Lazarovy ženy

Lazarovy ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238858/bmid_lazarovy-zeny-vK3-238858.jpg 4 168 55

Lazar Lindt je člověk bez minulosti, který přichází „odnikud“. Těsně po skončení první světové války se zjevuje na prahu moskevské státní univerzity s touhou studovat, matematik Sergej Alexandrovič Čaldonov v něm však rozpozná geniální talent, nabídne mu místo přednášejícího a mladíka se ujímá. Tak začíná kariéra mimořádně úspěšného a také prominentního vědce, který sbírá jedno ocenění za druhým a ve svém oboru je jedinečný a nenahraditelný, muže, který může mít všechno, na co si vzpomene, muže, který přitahuje ženy... a zároveň je sám, neboť miluje manželku svého ochránce a kolegy Čaldonova. Románová sága Mariny Stěpnové, klenoucí se přes celé 20. století, ověnčená ruskou Big Book Award 2012 a nominovaná mimojiné na The Russian Booker 2012 a The National Bestseller 2012.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Женщины Лазаря , 2011

HannyC
28.10.2015 5 z 5

Nádherná kniha pro "moudré" čtenáře :)
... kniha zobrazuje obyčejné životy skutečných superhrdinek, které však - na rozdíl od amerických heroes vycházejí z bojů "plné šrámů na duši" ... nicméně neporaženy :)
... holá a tvrdá životní realita zabalená do měkkého snového šifonu ... krásný příběh, který se vám zapíše do srdíčka ...

milunka21
21.10.2015 1 z 5

Knize jsem dala dvakrát šanci,ale nakonec jsem nedočetla,to jak je to psané je hrůza,vůbec jsem se kvůli tomu neponořila do děje.

buschka
04.08.2015 4 z 5

Román, u kterého je li míto, že už mám dočteno. Nevšední, delší rozjezd. Ale potom to stojí za to.

Odehnalka
28.07.2015 5 z 5

Neskutečný literární zážitek! Nejdříve mi chvíli trvalo, než jsem se do románu začetla, ale pak jsem se do děje ponořila a chtěla vědět o postavách víc, protože jejich osudy vás prostě pohltí. Autorka má geniální styl psaní, velmi osobitý a jedinečný!

faraonka
26.07.2015

Úplná knižní opereta doporučuji všem. I když je to ruská spisovatelka asi se vrátím k ruským románům. Doporučují všem.!!!

BUBINA1971
14.07.2015 5 z 5

Výborný román, od začátku do konce. Pro mě velké překvapení od současné ruské spisovatelky. Doporučuji

douchová
14.07.2015 4 z 5

Velmi dobrý román, čtivý, silný. Rozhodně nedělá ostudu slavné ruské klasice. Ale přiznám se, že pár týdnů po dočtení, ve mě z ní nezůstalo nic moc. Na rozdíl od té klasiky.

Thanyss
28.06.2015 5 z 5

Nejsem vdaná, přesto jsem si díky téhle knize dokázala představit, jak hrozné to musí být, když si máte vzít někoho, kdo je vám odporný.
Nikdy jsem na sobě neměla baletní špičky, přesto jsem si při čtení dokázala představit tu bolest a pocítila ten takřka fanatismus, když se balet pro vás stane jediným smyslem života. Co smyslem - životem samým.
Nemám děti a i tak jsem doslova cítila chlad Galiny Petrovny, když se podívala na své nechtěné dítě a zároveň si dokázala vybavit touhu nebohé Lidočky po šťastném rodinném životě s rozesmátými potomky.
Nejsem matematický génius, ale Lazarovy ženy mi ukázaly, že věda může pro někoho být zdrojem zábavy, vášně a celoživotním posláním.
O tom všem Lazarovy ženy jsou. Ale skrývá se v nich mnohem více, co se nedá vypsat na pár řádků.
Jedinečné, silné, bolestné.
Neopakovatelné.

