Lazarovy ženy

Lazarovy ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238858/bmid_lazarovy-zeny-vK3-238858.jpg 4 168 55

Lazar Lindt je člověk bez minulosti, který přichází „odnikud“. Těsně po skončení první světové války se zjevuje na prahu moskevské státní univerzity s touhou studovat, matematik Sergej Alexandrovič Čaldonov v něm však rozpozná geniální talent, nabídne mu místo přednášejícího a mladíka se ujímá. Tak začíná kariéra mimořádně úspěšného a také prominentního vědce, který sbírá jedno ocenění za druhým a ve svém oboru je jedinečný a nenahraditelný, muže, který může mít všechno, na co si vzpomene, muže, který přitahuje ženy... a zároveň je sám, neboť miluje manželku svého ochránce a kolegy Čaldonova. Románová sága Mariny Stěpnové, klenoucí se přes celé 20. století, ověnčená ruskou Big Book Award 2012 a nominovaná mimojiné na The Russian Booker 2012 a The National Bestseller 2012.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Женщины Лазаря , 2011

Calinda
01.11.2017 5 z 5

Pro mě nádherné čtení, knížku zařazuji mezi své TOP.

Peťulka8
12.08.2017 1 z 5

Musela jsem se hodně přemáhat, abych tuto knihu dočetla. Daný žánr a styl psaní mi absolutně nesedl.

Lemurka
02.08.2017 1 z 5

Knihu jsem po první kapitole odložila, neseděl mi styl psaní, nešlo se začíst...

pavlinda
21.06.2017 5 z 5

i když se kniha nečte lehce,je to OPRAVDOVÁ LITERATURA.

pavlinkaa
17.05.2017 1 z 5

Knihu jsem s přemáháním dočetla, bohužel tento styl není pro mne. Mám jasno, ruské romány číst nebudu.

mariposka
15.04.2017 5 z 5

Tohle je opravdu klasický ruský román. Nečte se lehce, je na něj potřeba čas, ale postavy, tak bohatě vykreslené, s nevšedními a nelehkými osudy, se vám vryjí do paměti.

Susan94
12.03.2017 5 z 5

Krásný ruský román. Celé mě to tak nějak připomínalo Tojstoje. Hořko-sladké životní osudy žen, které ve mě vyvolávaly hluboké pocity porozumění, opovrhování, empatie i velkého nesouhlasu. Autorka dokonale propracovala všechny hlavní postavy a nenechala nás čtenáře ani chvíli v klidu,díky neustále se měnícím časovým liniím. Překrásná kniha.

lenyleny
24.12.2016 5 z 5

Pro mne krásná kniha, která mne nadchla hlavně stylem- klasický ruský román. Takovéto knihy jsou nezapomenutelné (stejně jako např. Vojna a mír). To jsou knihy, na které si musíte udělat čas, uvelebit se někde, kde je vám dobře a začíst se a vychutnávat si styl hloubku, děj a myšlenky. Není to kniha do tramvaje nebo metra.Já mám prostě ráda klasické ruské romány a proto mne tato kniha okouzlila.

sabinaK
31.07.2016

Hrozně mi vadil styl psaní. Bohužel, knihu jsem nedočetla, ale třeba se k ní někdy vrátím...

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Silný a emotivní příběh, v němž autorka nešetří metaforami, zaujme a potěší milovníky obsáhlých rodinných ság a příběhů, které jsou inspirovány klasickými díly.
Hodnocení: 90 %

BOOKlife
28.06.2016 5 z 5

Tato kniha je první, kterou jsem četla po dlouhé době, kdy jsem skoro nečetla. Pořád na ní myslím a zařadila se do mých oblíbených knih.

martinasudová
15.06.2016 5 z 5

Pro mne skvělý román....krásný příběh, i slza ukápla.

MichelleS
29.05.2016 4 z 5

Přestože mi většina postav byla nesympatická, zaujal mne autorčin styl. Jediná Maruška mi byla blízká, byla věrná svým citům a i když neměla vše, na co jen pomyslela, přesto prožila spokojený a láskyplný život.

