Fenomén

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností – Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku – Day a June musí zabít nového vládce. Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa. Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí? Opravdu fenomenální a dlouho očekávané pokračování úspěšné Legendy!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168006/legenda-fenomen.jpg 4.3447

Legenda (Marie Lu) 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Prodigy, 2013

Kniha Fenomén

Black-stars
26.03.2016

Začátek trošinku skřípe ale pak je to sled zajímav´ch scén až dokonce. Trochu mě mrzí některé neshody a nedorozumění a hádky mezi Dayem a Tess pramenící především z různého původu, ale jinak se trilogie vyvíjí vice než výborně.

Barbarka_CZ
12.03.2016

První polovina knihy je trochu slabší, ale druhá to plně vynahrazuje. A konec? Samovolně mi ze rtů vyplynulo: "Ach jo..." Ještě že mám třetí díl k dispozici, jinak by mi asi hráblo. :)

Laputika_3
12.02.2016

Wow! Já tuhle sérii zbožňuju! Strašně na ní miluju, že se čte tak krásně, a že tam všechno dává logiku. A ty postavy... Achchchch... Můj milovaný Day... :33
Pro mne trošku slabší, ale zato propracovanější díl. Úžasné. Skvělé. Perfektní.

vedana
10.02.2016

Druhý díl se mi líbil více, jak první. Kniha po nějaké době nabrala zajímavý zvrat a konec byl připravený pro další pokračování.

Roselunda 1928
06.02.2016

Mnohem lepší, než první díl, ale nějakou rezervu pro Šampion si nechám ;)

natalie2171
02.01.2016

Se skrytým obličejem v dlaních musím přiznat, že jsem se dalšího dílu obávala. Jako každá druhá série tohohle fantasy pro náctileté, další díly o trochu klopýtají za první dílem, kterému opravdu nesahají ani na paty.
U Fenoménu jsem si uvědomila, že první díl skoro trumfují. Jo, ty pocity, kdy jsem se seznamovala s charaktery postav, byly u prvního dílu prostě ojedinělé, ale děj v druhém dílu byl potavý. Chvilkami mi trochu padala hlava, ale to i u prvního dílu. Autorka to vymyslela tak rafinovaně, že jsem z poslední stránky nic nezjistila, když jsem byla zvědavá, ještě před dočtením první kapitoly. Až jsem četla a četla, konec byl tady a já zjistila, že sedím s otevřenou pusou a zíram na ty poslední stránky, které to tak změnily. Ale sakra!! Chci, aby za oknem padal sníh, v domě by byla zima a já mohla nerušeně číst třetí díl, který už se na mě třese na poličce. Musím číst!

hetty64
28.12.2015

Ještě lepší než první díl!!! Spoustu nečekaných zvratů a nepředvídatelného chování, moc se mi líbila.

adelachlubnova
27.12.2015

Skvělé pokračování:))

Řeknu to bez obalu ten začátek byl nudnej.Nebavilo mě to,tak jsem knihu odložila.Jenže mi to nedalo a já prolítla ještě pár stránek.
-SPOILERY-
Potom jak se přidali k Patriotům a June byla poslána za Andenem se to rozjelo.
Anden je skvělá postava,která není vůbec taková jako jsem si ji představovala.
V Legendě to bylo samé Day,Day...
Ale tohle i June,Anden,Eden,Břitva...
Musím se přiznat,že sem uronila i slzu,když Keade(nebo jak se to píše)umřela a ještě ke konci knihy.Day prostě nesmí umřít.Marie Lu by mě hodně,hodně zklamala,ale je tu Šampion takže doufám,že se Day uzdraví.
Jsem neskutečně ráda,že se jí vrátil pes.Je to sice detail,ale to detaily dělají knihy dokonalými. :DD

NikiMedy
13.12.2015

Tato kniha mě stejně jako Legenda (myslím, že i víc) naprosto pohltila. Šíleně se těším až si přečtu další díl. Jediné co mi vadilo-a to nebyla chyba autorky-byly chyby a překlepy hlavně ke konci knihy.

drbohlav
03.12.2015

tak s tímhle dílem jsem měla problém. Asi tak v polovině jsem se totálně zasekla a odmítla pokračovat dál. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem trilogii Legendu četla hned po Selekci, anebo se autorka opravdu nechala inspirovat tímto příběhem, ale jakmile Andenovi začali říkat Výsosti (nebo Veličenstvo?) a June oblékli do šatů "zlatem vyšívaných", hlavu jí posolili perlami, tak ten příběh pro mě ztratil šťávu. Tu jsem našla až po několika dnech.

sharikk
12.11.2015

První polovina měla vážně pomalé a nudné tempo, ale vyplatí se vydržet u celé knížky, protože ta druhá půlka je opravdu úžasná :*

danielosbourne
22.07.2015

O proti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Zatím co Legenda byla lehko prokouknutelná, Fenomén takový handicap nemá. Nevěděl jsem, co přijde na další straně a už vůbec jsem se neodvažoval přemýšlet nad tím, jak to dopadne celé. Dayovi kapitoly mě moc nebavily, ale Juniny kapitoly jsem si na druhou stranu užíval. Fenomén ve mě probudil opravdový zájem o tuto sérii a dost mě zajímá, jak to všechno vlastně dopadne.