JanaDor
13.06.2015 5 z 5

Je to netypicky skvělý propracovaný vážný román, který mě vtáhl do svého příběhu a já prožívala starosti i radosti spolu s hlavními postavami. Moc jsem jim chtěla sdělit, co dělají špatně, proč si sami sobě ubližují a závěr to udělal za mě…..takový závěr byl perfektní.
Na knize není nic uspěchaného. Začátek je pomalý až nudný. Prvních asi osmdesát stránek, jsem si říkala nic moc. Je to perfektně napsané. Sloh, popisy, přirovnání – opravdu brilantní spisovatelský styl. Ale ze začátku tomu chyběla hřejivost, lidskost, nevím jak to popsat. Říkala jsem si, to dočtu, už jenom proto jak je to napsáno a abych se dozvěděla, jak to vše skončí. Ale najednou zjišťuji, že čtu jedním dechem, nechci aby mě někdo rušil a jsem přímo lapena do osudů hrdinů. Nejen, že jsem obdivovala sloh, ale najednou mi kniha v ruce ožila a já vše cítila s postupujícím příběhem.
Nezbývá mi než vám napsat, přečtěte si ji.

Denninka
11.06.2015 4 z 5

Lazarovy ženy byly mojí první knížkou ruského autora. Ze začátku mi trvalo než jsem si zvykla na autorčin styl psaní a celkové pojetí mi přišlo hodně odlišné. Děj mě začal bavit teprve v půlce a to mě pak mrzelo, že už je konec. Teď zpětně po přečtení knížky mi příběh připadá velmi zajímavý, hlavně co se týče postav Galiny a Lidočky.

Elvien
06.06.2015 4 z 5

Tahle kniha má velmi těžký a dlouhý rozjezd, ale když se jím probojujete a naladíte se na správnou vlnu, rozhodně stojí za to.

Brilantní charakteristika tří žen, jejich osudů, které jsou provázány nejen osobou Lazara Lindta, ale především velkým životním zklamáním. Každá z nich se svým osudem bojuje jinak a na pozadí jejich životů se zdánlivě skoro nevýznamně odehrávají velké dějinné zvraty 20. století.

Rozhodně to není oddechové čtení na víkend, ale i právě proto stojí za přečtení.

RADOST
25.05.2015 3 z 5

I když miluji ságy a ruské prostředí, tato kniha se mi četla těžce. Vystihla různorodost i zvláštnosti postav, ruskou mentalitu i politické zázemí, ale i přes poetický nádech mi autorčin styl činil potíže, nebylo to tak čtivé,jak bych si přála.

peedbook
07.05.2015 5 z 5

Brilantné .... skvelé čítanie ...

evasamankova
29.04.2015 4 z 5

Výborný román, který mě vlastně na prvních asi 60 stranách moc nebavil. Nějakou chvíli trvalo, než jsem se začetla a zvykla si na autorčin styl, který je plný dlouhých souvětí a nejrůznějších malých dějových odboček. Ale... Někdy ve třetině jsem knize propadla a až do posledních stran se od ní velmi těžce odlepovala. Rusko skrze jedno století, příběhy tří rozdílně nešťastných žen a jeden velký génius v pozadí...
Čtivé, místy poetické, teskné..a zkrátka "ruské"...
Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/c/460113/osudove-zeny-ruskeho-genia.html

Babouš
20.04.2015 4 z 5

Rusko je úplně jiný svět: jiná mentalita, jiný způsob myšlení, jiné duchovní kořeny. A Lazarovy ženy dávají do té nesmírně smutné a hluboké ruské duše nahlédnout. Skrze jednu zvláštní rodinu, která všemi režimy, jimiž si Rusko ve 20. století prošlo, proplouvá jakoby nic. Autorka píše osobitým stylem - dlouhé věty a hodně přirovnání, je to poetické, ale místy je těch odboček moc. Jo a pořád nechápu, jak Rusové skládají ta svoje trojslovná jména...