Denika
18.05.2016 5 z 5

Klasický ruský román je zkrátka klasický ruský román. S tím musí člověk počítat, když bere do rukou knihu Lazarovy ženy. Musím přiznat, že žádná slova nedovedou popsat všechny ty pocity, které se ve mně vystřídaly. Neskutečný smutek, osamělost, nepochopení, bolest, ztracený život, bez lásky, bez důvěry, bez citu. Tvrdá, mrazem zmítaná země se stejně tvrdými lidmi, které k této vlastnosti dovedly neutěšené životní podmínky carského a socialistického Ruska. Bez naděje na zlepšení. Generace a generace nešťastníků.
Tato kniha je bolestná a zároveň nádherná. Každé slovo a každá věta je zážitek a narovinu říkám, že mi několikrát tekly slzy. Je to mistrovské dílo. Každému pomůže pochopit podstatu hluboké smutné ruské duše. Prostě si ji přečtěte, nic víc říct nemůžu.

"... Ostatně téměř nikdo nechápal, o čem jeho zápisky jsou, přesto pár desítek vědců na celém světě jen při zvuku pouhého jména - Lazar Lindt - zbožně obracelo oči v sloup. Ač to znělo banálně, jeho význam to nikterak nesnižovalo. Lindt pracoval na pomezí fyziky, chemie a zdá se i matematiky - v takové neuvěřitelné výši, kde mizí poslední lidské pochybnosti a skrze ztenčené tkanivo velké vědy začíná prosvítat skutečné tělo jediného Boha. ..."

Adelyna
10.04.2016 5 z 5

Už to zde psalo více lidí, kniha je napsána trochu těžce. Avšak je to skvělý kousek a příběhem postav zůstávám do teď šokována, určitě si Lazarovy ženy jednou přečtu znova.

Michaela01
02.03.2016 5 z 5

Kniha byla podle mě napsána trochu těžce,nezačetla jsem se tak snadno.Potom jsem ji ale přečetla jedním dechem a konec byl naprosto úchvatný. :)

SelenaDemi428
27.02.2016 odpad!

Tak jsem si říkala, že knize dám šanci. Bohužel po první kapitole jsem jí musela odložit. Ten styl psaní mi absolutně nevyhovoval, nemohla jsem se začíst a než jsem přelouskala jednu stránku, tak za stejnou dobu jsem měla z minulé knihy, co jsem četla, přečtené tak stránky čtyři.

Danago
21.01.2016 5 z 5

Neskutečný literární zážitek! Historie Ruska je zde velice zajímavým způsobem popsána. Knížka mě chytila za srdce.
Autorka má geniální styl psaní, velmi osobitý a jedinečný.
Výborný román, od začátku do konce. Pro mě velké překvapení od současné ruské spisovatelky. Doporučuji s klidným svědomím

babsi66
22.11.2015 5 z 5

Moderní pokračování tradice klasického ruského románu v tom nejlepším slova smyslu. Propracované postavy, s nimiž prožíváte každou emoci - milujete, nenávidíte, chcete se mstít, cítíte lhostejnost i rozhořčení. Květnaté popisy s množstvím odkazů na ruské reálie pak zprostředkovávají obraz Ruska a jeho proměn ve 20. století. A k tomu svým způsobem překvapivý závěr. Stojí to za přečtení.

fruitbueno
12.11.2015 5 z 5

Lazarovy ženy jsou všechno jen ne oddechová knížka. Autorka má specifický styl, který nevydrží sledovat každý. Dlouhé věty, polopřímé či nepřímé řeči, pramalý ohled na čtenáře. Zároveň také z každé druhé věty můžete cítit chlad, ironický odstup, ba přímo autorčin pohrdlivý úšklebek nad vyprávěným. Pokud ale text přijmete jako hru, odměnou vám bude silný příběh o lásce - nenaplněné, bolestné, nenáviděné, i o dějinách ruské velmoci, které se odrážejí v životech obyčejných lidí. Láska a život nejsou jednoduché, stejně jako toto obtížné čtení, které ale jednoznačně doporučuji!