Láska na hraně

Láska na hraně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518876/bmid_laska-na-hrane-7Fa-518876.jpg 4 283 68

Tiernan de Haasové je všechno jedno. Jako jediné dítě slavných rodičů vyrůstá sice v bohatství, ale zato bez lásky. Když rodiče náhle zemřou, ví, že by měla být zdrcená. Ale změnilo se vlastně vůbec něco? Vždycky přece byla osamělá. Protože Tiernan bude plnoletá až za dva měsíce, stává se jejím poručníkem otcův nevlastní bratr Jake Van der Berg. Tiernan se za ním a jeho syny Noahem a Kalebem musí odstěhovat do odlehlých coloradských hor. Všichni tři ji nakonec vezmou pod svá křídla a ona mezi nimi pomalu najde své místo. Také si však uvědomí, že hranice se stírají a pravidla se snadno porušují, když se nikdo nedívá. Jeden z nich ji má. Druhý ji chce. Ale on On si ji nechá.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Ikar (ČR)

Credence , 2020

dooky
31.01.2024 5 z 5

Nešlo přestat číst. Autorka určitě zůstane v mém hledáčku. Totální jízda, která pro mnohé bude už příliš. Za mě ale pecka a užila jsem si to.

ElizPetrova
30.01.2024 4 z 5

Tahle kniha je především proslulá díky sociálním sítím a řadí se mezi jednu z nejkontroverznějších, která rozděluje čtenáře hlavně do dvou skupin. Buď se řadíte mezi ty, kteří ji nenávidí a jsou znechucení a ty, kteří ji milují a nemohou ji přestat číst. Autorku moc dobře znám a vím, že ráda svými příběhy lidi překvapuje a možná je i nutí vystoupit ze své komfortní zóny. Já od ní miluju knihu Punk 57 a ani další, které jsem od ní přečetla, mě nezklamaly. V žádném případě to není pro každého a neříkám, že se jedná o nějaký skvostný umělecký počin, ale já jsem se neskutečně bavila. Určité pasáže se mi nečetly příjemně a byly pro mě dost na hraně, ale nelze autorce upřít, že se ji opět povedlo ve mě vzbudit neskutečný počet emocí.. šokovat, naštvat, znechutit, rozesmát.. neskutečná jízda. Ale rodičům ji přečíst raději nedávejte. :D

mischa5364
29.01.2024 5 z 5

ᴊᴇᴅᴇɴ ᴢ ɴɪᴄʜ ᴊɪ ᴍᴀ. ᴅʀᴜʜʏ ᴊɪ ᴄʜᴄᴇ. ᴀʟᴇ ᴏɴ ᴏɴ sɪ ᴊɪ ɴᴇᴄʜᴀ.

Pane bože. Tak tohle byla neskutečná jízda. První co bych určitě řekla je, že kniha opravdu není pro každého. Ale protože já mám tyhle zvrhlosti ráda s chutí jsem se do ní pustila a nemohla se odtrhnout. Přemýšlím jestli jsem už nějaký takový příběh někdy vůbec četla. Autorka mě naprosto strhla. Miluju její styl psaní a určitě to není jediná kniha, kterou si od ní přečtu, protože knihu jsem zařadila jako nejlepší čtivo za rok 2023.

V knize se setkáváme s dívkou Tiernan, které mi bylo neskutečně líto. V některých situacích jsem měla slzy v očích za ní. Neskutečná dívka. A odvážná. Sice se jí situace potom trochu vymkla kontrole, ale já to na jednu stranu asi chápu.
Pak se tu setkáváme s chlapci Van der Bergi.
Strýček Jake a synové Noah a Celeb. Jake mě někdy svým chováním k Tiernan tak vytáčel. Honit si ego na mladý holce, ale zase se mi líbilo jak jsme sledovali postupně jak jí začíná mít rád. Další z chlapců tu máme Noaha no to je miláček. Toho si prostě zamilujete a jeho vtípky taky. A jako poslední tajemný Caleb. Upřímně jsem si půlku knihy myslela, že s ním fakt není něco v pořádku, když se choval jak se choval. O to víc jsem byla na konci zaskočená.

Navíc prostředí prostředí Coloradskych hor je naprosto kouzelné.

Strašně moc bych Vám chtěla napsat víc. Ale hold si knihu budete muset přečíst sami pokud Vás zajímá , který z nich ji má, který ji chce a který si jí nakonec nechá.

Moje hodnocení 10/5 ᴛᴏᴘ ᴋɴɪʜᴀ ʀᴏᴋᴜ 2023
Obálka 2/5 (Škoda originální je dokonalá)

Ig starmanka_cte

stana5842
27.01.2024 4 z 5

Zvrácené knížka se četla dobře, konec zrychlený vlastně nikomu nevadí, že spala se všemi, pořad se stejně všichni milují . Taková rodinná idylka a návod do každé rodiny

Knihomolka_176
26.01.2024 3 z 5

Tak tohle byla rozhodně ta nejzvrhlejší knížka, jakou jsem kdy četla!
Čtivost se příběhu rozhodně nedá upřít, stránky mi utíkaly pod rukama i přes dlouhé kapitoly. Příběh byl zajímavý, hodně originální a zvrácený, ale to nebylo to, co mi tam vadilo.
Absolutně jsem nesnášela Tiernan. Každé její rozhodnutí mě štvalo, její myšlenkové pochody jsem nechápala a nevím no, prostě mi nesedla. Noaha a Jaka jsem měla ráda, cítila jsem s nimi, ale jak se mohla zamilovat do agresivního a násilnického Kaleba, který neřekl ani slovo? To prostě ne, pardon.

