Legenda

Legenda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397744/bmid_legenda-bv4-397744.jpg 4 182 182

Caraval série

< 2. díl

Donatella Dragnová sa nechala uniesť magickým svetom Caravalu. Konečne sa vymanila z područia despotického otca a sestru Scarlett zachránila pred nešťastím dohodnutého sobáša. Teraz by sa obe mali radovať, ale Tella stále nie je slobodná. Uzavrela nešťastnú dohodu s tajomným zločincom, ktorému dlhuje nemožné: zistiť skutočné meno Legendu, maestra Caravalu. Jediný spôsob, ako sa dozvedieť Legendovo meno, je zvíťaziť v jeho hre, a tak sa Tella opäť vrhá do priepasti legendárneho zápolenia – a zároveň do cesty vražedného dediča cisárskeho trónu, lásky odsúdenej na zánik a pavučiny tajomstva... aj toho o jej matke. Caraval vždy žiadal od svojich účastníkov chrabrosť, prefíkanosť a obete, no teraz prestáva byť iba hrou. Ak Tella nedokáže splniť svoju časť dohody a získať Legendovo meno, stratí všetko, na čom jej záleží – možno aj vlastný život. Ak však vyhrá, Legenda a Caraval môžu byť naveky zničení. Vitajte, vitajte v Caravale... tajomná hra pokračuje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

Legendary , 2018

CarolineAn
28.12.2020 4 z 5

Druhý díl z trilogie Caraval byl dobrý. Pro mě osobně byl o něco slabší než první, ale určitě ne horší. Byl stejně čtivý jako první díl a tentokrát i více akční. Tella jako hlavní hrdinka byla zajímavá, ale upřímně mám radši její sestru. Určitě doporučuji a těším se na poslední díl (pokud ho hodlají přeložit).

KaMal
11.04.2020 4 z 5

Příběh byl akčnější než v prvním díle, i když stále zamotaný. A těch fešáků, co se tam objevilo! :-D Závěr nepřinesl žádný překvapivý zvrat, tentokrát jasně odkazuje k dalšímu pokračování.

jmn7053
07.02.2020 5 z 5

Hlavní hrdinkou druhého dílu je mladší sestra Donatella; musím se přiznat, že mi v první knize nebyla příliš sympatická, nyní však byla její horlivost a tvrdohlavost atraktivní a celkově překonala svou starší sestru, která zde naopak byla za trochu hloupou naivku...tak nevím jaké bude finále...
Každopádně, kniha je stále velmi magická, tentokrát i více akční, s mnoha nečekanými i očekávanými zvraty. Líbí se mi jak autorka popisuje pomocí barev a pocitů.
A ty šaty...ach! :)

SknihouVrukách
02.02.2020 4 z 5

Po pol roku som konečne dočítala druhý diel Caravalu. Štýl písania mi v tejto knihe sadol a už som nemala problém s magickými opismi a fantasy svetom. Bola tu však jedna vec, ktorá mi nesadla, a to hlavná hrdinka Tella. Bola celá taká zvláštna a veľmi som ju nemala rada. Dej mi príde celkom podobný ako v jednotke, ale samozrejme opäť sú to nové zápletky. Nové zápletky ako napr. Tellina matka a karty mi prišli veľmi zaujímavé a bavili ma. Kniha má 430 strán, ale aj tak sa mi rýchlo čítala a čítanie má bavilo. Z čoho som najviac sklamaná je z odhalenia Legendy. Fakt je Legenda najviac pravdepodobná postava a tá postava, ktorá bola od začiatku opisovaná, že toto by mohol byť Legenda ? Očakávala som, že ma prekvapí, ale namiesto toho som z odhalenia sklamaná a koniec mi trošku pokazil celú knihy. Pre mňa bol Caraval asi trošku lepší a bavili ma trošku viac. V tomto diely nebolo tak veľa zvratov, čo je veľká škoda.4⭐/5⭐

Nicoletta1681
30.01.2020 5 z 5

Parádní. Jsem ráda, že druhý díl už nebyl o Scarlet, ale o Telle. V prvním díle jsem ji neměla moc v lásce, ale tady jsem ji konečně pořádně poznala a upřímně jsem v ní dost našla sebe. Že začátku mi dělalo problém vzpomenout si kdo je kdo, protože kniha, dá se říct, přímo navazuje na 1.dil (a já ho četla s 2 roční prodlevou). Nápad parádní, zápletka super, postavy k zamilovaní (mrk mrk ;)), něco jsem čekala něco ne. Doufám, že vyjde i dokončení (netuším jestli je to novela nebo plnohodnotný díl) a doufám, že vyjde brzo.

