Láska ve stínu popraviště

Láska ve stínu popraviště https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319982/bmid_laska-ve-stinu-popraviste-WKl-319982.jpg 4 41 12

Kniha vypráví v šesti povídkách o šesti ženách, které se zapsaly do historie kriminality. Na základě starých soudních záznamů líčí autorka mistrně příběhy svých hrdinek, jejichž osudy rozhodně nebyly šťastné. Nejde ale jen o černou kroniku z dob dávno minulých. Vždyť zločiny i tvrdý trest, který následoval, byly často následkem zoufalé životní situace. A tak si můžeme při četbě položit otázku, zda bylo dříve opravdu lépe než dnes. Ono asi vždy platilo – jak pro koho…... celý text

Emik87
23.02.2024 4 z 5

Neobvyklé příběhy, ale rozhodně ne nezajímavé. Dobře se četlo a je to mladé čtenářky zase něco jiného.

haduc
29.08.2022 5 z 5

Krásně napsaná kniha, četla jsem 2x.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Bohužel středověk byl proslulý svými hodně tvrdými tresty. Kniha byla opravdu čtivá a pěkně napsaná. Doporučuji.

Amneris
23.03.2021 5 z 5

Paní Franckové se podařilo na základě historických soudních záznamů sepsat příběh šesti žen, které bohužel byly odsouzeny k trestu smrti. Kniha se četla velmi dobře, přečteno za den.

Lili2
09.02.2020

Ach ty osudy. Jakpak se asi s nimi vypořádala karma v příštích životech....

JancaMia
20.04.2019 4 z 5

drsné :) ale stejně se to krásně četlo :)

milan.krimsky
15.03.2019 5 z 5

Velmi smutná kniha ze středověku podle skutečných událostí popisující 6 žen, které se nešťastnou náhodou ocitli ve větení a po té pod rukama kata.

Ann98
27.10.2017 5 z 5

Místy docela drsná kniha, která zachycuje nelehké osudy žen, ale je pěkná a velmi zajímavá, doporučuji. V šesti příbězích, které autorka sesbírala ze starých soudních záznamů, jsou vykresleny příběhy šesti žen, jejichž osud určitě nebyl šťastný. Jejich zločiny i nesmírně tvrdý trest byly často pouze důsledkem zoufalé životní situace. Všechny ženy nakonec skončily na popravišti. Nebylo kdysi lépe než dnes?

orinka3
29.01.2017 3 z 5

Čtení jak ze starého kalendáře. Napadají mi i kramářské písničky o rozličných mordováních. Tím rozhodně příběhy o tragických osudech nechci shazovat. Jednoduché čtení, přesto zajímavé. Kniha na jedno odpoledne, dobrý vkus neuráží.

Tiama
26.02.2016 5 z 5

Příběhy o tom, že osud člověka občas tak semele, že se nemůže špatnému konci vyhnout, ať se snaží, jak chce. Zvlášť, když se k tomu ještě přičte postavení ženské ve společnosti v těch dobách, to pak není východisko.

svitim
08.06.2014 5 z 5

Líbila se mi, přečtena za jedno odpoledne. Pěkně, tak nějak ,,přehledně,, napsáno. Příběhy staré pár století, ženy které pouze poslechly své rodiče, v lepších případech své srdce......vždy však skončily na popravišti.

shabby
07.02.2013 3 z 5

líbila se mi, bavila mě.