Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

Petruna6
04.12.2017

Skvělá knížka, s překvapivým koncem a příjemně zamotané.

JustWomen
04.12.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla ve vlaku za jeden den, úžasný psychothriller, působivé a děsivé. Kdo by nechtěl mít taková krásná jednovaječná dvojčátka, holčičky s blond vlásky a modrýma očima… Skvělé čtení, trochu jako Kingovy horory.

ritta
03.12.2017 5 z 5

Slušný thriller s hororovu atmosférou. Konec překvapivý, přečetla jsem během dvou večerů,

zuzana2599
01.12.2017 5 z 5

Skutečně ledový thriller u jehož čtení mne mrazilo.
Příběh má rychlý spád, perfektní atmosféru a děsivý děj... opravdu jsem se při čtení místy bála a nebylo mi moc příjemně. Ze závěru knihy jsem byla docela zmatená, hodně jsem nad tím vším přemýšlela a četla jsem ještě jednou. Myslím, že zde je místo na čtenářovu fantazii, každý si to vyloží podle svého.
Těším se na další knihu autorky, tato se mi neobyčejně líbila !! Doporučuji : -)

karantena
30.11.2017

Zdlouhavé,místy nudné,stále se opakující úvahy co když atd...Tyto psychologické duchařiny nejsou pro mě to pravé.

hs777
28.11.2017 5 z 5

Skvělé psycho, napětí až do poslední kapitoly a úžasná atmosféra hebridského nehostinného ostrova. Doporučuji.

lenka666
26.11.2017 5 z 5

Velmi zajímavý závěr. Kniha se četla dobře.

zaRohem
25.11.2017 4 z 5

Tak jako...knížku jsem dala za jeden den :-). Je velice čtivá a podtrhuje moje tvrzení, že děti dokážou být totálně strašidelný. Jedna z mála knih, která vám dokáže zamotat hlavu tak, že opravdu nevíte jaké pravdy se držet. A ta lehká duchařina na konci? Vážně super, ještě po dočtení jsem přemýšlela jestli to bylo doopravdy nebo jestli naší hrdince už vážně hráblo....takže opravdu a vážně super thriller pro ženy

85098211
24.11.2017 5 z 5

Kniha je napínavá od začátku do konce, jen těžko se odkládá. Čtenář si po celou dobu vytváří svoje vlastní teorie, jak se asi všechno tenkrát - když jedno z dvojčat zemřelo - mohlo odehrát. Ale ani ostatní děj není zanedbatelný. Podle mého názoru se jedná o výborný, skvěle napsaný příběh, ve kterém najdeme i trochu duchařiny. Závěr knihy je jedna velká jízda a mě osobně překvapil.

Měňavka
22.11.2017

Bohužel....opět nic nového.Proč jen se mi zdají všechny knihy tohoto tipu nudné a stejné?Nejsem na ně asi nastavená :( ale chápu,že to někomu ladí a přeji příjemné počtení.

DariDerek
22.11.2017 5 z 5

Přes rok nic.... A ke konci roku vychází jedna lepší kniha než druhá a já nevím, kam dřív skočit. Ledové sestry - nenechaly mě chladnou!

soukroma
22.11.2017 3 z 5

Zajímavé prostředí soukromého ostrova Vnitřních Hebrid, jinak zápletka velice komplikovaná až děsivá, s trochou duchařiny a asi jediným možným koncem.

Danago
18.11.2017 5 z 5

Tak toto řadím mezi jeden z nejlepších thrillerů možná i psychothrillerů v tomto roce. Dokonce jsem se i v některých místech bála a to se mi dlouho nestalo. Moc dobře napsaná knížka a prostředí ostrova je zde moc pěkně vykreslené. Konec je šok, ale jedna část , celkem důležitá, mi připadla trochu něvěrohodná.

Nicky.ca
12.11.2017 5 z 5

Knihu som zhltla za jeden deň. Nešlo sa od nej odtrhnúť. Zápletka
desivá a ten koniec ...

klaraj093
07.11.2017 5 z 5

Parádní thriller :-) vtáhla mě do děje a zápletka byla super a konec ještě lepší