Labyrint

Kompletní vydání série Labyrint v jediné knize. Thomas se jednoho dne probudí uprostřed Labyrintu bez jediné vzpomínky na to, kým byl předtím. Za vysokými hradbami a nekonečně proměnlivým bludištěm čeká svoboda, ale nikomu se ještě nepodařilo uniknout. Thomas s ostatními chlapci je odhodlán to změnit. A pak se objeví dívka. Vůbec první dívka. A zpráva, kterou nese, je děsivá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267979/labyrint-1-3-dil-XNi-267979.jpg 4.3116

Labyrint

Maze Runner - omnibus edition

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kikulka97

Parádní vydání, osobně se mi moc líbí zpracování knihy a to, že je dost bytelná na to, že má zhruba 750 stránek. Za to palec nahoru.
Jinak série sama o sobě je skvělá, dobře se čte. Milovníkům Hunger games se dozajista bude líbit. První dva díly, stejne jako u HG velmi dobré, třetí, ale už nic moc. Zde to platí dvojnásob.

Marsí5

Kniha má rozhodně lepší příběh než filmy, u kterých je děj hooodně upravený.

Hels-is-unicorn

Wow, prostě wow. Jsem hrozně ráda, že někoho geniálního napadlo dát všechny tři díly do jedné knihy. Sice to byl celkem workout, zvlášť když jsem zvyklá číst si ležmo v posteli, popř. ve vaně, ale stálo to za to.
První část jsem bohužel znala již z filmu a z toho důvodu mi trvalo poměrně dlouho, než jsem se do ní začetla, moc mě to ani nebavilo, všechno mi přišlo hrozně podobné atd atd. Zato zbytek... to byl jeden velký mindfuck. Hlavně třetí část. Nechci nikomu nic prozrazovat, i když je určitě spousta lidí, co knihy již četli, popřípadě viděli film, ale jedno musím říct - nic z toho, co se tam událo, jsem nečekala. Absolutně nic. A to se mi u knihy snad ještě nikdy nestalo.
Rozhodně mi to bude ležet ještě dlouho v žaludku a smekám klobouk před autorem, že se dokázal vymanit z moderních stereotypů a vytvořil tak neuvěřitelné dílo, kde nic není jisté. Svým způsobem mi připomněl přístup G. R. R. Martina v postoji k tomu, že hlavní hrdinové jsou nedotknutelní a rozhodně nemohou zemřít :-) Ale jsem za to ráda, občas je potřeba si přečíst knihu, ze které nemáte radost, ale totální depresi a absolutní pocit bezvýchodnosti a nesmyslnosti života.
(Btw, velmi si cením také překladu, barvitý slovník a hlavně BEZ CHYB, to se dneska jen tak nevidí :D)

Irikihawa

Z mého pohledu dokonalý příběh. Především se mi líbí originální slovník Placerů. Útěk a Spáleniště na 5 hvězd. U Vražedné léčby musím dojít na 3,5... Poslední díl už není tak čtivý, jako předchozí dva. Často jsem se u toho nudil a posledních sto stran jsem se opravdu těšil na konec, který je na to, čím vším si ti čóni prošli, dost zfrasený... I přes to si tuto knihu znovu rád přečtu.

KaryAestas
27.11.2017

Knihy hodnotím jako celek. Najdou se zde i slabší momenty, ale výsledný dojem je skvělý. Knihy ukazují sílu člověka, co dokáže, i když naděje na dobrý konec je velmi malá. Líbí se mi, že spisovatel není "sluníčkář". Oproti síle, obětavosti a nezdolné výdrži placerů, ukazuje svět v jeho nejhorší podobě. Nemyslím tím nemocné raply, ačkoli k smrtícímu viru se dá také hodně napsat, to jsem však již v jiné knize, ale schopnost lidstva pro mizivou naději na vlastní záchranu ospravedlnit mučení a zabíjení dětí. Spisovatel také neváhá poslat na smrt některé z oblíbenějších postav. Tím je však děj jen skutečnější.

postrach
07.10.2017

Kompletní vydání všech třech dílů v jedné knize,má skvěle navržený obal.Na knihu jsem čekala celý měsíc,pořád byla zarezervována.Přečetla jsem prvních 60 stran z prvního dílu a zase,taková senzace to není.Spíš zklamání.V seznamu autorových knih,jsou uvedeny,ještě dva díly.Asi,taky ,nic moc.Filmové zpracování,jsem,ještě neviděla.Nekoupím si vlastní knihu,jak jsem měla v plánu.Vyhozené peníze.Nevím,jestli ji dočtu.Zklamání!Stačil by poloviční obsah stran.Přečetla jsem na konec první díl a knihu vrátila.

