Láska Anny Elliotovej

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anna Elliotová prostredná z troch dcér dedičného baroneta sira Waltera Elliota z Kellynch Hallu je pekná, bystrá a jemnocitná, čo sa nedá povedať o jej najbližších príbuzných, ktorí si veľmi zakladajú na svojom šľachtickom pôvode, hoci sa ocitli takmer na mizine. Anna je v rodine akousi čiernou ovcou, dovolila si totiž čosi neslýchané - zaľúbila sa do síce perspektívneho mladého muža, ale z nižšej spoločenskej vrstvy, čo bolo v tých časoch neodpustiteľné. Anna sa ocitá medzi dvoma mlynskými kameňmi - medzi povinnosťou voči rodine a láskou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386662/big_laska-anny-elliotovej-qhG-386662.jpg 4.1968
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Media klub (SK)
Originální název:

Persuasion, 1817


více info...
Nahrávám...

Komentáře (156)

Kniha Láska Anny Elliotovej

Jara.v
31. května

Mám ráda Jane Austenovou, ale tahle kniha se docela vlekla. Byla zajímavá, ale nezařadila bych ji mezi její top díla.

Kabuky
21. května

Zajímavá kniha.


Mauricie
16. květnaodpad!

Tak toto byla jedna z nejnudnějších knih, které jsem kdy četla. Téměř bez děje, zato s přemírou postav, míst a složitých vztahů. Dělalo mi problém se v tom orientovat. Dialogy veskrze o ničem, hlavně že téměř každá přímá řeč začíná slovem "Ach,"
Dávám jednu hvězdičku a i to je moc, ale když žádnou nedám, tak se to v hodnocení neprojeví.

Andyska007
15. května

Nedělalo mi problém knihu přečíst, ale souhlasím, že je dost rozvláčná... Děj se vleče a na konci dojde k rychlému (i když předvídatelnému) rozuzlení. Co pro mě bylo zajímavé, je popis života anglické venkovské šlechty v 19. století. Postavení žen bylo tomu dnešnímu opravdu hodně vzdálené.

mnohoknih
21. dubna

Tak se konečně dali dohromady a je od téhle knihy pokoj! Nemám nic proti pomalému tempu, ale tady se nedělo vůbec nic. Většina osob je ctnostná, dbá na slušné vychování, hovoří vhodně a přátelsky, ale je to taková nuda. Nebýt výzvy, tak to nejen nečtu, ale ani nedočtu.

Tamirai
15. dubna

Musím sa priznať, že na knihu ma v tomto prípade nalákal film. Nestáva sa to často, ale občas áno a som za to rada.
Vďaka filmu som zatúžila po tom, nazrieť do príbehu skrz tvorbu a predstavu autorky, užiť si to prostredie, kde sa kniha odohráva a aj jemnú, humornú a láskavú linku vzťahov, ktoré v knihe sú. A že ich bolo...
Bolo to skvelé čítanie a rada si knihu prečítam niekedy opäť ;) .

Barbara182
14. dubna

Typická Jane Austenová, i když možná malinko méně čtivá, kvůli minimu přímé řeči, ale jinak pěkná nevinná romantika plná omylů a nedorozumění, která se však nakonec vyřeší :-)

Devorah
06. dubna

Olala, anotace byla více než slibná. Navíc mne navnadilo, že román vznikal na sklonku autorčina života, kdy se ohlížela za svým životem a bojovala s pocitem, že jí toho hodně proteklo skrz prsty - čili půjde tedy o vyzrálé dílo. Hmmm, víc už jsem se splést nemohla.
Ústřední hrdinka Anna se náhodou setkává s mužem, kterého si před osmi lety chtěla vzít. Vystupuje zde po celou dobu jako veskrze trpělivá, klidná a ctnostná žena, ačkoliv já v ní spatřuji spíše pasivní osobu plnou lítosti. Není to zkrátka žádná sebevědomá Emma, nebo dokonce emancipovaná Elizabeth Bennetová. Škoda, mohla z ní být klasická žena bořící zkostnatělé konvence.
Co se týče zápletky, ta mne zklamala. Je prvoplánová a v podstatě jí čtenář očekává od začátku knížky.
Škoda, Austenová umí rozhodně lépe a za mne jen promarněný čas.

1 ...