Láska a jiná vykolejení

Láska a jiná vykolejení https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391855/bmid_laska-a-jina-vykolejeni-6bW-391855.jpg 4 207 53

Jedna cesta vlakem. Dva cizinci. Noah je beznadějný romantik a právě se vrací domů, aby se usmířil se svou osudovou dívkou. Ammy cestuje za svým otcem a na pravou lásku nevěří, protože jí rodiče byli špatným příkladem. Když jejich vlak uvízne ve sněhové bouři, Ammy a Noah, nemají jinou možnost, než pokračovat v cestě společně. Co se zpočátku zdá jako drobná zajížďka, se změní v jedinečné dobrodružství a dva naprostí cizinci se do sebe během jediné noci zamilují. Ráno ale všechno změní a jejich cesta nabere nečekaný směr…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Love and Other Train Wrecks , 2018

princesse
23.04.2020 4 z 5

Ale ano ... příjemná oddechovka. Přečteno rychle, hezky to utíká.

eliska2106
21.03.2020 5 z 5

Jedním dechem :-*

Talys
24.01.2020 3 z 5

Milé, romantické čtení, pokud jde o vztah Noaha a Ammy. Líbilo se mi zobrazení prožívání porozvodové situace z pohledu Ammy, její kolísání mezi loajalitou k matce a touhou po obyčejném rodinném životě s otcem.

Damonka12
02.01.2020 4 z 5

4,5 dokonalá kniha na závěr roku. Vánoční romantika. Nemohla jsem sáhnout po něčem lepším.

nani_nka
15.08.2019 4 z 5

Urcite odporúčam čítať počas zimy, keď sneh zaveje cesty a vy sa tak lepšie vcítite do príbehu Ammy a Noema a ich šialeného putovania počas zimnej výchrice, či už v prípade Noema za expriateľkou, s ktorou sa chce dať znova dokopy alebo v prípade Ammy za otcom, ktorý sa ide znova oženiť. Hoci hlavní hrdinovia majú len okolo 18,obaja si už čo to museli preskákať a v knihe sú naozaj pekne popísané ich emócie a príbehy.

Mojepočteníčko
09.07.2019 3 z 5

Láska a jiná vykolení je kniha, která možná není tolik vidět, její přesah není až tak velký, ALE přesto si myslím, že nese téma, pro děti, popř. dospívající velmi důležité. Ba dokonce základní a sice rozchod / rozvod rodičů. Oba hlavní hrdinové touto rodinnou situací prochází, každý jiným způsobem. Líbilo se mi, jak Ammy a Noah v knize prezentují nejen své pocity, ale především způsob, jak se s tím vypořádavají. Nejde o příběh plný náhlých zvratů, sledujeme cestu dvou lidí, kteří se sbližují a zároveň řeší spoustu vlastních problémů. Od knížky jsem dostala to, co jsem očekávala, líbila se mi a jako oddechovou četbu vám ji moc doporučuji.

rode
09.07.2019 5 z 5

Taková slaďárna pro náctiletý, ale užila jsem si to. Pro všechny romantiky a všechny ostatní, kteří si chtějí osladit život.

Romča11
01.07.2019 4 z 5

Tohle byl netypický zimní příběh. Musím ocenit autorčin originální nápad. Většina vánočních nebo zimních příběhů je hlavně o tom, jak se dva najednou na ulici potkají a hned se milují. Tady to Ammy a Noahovi trvalo dost dlouho než překonali různé překážky a mohli být spolu. Ale přesto tato kniha není pro někoho, kdo nemusí romantiku a milostné váhání. Toho je kniha plná. Noah a Ammy si neustále namlouvají, že k tomu druhému nic necítí a nebo že nemůžou kvúli jejich pravidlům. A poté se snaží svou lásku ignorovat a zahodit, kvůli jistým okolnostem. Ale jinak je to originální romantický příběh. Koho by napadlo vystoupit vlaku uprostřed polí? A pak už se to veze. Přibývají další a další komplikace. Až na výjimky se v knize neustále něco děje. Ale celkově je příbéh dost povedený. Zajímalo mě, co bude s Noahem a Ammy dál. Hltala jsem každou stránku. Bylo to prostě krásné dobrodružství, které bych si i přála taky zažít. Navíc jsem si obě postavy zamilovala, Ammy i Noah mi byli sympatičtí. A kniha je plná popisů. Dost dobře jsem si dokázala, kde se asi Noah a Ammy nachází. A ještě mi vadilo jak se oba užírali kvůli svým problémům a neustále nad nimi přemýšleli. Někdy to bylo až otravné. A hrozně mě vytáčelo nevyskloňované jméno Sophie. Nevím proč si překladatelka vzala do hlavy, že jméno Sophie se neskloňuje. Ale na další stranu jsem si zamilovala Noaha. Přišel mi hrozně milý a prostě takový ten kluk, se kterým bych chtěla chodit. Bylo to příjemné vánoční čtení.

