Labyrintem míst klatých

Přízračnou krajinou českých zemí. Po dvaceti letech vychází přepracované a doplněné vydání knihy, které tehdy vyšla pod názvem Labyrintem tajemna. Obsahuje kolem 1700 místopisných hesel na tisíci tiskových stranách. Autor zásadně rozšířil i prvou část, která zachycuje množství nových informací, co se týče démonologických pověstí a bájných postav naší mytologie. Kniha je obohacena též mnoha neznámými rytinami, jak démonologických postav, tak lokalit, o nichž pojednává....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77792/labyrintem-mist-klatych-Qyn-77792.jpg 4.439
Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Eminent

Kniha Labyrintem míst klatých

cori

V první části knihy je abecední seznam nadpřirozených bytostí, v druhé abecední seznam míst s pověstmi, které se k nim vážou. Chtělo by to větší písmo.

Nočnípták
27.04.2020

Máme ji v knihovně už pěkně dlouho. Pamatuji si, že jsme ji i dost často využili při plánování výletů. Dnes do ní nahlidnu málokdy. Vadí mi drobné písmo i barva.

Rawen616
13.01.2020

Sympatický kapesní atlásek. Nečekejte od toho moc. Je to jen velmi stručný přehled strašidel a mytologických bytostí, trocha povídání, mapky a pak abecední seznam míst kdy je u každého vybrána jedna či více nejzajímavějších pověstí. Ale jako takový rozcestník pro každého kdo se chce vydat zkoumat český( a slovenský) folklór a tajemno to postačí. A krom toho je ta kniha opravdu hezká a graficky designově dobře zpracovaná.

Lessana
04.07.2018

Popravde, čakala som čosi úplne iné. Názov vôbec nevystihuje obsah publikácie. Aspoň teda ja si pod tajomnom a magickými miestami predstavujem iné ako povesti a legendy (skrátené, aby sa ich vošlo čo najviac), ktoré vo výsledku pôsobia skôr ako klebety...
Nápad to bol ale skvelý (usporiadať zaujímavé miesta ČSSR do jednej knihy), práca mravčia a časovo náročná, ilustrácie sú pekné, nápadité sú písmená abecedy = obrázky pred každou "abecednou kapitolou"... Mínusom (čo sa týka sadzby) je malilinké písmo a na oči náročnejšia červeno-čierna kombinácia. Podstatne väčším sklamaním je žalostne malý priestor venovaný zaujímavým miestam na Slovensku a ich slabé spracovanie (v rýchlosti, ako bolo aj napísané v úvode) - radšej malo byť zmapované iba Česko. A dopad? Na základe tejto knihy by som toho zrejme nenavštívila veľa... Škoda, tešila som sa.

Eicherik
24.06.2018

Kouzelná knížka, která se objevila na začátku devadesátých let. Naše země je tajemných míst plná. S trochou nadsázky lze konstatovat, že každým krokem šlapeme po historii, po pokladu, po hrobu nějakého prapředka nebo nad slují nějaké saně a nebo ohnivého psa. Tohle je také jedna z knih, kterou jsem si musel koupit podruhé, protože první skončila u jedné z mých bývalých kamarádek.

Tyet
08.12.2017

Soubor místních pověstí vztahující se k Československu. Pověstí je vlastně jen pár a opakují se na celém území - bílá paní, čert oráč, rytíř, mraky pokladů v jeskyních a podzemních chodbách, ohnivý pes... nakonec ani nemá smysl to celé číst, ale jen si najít místa, která člověk zná. Nic zajímavého nebo dokonce překvapivého jsem v knize nenašla, ale hodnotím mravenčí práci autora.

Autorskýprofil
23.08.2017

hezké zpracování

bambino-choto
25.03.2016

Skvělá knížka. Obsahuje opravdu spoustu tajemných míst v ČR, ale i na Slovensku. Doporučuji.