Láska a jiná vykolejení

Láska a jiná vykolejení https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391855/bmid_laska-a-jina-vykolejeni-6bW-391855.jpg 4 207 53

Jedna cesta vlakem. Dva cizinci. Noah je beznadějný romantik a právě se vrací domů, aby se usmířil se svou osudovou dívkou. Ammy cestuje za svým otcem a na pravou lásku nevěří, protože jí rodiče byli špatným příkladem. Když jejich vlak uvízne ve sněhové bouři, Ammy a Noah, nemají jinou možnost, než pokračovat v cestě společně. Co se zpočátku zdá jako drobná zajížďka, se změní v jedinečné dobrodružství a dva naprostí cizinci se do sebe během jediné noci zamilují. Ráno ale všechno změní a jejich cesta nabere nečekaný směr…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Love and Other Train Wrecks , 2018

Terrez93
25.01.2019 3 z 5

za me to teda moc takova pecka, jak vsichni recenzuji nebyla. Pribeh dobry i kdyz pri me docela pritazeny za vlasy

kanitsuj
15.01.2019 3 z 5

Příběh jsem četla během zimní cesty vlakem, ale žádný okouzlující dojem ve mne nezanechal. Znám mnoho lepších románů o lásce. Asi mne nesedla ústřední dvojice postav, která na mne působila nesympaticky a afektovaně. Nějak jsem jim jejich lásku nevěřila. Možná kdyby se jednalo o dvojici kamarádů, kteří v zátěžové zkoušce /jakým je sněhová kalamita/ objeví vzájemný milostný cit nebo o starší dvojici, která má již něco odžito a konečně navzdory svým dosavadním představám nalezne životního partnera, bylo by pro mne čtení srozumitelnější a podstatně zábavnější.

bibi.r
12.01.2019 2 z 5

Ajajaj, tak tohle bylo zklamání.
Bohužel jsem se těšila na romantiku dvou "dospělých" lidí. Ano já vím, bylo jim 18 a 20, ale když už vám osobně je přes 30 (a víc), tak prostě pod slovem "dospělý" si představíte něco jiného.
Kdyby bylo v anotaci alespoň naznačeno, že se jedná o dva studenty, tak by moje zklamání nebylo tak velké.

Jirikk
09.01.2019 4 z 5

Trochu bych tu knihu zkrátil a nekterý věci dovysvětlil. Ale takovy knihy mne baví číst, kdy se řeší jak to v životě chodí.. Víc se už se nedá psat.. abych nic neprozrazoval

Sabča92
03.01.2019 4 z 5

Konečně pravý romantický vánoční příběh! Děj se odehrává na začátku ledna a opravdu mě četba bavila. Oba hlavní hrdinové byli sympatičtí a milý a jejich dobrodružství jsem zhltla jako malinu.
Opravdu mohu jen a jen doporučit. K této knize se určitě vrátím.

Knizni_zahrada
31.12.2018 4 z 5

Čekala jsem od ní, že si u ní odpočinu a to mi přesně dala. Hrozně milá knížka, kde mě překvapil děj. Nic prvoplánového.

Ann1307
30.12.2018 5 z 5

Romanťárna, obrovský klišé, ale dávám 5 z 5. Dočetla jsem teď. Je 2:45. Nemohla jsem se zkrátka odtrhnout a co si budeme povídat - hodně mě to dojalo. ❤

Takže pokud chcete nějakou zimní romantiku, tahle kniha je pro vás to pravé! ;)

Dva lidi ve vlaku. - Ona jede na svatbu svého táty s jeho novou manželkou. - On jede urovnat vztah se svou ex.
Porucha vlaku. Nápad jít na autobus ve sněhové vánici s naprostým cizincem. Jak tohle může dopadnout? Většina z toho, co si myslíte, že se stane ... se stane. Ale to není všechno. :)

Veeria
28.12.2018 4 z 5

Spokojenost. :) Dostala jsem dobrodružství, kterého jsem byla součástí (tak moc příběh dokázal vtáhnout do děje).... v knize se střídají 2 vypravěči (Ammy a Noah), což je zpestření a lépe postavy poznáte. Originální byl i čas u každé kapitolky. Četlo se to velice lehce, stránky utíkaly jedna za druhou.... je to milý romantický příběh o 2 lidech, kteří se neznali, pak nasedli do vlaku a..... kdo ví, co se může stát. :) Nikdy nevíte, koho potkáte, co zažijete a jaký bude den..... Ideální (nejen) do zimních večerů.

-honestlyy
27.12.2018 4 z 5

Začátek knihy se mi zprvu jevil jako velmi nudný, že tato kniha skončí tak rychle a předvídavě jako mnoho podobných a ono ne.
Zejména třetí čast knihy pro mě byla absolutně zlomovou a já to musel číst a číst, až se knihu zvládla za večer. I na slzy došlo.
Bylo to dobrodružství, přesně jak anotace říkala. A věřte mi, že o větších smolařích jako byli hlavní hrdinové už jsem dlouho neviděla.
Někdy jsem tedy měla problém s pasážemi, které psala Ammy. Staly se pro mě těmi méně oblíbenými, přičemž na začátku mě víc štval Noah.
A ten závěr? Až se dech zatajoval.

Ivuska.09
25.12.2018 3 z 5

Kdybych neměla přečtené povídky z knihy Sněží, sněží, asi bych napsala, že Láska a jiná vykolejení patří k fajn oddechovkám. Takhle ale musím napsat, že se až příliš podobá jedné z povídek z první zmíněné knihy. Škoda.

Kikina182
20.12.2018 4 z 5

Kniha má trochu nudnější, klišoidní, rozjezd, ale pak rozhodně stojí za to. Jedná se o nádherný oddechový příběh, který prosvítí temné večery a nudná odpoledne. Pro milovníky young adult je to podle mě opravdu skvělá kniha. Za sebe můžu jen a jen doporučit. Moc se mi líbila.

BufoBufo
27.11.2018 5 z 5

Mne teda nalákala na koupi knihy slovenská anotace knihy což jí překopíruju sem pro Vás :)

Noe je beznádejný romantik. Vracia sa domov, aby sa dal dokopy so svojou bývalou priateľkou Rinou, s ktorou sa rozišiel pred odchodom na vysokú školu. Ammy neverí v pravú lásku – príkladom sú jej rodičia. Otec si našiel novú rodinu a mama to nezvláda. Ammy cestuje na otcovu svadbu a vyčíta si, že nechala mamu zrútenú doma. Ammy a Noe teraz sedia v jednom vlaku a zúfalo túžia dosiahnuť svoj cieľ, no vonku zúri snehová búrka a oni nemôžu pokračovať v ceste. Neostáva im nič iné, len z vlaku vystúpiť a putovať na vlastnú päsť. Spočiatku to vyzerá na malú zachádzku, no zmení sa na smršť udalostí. Ráno ich dobrodružstvo naberie katastrofický smer. Môže jedna noc naozaj zmeniť ich pohľad na lásku a prevrátiť život naruby?

Babouš
24.11.2018 5 z 5

Úžasná zimní atmosféra a překvapivá love story odehrávající se během jediné mrazivé noci v zasněžené krajině, když se zasekne vlak.