Láska k Vánocům

Láska k Vánocům https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474686/bmid_laska-k-vanocum-zZm-474686.jpg 4 163 48

Úspěšná spisovatelka romancí Riley Reynoldsová si na slavení Vánoc nepotrpí, tráví je prací a jediné, co si ze svátků opravdu užívá, je svařené víno. Takže když si u ní vydavatel objedná milostný román s vánoční tematikou, je z toho víc než rozpačitá. Navíc má budoucí knihu propagovat v živém vysílání ranní televizní show… A ten nepříjemný moderátor si do ní rýpne otázkou, jak může psát přesvědčivé romance, když sama dosud nenašla svého osudového muže. Riley v panice odpoví, že kdysi zažila velkou lásku a z toho citu čerpá dosud. Netuší, jak moc jí tahle neuvážená poznámka zkomplikuje život. Záhy se objeví hned tři její bývalí partneři – každý z nich je přesvědčen, že v interview mluvila právě o něm a že by stálo za to zkusit navázat na dávný vztah. Získá si někdo z těch tří znovu Rileyino srdce? Nebo bude mít její vánoční pohádka úplně jiný děj?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Christmas Ever After , 2020

pip11
08.01.2022 4 z 5

Opět milý a sladký příběh z Vánočního tábora, oplývajícího tradicemi a zvyky. Pěkná pohádka na zimní období.

Ronnyka
07.01.2022 3 z 5

Pěkná knížka, jako všechny předešlé, ale už mi to přijde, že autorka neví o čem psát, tak plácá předchozí příběhy dohromady, a až to splácá, tak vznikne něco jako Láska k Vánocům. Ale jinak je to pohodový čtení, když si potřebujete odpočinout a nepřemýšlet. Na vánoční čas ideální. O Vánocích určitě nějakou její další přečtu a budu doufat, že tam tentokrát už nebude zase nějaká postava, co nesnáší Vánoce :)

Sablu
03.01.2022 4 z 5

Pohodová, romantická, oddechová knížka s vánoční tématikou, která navodí tu správnou atmosféru. Moc se mi líbilo, že se autorka vrátila k vánočním táboru z předešlé knihy.

MišuleP
02.01.2022 3 z 5

Krasny příběh k odreagování.

katst
02.01.2022 3 z 5

Nenáročná vánoční kniha. Neříkám, že úplně špatná, četlo se to dobře, ale o proti předchozím autorčiným knihám, mě nijak zvlášť nezaujala a ani moc vánočně nenaladila.
Pro mě zbytečně překombinovaný (tři bývalý partneři a jeden nový objev) a uspěchaný děj (vše vyřešeno během jednoho víkendu…).

Hatshepsut
01.01.2022 4 z 5

Hotovo, přečetla jsem všechny tři vánoční romány této autorky a jsem spokojená! Připravte se na romantické až pohádkové vyprávění se spoustou zvyků a tradic a to, že je to neuvěřitelné a sladké? Nevadí! Vždyť jde o Vánoce a ty nám přece mají plnit naše sny a přání! Tak sem se zázraky! :-)

Marfuška89
31.12.2021 5 z 5

Já to prostě miluji. Všechny knihy od autorky miluji. Kéž by i u nás v ČR byl taky Vánoční tábor, tak bych tam jezdila každý rok.
Riley je úžasná, Luke je správný chlap, Caylee je správně praštěná a Comet je tak roztomilý, jako všechny pejsci s Vánočních táborů.
Miluji to a všem doporučuji.

Andynka
28.12.2021 5 z 5

Děkuju moc autorce, že mi dovolila se vrátit opět na Vánoční chatu ! Ač jsem nevěřila, že by návrat mohl být stejně pohádkový, jako poprvé. Byla jsem vyvedena z omylu.
I když se to odehrává na jiné chatě. Pořád to má své kouzlo a na mě ty vánoce dýchali ze všech stránek !
Líbí se mi i spojitosti s Vánočním táborem.
A ta romantika... ta prostě k vánocům patří.
K nahození vánoční nálady je tato kniha rozhodně to pravé. :)

-Sinéad-
27.12.2021 5 z 5

Od autorky jsem četla i předchozí knihy a i tato mě nezklamala. Pokud se chcete naladit na vánoční atmosféru, tak s touto knihou nesáhnete vedle.

SBH
27.12.2021 odpad!

Musím pochválit titulní obrázek – kýčovitý, nevkusný, bez nápadu. Přesně totiž vystihuje ducha knihy. A já byla tak hloupá, že jsem s ní strávila Vánoce. Svátky mám moc ráda, ale zásluhou výplodu „Vánoční Karen“ se mi málem zošklivily. Přehnané množství ozdob, Santů a bíle svítících světýlek ve mně spouštělo prakticky dávivý reflex.
Velmi stručně řečeno se jednalo o historku plnou lží, podrazů, neupřímnosti a manipulace. Postavy představovaly jedno plynulé neštěstí – všechny jako přes kopírák, muži pohlední a milí, ženy bez výjimky zjevně modelky - protože když Riley dostane od Mikea krabici módních hadříků od známých návrhářů, kteří jak známo pro velikost L a výš nešijí, mohly si kousky rozebrat všechny ženy v chatě – pane jo. Ještě ke všemu jsem jim nevěřila ani emoce, ani myšlenkové pochody. O nějaké lásce či chemii (mezi kýmkoli) nemohlo být řeči. Caylee byla asi taková vojanda jako já (to znamená ani omylem).
Postava Mikea byla zjevně nejhorší, své zaměstnavatelce způsoboval pohromy, a to nikoli v zábavném či roztomilém duchu, ale aby došel nějakého potrestání či prozření či čehokoli jiného, to bych chtěla mnoho. V té souvislosti mi připadne fakt podivné (vážně jsou Američani až takoví mimoňové?), že bestsellerová autorka Riley po jediné slabší knize dostává od nakladatelství okamžitě padáka, zato Mike může provádět kousky za hranicí etiky a morálky, dokonce své zaměstnavatelce významně škodit, ale o nějakém vyhazovu nemůže být ani řeči.
Prakticky od první stránky bylo jasné, jak kniha skončí. Ne, tím si nestěžuji na schémata romantických knih, ale tady na čtenáře nečekal jediný zvrat, jediné trošinku napětí či překvapení. Nápad se třemi bývalými milenci byl dobrý, ale katastrofálně zpracovaný. Občas jsem měla pocit, že se dívám na mechanický betlém, kde se figurky pohybují akorát na efekt.
Jen poznámka na okraj (a že by podobných bylo) – Riley si na úvodní party úžasem promne nalíčené oči. Při vší úctě, poté by už mohla vystupovat akorát tak v roli Miss Panda. A tak podobně.
Varování - zklamání přímo strašlivé.

