Labyrint pohybu

Labyrint pohybu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373710/bmid_labyrint-pohybu-6qQ-373710.jpg 5 660 181

Knižní rozhovor s renomovaným fyzioterapeutem prof. Kolářem. „Hýbeme se buď málo, nebo špatně a pohyb se vytrácí nejen ze života, ale i z medicíny,“ tvrdí profesor Pavel Kolář, renomovaný fyzioterapeut, který už třicet let působí na poli rehabilitační medicíny, potažmo i té sportovní. V důmyslném soustrojí lidského těla a mysli se snaží najít skutečné příčiny, které ho porouchaly, a správnou léčbou navrátit pacientům ztracené zdraví. V rozhovorech s novinářkou Renátou Červenkovou vysvětluje základní principy lidského pohybu a jeho vývoje a také roli, jakou v něm sehrává náš mozek a třeba i špatné geny, stres, přetěžování, neuspokojivé vztahy, absence spirituality, touha „užívat si“... Odhaluje překvapivé souvislosti, neboť v našem organismu se nic neděje náhodně, jak se nám, laikům, často zdá. Proč nás bolí rameno, když máme nádor plic? Proč sušinka uveze na kolečku víc než kulturista? Proč magnetická rezonance nic neobjeví, i když nás záda pekelně bolí? Proč je někdo pohybově šikovnější než ti druzí? Proč si tsunami fotíme, místo abychom před ní utíkali?... celý text

Literatura naučná Zdraví Zdravotnictví
Vydáno: , Vyšehrad

Labyrint pohybu , 2018

AlphaCrucis
30.04.2019 5 z 5

Fantastická kniha, po jejímž přečtení jsem hodně změnil náhled na sebe sama. V mnohém mi mluví z duše a v mnohém mi zase do duše promlouvá. Děkuji.

IrisIrma
27.04.2019 5 z 5

Cetla jsem jednim dechem, i pres fakt, ze knizni rozhovory nejsou me oblibene!
Skvela kniha!

kUMters
26.04.2019 4 z 5

Niktoré pasáže sú ľahko čitatelné, niektoré ťažšie. Vzhľadom na typ/obsah knihy to ale nevnímam ako zlé...

HofHof
25.04.2019 5 z 5

Výborná kniha, komplexní pohled na člověka, uvědomění si, že vše v těle souvisí se vším, spojení duše s tělem, vhled do příliš specializované medicíny, kde se vytrácí přirozené vnímání člověka jako celku. Krásné čtení s velkým přínosem.

Eva2424
25.03.2019 3 z 5

Abych začala tím lepším, dozvěděla jsem se dost zajímavých věcí, uvědomila jsem si některé souvztažnosti a hlavně je radost potkat tak moudrého člověka jako je pan Kolář. Horší to bylo s paní dotazovatelkou, rušilo mě, jak se snaží pana profesora trumfovat svými znalostmi, jak ho přerušuje otázkami mimo, zrovna když se zajímavě rozhovoří. Taky mi vadilo, že je kniha přeplněna informacemi o tom, jakého sportovce kdy bolelo to či ono nebo o tom, jak stonal Václav Havel. Jsem přesvědčena, že z rozsáhlých znalostí, intuice a hlavně hluboké moudrosti pana Koláře šlo předat daleko více. Pro mě osobně se tak stala poutavou zhruba polovina knihy.

Marčullkas
23.03.2019 4 z 5

Velice poutavé rozhovory. Jen mám obavu jestli si z té knihy laická veřejnost odnese stejné pochopení, jako my z oboru.

ŽabákDokvákal
12.03.2019 4 z 5

Zajímavé postřehy a myšlenky. Jen mi občas vadilo velké množství lékařských výrazů.

Jana283
07.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Jinak plně souhlasím s názor čtenářky Nočnípták. Pouze nesdílám její optimus, že se blýská na lepší časy. Knihu odkládám s pocitem hořkosti, že je dobré tohle všechno vědět, ale co je nám to platné. Všichni nemůžeme být pacienty pana profesora Koláře, ale spíše nás čeká osud smutných statistických čísel špatných a nekomplexních diagnóz ....

joachim36
24.02.2019 4 z 5

Rozhovorová forma knihy není vyloženě špatná, text je přehledně rozčleněn do kapitol, které vždy řeší nějaký okruh otázek. Kniha je také velmi zdařile graficky zpracovaná. Občas mi ale přišlo, že by některá témata mohla jít do větší hloubky, místo toho přijde otázka, která přejde na jiné téma. Přeci jen si člověk ledasco četbou této knihy uvědomí, a poslední kapitolou obzvláště. Přesto bych ale více preferoval ucelenější formu knihy než je rozhovor. Nadruhou stranu, při vytížení pana Koláře, by taková kniha možná nikdy nespatřila světlo světa, a to by byla škoda.

