Láska z deníku

Láska z deníku https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378003/bmid_laska-z-deniku-cku-378003.jpg 4 211 71

Emily se po rozvodu vypraví na místo, které v dětství nejvíc milovala – na kouzelný ostrov Bainbridge, kde žije její svérázná teta Bee. Představa klidné dovolené se rozplyne v nenávratnu, když potká pohledného souseda své tety Jacka a vzápětí narazí na svou dávnou lásku Grega. Emily je oběma muži okouzlena, problém ale je, že neví, kterým víc. Pak však v tetině domě objeví starý červený deník, jehož četba ji úplně pohltí – vypráví milostný příběh ženy, která na ostrově před časem žila. Je možné, že se deník k Emily nedostal pouhou náhodou? A jak souvisí s jedním z mužů? Jedno je jisté – díky němu Emily pochopí, kam skutečně patří.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Violets of March , 2011

aydam
11.07.2019 4 z 5

Laskavý milý příběh, kde se přítomnost prolíná s osudovou minulostí.
Deníkové pasáže jsem si vychutnával a obracel stránky, abych se opět dostal ke střípkům z minulosti.
Příběh by se mohl klidně zfilmovat.

"Láska není skleníková květina, neochotně přinucená ke květu. Láska je plevel, který nečekaně vyraší na okraji silnice."

suzanne1997
28.06.2019 4 z 5

Příběh, který vás pohltí. Upoutá už v prvním okamžiku a dá vám víc než by jste od něj kdy čekali. Příběh o lásce, naději a vytrvalosti. Četl se až příliš snadno, autorka si přirozeně hrála se slovy a vyplétala vzor. Ne že by tedy plátno bylo čisté. Nepostrádal jiskru, avšak jediné, co mi na něm vadilo, a bylo to tedy přinejmenším, příliš podstatné byl konec. Autorka sice vypletla vzor, hlavní hrdinka poznala příběh, avšak s jeho koncem, jestli šťastným či nikoli, to se můžeme dohadovat, čtenáře neseznámila. Pouhé náznaky mu mohou prozradit něco, co si stejně musí domyslet. Přesto něco, zatím nevím, co, na něm je. A stojí zato si ho přečíst.

lenkaBajza
23.04.2019 3 z 5

Při čtení byly mé pocity jako na houpačce. Chvilku super, chvili nic moc.
Příběhu se nedá upřít jeho čtivost a svižnost. Atmosféra ostrova na vás dýchne a vy si to dokažete vše představit jako v těch romantickÝch filmech.
Na milostný román chválím celkem dobře promyšlenou zápletku (i když už jsem četla lepší zpracování takového tematu).
Negativně hodnotím velké množství jmen a jejich vztahy. Už jsem myslela, že si vemu papír a nakreslím si pavouka vztahů. Ke konci se to však trochu vyjasnilo, i když nějaké otazníky zůstaly.
Místy byla omáčka, postava Grega byla jen pro rozšíření knihy (i když nejspíš autorka chtěla připodobnit život Emily s Esther, ale nepůsobilo to tak).
Konec už bylo tak trochu scifi, ale od milostného románu jsem to čekala.
Knihu doporučuji, příjemná oddechovka☺️

SPOILER: jedna věc mi asi unikla - když Bee byla Francis, byla stejně stará jako Esther-babička Emily. Byla to tedy skutečně její teta? Nebo jak se k sobě tyto postavy dostaly?

Bearl
14.04.2019 3 z 5

Slibný začátek, ale pak ten Deus ex machina až Vichr z hor... škoda.

akinomV
03.04.2019 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu potřebovala. Nádherná oddechovka s pěkným příběhem protkaným rodinným tajemstvím, láskou a ještě k tomu ten ostrov ...... no vše jak má být :-)

alzbeta4340
21.03.2019 4 z 5

Byla to pro mě nejlepší ze srdcovek - až do chvíle, kdy jsem se dočetla k vysvětlení rodinného tajemství. Samozřejmě jsem čekala něco podobného, ale takto zápletku překombinovat se mi zdálo až škoda. Jinak pěkné čtení s povedenou obálkou, za kterou přidávám půl *.

helenkan
18.01.2019 4 z 5

Už jsem něco podobného četla,ale vůbec mi to nevadilo. Tohle téma mě baví a knížka se mi líbila.

JessieEx
05.01.2019 4 z 5

Při čtení jsem si pořád opakovala: "Ne, téhle knížce prostě nedám víc, než tři hvězdičky. I když je tak strašně čtivá, zábavná, napínavá, romantická, dojemná........... Ale je to jedno velké klišé!" I přesto jsem nakonec ty 4* dát musela, sice to bylo klišé a ani trochu originálního příběhu, měla jsem pocit, že čtu něco hodně povedeného. Jako by se spojili ti nejlepší autoři tohoto žánru a vytvořili Best Of. Viděla jsem tam kousek Sparkse, kousek Colganové, kousek Kate Morton a nakonec to už ani nemám autorce za zlé, protože knížka byla super a doporučuji ji!