Radovan_R
24.09.2017

První díl mi přijde nejlepší - bohužel má otevřený konec, takže je nutné pokračovat ve čtení dál. Další díly mi ale přijdou nastavované a natahované co to dá a není to už tak zábavné.
Jako pozitivum ale vidím členění na krátké kapitoly, což dovoluje kdykoliv si dát pauzu bez ztráty orientace.

kralovaviky
14.07.2017

Všechny 3 díly knihy mi trvaly přečíst poměrně krátkou dobu. Byly čtivé, srozumitelně napsané, moc se mi líbily. O mnoho lepší než filmové verze, doporučuji. :)

endyamon
04.03.2017

Útek – sú tu skoro všetky dobré nápady, čo autor mal. Možno mal pridať na stranách a ukončiť celý pribeh už tu. ****
Zhorenisko – príbeh uz pokrivkáva, ale ešte sa to dá, hoci okrem pár zvratov sa dej veľmi neposunie. ***1/2
Smrteľná liečba – chaotické, autor zrejme nevedel čo s tým, veľmi lineárne a obsahovo chudobné. Slabšie ***.

Celkovo za slabé **** aj vďaka tomu peknému Yoli (SK) sumárnemu vydaniu.

zpevSusannah
20.02.2017

Kompletní vydání série Labyrint v jedné knize musím hodnotit průměrnou známkou, tedy za tři. Ať dělám, co dělám, lépe to nevidím.
První kniha byla super. Skvěle vykreslené prostředí celého labyrintu, neustálé zvraty, které udržovaly napínavou atmosféru až po finální vstup do Spáleniště. Navíc si člověk hned najde své oblíbence, kterým přeje, aby to vydrželi až do konce...
Druhá kniha už začala za tou první malinko pokulhávat. Ale přesto se našly momenty, které uměly překvapit a být až skoro děsivé.
Ale to, co udělal z posledním dílem Dashner, se mi už moc nezamlouvalo. Zbytečné protahování, nekonečné až téměř nesmyslné testy a častečně upadající pointa celého příběhu. I závěr mi přišel, že po tom všem, co Thomas a jeho přátelé prožili, by si zasloužil o trochu více... Škoda toho.

LucyPevensie
05.02.2017

Čtyřmi hvězdičkami hodnotím všechny tři knihy jako celek. Jinak první kniha byla určitě za pět hvězdiček, a druhá a třetí za čtyři. Po útěku z Labyrintu, to už autor podle mě neměl tolik promyšlené a přestalo to do sebe tak dobře zapadat

Kali77
14.01.2017

Tohoto třísvazkového macka jsme koupili naší náctileté dceři. Po čase jsem dal na její doporučení a tak jsem se začetl... I přesto, že mi není -náct ,ale -cet, knížkou jsem prosvištěl tak rychle, až jsem se divil....

vinnetou500
22.11.2016

Musím se přiznat, že jsem čekal pompéznější finále. Škoda toho.

gabice4
22.10.2016

První díl byl naprosto dokonalý....druhý díl ještě ušel...ale u třetí jsem se nudila a přála jsem si už ať je konec...

Alpasstyle
26.08.2016

Dílo mě vtáhlo do příběhu již od začátku. Musím potvrdit,že autorova tématika mě dostala, byla zajímavá a originální. Taky mě zaujal slang, který jsem zanedlouho pochytila.. :-D Pochopím ty, kteří se na mém nadšení nepodílí, neboť může být složitější na pochopení a hodně k zamyšlení. Alespoň mě samotnou to donutilo přemýšlet a uvažovat nad pár věcmi. Doporučuji vám ji přečíst , čóni.. :-)

Stydia
16.07.2016

Labyrint mě na začátku velmi bavil. Snad každá kapitola byla opravdu napínavá a plná otázek, které mě nutily číst dál a dál. Vyhovovaly mi také krátké kapitoly. Ale ve třetím díle se to ve mně trochu zlomilo a už mě to nebavilo tolik, jako v prvních dvou dílech. Děj mi připadal zamotaný a až zbytečně protahovaný. Za mě čtyři hvězdy.