Ketfl
23.12.2021 3 z 5

Milá a oddychová vánoční knížka. Nebýt Vánoc, tak by mě něco takového číst příliš nebavilo. Na mě to bylo až příliš cukříkové. Tak moc, že se ten cukřík někdy až zajídal. Ale jinak to bylo hezké. Chválím také na konci ty tipy a recept.

ydnac
23.12.2021 4 z 5

VÁNOCE :-)

Riley přijíždí na pohádkovou horskou chatu, účastnit se jako patronka Vánočního tábora, který jí má pomoci v její spisovatelské kariéře.
Nikdo však netuší, že Riley od svých 8 let Vánoce nikdy neslavila ani proč.
Čeká jí nejen program plný vánočních aktivit, ale také nečekané překvapení :-)
Děj je samozřejmě romantický a hned víte jak to dopadne, ale to mi vůbec nevadilo :-)
Vánoční oddechovka při které živě vidíte sníh, světýlka, sněhuláky, stromečky, výzdobu a cítíte skořici :-)
Na Vánoce jsem naladěná vždycky a tak jsem si knížku prostě vychutnala :-)
Hezké Vánoce všem :-)

wendulka321
21.12.2021 3 z 5

Příjemná, předvídatelná vánoční oddechovka .

ivetapl
21.12.2021 4 z 5

Musím přiznat, že se mi od autorky asi víc líbil Vánoční tábor.
Tato kniha mi přijde, jako kdyby autorka mermomocí chtěla napsat vánoční knihu a úplně neměla inspiraci...
Je tam strašně moc věcí z Vánočního tábora. To, že je tam zmíněný se mi líbí, ale některé věci se tam opravdu opakovaly...
Příběh je jinak sám o sobě skvělý. Autorka umí dělat napětí mezi hlavními postavami.
Opět bych se na takové místo ráda podívala. Nasát takovou vánoční atmosféru musí být úžasný.

Riley to neměla vůbec lehké. Ale být v její situaci, asi bych to s ex vyřídila hned na začátku. A Luk.. toho si prostě opět zamilujete.

Takže knihu doporučím, když k tomu přípíšu, ať od knihy nemáte úplně velké očekávání. Ale odpočinková četba k navázání atmosféry Vánoc to je skvělá. ️️

Knižní střípky
21.12.2021 4 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy chtěla a na co jsem u autorky zvyklá. Její vánoční příběhy jsou opravdu vánoční, takže pokud chcete pocítit tu pravou atmosféru, i když z jiného koutu zeměkoule, tyto knihy jsou naprosto ideální. Z knihy je cítit, že autorka Vánoce opravdu miluje a já jí naprosto rozumím, protože toto období je vskutku magické. A strávit svátky u Vánočního jezera? Hned bych tam jela. Bylo to hezké, milé, zamilované a vánoční až na půdu, ale já jsem si užila každou stránku. Máte-li tedy chuť na něco ryze vánočního a odpočinkového, chcete-li na chvíli snít a jen tak přihlouple se usmívat, knihy KAREN SCHALER jsou to pravé.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Nelička
17.12.2021 5 z 5

Tak přesně taková jsem si představovala, že knížka bude! Pohodová, vánoční, romantická, lehká, čtivá příjemná. Doufám, že autorka bude v psaní vánočních příběhů pokračovat a příští rok o adventu budu znovu číst něco takhle podobně fajn! Díky!
Krásné Vánoce všem :-)

Katerina015
16.12.2021 5 z 5

Krasny vanocni pribeh, ktery zprijemni adventni cas. Kdo ma rad romanticke pribehy s vanocni tematiku, tuto knihu by nemel minout. Kniha se velmi dobre cetla

Linda007
15.12.2021 5 z 5

Hezký vánoční příběh. Všechny knihy od autorky se mi líbily, ale tahle se četla nejlépe.

petulkapeta
10.12.2021 4 z 5

"To je díky tomu, že jsou Vánoce." vysvětlil Luke....O tom svátky jsou o výměně vzpominek a přáteleni. Vánoce jsou ročni doba, kdy jsou lidé nejhodnější a maji otevřená srdce. Všichni tady tè rozhodně do toho srdce přijali."

"Měj srdce otevřené, protože o Vánocích je možné všechno."
Krasny Vanocni pribeh a i zajimave recepty na konci knihy

Jenny46
09.12.2021 3 z 5

Jsem hrozná ostuda vánoční příběh jsem četla asi naposledy jako dítě...
Příběh hodně sladoučký a předvídatelný, oddechová kniha...

Vánoce romantika

Karen Schaler