Láska je jen slovo

Láska je jen slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102257/bmid_laska-je-jen-slovo-Yo7-102257.jpg 4 1513 1513

Jeden z nejznámějších románů německého autora mnoha bestselerů se odehrává v ústavu pro děti z lepších rodin, které žijí v materiálním nadbytku, ale mnoho z nich strádá citovou prázdnotou.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Liebe ist nur ein Wort , 1962

Mia77
25.11.2015 5 z 5

Velmi silný krásný příběh, klobouk dolů pane Simmel. Očekávala jsem klasickou červenou knihovnu a to jsem se rozhodně přepočítala, má to svoji hloubku .... Tuhle knížku si rozhodně koupím do své knihovny ....

martinka.50
21.11.2015 5 z 5

Knihu jsem četla k maturitě a musím říci, že ze začátku jsem se velmi obávala poměrně vysokého počtu stran. Ale z hodin literatury jsem na příběh byla tak zvědavá, že jsme se do čtení přece jenom dala a vůbec toho nelituji. Do knihy jsem se začetla velice rychle a přečteno jsem měla za pár dní. Příběh čtenáře sice rozesmutní ale zároveň naprosto uchvátí.

FifrQzypf
17.11.2015 3 z 5

Rozhodně se nedá upřít čtivost, takže i poměrně hodně stránek je brzy zhltnuto. Také je zde vyjádřeno pár zajímavých myšlenek, ale větší hloubku jsem v románu jako celku bohužel nebyl schopen najít. Nelituji času stráveného čtením, ale pravděpodobně již tuto knihu do ruky nikdy nevezmu.

astina
04.11.2015

Knihu jsem četla ve slovenštině, ale to vůbec nevadilo. Všem ráda doporučuji...607 stran jsem četla doslova jedním dechem

pinkyska
21.10.2015

Kniha, která mě zasáhla do srdce. Nejen svým obsahem, ale taky díky člověku, který mi ji dal číst. Přečetla jsem ji jedním dechem asi za dva dny. Strhující děj o lásce dvou mladých lidí, která skončí tak, jak skončí...

janasim
06.09.2015 5 z 5

Toto byla první kniha od Simmela, kterou jsem četla a díky které jsem se do tohoto autora zamilovala a od té doby hltala každé jeho další vypravování. Bylo to asi před deseti lety a já si stále pamatuji tu touhu a doufání, že příběh skončí jinak a smutek po otočení poslední stránky a přečtení posledního slova. Děkuji všem, kterým se stejně jako mně zachvělo srdce a Simmelovi,že to dokázal.

Ivabel
15.08.2015 4 z 5

Velmi krásná a čtivá kniha. Jen ten konec ve mně vyvolal depresi a zklamání. Ale takový je život.
Prostě ženský po třicítce jsou potvory a láska hory nepřenáší....

Lili
14.08.2015 5 z 5

Simmel mě zkrátka DOSTAL.
Je půl jedný ráno... musela jsem ji dočíst. Teď vím, že nedokážu usnout, pocity doznívají. Tak dlouho jsem čekala na knihu, která se mnou udělá právě tohle.

„Můžou kořeny opustit strom?“

„Jsme z takové látky, z jaké jsou sny, a naše malé bytí obklopuje snění.“

„Zbabělče, chop se zbabělcovy ruky!“

Misa1995
04.08.2015 5 z 5

Nejkrásnější kniha !

radkamiz
04.08.2015 5 z 5

má nejoblíbenější!!!!!!!!!

JanaT.
08.07.2015 5 z 5

K této knize mě přivedla postava Hansiho, o které mi někdo vyprávěl. Z tohoto vyprávění jakoby se vytratila milenecká dvojice i cokoliv jiného: Hansi je neobyčejný, hrůzu nahánějící charakter, jakýsi zmnohonásobený obraz toho nejodpornějšího, co je v naší společnosti, co je malilinko v každém z nás. Hansi byl doslova zdeformován svým okolím, duševně i fyzicky. A to samé se mělo stát i Vereně a Oliverovi, jen do kolotoče událostí vrhli s trochu lepšími vstupními podmínkami nežli Hansi. Co v nich bylo opravdu upřímné a ryzí, nemělo šanci se rozvinout. Název by mohl zavádět, nejde jen o červenou knihovnu, řeší se tu mnohem více - otázka postojů a vzpoury vůči zavedeným stereotypům, generační konflikt, osudy pokřivené prožitkem války. Doporučuji.

HankaJosefiova
06.07.2015 5 z 5

O této knize jsem neměla valné mínění, dokud jsem ji nezačala vnímat jako bych prožívala každý moment s hrdiny tohoto románu...není radno zlehčovat téma lásky, které je v této knize podáno z mnoha úhlů...stejně jako i jiná velmi hluboká témata. Tato kniha je smutně strhujícím zážitkem.

fruitbueno
01.07.2015 4 z 5

Knížka, o které hned od začátku víte, jak skončí. Přesto je děj výborný. Postavy jsou prokreslené do posledního detailu, zejména Oliver a jeho pozice "uprostřed mlýnských kol" je parádní. Vedle samotného milostného příběhu mě hrozně bavilo vše okolo školy - jednak byly všechny postavy něčím hrozně zajímavé, jednak je to školní prostředí vykresleno víc než umně. Hlavně ďábelský Hansi...! Co je ovšem trestuhodné, je změť pravopisných chyb (chybějící interpunkce, hlavně čárky), edičních nedostatků (špatné uvozovky) atd. Hanba!

elleyne
05.06.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už dávno, a kdybych věděla, že mě tak dostane, tak bych se do ní pustila mnohem dříve. Vlastně to všechno do sebe neskutečně zapadalo, a ten konec jen umocnil emoce celého příběhu.

Bibinky
25.05.2015 4 z 5

Tahle kniha ve mě zanechala tak silný zážitek, že po dvou letech kdy jsem jí přečetla stále cítím napětí a takové to zamyšlení nad každým slovem, které tam bylo napsáno.. Jedna z nejkrásnějších knih jaké jsem o lásce četla a dostala mě právě tím, že jsem tragicky konec vůbec nečekala ..

Katschka
11.05.2015 3 z 5

Kniha bezesporu krásná, ale musím přiznat, že jsem čekala mnohem víc.

Janet11
30.04.2015 4 z 5

Skvělá kniha, která vás přímo nutí vžívat se do pocitů knižních postav a prožívat jejich osudy. I když je již od začátku jasné, že kniha nekončí klasickým happy endem, byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne a posledních pár stran jsem doslova zhltla.

Hynais
28.04.2015 5 z 5

I když je ten tragický konec od počátku nevyhnutelný, tak JMS v celém příběhu dokáže kombinovat napětí s láskou (která není jen slovem...) a přitom nepůsobí ani nudně ani otřepaně ani banálně.

adam.vasko
19.04.2015 5 z 5

Dostal jsem tip a přesto, že zamilované romány vůbec nečtu, tak tohle na mě udělalo opravdu dojem. Líbil se mi ten styl vyprávění a to, že kniha ve mě vyvolala spoustu zajímavých emocí, ať už nenávist, soucit nebo smutek. Výborně.

Acquenta
05.04.2015 5 z 5

Zamilovaným románům zrovna neholduji, ale tohle se mi vrylo pod kůži. Od knihy jsem se doslova nemohla odtrhnout, krásný příběh, čtivá, hlavní hrdina sympaťák už od začátku...dlouho na ni budu vzpomínat...