sofmysl
14.07.2016

Labyrint je dobrý, ale není z nejlepších knih, které jsem četla. První díl se mi líbil moc, řekla bych až uchvacující, u druhého jsem tajila dech, jak to asi jen bude dál, ale na konci druhého dílu už jsem tak nějak začala ztrácet zápal. Zápal a trpělivost. Pořád jsem si říkala..a teď určitě dojde k nějakému zlomu, ale na místo toho to byl jen další test, další zkouška. Pak, vždy když postavy v knize měly nějaký určitý cíl, úkol, říkala jsem si "no jasně, stejně tam dojdou a všechno zase bude jinak". Proto jen tři hvězdy.
Celá koncepce knihy je velmi propracovaná a zajímavá a pro mou fantazii jako pohlazení na duši, ale první díl stál za to prostě nejvíce...ostatní už pro mě bylo jen takové rozvádění ničeho...jen oddalování konce knihy.

zuzik2301
12.07.2016

Obecně nebyl příběh až tak špatný. Ovšem pokud se podívám víc do hloubky, tak jsou některé pasáže zkrátka příšerně překombinované. Autor do jistých částí prostě vršil jeden problém za druhým a tím se tyto části staly až bolestivě nudné a zdlouhavé. Díky tomu mi přišlo, že děj neutíká plynule, ale spíše se táhne. Převážně ve třetím díle je takových situací víc než je zdrávo.

Možná jsem staromódní, ale myslím, že děj knihy má plynule probíhat a ne tam cpát všechny situace a nápady, které autor za celou dobu psaní měl.

DDEENNIISSAA
06.07.2016

Ahoj,
Zajímalo by mě, jestli někdo neví, jaké jsou navazující díly na tuto sérii....
Viděla sem, jak ste tu psaly, že to YOLI odmítá přeložit, atd. ale o jaké knihy se jedná?

HermionaKnihom
21.06.2016

Labyrint: útěk a Vražedná pomsta přečteny jedním dechem, Spáleniště jsem louskala dlouho. Jinak všechny díly byly naprosto super a těším se na pokračování.

Knihy v pořadí od nejlepší: 1. Labyrint: Útěk
2. Vražedná léčba
3. Spáleniště: Zkouška

Nejlepší postavy v pořadí od nejoblíbenějších: 1. Teresa (to bude tím, že jsem holka :-))
2. Newt
3. Thomas

misowi84
15.06.2016

Výborná dystopická trilogie, kterou jsem přečetl jedním dechem. Po dočtení mi v hlavě kolovaly plopácké myšlenky z trochu zfraseného konce. Doporučuji.

Channach
11.06.2016

Tak nějak to vypadá, když se autor snaží vršit a vršit drama a natahovat stránky...měl to ukončit dvojkou, protože pití kávy, ježdění taxíky a pobíhání po Denveru mě fakt nevzalo. Více v mé recenzi v záložkách.

Juki-RoseMary
31.05.2016

Jednička dokonalá, dvojka skvělá, trojka na nic. Ukončení mě zklamalo, ale i tak, nápad to byl dobrý, jen by se to dalo provést lépe.

Njzy
16.05.2016

Tak jsem se zase naučila plno nových sprostých slov

vandalindakova
16.05.2016

Trilogii jsem přečetla dá se říct jedním dechem. Když jsem začala, musela jsem číst, dokud nebyl konec. Ale zjistila jsem, že o ní nějak nemám co říct. Nápad super, nejsem schopná říct, která z knih je nejlepší. Nechalo to ve mně velký dojem, ale nejsem nějak překvapená ani rozhozená z toho, jak to dopadlo. Tato série mi dokazuje, že nemusí být nějak extra strhující konec, aby byla kniha dobrá! Jejich hlášky byly děsně nakažlivé.

Bumky

Dokonalost :)

AAndulka
12.05.2016

Zklamání. Číst se to dalo, i napnutá jsem sem tam byla. Nejlepší pro mě byla třetí kniha. Ovšem s takovýmto nápadem se dalo naložit mnohem, mnohem lépe!

radim2172
12.04.2016

Celá konstrukce příběhu mi přijde trochu přehnaná, nicméně celou trilogii jsem přečetl jedním dechem.

papajapa
06.02.2016

Za mě palec nahoru. Super čtení. Labyrint jsem nejprve viděla zfilmovaný a teď si říkám co to natočili za frasárnu...