Ledová jako sníh

Ledová jako sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323734/bmid_ledova-jako-snih-FLI-323734.jpg 3 146 53

Ledová jako sníh série

1. díl

Sedmnáctiletá Snow žije v přísně hlídané klinice pro duševně choré. Hluboko uvnitř ví, že tam nepatří, ale na život mimo zdi nemocnice si skoro nevzpomíná. Jediné, co má, jsou divné sny. Vlastně ne, ještě má Balea – nejlepšího kamaráda, první lásku, člověka, kterého dokázala zničit jediným polibkem. Když Bale zmizí, Snow nezbývá nic jiného, než se vydat po jeho stopách. S pomocí podivného ošetřovatele, který ji pustí ven, se ocitne v Algidu. V mrazivé zemi, která je s její minulostí spojena víc, než si myslela. Algid je nevyzpytatelný, nebezpečný, plný čarodějnic, zlodějů a osudových setkání. Vládne mu krutý a mocný král. Když Snow zjistí, že jí v žilách koluje jeho krev, je postavena před volbu. Stane se hrdinkou nebo hříšnicí? Královnou nebo chudinkou? Vybere si mrazivou bezcitnost nebo pravou lásku? Úžasný příběh na motivy pohádky Sněhová královna od bestsellerové autorky Danielle Paigeové.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Stealing Snow , 2016

Sima890
04.03.2018 3 z 5

Tohle je asi první kniha, o které nevím, co si mám myslet. Na knihu jsem se podle anotace hrozně moc těšila a mrzí mě, že to nebylo to co jsem očekávala, a taky mi je líto, že je mi to líto. Příběh má určitě kladné stránky, díky kterým je to lepší, ale těch záporných je přece jen více...

Začínalo to velmi zajímavě a vypadalo to na skvělý příběh o dívce, která je nadaná magií o které neví, ale poté co se Snow dostala do Algidu se vše začalo strašně táhnout a nic zajímavého se vůbec nestalo. Takhle to trvalo téměř do konce a několik stránek před koncem se konečně něco začalo dít. Jenomže to bylo opravdu pár stránek před konce a konec příběhu zůstal příliš otevřený. Těch pár stránek před koncem bylo skvělých a pár událostí mě překvapily, kdyby autorka knížku o nějakých sto stránek prodloužila a vysvětlila několik otevřených linií příběhu bylo by to o hodně lepší... Začátek, kdy byla Snow ještě v ústavu byl z celé knihy nejlepší.

Plusem byly postavy, které mi přišly sympatické, i když některé dostaly málo prostoru a grafika. Kniha má naprosto nádhernou obálku a i uvnitř je hezky vyzdobená ve stylu zimy. Nebylo to nejhorší, je to velmi jednoduchý příběh a i čtivý, dala bych asi tři hvězdičky.

Karlika
02.03.2018 2 z 5

Krásný obal knížky :-)
Právě kvůli obalu, mi knížku donesl ježíšek. Pustila jsem se do čtení, ze začátku mě to bavilo, čekala jsem co a jak se rozvine a čekala jsem a čekala a najednou byl konec. Hlavní hrdinka mě štvala, rozmazlené děcko, které nekouká kolem sebe. Pomalý zdlouhavý děj, pár dobrých nápadů, ale vše je jen povrchní. Sama bych si knížku nekoupila a myslím, že než vyjde další díl, tak zapomenu, že jsem vůbec něco četla.

Lenka.Vílka
18.02.2018 3 z 5

Během měsíce se mi sešly dva relativně podobné tituly. Ledová krev a Ledová jako sníh (a to mě ještě čeká Sníh nebo popel). Všechny knihy jsou prvním dílem série, všechny jsou YA a všechny jsou na podobné téma. Ledovou krev mám za sebou, Sníh nebo popel před sebou a teď Ledová jako sníh. Do toho!

Začnu obálkou, ta je prostě nádherná. Pro někoho, kdo miluje zimu, sníh a všechno to kolem jasná volba. Být o deset let mladší, knihu si koupím snad už jenom kvůli obálce. Takhle jsem si ji donesla z knihovny a hned se pustila do čtení. Z designu nelze nezmínit ještě látkovou záložku. Hrubej kaloun, takže žádný natahování, když se otevírá kniha (zásadně nechytnu konec a hned neotevřu...ale hezky chytnu, jedu listy k rohu a přes roh otevřu...a to s tím natahovacím nedomrlčetem nelze). Protože se záložkama je to jako se vším ostatním. Máte jich hodně, ale najednou když je jich třeba, celej byt se změní na černou díru a nikde žádná.

S obsahem knihy to už je trochu horší než s designem. Začátek je nezáživnej. Většinou mi nevadí, že si řeknu: "Tohle jsem už někde četla." Ale útěk z cvokhausu, nebezpečnej kluk láska, tajemnej kluk zachránce, další (?!) kluk zachránce, vím víc, než říkám máma. Než se dostaneme do Algidu tuctová nuda, tak jsem doufala, že se to zlepší. Jelikož se jedná o nenáročné čtení, řekla jsem si, že to vydržím (trvalo mi tři hodiny). Kniha je ale napsaná hodně čtivě. Taky dobře, alespoň jsem neměla čas kroutit hlavou nad pár dost nelogickými scénami. Dočetla jsem, protože zvědavost a protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. A kvůli onomu pohádkovému základu. Sice průměr, ale ne špatnej průměr. Ale zase lze poznat podle mého povrchního komentáře, že se mi s ním nechtělo jít do hloubky. Proč bych měla já, když to neudělala ani autorka...to si nechám pro jiné tituly. Třeba ty, které jsem ochotná číst znovu. Ledová jako sníh to ale nebude.