viola5163
27.11.2019 5 z 5

Stejně úžasné, jako 1.díl možná ještě lepší. Autorka si stín krásně vyhrála a o to víc si zaslouží další díl.doufám,že bude.

andrejci
29.10.2019 5 z 5

Moc jsem se na tenhle díl těšila a musím říct, že jsem si ho hodně užila. Jiný styl hry se mi moc líbil. Co bych možná vytkla je to, že o proti prvnímu dílu, který byl tajemný tak tenhle tak tajemný nebyl což je mě možná trochu mrzí. V tom prvním díle se mi líbilo jak byl Legenda tajemný a teď ztratil takové to tajemné kouzlo. Jinak se mi ještě líbilo, že to bylo vyprávění z jiného pohledu než v prvním díle a to je podle mě velké plus. Jsem zvědavá na třetí díl a taky mě zajímá z jakého pohledu to bude vyprávěno a jaká tajemství se tam odhalí.

Ayen
23.10.2019 4 z 5

Autorka mě upoutala již první knihou. Jedinou větou dokáže vyvrátit vše, co vám doposud servírovala na talíři a vy jste to brali jako pravdu, skutečnost. První díl byla naprosto bláznivá jízda, která mi učarovala. Z druhého mám smíšené pocity. O překvapení a zvraty nebylo nouze, přesto mi moc nesedla atmosféra a celý příběh byl pro mě jeden velký kolotoč. Zamilovala jsem se do Danteho a mám milion otázek, které se snad dozvím ve třetím díle.

polaris
18.08.2019 4 z 5

První díl této fantasy jsem si zamilovala, proto jsem se nemohla dočkat, až se pustím do druhého dílu. Co mě ale hned zpočátku zklamalo, bylo, že příběh byl tentokrát vyprávěn z pohledu Telly, kterou jsem si v první knize moc neoblíbila.
To se ale postupem knihy změnilo, víc jsem se seznámila s touto postavou a už mi nepřipadala tolik dětinská. Její charakter, povaha i jednání mi přišlo promyšlenější, než v prvním díle.
Dějově je linka prakticky stejná, jako byl první díl. Jsou tu ale i nové vztahy a musím podotknout, že opravdu nové a zajímavé postavy, které se doufám objeví v závěrečném díle.
Autorka nezapomněla přidat romantickou linku, která v prvním díle byla značnou část příběhu. Nechybí ani tady a v tomhle díle byla více, což mi vůbec nevadilo, díky tomu děj nepůsobil tak chudě a mohli jsme sledovat víc linek rozjetých v knize.
V druhém díle se taky objasní Legendova identita, na kterou jsem čekala celé dvě knihy.
Celkově druhý díl byl pro mě trošičku menším zklamáním, než ten první, ale přečetla jsem ho taky za krátkou dobu, jako ten první. I tak se nemůžu dočkat posledního dílu, protože je tu ještě spousty nevyjasněných věcí, na které já potřebuji znát odpověď. Kdo se ještě nepustil do této série, tak je nejvyšší čas to změnit.

Šárušš
23.07.2019 4 z 5

Je to tak dávno, co jsem četla první díl, že mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, která sestra je která.
Musím říct, že druhý díl se mi líbil mnohem více, možná proto, že Tella mi připomíná mě svoji povahou a tahle kniha byla převážně o ní.
Celou knihu, i když jsem věděla, že Dant je legenda, jsem si přála, ať to tak není, přála jsem Telle lásku a zase to neskončilo úplně pěkně.
Tak se těším na třetí díl, co přinese on.

Libušš
01.07.2019 5 z 5

Pokračování... Ani ne rok stačil na to, aby to autorka napsala - to asi nebude žádná sláva, nějaká zpatlaná rychlokvaška, jen aby to nějak ukončila, ten příběh. To si řeknu já, to si řekneš ty... A ona je ta autorka asi fakt mega geniální, nebo mimzemšťan - takovej Willy Wonka přes knížky.
Bavilo mě to stejně, jako první díl, mělo to stejné kouzlo, stejný šmrnc, tajem. Stejně tě to okouzlí.
Vůbec bych se nebránila a spokojila bych se s tím, kdyby autorka nechala otevřený konec...

