Láska mezi písmenky

Láska mezi písmenky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293897/bmid_laska-mezi-pismenky-dnk-293897.jpg 4 356 106

Láska mezi řádky série

< 2. díl

Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří v tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejný klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. Hranice mezi stránkami knihy a skutečností je sice průchozí, ale může najít princ z pohádkového příběhu svůj šťastný konec v našem světě?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Off the Page , 2012

kuky921
24.08.2016 3 z 5

Prima prázdninové čtení, jen některé pasáže se mi zdály velmi zdlouhavé.

Artep25
22.08.2016 4 z 5

Tak čekala jsem úplně něco jiného .Ale i když nejsem teenager a kniha je pro úplně jinou věkovou skupinu moc se mi líbila .Skvělý neotřelý nápad měnit postavy z knihy za reálné .Celkově moc hezky napsané a dobře se to četlo .

natkaf
10.08.2016 4 z 5

Tak tohle bylo sladký, hodně sladký. Nejsem moc velký fanoušek romantických knih, ale jednou za čas... Námět je velmi zajímavý, na knize mě zaujal snad nejvíc. Taky se příběh četl velmi lehce a stránky ubíhaly jedna za druhou. Občas mi vadilo to vyznění "americké komedie ze střední školy", nejspíš to tak ale mělo být - při už tolikrát ohraných momemtech. První díl vůbec nechyběl, protože s pohádkovými postavami jsem se seznámila snadno.

anavi2009
08.08.2016 4 z 5

Až když jsem knihu začla číst jsem si uvědomila, že tomu něco chybí a tak jsem teprve přišla na to, že nevyšel česky první díl. Je to velká škoda. Ze začátku mi to zabralo čas, než jsem se do příběhu vžila, protože nebyly jasné všechny souvislosti. Nicméně i tak byla kniha velmi milá a je to příjemné čtení.

Ditules
19.07.2016 4 z 5

Kouzelná knížka, u které mě mrzí, že v češtině nevyšel 1. díl...

Shinju
01.07.2016 4 z 5

Velmi krásná a kouzelná kniha, které přeci něco chybělo možná ten předchozí díl. Také mi přišlo zvláštní, že nevyšel ještě údajně druhý díl (tedy první), ale myslím si, že tenhle bohatě stačí. Radši si od Jodi přečtu další jinou knihu než sérii.

Michelle2M
27.06.2016 3 z 5

Knížka podle všeho navazuje na předchozí díl Mezi řádky (který u nás ale nevyšel a seznámená s ním v originále nejsem) a od toho se čtenář ne úplně šťastně odráží. Těžko si dělá představu o poutech mezi postavami, stěží k nim může více proniknout, plně pochopit jejich motivace, jednání a charaktery. Autorky logicky počítají s přečtením předchozí knihy a nemají už přece "pro zasvěcené" potřebu detailně vysvětlovat, občas zopakují a skládačka se celkem dá složit, leccos pochopit a domyslet, ale přesto se dostavuje dojem neúplnosti, že o nějakou vrstvu porozumění dílu čtenář přichází. Osobně mě kniha velmi znejišťovala až frustrovala, jako když se zapojujete do hry, u které neznáte pravidla. Přes výhrady padající na vrub nakladatele, který jak se domnívám sáhl raději zřejmě až po zdařilejším pokračování, je kniha výborně přeložená, nechybí jí humor, je citlivá i dobrodružná.

Ditules
21.06.2016 4 z 5

Skvělá ,,pohádková" knížka, která mě velmi překvapila. Znám knihy od Jody Piccoultové, ale tohle je něco jiného a nového. Doprovodné ilustrace na konci knihy jsou třešinkou na dortu. Je mi líto, že nevyšel první díl v českém jazyce. Byť je tohle pokračování jen volné, tak bych si ráda přečetla o jejich setkání... :( Tak snad jednou...

