Labyrint pohybu

Labyrint pohybu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373710/bmid_labyrint-pohybu-6qQ-373710.jpg 5 657 181

Knižní rozhovor s renomovaným fyzioterapeutem prof. Kolářem. „Hýbeme se buď málo, nebo špatně a pohyb se vytrácí nejen ze života, ale i z medicíny,“ tvrdí profesor Pavel Kolář, renomovaný fyzioterapeut, který už třicet let působí na poli rehabilitační medicíny, potažmo i té sportovní. V důmyslném soustrojí lidského těla a mysli se snaží najít skutečné příčiny, které ho porouchaly, a správnou léčbou navrátit pacientům ztracené zdraví. V rozhovorech s novinářkou Renátou Červenkovou vysvětluje základní principy lidského pohybu a jeho vývoje a také roli, jakou v něm sehrává náš mozek a třeba i špatné geny, stres, přetěžování, neuspokojivé vztahy, absence spirituality, touha „užívat si“... Odhaluje překvapivé souvislosti, neboť v našem organismu se nic neděje náhodně, jak se nám, laikům, často zdá. Proč nás bolí rameno, když máme nádor plic? Proč sušinka uveze na kolečku víc než kulturista? Proč magnetická rezonance nic neobjeví, i když nás záda pekelně bolí? Proč je někdo pohybově šikovnější než ti druzí? Proč si tsunami fotíme, místo abychom před ní utíkali?... celý text

Literatura naučná Zdraví Zdravotnictví
Vydáno: , Vyšehrad

Labyrint pohybu , 2018

Randyz1986
05.10.2019 5 z 5

Skvělá knížka, která se v audiopodobě výborně poslouchá a ač je dlouhá, tak její poslech mě neskutečně rychle utekl. Je až neuvěřitelné jak je všechno se vším v lidském těle a duši propojené a jak i maličkosti a drobné změny mohou naše zdraví ovlivnit. Knížku všem velmi doporučuji.

lenya
28.09.2019 4 z 5

Jako fyzioterapeutce mi nemohla tato kniha chybět. Pan Kolář doplňuje teorii mnoha případy z vlastní praxe, proto se poměrně obsáhlejší kniha čte dobře. Určitě ji doporučuji všem, kteří by rádi pochopili onu provázanost těla. Já si z knihy odnáším jasnou zprávu, že v lidském těle zkrátka všechno souvisí se vším a název Labyrint pohybu je více než výstižný. To může být důvod, proč někdo knihu načas odloží (také se mi stalo). Nečekejte jednoduché vysvětlení pohybu, nějaké rady a tipy, také narazíte na hodně odborných slov. Jedná se zkrátka o odborné rozhovory o pohybu s přesahem do dalších oborů.

Michael81
20.09.2019 5 z 5

Chtěl bych poděkovat za tuto knihu, kterou jste pro nás napsali. Oceňuji dobře mířené otázky paní novinářky a dobře srozumitelné odpovědi pana profesora. Velmi čtivé a zajímavé témata ke zdravému stylu života. Jsem masér a rád tuto knihu doporučuji svým klientům, aby pochopili rady odborníka. Sám jsem se přiučil a rozšířil své vědění. Děkuji

makacek
08.09.2019 5 z 5

Zapalenost pro ty o co auto dela je citin s kazde vety. Ke cteni jsme pouzivala i google, abych nektere odborne pojmy spravne pochopila. Kez by kazdy lekar mel obdobnpu predstavu fungovani lekaru pri hledani pacientovych obtizi. Jednoznacne doporucuji precist.

Sobolosh
22.08.2019 5 z 5

Tato kiha je mi blízká - snažím se hýbat, musím se hýbat, protože mám potíže s páteří podobně jako autor, jsem lékař. Vždy obdivuji, když je někdo zapálený pro svoji práci, má hluboké znalosti, dlouhodobě rozvíjí svoji praktickou dovednost a dovede o tom krásně vyprávět a navíc má ještě filosofický nadhled a umí se dívat z nejrůznějších úhlů, hledá souvislosti. Takové čtení je vždy zážitek.

Susan94
05.08.2019 5 z 5

Pro laika velmi pěkně zpracovaná kniha, která dokáže vysvětlit spoustu věcí, které si člověk během života třeba ani neuvědomí. Velmi oceňuji tolik přínosných informací, které jsem se díky čtení dozvěděla. Kéž by bylo víc takových odborníků, kteří mají snahu člověku pomoci.

lassse
30.07.2019 4 z 5

Velice zajímavá kniha o člověku, který má co říct a má velice zajímavé názory. Ani jsem nečekal, že mě tak chytne.

Ivana44
30.07.2019 5 z 5

Výborná kniha. Čte se jedním dechem. Spousta zajímavých informací.

Danka1975
29.07.2019 5 z 5

Takže jsem vůbec nevyrušovala, pozorně se zájmem četla, ani nedutala a už vůbec jsem se nebavila se sousedem v lavici a říkala , že ten chlap je fakt dobrej !!! :-) :-) (rozuměj pana Koláře) . .i přes písmenka z něj sálala přírozená autorita s pokorou, inteligencí, empatií a selským rozumem v tom nejlepším smyslu slova. Není to jen o pohybu. Je to o myšlenkách, postoji k žívotu, žítím samotném, názorech, se kterými se jakože fakt ztotožňuju :-)!!! Nečekejte, že se nad knihou pobavíte, spíše vám otevře nové obzory, které ve svém důsledku známe a jsou "tak jednoduché", ale jak dobré je vědět!!!! Prostě fakt dobrý!!!!!

lencin
28.07.2019 5 z 5

Zajímavý rozhovor s člověkem, který má, co říci.

