Láska je jen slovo

Láska je jen slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102257/bmid_laska-je-jen-slovo-Yo7-102257.jpg 4 1511 1511

Jeden z nejznámějších románů německého autora mnoha bestselerů se odehrává v ústavu pro děti z lepších rodin, které žijí v materiálním nadbytku, ale mnoho z nich strádá citovou prázdnotou.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Liebe ist nur ein Wort , 1962

Harry
19.05.2014 4 z 5

Kniha, ač má přes 400 stránek, se mi četla velice dobře. Začíná opravdu "optimisticky", takže čtenář hned ví, že to nebude žádná selanka. Je to příběh jednadvacetiletého kluka Olivera, který se zblázní do dobře provdané děvky Vereny . Ona má sice heslo Láska je jen slovo, ale v případě Olivera to na čas pozmění. Jejich vztah ovšem nemá šanci dospět k happyendu, protože láskou poblázněný mladík se nemůže rovnat protřelému manželovi Vereny , jehož rafinovanému nátlaku podlehne i možné chudoby se bojící žena. Láska je v mnoha případech opravdu jen slovo ...

AshlinkaV
10.05.2014 5 z 5

Velmi poutavě napsaný příběh. Od začátku člověk ví jak příběh skončí, a přesto mě závěr dostal. Moc zajímavá kniha. Jsem ráda, že jsem si ji díky dědovi, který mi ji doporučil, přečetla.

martinka_d
07.05.2014 5 z 5

Výborná kniha, smutný příběh o lásce, určitě doporučuji přečíst!
Na příběhu mě strašně štvala postava postíženého, ale přechytralého Hansiho! a i přesto, že víme již od začátku, jaký bude osud hl.postavy, nutí to čtenáře číst až do konce..

dasi
25.04.2014 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla od JMS. Od té doby jsem ji přečetla již potřetí. Pan Simmel je mým oblíbeným autorem.

rasken
14.04.2014 5 z 5

Knihu jsem objevil v mládí. Ležela na nočním stolku moji kamarádky. Díval jsem se na ni a říkal si :"...strašná bichle..." Pak jsem se do ni začetl.... a četl a četl až na poslední stránku. Tuto knihu jsem si tenkrát zamiloval. Roky letí a kouzlo mizí. Člověk se mění, vyvíjí, ale rád vzpomínám na chvíle, kdy se mi prvně oči rozběhli po řádcích a já prožíval příběh a lásku Olivera s Verenou.

ToVy
07.04.2014 5 z 5

Osmá kniha JMS, jedna z mých nejoblíbenějších a nejčtenějších, o čem svědčí vazba v havarijním stavu. Úžasná kniha, která vás stále nutí přemýšlet nad láskou, lží, smutkem, strachem. Všechno se zdá tak jednoduché a přece je tu jeden velký strach, strach z chudoby. Vše se děsně zamotává a člověk si říká, že se z toho už nedá vymotat a přece, nebýt toho hrozného strachu z chudoby, vše by nakonec snad i skončilo happy endem. Je to jedniná kniha, kterou si pomatuju přesně od JMS, ne že bych nevěděl o čem jsou knihy, které už jsem přečetl, ale vždycky když čtu knihu od JMS podruhé, nikdy si nepamatuju, jak nakonec skončí pointa děje, u této knihy si pamatuju vše, jak to začalo, jak to pokračovala a jak to skončilo. Opravdu doporučuji, zasněte se do mladické fantazie o životě a o jeho procitnutí do reality.

KikiZ
26.03.2014 5 z 5

Kniha má zvláštní atmosféru a musím říci, že se mi líbila moc, navíc podle mne má jeden z nejpůvabnějších názvů - Láska je jen slovo. Olivera mi bylo líto, vždyť za pár let by se mu už třeba to co se stalo jako taková tragédie nezdálo. Jenže v dané chvíli prostě neviděl jiné východisko. Líbí se mi. jak je kniha propracovaná, vždyť když se na počátku seznamujeme s Oliverem, nikdy by nás nenapadlo, že takový kluk by si někdy mohl sáhnout na život. Dá se říci, že pokud běhal nezávazně z postele do postele, žádný průšvih to nebyl (tedy až na ty vyhazovy z internátů) a jakmile se doopravdy zamiloval, svým způsobem ho to stálo život.