Dym
19.06.2016 5 z 5

Moc krásná a dobře napsaná knížka. Sice si na romantické knížky moc nepotrpím ale tahle neměla chybu : )

jesterka.as
17.06.2016 4 z 5

Krásná oddechovka, dobře se četla :) Moc se mi líbily "mezitexty" kurzívou, byly trefné a k zamyšlení. Překvapilo mě, že tahle kniha je vlastně pokračováním románu Mezi řádky, který u nás zřejmě vůbec nevyšel...

Evickar
16.06.2016 4 z 5

Nenechte se odradit tím sladkým naivním začátkem! Bude se vám opravdu zdát, že čtete románek pro puberťačky. Jak ale děj postupuje dál, zjistíte, že ona naivita se vytrácí a přichází realita důsledky všeho, co se v knize odehrálo. Nečekala jsem, že se mi kniha bude tak líbit. Pěkná oddechovka pro mladé.

kendllajf
13.06.2016 4 z 5

Jedna z krásných knížek. Sice ten začátek, to jsem myslela, že to asi nedočtu, jak to bylo dětsky napsané. To jsem si říkala, to nedám, ale později, když jsem se konečně odhodlala, vyšlo na jevo, že knížka je velice pěkná a čtivá.

FlakeWhite
11.06.2016 2 z 5

čekala jsem jednoznačně víc

Nikča1236
11.06.2016 3 z 5

Knížka má zajímavý námět, nádhernou obálku a dala se celkem hezky přečíst, ale čekala jsem od toho přece jen trochu víc. ☺

Samira
09.06.2016 5 z 5

Jak v závěru říká jedna z hlavních postav " Každý má příběh ". Tenhle dojemný, místy bláznivý, hořkosladký, promyšlený a barevný příběh mi připomíná můj vysněný životní vlastní, kdy jsem si jako dítě představovala, že vysvobodím měsíčního muže, pravda ne z knižních stránek, ale reálie byly podobné. Protože jsem nikdy na příběhy nepřestala věřit, povedlo se mi to svým osobitým způsobem i v životě reálném.
Tato kniha je určena snílkům, ale i všem milovníkům dobrých a originálních vyprávění.
Ke knize nemám nejmenší výtku, jen nerozumím českému nakladateli, proč knihu vydal až od druhého dílu. Dojem to značně kazí, protože jste již rovnou hozeni do vody s předpokladem, že již postavy a jejich život a osudy důvěrně znáte.

Celkově však jde o výjimečně půvabné čtení, které mohu jen doporučit!

gossipavlina
05.06.2016

U Jodi Picoult jsem zvyklá na úplně jiný druh příběhů. I když jsem předem věděla, že jde o pohádku pro děti, byla jsem trochu zklamaná. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Několikrát jsem ji chtěla odložit. Nakonec jsem ji dočetla, ale je evidentní, že tady nejsem cílová skupina.
A jak píše nikol1324, je zvláštní, že nebyla přeložena první kniha příběhu.

terkamagi
03.06.2016

Úplně bezva kniha

nikol1324
30.05.2016

Je to supr příběh až na to, že má jednu MEGA OBROVSKOU CHYBU!!! Je to totiž původně druhý díl série....naši čeští nakladatelé jaksi asi nezaznamenali, že před touhle knihou je ještě jedna a tak přeložili jen druhý díl. No asi tomoc nevadí, ale stejně....to nikomu nepřišlo divný, že tam neni na začátku aspoň jejich první setkání???!! Je mi to celkem líto....bylo by fajn přečíst si i začátek :)

maky11
30.05.2016 5 z 5

Jednoduše ÚŽASNÉ!!!!!!!

Mikik
23.05.2016 5 z 5

Krásná kniha. Jodi Picoult mám opravdu ráda, a tahle kniha mě nadchla. Je místy opravdu smutná, ale romantika a naděje na nás doslova dýchá z každé stránky.

láska střední škola

Autoři knihy

Jodi Picoult
americká, 1966
Samantha Van Leer
americká, 1996

Kniha Láska mezi písmenky je v