říct, že se těším i na třetí, závěrečný díl. :)))

lulu28501
26.06.2016 5 z 5

Skvělý.
Tadle trilogie se mi moc líbí,ale jako vážně?Co to bylo ten konec?Doufám že ve Šampionu se to změní.
Doporučuji přečíst.

steph.tey
30.04.2016 5 z 5

Knize jsem moc křivdila odkládáním jejího dočtení. A víte co? Posledních třicet stran jsem přečetla o jednu třetinu rychleji než je můj průměr! To asi něco znamená. Konec mě trochu zklamal, takže doufám, že třetí díl Šampion nebude v atmosféře tohoto konce.

Minde123
04.04.2016 4 z 5

Tak tohle mě trochu zklamalo :D Nebylo to špatně to rozhodně ne, ale prvním dílem si autorka nasadila opravdu vysokou laťku a té Fenomén rozhodně nedosáhl. Když jsem to dočetla byla jsem naprosto ohromená, ale jakmile to ze mě vyprchalo uvědomila jsem si, že zas až tak dobré to nebylo a na prví díl to nemá. Ani mi ta nevadilo, že začátek byl trochu pomalejší (June a Day si už opravdu zasloužili odpočinek), ale ten konec!! No bylo to originální, ale mě osobně to nepřišlo zas až tak úžasné. (Nemám ráda, když se něco nakousne na konci knížky)

SPOLER!!! (Nečtěte to jinak budete litovat :D )
Proč??? Proč Marie Lu? Kaede byla moje oblíbená postava!! A proč to Day June neřekl??? Proč se mu to stalo?? Snad se to v Šampionovi vyřeší, i když se bojím, že je to ten typ autorky co nechá hlavní hrdiny klidně zemřít...
PS: Nemám ráda Tess :D

Madlenkačte
28.03.2016 5 z 5

O hodně moc lepší než první díl, mělo to pořádný grády. Jen ten konec - musela jsem zamáčknout slzu a zítra kupuji třetí díl!

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Začátek trošinku skřípe ale pak je to sled zajímav´ch scén až dokonce. Trochu mě mrzí některé neshody a nedorozumění a hádky mezi Dayem a Tess pramenící především z různého původu, ale jinak se trilogie vyvíjí vice než výborně.

Barbarka_CZ
12.03.2016 4 z 5

První polovina knihy je trochu slabší, ale druhá to plně vynahrazuje. A konec? Samovolně mi ze rtů vyplynulo: "Ach jo..." Ještě že mám třetí díl k dispozici, jinak by mi asi hráblo. :)

Laputika_3
12.02.2016 5 z 5

Wow! Já tuhle sérii zbožňuju! Strašně na ní miluju, že se čte tak krásně, a že tam všechno dává logiku. A ty postavy... Achchchch... Můj milovaný Day... :33
Pro mne trošku slabší, ale zato propracovanější díl. Úžasné. Skvělé. Perfektní.

vedana
10.02.2016 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více, jak první. Kniha po nějaké době nabrala zajímavý zvrat a konec byl připravený pro další pokračování.

Roselunda 1928
06.02.2016 4 z 5

Mnohem lepší, než první díl, ale nějakou rezervu pro Šampion si nechám ;)

natalie2171
02.01.2016 5 z 5

Se skrytým obličejem v dlaních musím přiznat, že jsem se dalšího dílu obávala. Jako každá druhá série tohohle fantasy pro náctileté, další díly o trochu klopýtají za první dílem, kterému opravdu nesahají ani na paty.
U Fenoménu jsem si uvědomila, že první díl skoro trumfují. Jo, ty pocity, kdy jsem se seznamovala s charaktery postav, byly u prvního dílu prostě ojedinělé, ale děj v druhém dílu byl potavý. Chvilkami mi trochu padala hlava, ale to i u prvního dílu. Autorka to vymyslela tak rafinovaně, že jsem z poslední stránky nic nezjistila, když jsem byla zvědavá, ještě před dočtením první kapitoly. Až jsem četla a četla, konec byl tady a já zjistila, že sedím s otevřenou pusou a zíram na ty poslední stránky, které to tak změnily. Ale sakra!! Chci, aby za oknem padal sníh, v domě by byla zima a já mohla nerušeně číst třetí díl, který už se na mě třese na poličce. Musím číst!

hetty64
28.12.2015 5 z 5

Ještě lepší než první díl!!! Spoustu nečekaných zvratů a nepředvídatelného chování, moc se mi líbila.