Katte192
31.05.2019 4 z 5

Poměrně milá ale klasická romance z vlaku :) z cest a ze sněhu. Čtivé, velmi a plus mě zaujal pohled na "rozvod" rodičů a uvědomění si "jak to asi může být a jaký to je pocit" odpuštění a láska a 4* za knížku na jedno milé odpoledne v houpací sítí na zahradě. Je hezké číst o sněhu a opalovat se na slunci :)

domina
25.05.2019 2 z 5

Knížka mě moc nenadchla. Je fakt spíš pro děti. Taková nezralá a nemastná neslaná.

Carol96
15.05.2019 4 z 5

Táto knížka se stalo poslední, kterou jsem v roce 2018 přečetla. Vybrala jsem si jí na doporučení a musím říct, že mě vůbec nezklamala.

Příběh mě bavil od začátku do konce. Během čtení jsem byla stále zmatená (ale v dobrém) z toho, zda spolu hlavní hrdinové budou či nikoli. Autorka to opravdu famózně vymyslela a napínala mě do posledních stránek.

Kniha je velice čtivě psaná a nedovolí vám, aby jste ji jen tak odložili. Příběh je romantický, ale zároveň i napínavý. Rozhodně se nebudete nudit a knížku přečtete opravdu během chvilky.

Knížku opravdu mohu doporučit. I když jsem z ní vážně nadšená dala jsem jí "jen" 4,5*/5* (s odstupem času, když se mi kniha v hlavě tak nějak uležela, bych jí možná dala i plný počet)

LiLinka
25.04.2019 4 z 5

Milá kniha, kterou jsem přečetla při cestování vlakem domů, což mi navodilo tu správnou atmosféru. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, ale jak už je tu v ostatních recenzích, příběh neurazí ani nenadchne. :)

eliskaho21
16.04.2019 5 z 5

Boží knížka ♥️

LilianaFalcon
06.04.2019 3 z 5

Bohužel pro mě nesymaptická hlavní hrdinka a styl mi připadal dost nečtivý. Kdyby nebyly jednotlivé kapitoly nadepsané, tak se kvůli jednotnému stylu dá dost snadno zaměnit, kdo vlastně vypráví.

warca
04.04.2019 4 z 5

Neohromí, neurazí. Milý příběh.

SarahRoyalAss
22.03.2019 3 z 5

Když potřebuje člověk vypnout a prostě si někam zalézt - tohle je k tomu ideální doplněk. Není to bůh ví jaká úžasná romance, ale je to příjemné počtení v klidném duchu.
Ammy mi moc k srdci nepřirostla. Člověk jí nejednou chtěl dát políček. Noah je podobný případ, akorát byl sympatičtější (nesmyslně naivní, ale přes to sympatičtější). Příběh je plný zvláštních náhod, které bych nevěřila, že se můžou opravdu stát - jak špatné, tak dobré.
Styl psaní byl příjemný a četlo se to dobře. Není to ale kniha, kterou bych musela číst ještě někdy jindy.

monica322
09.02.2019 odpad!

Tato kniha nebyla špatná, ale ani ne dobrá. Těšila jsem se na relaxační počtení, což mé očekávání splnilo, ale moc se to táhlo a nebralo to konce. Trochu jsem se ke čtení nutila. Nečekala bych tam takové akce a pak už mě to ani nebavilo.

Knihomolka97
05.02.2019 3 z 5

Tento příběh mi přišel až moc překombinovaný,nečekala jsem, že všechno půjde do takového extrému. Navíc mě ani nějak nezaujala hlavní dvojce. Noah takový nudný slušňák (omluvám se, mám radši trochu drsnější typy, nebo alespoň né podpantofláky) a Ammy...ani nevím jak ji hodnotit. Taková nijaká no. :-D
Čekala jsem víc jiskření mezi nimi. Přišlo mi to takové umělé bohužel.
Ale potěšila zmínka o mé oblíbené knižní sérii. :-)
A obálka je úžasná!

MakiMel
01.02.2019 4 z 5

Až po otevření jsem zjistila, že se jedná o young adult, ale příjemně mě tato kniha překvapila. Ačkoliv se dal konec předpokládat, tak jsem ji zhltla na jeden zátah a rozhodně to bylo příjemné relaxační počtení.

Wimmerka
01.02.2019 4 z 5

Dle mého názoru skvělá kniha. Nic těžkého na čtení, spíše taková oddychovka, dobře čtivá. Krátké kapitoly a vyprávění z obou stran hlavních postav je velmi zajímavé. Nejvíce se mi však líbilo, že autorka hned "nevyklopila" celý příběh, ale poodhalovala ho postupně, díky čemuž jsem se od knihy nemohla odtrhnout.