Láska a pan Lewisham

Láska a pan Lewisham https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282963/bmid_laska-a-pan-lewisham-P7P-282963.jpg 3 5 1

Láska a Lewisham je příběh lásky chudého studenta, který kolísá mezi erotickým poutem ke své první lásce a intelektuálním vztahem ke kolegyni ze studia, až nakonec upřednostní roli manžela a budoucího otce před vědeckou kariérou.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Miloslav Nebeský

Love and Mr. Lewisham , 1899

Kozel
11.03.2016 3 z 5

Jeden z autorových společensko-kritických románů, v němž se pan Levisham mění z ambiciozního studenta do lehce zapšklého "řadového" občana, jenž ztrácí iluze a kariéru vymění za manželský život. Což ostatně byly věci, které, nejen v tehdejší době, jednoduše nejdou úplně dohromady a mnoho lidí vede tento zápas. Nemohu říct, že by Láska a pan Lewisham patřila mezi Wellsovými pracemi mezi ty nejlepší. Místy decentní humor zastiňují nudnější pasáže ve vcelku prudkých výkyvech. Co si mě ovšem získalo, byly monology pana Chafferyho. Odhalený spiritista (věc v 19. století značně oblíbená) a vědomý šarlatán, který své podvody obhajuje ne přímo pokrytecky, ale především prokouknutím vztahu mezi lidskou povahou a lží, jež prostupuje prostředí celé společnosti i život jedince.