adelaska
22.05.2015

První půlka knihy mě strašně nebavila. Vůbec. Chtěla jsem ji odložit, ale nemám ráda rozečtené knihy. Jediné štěstí, že jsem to neudělala. Druhá půlka měla spád, byla akční, neskutečně napínavá. Tudíž jsem v té době byla rozhodnutá pro 3 hvězdičky. Ale konec byl tak parádní a nečekaný, že hvězdičku přidám.

little-dream
21.04.2015

Přiznám se, že i když měl 2. díl dobrý nápad, tak mě to vůbec nebavilo číst. Trvalo mi to dost dlouho a tím nucením do čtení jsem si sérii tak nějak znechutila :/ Ale začátek byl ještě dobrý a musím přidat plus hvězdičku za Andena! :)

Bee
30.01.2015

Day s June utekli z popravy, ale to je teprve začátek. Je na čase se rozhodnout, na jaké straně vlastně budou bojovat..
Stejně jako první díl, i dvojka byla perfektně napsaná. Dějová linie je plná naprosto šílených zvratů, musím se přiznat, že jsem z toho měla mrtvici asi tak stokrát.
Každopádně, co se děje týče, bylo to perfektní, postavy mi vyhovují, ačkoliv někdy se chovají jinak, než bych chtěla. Autorka sice nejde až tak do hloubky ve vedlejších postavách, ale to se dá, vzhledem k tomu, že se pořád něco děje, přehlédnout.
Samotná zápletka je spíš taková klasika, ale suprově a čtivě napsaná, závěr byl trošku k vzteku, tohle prostě asi většina hrdinů dělává, i když mě to ničí. Legenda je opravdu povedená série, další díl začínám číst okamžitě.

Knížkařka
25.01.2015

Hezká kniha, i když druhý díl proti prvním lehce pokulhává, přesto si ji určitě přečtěte! Něco bylo trochu očekávané, ale spisovatelka přišla s něčím jiným, takže zase kniha plná lásky a hlavně zvratů a k lásce patří přece i emoce!
Pokud se vám líbil 1.díl přečtěte!

Raven_Black
20.01.2015

Musím říct, že Fenomén nebyl tak dobrý jako Legenda, ale konečně jsem se dostala přes ty emocionální části, přes všechny ty úžasné kapitoly, které vždy skrývali nějaké tajemství, něco překvapujícího, něco nečekaného. Kapitoly, které vždy končily napínavě. Dostala jsem se až ke konci, kde se vše napravilo a Republika vypadala jako místo, kde by se konečně dalo žít. Ale pak je tu ta strhující, nečekaná, hrozná zpráva, kterou se dozvěděl Day od jednoho z doktorů. Pak je tu ten srdcervoucí blbý konec, který mě rozplakal. Už se mi ani nechce číst další díl, ale přečtu si ho jen proto, že potřebuji vědět, jak to dopadne. Potřebuji vědět jak to skončí.
Přečtu si ho jen proto, že je to Legenda.

anishta
19.12.2014

Další díl, který je opět velmi čtivé a napínavé a ten konec mě pěkně nas*al! Určitě dočtu i poslední díl. Těším se na něho.

ivusse
05.12.2014

Kniha se četla velmi dobře, děj byl svižný, napínavý. Docela Andenovi a June fandím :-) Ale zrovna tak fandím Dayovi a jsem zvědavá, jak to s ním bude pokračovat. Jdu číst Šampiona...

pajka0071
05.11.2014

První díl byl o trošku lepší než tenhle, ale i tak jsem si dobře početla. Ten konec mě hodně bavil. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalším díle.

Petra28
03.11.2014

Pro mě druhý díl slabší než úvodní. Ta mě chytila a četla jsem na jeden zátah. Takové nadšení se u pokračování nedostavilo. Závěr byl ovšem velice dobře postaven a rozhodně láká ke čtení závěrečného dílu. Ten si ujít nenechám.

warca
28.09.2014

Ej, epické!
Ale pozor, spoiler!
Raději bych aby June zůstala s Andenem :D

Lirika
22.09.2014

Úžasné pokračování prvního dílu. Nečekaný děj. Smutný konec, u kterého jsem měla pocit, že se rozbrečím.

sabulik69
07.09.2014

Druhý díl Legendy mě zaujal víc. Vážně to mělo užasný děj a dokonce jsem u některé části brečela:)
Určitě doporučuju si přečíst

Pucifálek12
24.08.2014

U knihy se mi hlavně líbí styl jakým je kniha napsaná :) také se mi líbí že je v knize mnoho akce a napětí, člověk se u knihy rozhodně nenudí a upřímně se od knihy hodně těžko odtrhává. Ale poté přijde posledních pár stránek knihy... a já osobně nemohla uvěřit svým očím. Takový konec jsem rozhodně nečekala... jediné co mohu říct je, že čekám až si přečtu Šampiona :)

antiutopie, dystopie

Marie Lu