Lokina
06.02.2018 4 z 5

Knížka má úžasnou obálku a díky ní mě kniha zaujala. I možná kvůli tomu, že příběh má být na motivy Sněhové královny, tak jsem si řekla, proč ne?
Na začátku nám příběh představí mladou dívku Snow, která je zavřená v blázinci, ale ona ví, že tam nepatří. A najednou se ocitne v mrazivé zemi Algid.
Kniha je trochu zvláštní, ale je čtivá. Mužských hrdinů, do kterých se mohla Snow zakoukat, to už bylo trochu moc. Snow mi někdy připadala nesympatická a někdy myslela jenom na sebe.
Ale díky pár zajímavým zvratům si kniha vyžádá vaši pozornost, abyste vydrželi až do konce.
Ledová jako sníh je dobrá kniha, ale četla jsem lepší a pokud v tomto chladném a mrazivém období hledáte co si přečíst, můžete zkusit tuto. :-)

zabijackaa9268
24.01.2018 5 z 5

Mě se knížka moc líbila a těším se na další pokračování :)

Peťule159
24.01.2018 5 z 5

Boží knížka!! Na tuto knihu jsem narazila náhodu...a byla to skvělá náhoda...moc poutavý příběh... milostný čtyřúhelník byl celkem zajímavý...ale hlavní hrdinka se mi potom trochu protivila...A i přesto byl tento příběh poutavý a zajímavý :-) už se těším na další díl :-)

zuzuzajda
23.01.2018 2 z 5

Musim rict, ze me knihy na pokracovani pomalu, ale jiste zacinaji stvat. To nedokaze uz zadny autor vytvorit poutavy pribeh v jedne knize? Pribeh zajimavy, ale diky natazenosti (aby se mohl vydat dalsi dil a vsichni dostali vic penez) to neni ono. Hlavni hrdinka klasicky na zacatku uplne neschopna, v prubehu pribehu nic nevi, ale ma zachranit svet. A vsechny postavy opacneho pohlavi se kvuli ni mohou zblaznit. Chtelo by to zmenu

PavlaBečvářová
05.01.2018

Tato kniha mě velmi zaujala. Nejen, že má úžasný a upoutavý obal, ale ihned po přečtení první stránky mě vtáhla do děje a nemohla jsem přestat číst, přesto, že nejsem bůh ví jaká čtenářka. Možná jen ten konec mohl být objasněnější a propracovanější. Knihu bych doporučila dívkám, které se nebojí kruté reality nebo velkolepé fantasie.

Terry.89
05.01.2018 3 z 5

Na knížku jsem se velice těšila, obálka je ůžasná a anotace zní lákavě. Bohužel jsem byla poměrně zklamaná. Místy jsem se trochu ztrácela. V příběhu se toho děje opravdu hodně, ale spíš je to na škodu. Zdálo se mi, že je to až zbytečně překombinované a neúplné. Postav je také obrovské množství, ale přitom nás autorka téměř z žádnou z nich blíže neseznámí. Snow mě trochu štvala, protože byla vcelku sobecká a někdy i dětinská. Uvidíme, jak se autorka popasuje s dalším dílem.

Lorej
01.01.2018 4 z 5

Nápad nebyl špatný, ale autorka mě svým psaním nedokázala vtáhnout do děje. V některých částech se k tomu přibližovala, nikdy to však nebylo ono.
Nejvíc se mi asi líbili všechny ty zvraty. Knížku si asi ještě někdy v budoucnu přečtu, ale mezi mé nejoblíbenější se neřadí.

hejdika
27.12.2017 3 z 5

Tak kladné hodnocení dávám jen díky tomu, že je to autorčina prvotina. Svět byl vymyšlený krásně, i když mi to občas připadalo jako vykradená Narnie, ale i tak tam bylo něco originálního. Jen ten příběh byl... no... Kostra příběhu byla dobrá, chytlavá, ale ten zbytek už byl horší. Čtenář se přesouvá z jedné akce do druhé, v každé kapitole něco. Autorka nám ani nedává čas si oblíbit ostatní postavy. Žádné dialogy, žádné poznání, žádné "jo taak tuhle postavu mám ráda, tuhle zase ne a této je mi tak strašně líto." Chvílemi mi dokonce kniha připomínala nějaké nepovedené výtvory z Wattpadu. Na rozdíl od toho tam ale nemá pravopisné chyby. A to mě přivádí i k překladu. Na to jak je Pavla Kubišová zkušená překladatelka, tohle se jí moc nepovedlo. Věčné opakování těch samých slov bez synonym, nevhodné používání určitých slov (v knize pro mladé, kde má být jednoduchý jazyk použít slovo kakofonie? Nevím, kolik lidí tohle zná, a myslím si, že se tam dost nehodí)
Celkově si myslím, že autorka má potenciál a s trochou píle se posune dál. Tuto knihu bych doporučila pouze velmi mladým a nenáročným čtenářům, kteří chtějí pouze akci bez "zbytečné omáčky". Já osobně se možná k autorce vrátím, a bude mít za sebou více knih.

DariDerek
20.12.2017 4 z 5

Překvapena! :-) Všechno důležité píšu v recenzi v záložkách (Daramegan) :-)

Sima890
10.12.2017 3 z 5

Upřímně nevím, co si mám o knize myslet
Asi jsem celkem zklamaná, autorka z tohohle příběhu mohla vytáhnout o hodně víc, téma knihy se mi hrozně líbí, ale příběh opravdu mohl být lepší a taky jsem to lepší čekala...

princezny pro mládež zima pro dospívající mládež (young adult) fantasy

2017  64%Ledová jako sníh
2021  75%Vrány
2022  73%Monarchové
2019  71%Mera: Proti proudu

Kniha Ledová jako sníh je v