LadyCotton
22.02.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si našla čas a knihu se přečetla, ačkoliv si myslím, že není pro každého. Pokud čekáte nějaké pikantní odhalení o známých pacientech prof. Koláře - budete zklamaní. Kniha nabízí pěkné, zajímavé, poučné počtení, byť trochu náročnější.

Gabi13
19.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha psaná jako rozhovor. Najdete zde vše co jste kdy chtěli vědět o zdraví, pohybu i životním bytí.

KatkaB77
08.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha, z pohledu fyzioterapeuta, škoda, že to v našem zdravotnictví nefunguje dle pohledu pana Koláře. Neuvěřitelné příběhy. Tato kniha vás donutí k zamyšlení nad životem. Měl by si jí přečíst každý.

Endy17
05.02.2019 5 z 5

Po přečtení knihy jsem skoro alergický na věčně se opakující osloveni "pane profesore", velké množství odborných výrazů občas vyžaduje vyhledání jejich správného významu, aby čtenář porozuměl. Přes tyto drobné výhrady se jedná o skvělé čtení plné překvapivých až neuvěřitelných informací.

HenryMorgan
04.02.2019 3 z 5

Osobnost prof. Koláře je patrně nezpochybnitelná, pochopitelně včetně jeho erudice. Pro mě velkým rušivým elementem byla samotná Renata Červenková - nesedl mi její styl a ani se mi moc nelíbila koncepce některých kapitol. Často se to několik stránek motalo v kruhu a nic nového se čtenář nedozvěděl. Dalo se tak třeba 5 stran přeskočit. Chápu oblibu této knihy, pro čtenáře je to ojedinělé, nové a snad i průlomové, nezapomínejme ale, že odborníků na pohyb máme u nás mnoho a z různých oborů, a tak by mě moc potěšilo znát odpovědi na mnoho otázek například od biochemika, internisty nebo biologa.

Mrzenka
03.02.2019 5 z 5

Tahle knížka mě strašně bavila. Člověk, který umí pouhým pohledem diagnostikovat. Určitě po ni ještě mockrát sáhnu.

Kryštofka
02.02.2019 5 z 5

Díky Renatě Červenkové dostává prostor už druhý výjimečný muž, kterému je radost naslouchat. V době, kdy veřejný prostor okupují povětšinou nýmandové mlátící prázdnou slámu, mají podobné knihy rozhovorů o to větší váhu. Pavel Kolář nemá touhu zviditelnit se, nejde mu ani o slávu a o peníze. Má to v hlavě hezky srovnané a podle mě je obdařen šestým smyslem, který z něj činí fyzioterapeuta výjimečného. Ve svém nabitém programu si našel čas a já jsem za to moc vděčná. K této knize se budu vracet.

Hopulka
01.02.2019 5 z 5

Přečtení rozhodně doporučuji všem, kdo se chtějí dozvědět něco o těle, pohybu, sportu a celostní medicíně, mnohé mi vysvětlila. Pan profesor Kolář má rozhodně co říct.

Nočnípták
30.01.2019 5 z 5

Takový komplexní pohled na lidské tělo mi chyběl celá léta. Zatím každý lékař léčil jenom to, co spadalo do jeho oboru. Snad se již blýská na lepší časy. Snad už bude více těch, kteří dokáží ze své úzké specializace nahlédnout někam dál a léčit podle toho. Mne o tom přesvědčil postoj a názory pana profesora Koláře.

Vzácný, lidský přístup k pacientům - to je pan profesor.

Než jsem knihu začala číst, měla jsem obavy, že to bude takový suchý, odborný rozhovor. Že nebudu všemu rozumět. To jsem se spletla.Tahle kniha, to je pro mne nejen krásné počteníčko, ale hlavně moc příjemný pocit ze setkání s člověkem, který dokáže i laikovi vysvětlit a přiblížit svět fyzioterapie.
Škoda, že něco takového jsme neznali již před 40, 30 nebo 20 lety. Čeho všeho by jsme se vyvarovali, na co si dali pozor. Ale vlastně, na to poznat něco nového, lepšího není nikdy pozdě, ne?

L.Helena
29.01.2019 5 z 5

Kniha velmi zajímavá, poučná, inspirativní. Přestože se v ní nedá vyhnout odborným pojmům i celým pasážím, je opravdu srozumitelná i laikům.

maja2712
19.01.2019 5 z 5

Bylo by fajn, kdyby si na tuto knihu našla čas většina populace. Náhled na člověka mi byl po všech stránkách velmi blízký. Pan Kolář dopodrobna čtenářům vysvětluje celostní fungování lidského těla, poskytuje jak návody tak příklady ze své praxe. Velmi srozumitelná kniha pro odborníky i laiky.