adelachlubnova
27.12.2015 4 z 5

Skvělé pokračování:))

Řeknu to bez obalu ten začátek byl nudnej.Nebavilo mě to,tak jsem knihu odložila.Jenže mi to nedalo a já prolítla ještě pár stránek.
-SPOILERY-
Potom jak se přidali k Patriotům a June byla poslána za Andenem se to rozjelo.
Anden je skvělá postava,která není vůbec taková jako jsem si ji představovala.
V Legendě to bylo samé Day,Day...
Ale tohle i June,Anden,Eden,Břitva...
Musím se přiznat,že sem uronila i slzu,když Keade(nebo jak se to píše)umřela a ještě ke konci knihy.Day prostě nesmí umřít.Marie Lu by mě hodně,hodně zklamala,ale je tu Šampion takže doufám,že se Day uzdraví.
Jsem neskutečně ráda,že se jí vrátil pes.Je to sice detail,ale to detaily dělají knihy dokonalými. :DD

NikiMedy
13.12.2015 5 z 5

Tato kniha mě stejně jako Legenda (myslím, že i víc) naprosto pohltila. Šíleně se těším až si přečtu další díl. Jediné co mi vadilo-a to nebyla chyba autorky-byly chyby a překlepy hlavně ke konci knihy.

drbohlav
03.12.2015 3 z 5

tak s tímhle dílem jsem měla problém. Asi tak v polovině jsem se totálně zasekla a odmítla pokračovat dál. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem trilogii Legendu četla hned po Selekci, anebo se autorka opravdu nechala inspirovat tímto příběhem, ale jakmile Andenovi začali říkat Výsosti (nebo Veličenstvo?) a June oblékli do šatů "zlatem vyšívaných", hlavu jí posolili perlami, tak ten příběh pro mě ztratil šťávu. Tu jsem našla až po několika dnech.

sharikk
12.11.2015 4 z 5

První polovina měla vážně pomalé a nudné tempo, ale vyplatí se vydržet u celé knížky, protože ta druhá půlka je opravdu úžasná :*

danielosbourne
22.07.2015 4 z 5

O proti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Zatím co Legenda byla lehko prokouknutelná, Fenomén takový handicap nemá. Nevěděl jsem, co přijde na další straně a už vůbec jsem se neodvažoval přemýšlet nad tím, jak to dopadne celé. Dayovi kapitoly mě moc nebavily, ale Juniny kapitoly jsem si na druhou stranu užíval. Fenomén ve mě probudil opravdový zájem o tuto sérii a dost mě zajímá, jak to všechno vlastně dopadne.

adelaska
22.05.2015 4 z 5

První půlka knihy mě strašně nebavila. Vůbec. Chtěla jsem ji odložit, ale nemám ráda rozečtené knihy. Jediné štěstí, že jsem to neudělala. Druhá půlka měla spád, byla akční, neskutečně napínavá. Tudíž jsem v té době byla rozhodnutá pro 3 hvězdičky. Ale konec byl tak parádní a nečekaný, že hvězdičku přidám.

little-dream
21.04.2015 3 z 5

Přiznám se, že i když měl 2. díl dobrý nápad, tak mě to vůbec nebavilo číst. Trvalo mi to dost dlouho a tím nucením do čtení jsem si sérii tak nějak znechutila :/ Ale začátek byl ještě dobrý a musím přidat plus hvězdičku za Andena! :)

Bee
30.01.2015 5 z 5

Day s June utekli z popravy, ale to je teprve začátek. Je na čase se rozhodnout, na jaké straně vlastně budou bojovat..
Stejně jako první díl, i dvojka byla perfektně napsaná. Dějová linie je plná naprosto šílených zvratů, musím se přiznat, že jsem z toho měla mrtvici asi tak stokrát.
Každopádně, co se děje týče, bylo to perfektní, postavy mi vyhovují, ačkoliv někdy se chovají jinak, než bych chtěla. Autorka sice nejde až tak do hloubky ve vedlejších postavách, ale to se dá, vzhledem k tomu, že se pořád něco děje, přehlédnout.
Samotná zápletka je spíš taková klasika, ale suprově a čtivě napsaná, závěr byl trošku k vzteku, tohle prostě asi většina hrdinů dělává, i když mě to ničí. Legenda je opravdu povedená série, další díl začínám číst okamžitě.