Vánoce po francouzsku

Vánoce po francouzsku https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297494/bmid_vanoce-po-francouzsku-sFE-297494.jpg 4 201 62

Láska po francouzsku série

< 3. díl

Román Vánoce po francouzsku Fiony Valpy zahřeje u srdce nejenom v zimě hlavně zjištěním, že k lásce se někdy dá i projíst. A ještě se u toho pobavit! Evie opustil manžel, a tak využije nabídku přátel k pobytu v jejich domku na francouzském venkově. Vypraví se tam úplně sama, jen se sbírkou receptů po babičce, a je odhodlaná na celé Vánoce zapomenout a jen podle ní péct a vařit. Ochotného ochutnávače najde v sousedovi, šarmantním doktoru Didiérovi. Zaujme ho však nejen její skvělý koláč… Padající sníh, skvělá štědrovečerní tabule a trocha vánočního kouzla – bude to ale stačit, aby zmizel přízrak předchozích Vánoc?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The French for Christmas , 2014

babicka_amalka
11.11.2018 3 z 5

původně jsem si chtěla knihu zařadit do výzvy jako knihu s vánoční tématikou - po přečtení však pro mě spadá do kategorie knih žánru, který běžně nečtu (a v budoucnu ani číst rozhodně nebudu); tolik přeslazeného sirupu na tak malém prostoru skutečně není mým šálkem kávy, i těch "pouhých" 190 stránek bylo na mě až příliš ;-)

sicilia14
02.11.2018 3 z 5

neškodná oddychovka

PetraChvílová
13.10.2018 2 z 5

Asi hodně záleží, v jakém rozpoložení se čtenář nachází. V mém případě nutnost vypnout,relaxovat,nepřemýšlel zapříčinila dočtení této červená knihovny,po které nezůstal žádný pocit. 2 hvězdičky pouze za lehkost čtení a za to,že jsem dostala chuť na francouzskou kuchyni.

cooly
01.10.2018 2 z 5

Čím déle jsem knihu četla, tím menší hodnocení dostala. V zásadě je to strašná slaďárna a ač přes velké téma, tak je to ploché a plytké.

simviki
18.09.2018 4 z 5

Čtivý, značně předvídatelný příběh. Nicméně je v něm velmi citlivě zpracováno bolestné téma ztráty blízkého člověka, s klasickým poselstvím, že je třeba myslet pozitivně a věřit v budoucnost .Opírat se přitom o základní morální hodnoty a o rodinu, což je ta hodnota největší, stejně jako přátelství.. Zní to jako kýčovité klišé, ale ono to tak je . Mezi řádky, ale i přímo v knížce lze najít zajímavá líčení, citáty a postřehy, která ji povyšují nad obyčejné Love story z červené knihovny.
"...jako rodiče musíme dát svým dětem hlavně dvě věci: silné kořeny, aby věděly, kam patří, a široká křídla, aby se mohly rozlétnout, až přijde čas." Hvězdu navíc dostává autorka za to, že část výtěžku z knihy věnuje na " lékaře bez hranic " ( jestli nevíte, co je to za instituci, pak neváhejte a ponořte se do knihy. Už jen proto stojí za to si ji přečíst)

jana89
17.07.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha s trochu tězsím príběhem o ztrátách, která byla zasazená do vánočního období.

Aracely
22.06.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Čekala jsem romantický příběh prodchnutý vánoční atmosférou, nakonec jsem dostala realistický a velice smutný příběh, zároveň ale plný naděje a odpuštění...

,,Napadlo mě, že recept na léčbu zármutku by mohl vypadat zřejmě nějak takhle: vezmi stejné množství smutku a bolesti, smíchej je dohromady se slovy útěchy, laskavosti od neznámých lidí a trochou vzpomínek na lepší časy, pak nějakou dobu peč při vysoké teplotě a nakonec nechej odpočívat, dokud ti nebude lépe a lehčeji u srdce než předtím."

Moc nesouhlasím s anotací, tady nečekejte romantiku a pobavení, jde o velmi bolestné téma a únik před minulostí, nakonec ale s dobrým koncem...

Život nám rozdává spoustu ran, ale je důležité to nevzdávat...

Hevi
04.06.2018 4 z 5

Příjemná kniha pro pár chvil klidu. Text je nenáročný, čtivý a poutavý. Strhne vás do děje a nevíte kdy skončit. Kniha sebou nese zamyšlení, že rodina je důležitá. Drží nás nad vodou a nese i naše strasti.

