Láska mezi písmenky

Láska mezi písmenky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293897/bmid_laska-mezi-pismenky-dnk-293897.jpg 4 356 106

Láska mezi řádky série

< 2. díl

Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří v tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejný klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. Hranice mezi stránkami knihy a skutečností je sice průchozí, ale může najít princ z pohádkového příběhu svůj šťastný konec v našem světě?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Off the Page , 2012

SBH
17.05.2016 2 z 5

Téma se jevilo vhodné na romantický a zábavný příběh. Jenže už v první půli mě překvapilo, jak strašlivě smutná kniha je. Bývá obvyklé, že se v literatuře pro teenagery řeší velmi závažné otázky, také proto ji mám ráda. Ale tolik tragických smrtí, rozervaných srdcí a beznadějných vyústění si na tak malém prostoru nezaslouží nikdo. Jedna z hlavních postav v závěru obětuje celou svou budoucnost pro štěstí ostatních, a upřímně pokácelo mě to hůř, než kdyby došlo k dalšímu (asi pátému) úmrtí. Navíc odlišení literárního a skutečného světa probíhalo poměrně nekonzistentně. Papíroví hrdinové v knize krváceli, v reálu pouštěli tiskařskou čerň/inkoust. Kdyby si Oliver zlomil ruku, objevil by se na rentgenu místo kosti její latinský název? Jak mohl tedy prožít skutečný život?
Opravdu se mi líbilo jenom zdůvodnění, proč vlastně Oliver toužil opustit knihu. A to je opravdu málo.

Liduka
14.05.2016 3 z 5

Kniha byla hezká, i když mi hlavní hrdinka k srdci moc nepřirostla. Spíše mi byly sympatičtější mužské postavy a na konci mě více zajímalo, jak to dopadne s Jules a Edgarovou matkou, než s Oliverem a Delilah. Každopádně jsem ale očekávala něco trochu jiného, hlavně poté, co jsem si na obálce knihy přečetla, že Delilah obětuje svého přítele Edgara, aby se mohla setkat s Oliverem. Původně jsem si myslela, že Delilah v průběhu knihy třeba pozná, že Oliver je jenom nadutec, který za to nestál a uvědomí si, že miluje svého "přítele" Edgara. Jenomže Edgar vůbec nebyl její přítel. Byl to v podstatě cizí člověk, takže kniha byla nakonec úplně o něčem jiném. Docela mě i mrzelo, že v knize nebyl alespoň stručně vypsán celý příběh, ve kterém Oliver hrál. Pasáže, kde byly postavy v knize mě tedy moc nenadchly, protože se tam skoro nic nedělo. Za krásné ilustrace na konci knihy a na začátku kapitol dávám nakonec knize tři a půl hvězdičky.

DariDerek
14.05.2016 5 z 5

Nádherná pohádka, při jejím čtení si každá holka, slečna či žena uvědomí, že láska dokáže být krutá, ale krásná zároveň a že s nadějí a vírou jde i nemožné. Já si čtení užila, odpočinula si a jen sama sobě potvrdila, že kde se mihne Jodi Picoult, tak je zaručeno pohlazení u srdce.

JanaDor
14.05.2016 4 z 5

Kniha je absolutně jiná, než jsem očekávala. Ale je suprová. Velmi milá, hezká a správně pohádkově romantická. Je psána lehce a svižně. Takže se i tak čte. Přečetla jsem ji za jeden den a to má přes 300 stránek.
Kniha je určena mládeži, a tak linka zamilovanosti je opravdová a pevná jako pavučina. Vypadá křehce, ale je silná, že ji jen tak něco nepřetrhne. Všechny přísady v knize jsou dávkovány akorát a tak – dle mého – je určená všem generacím.
Pokud vás kniha zaujala, neváhejte a s chutí si ji přečtěte. Čeká na vás pohádková romantika s kapkou reality v hezké obálce. Jako bonus na konci, na váš čekají krásné ilustrace, které vám pomohou dotvořit si obraz pohádky ve své mysli.

MartinaF
11.05.2016 4 z 5

Tak trochu pro mě nečekaný návrat do pubertálních let, kdy jsem ráda četla zamilované příběhy. Dívčím jsem už odrostla, ale tohle se mi moc líbilo a jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Vůbec jsem si nedokázala představit, jak bude příběh vypadat, ale autorky se příběhu zhostily opravdu skvěle.

teresinha
18.04.2016

Je to roztomile nablblé, ňuňavé a krásně pohádkové. Bavilo mě to. I proto, že pro mě bylo těžké odhadnout, jak to vlastně celé skončí a dopadne, což je u podobného typu knížek fakt nečekané. Jestli máte chuť na milou oddechovku s nádechem kouzel, příběh o knížkách a o příbězích mezi písmenky, tak hurá do toho!

láska střední škola

Autoři knihy

Jodi Picoult
americká, 1966
Samantha Van Leer
americká, 1996

Kniha Láska mezi písmenky je v