Tess61
22.01.2024 5 z 5

Jedním slovem WOW - super kniha, příběh, postavy nemohla jsem přestat číst. Souhlasím zvrácenost tam byla, ale jinak velmi čtivá kniha. Ráda přečtu znova.

ivetdos
20.01.2024 5 z 5

Tak tohle bylo něco, věděla jsem do čeho jdu, že to bude lehce zvrácené čtení, ale tohle jsem nečekala. Opět je to autorka, kterou tak dobře znám. Její knihy miluju, protože to, jak mě dokáže dostat do děje, který mě naprosto pohltí, a emoce, které ve mně dokáže vyvolat, nikdo jiný pro mě neumí. Od knih se nedokážu odtrhnout a čtu v kuse klidně 6 hodin (což nikdy nedělám). Kniha pro mě byla nepředvídatelná a čtenáře celou dobu držela v napětí. Jde o velmi vzrušující, chytlavé a nedoložitelné čtení. ALE

Tentokrát to bylo toxické více než obvykle. Neuchopitelné, rozpolcené, ztraumatizované postavy, které bych občas profackovala a pak objala, dějové twisty, které moc nedávaly smysl v kontextu toho, co postavy prožívaly, občas dost přehnané a na sílu vytvořené. A ten konec? Děláme, že jsme normální? Haha.

Mám z knihy rozporuplné pocity jak už dlouho ne. Nemohla jsem přestat číst, emoce mnou cloumaly, ale zároveň to bylo tak ujeté a neuvěřitelné. No rozhodně nejde o knihu, která by se líbila všem a nemůžu říct, že vám ji doporučuji. Špatně se mi hodnotí, protože ohledně čtivosti byla výborná, děj a uvěřitelnost postav však byla celkem tristní. Nemám ráda, když něco nedává logiku – což u těchto typ knih často úplně nedává, tady to ale bylo až moc do očí bijící, a to mi vadilo. Smekám, že autorka měla odvahu do tohoto tématu jít, já jsem ale pro menší divočinu :)

Linea
16.01.2024 5 z 5

Jsem velmi spokojená. Příběh byl hodně zvrácený, ale tím správným způsobem. Neváhala bych a vyměnila si s hlavní postavou místo. Okamžitě!

MAU256
13.01.2024 4 z 5

U této knihy jsem byla trošku rozpolcená, jestli se mi líbí nebo ne. Párkrát místy to bylo trošku zvrácené, ale nakonec se mi kniha velmi líbila. Ani jeden z nich to neměl jednoduché a když se člověk začetl, chápal je. A jsem ráda, že to nakonec pro všechny dobře dopadlo.

Teddy2023
09.01.2024 2 z 5

Od autorky jsem dosud jiné knihy nečetla a náhodou jsem sáhla po téhle knize, jelikož mě nejen náhodou zaujala obálkou, ale taktéž jsem hledala romantiku s kapkou erotiky.

Nejdříve začnu výhodami knihy:
- pěkná obálka
- zajímavá myšlenka harémové romance

K nevýhodám řadím (jak už jiní zmínili)
- pomalý rozjezd
- chování hlavní hrdinky (chápu, že ji bylo 17, skoro 18 - i tak z ní čišela nevyspělost a někdy jednala, jak spratek)
- místy nesmyslný děj

Možná se v budoucnu ke knize vrátím, ale zatím dávám 3,5/5.

houdkic
05.01.2024 1 z 5

(SPOILER) Na překlady knih od Penelope Douglas se těším již delší dobu a jsem ráda, že se konečně tato autorka překládá, protože tak nějak cítím, že její tvorba bude něco, co mi sedne. Credence jsem rozečetla v aj, takže jsem věděla do čeho půjdu, ale nakonec ji dočetla v češtině. Pro mě je hrozně těžké tuhle knihu ohodnotit a dlouho jsem nevěděla, jestli jí vůbec nějaké hvězdičkové hodnocení udělím.

Prostředí, kde se děj odehrával bylo perfektní a hrozně ráda bych něco takového viděla zfilmované a klidně bych si na takové místo zajela odpočinout. Takže pokud bych neměla řešit postavy a vzájemné vztahy, tak bych knize udělila 4 z 5 hvězdiček. Jenže je tady jedno velké ALE, které prostě nemůžu překousnout, a proto nakonec knihu hodnotím, tak jak hodnotím. Jak jsem již řekla, tak jsem věděla, co bude v knize probíhat a byla jsem na to připravená, ale chvílemi to bylo i na mě už moc. Z hlavní hrdinky se v této knize stala totální rajda, kterou celou dobu nazývali d***** a k***** a pak jí říkali, jak moc jí milují a ona z toho byla odvařená, což pro mě bylo totálně wtf.