Takže se bojím, co bude v posledním díle Finale - na takovej příběh co tě odzbrojí snad ani dokonalej závěr neuděláš.

Nuray
12.06.2019 5 z 5

Když jsem začala tento díl číst, zklamalo mě, že je o Telle. Moc jsem ji neměla ráda.

Když jsem po dvou dnech příběh dočetla,.... chci další!!!

Na Caraval jsem narazila před nějakým časem - rok/dva zpět. Četla jsem anotaci, která mě ale vůbec neuchvátila. Řekla jsem si, že to nebude nic pro mě. Nevím, jak Vy, ale já si vždy při anotaci v hlavě představím nějakou scénu, která mi to vystihuje a tohle mě prostě nenadchlo.

Minulý týden, po zkouškovém období, jsem nedočkavě vpadla do knihovny ji vyloupit. Dostal se mi do rukou i Caraval, do kterého se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem po něm sáhla. A jsem velmi příjemně překvapená!

V prvním díle se mi moc líbil Dante, Julian i Scarlet. Tellu jsem nemusela.

Teď nemusím Juliana a trochu se mi zprotivila i Scarlet :-D no, jsem zvědavá, co přinese poslední díl, doufám, že kniha u nás vyjde ještě letos, abych si ji stihla přečíst před Státnicema. Díky moc za tento příběh! :-)

nikcavesela
09.06.2019

Nevíte někdo kdy u nás má vyjít Finale v češtině? Nemůžu se dočkat ????????????????

AloneJane
18.05.2019 3 z 5

Jestli mi v prvním díle vadilo, jak se hrdinka upíná na dohodnutý sňatek, tak v tomhle díle mi byla hlavní hrdinka spíš nesympatická a to jak už svým jednáním, tak smýšlením. Téma osudníků...pokud má způsobit takový zvrat pak nechápu, proč nebyli nijak zmíněni v první knize, takhle to na mě působí jako by to autorku napadlo až u psaní druhého dílu a do dějové linie už to tak úplně nezapadá. Nejprve byla magie klam a najednou je to síla schopná zabíjet...no dobrá no. A co se týče totožnosti Legendy...pro mě spíše zklamání, ale i tak si přečtu následující díl.

Purple7
25.03.2019 2 z 5

Byla jsem asi až moc natěšená na další hru, místo toho jsem dostala nášup rádoby romantických slov a činů. Samotný Caraval hraje druhé housle a to, co v prvním díle fungovalo, jsem zde postrádala. Možná sympatičtější hlavní hrdinka, ale za slabší považuji dějovou linku, tady jsem se teda fakt nechytala a téma osudníků mě vůbec nazaujalo. Co to vlastně celé bylo?

Tofinka
08.03.2019 5 z 5

První díl se mi líbil, ale ne dost na to, abych si kupovala další. A proč tedy mám i tento? Upřímně je to kvůli obálce třetího dílu Finale... :D (Děkuji ti Tess)

Jsem VELMI ráda, že tento díl doma mám. Líbil se mi mnohem více než první a hodně se těším na zakončení. V tomto dílu se toho totiž docela dost stalo a něco zůstalo samozřejmě nedořešené... Mojí nejoblíbenější postavou se v této knize stal Jacks (z nějakého nepochopitelného důvodu :D)...

kaca3606
23.02.2019 5 z 5

za mně úplná paráda, první díl mě moc nebavil. tehle byl boží

Gi-Gi
02.01.2019 3 z 5

Tak jak je první díl nadchl neotřelým vyprávěním, ten druhý mě vlastně nebavil. Nedokážu vydefinovat proč, možná tím stejným způsobem mluvy nebo okoli nebo .... Přestože tam byly zajímavé napady, tento díl mě za srdce nechytil, o prvním jsem premyslela hodiny možná dny po dočtení, tady je teď pusto a prázdno.

A.K.A.R.
07.12.2018 5 z 5

Jako druhý díl této úžasné trilogie se spisovatelka zaměřila na druhou ze sester Dragonových a tou je Donatella. Příběh byl zajímavý už od začátku a rozhodně měl štávu. Snad se to stalo kvůli hlavní postavě nebo ději, ale moc jsem si to užívala. A Dante je velmi magická postava. Určitě si přečtěte.

Veruu95
30.11.2018 5 z 5

Já tuhle sérii tak miluju! Vždy mě překvapí a hlavně se od knížky nedokážu odtrhnout! Momentálně jsem lehce rozladěná z toho, že další díl vyjde až příští rok! :D ❤