Silmarien
01.02.2018 3 z 5

Jednoduchý romantický príbeh s typickou dejovou líniou - zranená žena si potrebuje dať dohromady svoj život. Podarí sa jej to, ako inak, v čarovnom prostredí Francúzska s množstvom jedla. Asi ako v každej knihe o Francúzsku :-)
Ale bolo to milé, príjemné a hoci sa tam skombinovali dve vážne veci (strata dieťaťa a lekárska pomoc v Afrike), neznelo to úplne pateticky - no dobre, možno trochu.
A záverečné posolstvo, že rodina je naj, už len zakončilo prehliadku typických čŕt podobného románu. Ale bolo to milé.

SSTknihy
30.01.2018 3 z 5

Starostem, smutku a všeobecnému předvánočnímu bláznění unikne Envie tím, že odjede na vypůjčený statek svých známých, usazený uprostřed francouzského venkova. Tady si, v tichu samoty, hodlá protřídit nejen myšlenky, ale celý svůj dosavadní život. Naštěstí se ukáže, že ta samota nebude až tak úplná, že soused není vůbec nudný a starý, a že oslava Vánoc v kruhu přátel může být vlastně docela příjemná záležitost. Pohodové, nenáročné čtení, které vám může zpříjemnit třeba hektické předvánoční dny. A pokud už jste četli od stejné autorky knihu Láska po francouzsku, bude pro vás milé setkání s některými starými známými z předchozího děje.

Dimas
11.01.2018 2 z 5

Taková milá, ne příliš komplikovaná romantika.
...souhlasně pokyvovala hlavou."To je pravda. Jako rodiče musíme dát svým dětem hlavně dvě věci: silné kořeny, aby věděly, kam patří, a široká křídla, aby se mohly rozlétnout, až přijde čas."

martinka07
10.01.2018 4 z 5

Po všech těch trillerech, které jsem poslední dobou četla, byla tato kniha pohlazením po duši. Milá, nenáročná a uklidňující.

Basetka
06.01.2018 4 z 5

Takové lehké čtení s letmým nádechem romantiky a uvědoměním si, že se vždy najde důvod, proč začít znova. Jen to chce čas.

ajasin
06.01.2018 2 z 5

Příběh o získání nové chuti do života. Nenáročné, odpočinkové.

Market = )
20.12.2017 4 z 5

Jo, tak to bylo fajn. Vzhledem k popisku jsem se bála, že knížka nebude vánoční (z jiného důvodu jsem jí ani nečetla...), ale byla! A moc hezky! Navíc bylo prima setkání (i když hodně krátké) s hlavními postavami "prvního dílu". Takže doporučuju :-).

bookcase
15.12.2017 4 z 5

Milá vánoční jednohubka na dva dny. Příběh předvídavý, ale to nevadí, i tak se mi to líbilo. Bavilo mě zakomponované vaření i to, že se tam objevila rodina z prvního dílu. A opět pochvala redakci za vysvětlivky.

veronika0382
04.12.2017 4 z 5

Vánoce po francouzsku je příběh plný výborného jídla, dobrých přátel, francouzských slov a krásných, elegantních Francouzů, kterým prostě nelze odolat. Kniha přináší podle mého určité poselství, o čem jsou vlastně Vánoce. :) Moc se mi líbila, ostatně jako všechny od Fiony Valpy.

Kecallka
03.12.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha , hlavně ted před vánocemi. Pěkné počteníčko, pohodička, na večerní čtení jako dělané.

Gugu
01.12.2017 4 z 5

Pohodové čtení, odpočinkové, trefila se mi do nálady, nehledě na to, že jsem měla neustále potřebu něco vařit :)

dorkas
17.10.2017 3 z 5

podľa mňa oproti prvému dielu výrazné zlepšenie! aj romantiky sa mi zdalo omnoho viacej :D a tiež ma potešilo, že sa tu spomínali postavy z prvého dielu a pekne nenútene sa to všetko premiešalo a prelínalo. Navyše opisy francúzskej kulinárskej kuchyne ma nútili mať po ruke neustále niečo na maškrtenie, pretože človek pri tých receptoch a detailných popisoch jedál normálne vyhladne... za mňa 3,5 hviezdičky