HDosoudilová
29.12.2018 3 z 5

Jo tak tohle mě bavilo. Chtěla jsem na závěr roku něco lehkého, co se bude dobře číst a nebudu nad tím muset tolik přemýšlet. Ve skutečnosti mi příběh přišel tak trochu napínavější než některé detektivky a četl se mi skvěle. Ano, pár věcí mi v ději tak úplně nesedělo, konec byl jasný od začátku (jak jinak by mohl příběh skončit...) a hlavní problém se vyřešil sám. Ale je to román, takže kdo nic nečeká, toho kniha nezklame.

Danago
30.11.2018 2 z 5

Už jsem z edice Srdcovky jednu knížku četla a líbila se mi. Bohužel tato knížka mě neoslovila. Je to až moc červená knihovna, u které není moc nad čím se zamyslet. Hlavní hrdinka jak v současnosti tak v deníku je překrásná a velice lehce se zamiluje až je to nevěrohodné. Problémy se vyřeší , tak nějak sami. Konec je dojemný možná by měl být i překvapivý, ale myslím , že se dal očekávat. Pro mě knížka rozhodně nebyla. Ale obálka je opravdu nádherná to se této edici nedá upřít.

Knihomolka97
27.11.2018 5 z 5

Úžasné!
Tolik tajemství a záhad...přesně něco pro mě. :-)
Knížka je velmi čtivá, taková oddechovka na jedno odpoledne.
Moc doporučuju.

Sallka
19.11.2018 3 z 5

Mě tedy kniha moc neoslovila.
Co mi asi nejvíce vadilo, a někdy i mátlo, byla velká většina jmen začínajících na písmeno E. Knihu jsem nečetla v kuse a někdy jsem se opravdu musela zamyslet nad tím, kdo daná postava je (a to jsem přečetla i Hru o trůny!). Zamilovanost mezi hlavními postavami mi přišla velice unáhlená a spisovatelka se mohla více rozepsat o tom, jak vztah vznikal. Příběh z minulosti byl pěkný, ten ze současnosti mě nijak nezaujal. Postavy takové nemastné neslané. Líbil se mi akorát konec.
Dle mého názoru je kniha velice průměrná.

LeSk
30.10.2018 5 z 5

Moc příjemné oddechové čtení, doporučuji. Přečteno jedním dechem.

ChciOdŽivotaVíc
18.10.2018 3 z 5

Musím říct, že kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Některé části se mi líbily, některé méně, ale na konci jsem už měla pocit, že je to jaksi překombinované a zbytečně zdlouhavé. Pro mě těžký průměr, po knize už nejspíše víckrát nesáhnu, i když autorce bych možná šanci dala.

ikul
17.10.2018 4 z 5

Z edice Srdcovky to byla má první kniha a moc jsem se na ní těšila. Maličko mě zklamala současnost v podání Emily, nicméně to vynahradila minulost a příběh Esther. Tajemství opředené kolem jejího příběhu mě zaujalo a zvýšilo atraktivitu románu. Rozuzlení téměř detektivní překvapilo a zcela zastínilo happy end. Vůbec by mi nevadilo, kdyby příběh skončil bez něj. Pro mě kniha skončila s Esther.

veronika0382
15.10.2018 5 z 5

Láska z deníku je srdcervoucí román o nalezeném červeném deníku z druhé světové války, který odkrývá obrovské tajemství jedné rodiny žijící na malém ostrůvku poblíž Seattlu. Nádhera, brečela jsem od začátku do konce... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

kalinka99
29.09.2018 5 z 5

Kniha se úžasně četla. Příběh mě dokázal naladit na pozitivní náladu a prožívat příběh s hrdiny jak z minulosti, tak v přítomnosti.

leny.wood
20.09.2018 4 z 5

Super oddechovka, která mi vykouzlila úsměv na rtech. Poslední dobou jsem naladěná na milé příběhy, tak nějak si díky nim uvědomuji, že je na světě i hezky. :)

Upozornění: Na str. 18 hned na prvním řádku je chyba v překladu. Nemá být "matku mé tety", ale "matčina teta".

Safienka
15.09.2018 4 z 5

Asi jsem po té vší chvále čekala větší bum. Bylo to hezké, ale nějak mi tomu něco chybělo.. abych dala plný počet bodů. Každopádně příjemná romantická oddychovka.

LenysekC
13.09.2018 2 z 5

Poslední dobou nezvládám žádnou náročnou literaturu. Ale i u té jednoduché očekávám určitou - já nevím - úroveň? Tohle bylo jednoduché až moc. Žádná z postav mi nepřipadala živá, nechápala jsem je, všechny tzv. problémy se vyřešily přes noc a zamýšlené ponaučení odbyté.