Arella
22.07.2019 5 z 5

Výborná kniha. Obdivuji novinářku za fundované dotazy a orientaci v problematice. Velice se mi líbily dle mého 'zdravé' názory ať už na výchovu či problematiku stárnutí a smrti. Obdivuji nesmírný přehled pana profesore, že se nezaměřuje jen na jedinou oblast působení, má horizontální znalosti a jako zdravotníkovi je mi nesmírně sympatická multidisciplinárnost, mezioborová spolupráce a myšlenka zdravotnického týmu, ve kterém je každý platným členem, ať už je větší praktik, či výzkumník. Děkuji!

VěraČamková
16.07.2019 5 z 5

kniha byla čtivá, velice poučná a předčila mé očekávání. Ono se o skvělých lidech všeobecně dobře čte. Hodně si toho člověk přenese do běžného života.

Mr.Fajst
10.07.2019 5 z 5

Dobrý to bylo

Taťka Hraboš
09.07.2019 5 z 5

Můj druhý rozhovor od paní Červenkové (tím prvním byl rozhovor s doktorem Honzákem) a opět jsem nadšený. Vždycky je radost číst rozhovory s lidmi, kteří toho ve svém oboru tolik dokázali a vědí toho hodně i z oblastí jiných a navíc mají pozitivní vztah k lidem a jsou ochotni se pokusit jim své znalosti a moudrost alespoň trochu předat. Tady sice chyběl humor, kterým rozhovor s Radkinem Honzákem naopak oplýval, ale o to informačně hutnější tahle kniha byla. Opět jsou tu kapitoly, které bych zařadil do povinné četby, typicky ta závěrečná o starých lidech. Jen škoda, že leccos z oboru pana Koláře nelze snadno vysvětlit slovy, ale lepší by bylo to vidět nebo fyzicky cítit, leccos je zase příliš individuální, než aby se to dalo smysluplně zobecnit.

Šárkaxx
22.06.2019

Souhlasím s předchozími názory, že kniha stojí za přečtení. Jen ale pak po přečtení je bohužel náraz na realitu ještě větší, když se dostanete do péče někomu, kdo takto neuvažuje (což je většina) a ani jim nestojíte za to, aby se nad vámi zamysleli, protože na to nemají čas, jsou omezovaní výdaji, které jim diktuje pojišťovna apod. Je vlastně trochu smutné číst o tom, co vše je možné, ale vlastně jen velmi "relativně" dostupné.

Péťa1950
03.06.2019 5 z 5

Velice rozsáhlá kniha plná odborných výrazů, které ale nevadí pro pochopení smyslu jednotlivých kapitol. Nejvíce mě zaujalo, člověk je jeden celek, kde vše souvisí se vším (psychika, pohyb, činnost jednotlivých orgánů, mozek, smysly hormony atd.) Pro rodiče malých dětí--nutnost dát dítěti co nejvíce podnětů a prostoru pro přirozený pohybový vývoj bez různých pomůcek, nesnažit se vývoj urychlovat. Nechat dítě, až svými schopnostmi bez pomoci pohyb zvládne.
Odchylky a nesprávný vývoj pozná lékař a pak včasná dlouhodobá a správně prováděná rehabilitace může vývoj kladně ovlivnit. K dostatečnému pohybu vést starší děti, nemusí jít o závodní sport. Velký význam pro rozvoj člověka má ČTENÍ S POROZUMĚNÍM, je třeba nacvičit.Dospělí--aktivně se podílet na zdraví, nespoléhat na zázračnou moc desítek léků, naučit se relaxovat, odpočívat, ale také pohybovat. V knize je ještě mnoho dalších myšlenek a námětů, s kterými můžete souhlasit nebo polemizovat. Přečtěte si a vyberte, co by vás mohlo oslovit.

i_vanička
23.05.2019 4 z 5

Obdivuhodný člověk, přála bych si, aby se o mě staral někdo takový, kdyby mi bylo ouvej. Důležitá kniha pro přečtení, hodně inspirace k přemýšlení a konání, jak se o sebe starat. Co to bylo, co mi tam chypělo? Nemám to správné slovo, něco jako partnerství, pokora, vstřícnost. Navzdory spokojenosti, po přečteni ve mně zůstal chladný pocit.

Eva429
11.05.2019 5 z 5

Mistr ve svém oboru! Kniha je skvělé a srozumitelně napsaná. Troufám si ji přirovnat ke knihám jak dosáhnout svého štěstí. Mistr Kolář tam sice píše o těle, ale nezapomíná dodat že i duše je důležitá součást, která k tomu tělu patří. Velmi hluboká, prostě skvělá!!

LenkaV.1
05.05.2019 4 z 5

Je dobré vidět své tělo a ducha v souvislostech, pan prof. Kolář je bezesporu kapacita ve svém oboru. Přesto mi v knize něco málo chybělo, přemýšlím, jak to formulovat...? Možná vroucnost, která na mě z jiných takových knih dýchá... Proto nedávám plný počet *

SMichal
02.05.2019

Výborná kniha, srozumitelně napsaná. Doporučuji přečíst