Chloe.leknin
10.03.2014 5 z 5

Ano, je to milostný román. Nic mu nechybí, nic mu nepřebývá a rozhodně to není kýč. Má všechno, co by milostný román měl mít. Forma vypravěče je navíc velmi přijemná a rychle vás vtáhne do děje.

ladypink
01.03.2014 4 z 5

Nádherný a silný příběh. Musím uznat, že ke konci jsem slzičku uronila.

aneleh18
12.02.2014 5 z 5

Po přečtení jsem zůstala docela otřesená, ale ne kvalitou díla. Naopak myslím, že je to nejlepší vizitka pro autora, když dokáže vyvolat jakoukoliv silnou emoci. Super.

niknikita
05.02.2014 5 z 5

Tak k této knížce se se vracím hodně často, přestože vím, že budu brečet jako želva, že budu naštvaná na Verenu a jejího manžílka a budu nenávidět toho skřeta Hansiho. A pokaždé se znovu zamilovávám do Olivera a tak moc bych si přála, aby autor neměl pravdu, že: "láska je jen slovo".

Jia
04.02.2014 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Simmelových knih.

themarksokol
28.01.2014 5 z 5

Bavila mě od začátku, až do konce.

Ellile
24.01.2014 4 z 5

Jedná se o celkem typický příběh nešťastné lásky, ale je vložen do netypické formy. Čtenář již od počátku ví, že tento milostný příběh nebude zakončen happy-endem (což je dobře, protože by kniha jinak ztratila veškeré kvality a byla by pouhým tuctovým, plytkým milostným příběhem). Tento přístup autora k příběhu si, dle mého názoru, zaslouží jednu samostatnou hvězdičku.

Název knihu opravdu vystihuje. Je láska pouze slovo? Je láska víc než jen slovo? Je láska? Příběh nám na žádnou otázku jasně neodpovídá, ale ukazuje, jak v dnešní době tak čistá věc, jako je láska, musí ustupovat realitě všedního dne...přestože nás dělá šťastnými, naplňuje nás, tak jsme ochotni ji obětovat. Znamená to tedy, že je láska pouze slovo?

svitim
22.01.2014 2 z 5

Bohužel kniha se mi špatně četla, už na začátku se dozvíme, jak to dopadne, spousta omáčky okolo, nesympatická hlavní hrdinka. Víc se mi líbily pasáže z internátu než samotný příběh lásky. Ale na druhou stranu, tím jak jejich láska dopadla autor přesně vyjádřil, že ,,Láska je jen slovo,,.

mysticblueriver
17.01.2014 5 z 5

Má neoblíbenější kniha autora, tedy i pro mě nejlepší a doporučuji ji k přečtení.

anulika
12.01.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší a nejoblíbenější kniha, ke které se neustále vracím.

felia
02.01.2014 5 z 5

Tato kniha na mě před těmi několika desítkami let silně zapůsobila. Spolu s Všichni lidé bratry jsou tvoří pár velmi dobrých Simmelových knih. Díky nim jsem si koupil i ty ostatní, na které se snažím zapomenout.

Petruse21
04.12.2013 2 z 5

Oliver na to, kolik měl mít holek a žen je neuvěřitelně naivní a Verena je vypočítavá až to bolí. Nevěřila jsem jejich lásce, takže mi to přišlo hrozně ploché. Jediné postavy, co mě zaujaly, byla Geraldina a Hansi.

VePe
14.11.2013 4 z 5

Kniha předčila má očekávání, nebyla jsem schopna ji odložit a přečetla jsem během pár dní. Líbil se mi příběh, zvraty, napětí. Kniha byla místy depresivní - smutná, což nevadí. Někdy mě otravovaly rozporuplné dialogy hlavních hrdinů (asi bylo záměrem takto předložit zamilovanost), na mě toho bylo trochu moc. Knihu vřele doporučuji.