Kaleb jakožto postava je hodně nepodařený kousek. Psychopat, agresor, který po hlavní hrdince plive, mlátí ji, hází po ní jídlo a ona se do něj zamiluje?!? Jak se tohle může stát?

V nějakých bodech mi nesedl ani překlad. Kniha je sakra čtivá, o tom žádná, ale občas to bylo přeložené takovým způsobem, že jsem vůbec nechápala, co se děje a přišlo mi, že ani chvílemi nedával smysl, protože hned po sobě následovaly dvě věci, které se naprosto vylučovaly.

Nicméně ačkoliv nejsem pro tuto kniha správná kategorie, tak si od autorky ráda přečtu další věci, protože pro mě je tady prostě největší problém ten rodinný vztah mezi postavami.

knihařka2
30.12.2023 5 z 5

Pro mě top romantika roku 23! Jakože přiznávám místy je to lehce zvrácený ale motiv a prostředí to krásně vynahrazují protože tohle je rozhodně originální kousek. Po všech těch boháčích, zlých chlapcích, odmítnutých nevěstách a xy dalších klišéček na kterých v tomhle typu knih běžně narážím je to neskutečně osvěžující kniha. Jediné mínus byl konec, kdy jsem asi po tom všem čekala víc ale Dámy přečetla jsem to na jeden zátah a jako matka nejít spát je rozhodně blbý nápad ale stálo to za to. A to je podle mě lepší recenze než jakýkoliv jiný proslov.

happy19
30.12.2023 5 z 5

Konečně jsem se dočkala překladu dalšího kousku od autorky Jiskření a Nádechu!
Rozhodně to stálo za čekání!!
Miluji ten příběh od prvních řádků...
Živočišný,nespoutaný,svobodný...
...dokonalý ve své nedokonalosti.
...jsem ohromena emocemi...
přála jsem si...doufala;-)

....
,,víra v pravdivost něčeho".

preny
26.12.2023 3 z 5

Kniha mě hodně překvapila,tohle jsem opravdu nečekala,bylo to chytlavé a za den a kousek přečteno.

Ráčkajda
25.12.2023 5 z 5

Absolutně jsem nevěděla do čeho jdu, nic moc jsem nečekala....ale toto?? Zhltla jsem to jako malinu, bylo to hrozně chytlavé a vzrušující, prostě paráda.

Dixi164
21.12.2023 5 z 5

Bože !!! Ani nevím jak to vyjádřit ! Někteří si myslí, že Tiernan je spratek, ale popravdě, nedivím se jí po jejím dětství, spíš bych řekla, že je na tom ještě dobře, je to strašně smutné, když se k Vám rodina takhle zachová. No nic nebudu spoilerovat, ale bože jedno můžu určitě napsat, možná i víc, podle mě jsem se u té knihy červenala jako blázen a sakra, záviděla jsem jí !!! Přímo jsem na ní žárlila, miluju knihy z prostředí Colorada ! Skvělá kniha, přečetla jsem jí za jeden den, jsem nadšená, kéž by bylo nějaké pokračování např. o Noahovi a klidně o nich všech, nějak mi jeden díl nestačil

Zuzi_cte
20.12.2023 5 z 5

Noo tak joo, cetla jsem nejake komentare takze jsem vedela zhruba do ceho jdu. Amo Jones se mi necte tak dobre, to musim priznat. Tohle byla fakt pecka! Ale co me hodne stve: original ma tak krasnou obalku a u nas tohle?! Me se k tomu proste vubec nehodi...

pollyn
17.12.2023 5 z 5

Masakr. Paráda. Rezonuje mnou hlavně první půlka. Ta byla dechberoucí, výjimečná. Tleskám. Nemyslela jsem si, že se v tomhle žánru dá ještě napsat něco zbrusu nového.

Katka7922
12.12.2023 4 z 5

Zase jedna kniha ve které je jasně ukázáno, že někteří lidé by neměli mít děti.
Pro mě mohla být překvapivě kniha trochu delší. Konec byl až moc uspíšený, ráda bych viděla rozvoj i jiných postav než jen Kaleba.
Tohle přesně vystihuje druhou půlku knihy - Jeden z nich ji má. Druhý ji chce. Ale on - On si ji nechá.
Jednu výtku přeci jen mám - v knize se nachází hodně překlepů a proto strhávám jednu hvězdičku.

LenRan
11.12.2023 3 z 5

Těžko se to hodnotí, kniha se dobře čte, ale.....hlavní hrdinka je prostě fracek a zároveň mi ji bylo líto, některé scény jsem musela přeskočit, zvedal se mi žaludek, konec mi přišel v nepoměru k celé knize, hodně zrychlený. Ani jednu postavu jsem si neoblíbila, už to nikdy číst nebudu a přesto nezapomenu o čem příběh byl. Srabácky tedy dávám 3*, protože nevím, jak to zhodnotit.
Neodpustím si ještě poznámku k českému obalu a názvu......PROČ ? Když originál je dokonalý?

Colorado

Penelope Douglas