Kód horečky

Kód horečky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342139/bmid_kod-horecky-lJX-342139.jpg 4 287 57

Labyrint série

Druhý prequel celosvětově populární scifi série o Labyrintu. – Nastal konec světa. Lesy hořely, jezera a řeky vyschly, hladiny oceánů se zvýšily. Pak přišla epidemie, horečka, která zasáhla celou zeměkouli. Umíraly rodiny, vládlo násilí a člověk zabíjel člověka. Pak přišel ZLOSIN a pokusil se najít odpověď. A objevil dokonalého chlapce. Ten chlapec se jmenoval Thomas a postavil Labyrint. Existují tajemství. Existují lži. A existují pouta, která by historie nedokázala předpovědět. Toto je příběh toho chlapce, Thomase, a toho, jak vybudoval Labyrint, který mohl jako jediný strhnout. Všechny otázky budou zodpovězeny.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fever Code , 2016

martina.culik
26.10.2017 2 z 5

Myslím, že je to nejslabší kniha z celé série. Propojil se celý děj, konečně tedy víme, co se přesně stalo, ale prostě mi přišlo, že se tam v podstatě nic nedělo. Takže asi tak.

Misa25
25.10.2017 3 z 5

Na to, jak se mi knihy Labyrintu libily, tak z obou prequelu mam smisene pocity. Bylo dovysvetleno vse, co v labyrintu bylo za otazky, ale nevim nevim ;-) Autor mel svet velmi propracovany a verohodny ;-)

juni
22.10.2017 5 z 5

Určitě to nebyl zbytečný díl, ale čekala jsem víc napětí. Zase zodpovězeny nějaké otázky a moc se mi líbily krátké kapitoly. Četla se velmi rychle a byla zajímavá.

rm
12.10.2017 4 z 5

Tak jo, ani druhý prequel nebyl zbytečný. Zajímavé, vysvětlující, nijak strhující ale občas překvapivé :-)

MadamC
05.10.2017 4 z 5

Asi jsem čekala trošku víc akce, ale bylo to fajn počteníčko. Konec mi to trochu vynahradil :-).

PetraBery
30.09.2017 4 z 5

Druhý prequel skvěle uzavírá celou sérii a my se dozvídáme, co Labyrintu předcházelo a jak se stavěl. Dozvěděla jsem se vše podstatné, takže rozhodně hodnotím kladně a jsem ráda, že jsem si jak knihu, tak celou sérii, přečetla.

šneki
26.09.2017 3 z 5

Na Kód horečky jsem byla mnohem více zvědavá než na Rozkaz zabít, ale výsledek mě tolik neohromil. V podstatě se dozvídáme detaily a tím pádem pro nás další díly ztrácí to svoje tajemno. Ke konci sice přišel nečekaný zvrat, ale ani ten Kód horečky nevytrhnul.

papajapa
20.09.2017 5 z 5

Tohle jsem presne potrebovala.
V Rozkazu zabit jsme se dozvedeli puvod Erupce a Teresy. Kod horecky se zameruje na stavbu labyrintu, prvotni setkani budoucich placeru a nasledny Tomasuv prichod do labyrintu.
Za me 5* a po trochu rozpacitem hodnoceni Rozkazu zabit jsem spokojena s timto ukoncenim serie.

Mishak
01.09.2017 5 z 5

Tahle série je pro mě srdcovka! A autor nás opravdu až do konce nechá čekat na absolutní rozuzlení všeho! Myslím, pane Dashnere, že vás za to bude spousta lidí milovat i nenávidět zároveň...

ivzu77
27.08.2017 5 z 5

Pro milovníky série Labyrint jako jsem já byl tento poslední díl konečně rozuzlením a vysvětlením všeho. Rozhodně doporučuji.

vlcice326
23.08.2017 5 z 5

(SPOILER) Panebože! To bylo úžasný! Hltala jsem každé slovo! :) Nešlo prostě přestat číst.
(Osahuje SPOILERY)

Thomas - bezva
Teresa - mrcha - nechápu jak celý tři díly Labyrintu mohla hrát, že jí taky vzali vzpomínky :o
Paigová - největší svině - nakazí kancléře erupcí (sice za účelem pokračovat v hledání léku), lže Thomasovi... strašná ženská.

Ale ta knížka mi dala odpovědi na úplně všechny otázky, které jsem při čtení labyrintu měla. Asi si ho přečtu znovu :D
Autor by mohl ještě napsat knihu, co se dělo po knížce Vražedná léčba.
Jinak paráda. Fakt neskutečná knížka :)

Kirrie
20.08.2017 5 z 5

Z knihy jsem byla vskutku nadšená. Moc jsem si přála vidět Newtův pokus o sebevraždu a jsem ráda, že jsem jej dostala. Thomas mi byl narozdíl od původní série sympatický, což ocenuju. Nakonec: ZLOSIN je dobrý. Ale stejně to jsou pičusové.

paja0903
15.08.2017 5 z 5

Hodně dlouho jsem nevěděla co napsat a to přitom knihu jsem četla už v roce 2016. Hodně dlouho jsem hledala sérii, která pohltí mně, jelikož všichni byli natěšeni ze série Hunger Games, Divergence. Já hledala co pohltí mně. a našlo se.
James je PAN SPISOVATEL a jeho série má doma na poličce speciální místo

kalinkacz
02.08.2017 5 z 5

Labyrint je moje srdcová série, byla, je a bude... Mrzí mě, že je jí konec, ale zase jsem si jistá, že se ke všem pěti knihám s radostí vrátím! Co se týče Kódu horečky, tak jsem nadšená! Neměla jsem ani tušení, že existuje, než jsem knihu zahlédla v edičáku... První prequel sice odpověděl na pár otázek, ale stejně neodpověděl na všechny, takže druhý prequel jsem uvítala... Z knihy jsem absolutně nadšená, miluju hlavní postavy a jsme ráda, že jsem o nich zjistila další nové informace... Za mě ANO, tohle je pecka!

Ronnie68
28.06.2017 5 z 5

Kniha splnila vše, co jsem od ní očekávala. Objevily se tam mé oblíbené postavy z Labyrintu - Placeři. Nejdříve jsem ani nevěděla, že tato kniha vůbec vychází, ale byla jsem za to ráda. Moc dobře se mi četla. Je tam návaznost na první díl a jak vůbec samotný Labyrint vznikal. Jsem moc ráda, že jsem si tu knihu mohla koupit a přečíst. Doporučuji pro všechny zatvrzelé fanoušky Labyrintu .. ;)

kacenka7206
19.06.2017 4 z 5

Nevím co k tomu říct, musím se z toho vzpamatovat...

Sarah11
11.06.2017 4 z 5

Za mě tedy bohužel docela zklamání. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo a že bych se nedozvěděla to, co jsem se měla a chtěla dozvědět (i když by mě třeba zajímalo Newtovo původní jméno), ale i tak to byl jednoznačně nejslabší díl ze série. Celé mi to zkrátka přišlo jako až moc velká fantasmagorie (ne, že by ostatní díly fantasmagorie nebyly, ale do nich mi to prostě sedělo), zvratů a akce bylo také pomálu. Nicméně pokud jste fandové Labyrintu jako já, tak do toho jděte, pomůže vám to si tak nějak ucelit pohled na ZLOSIN a na celou sérii a pár zajímavostí se taky dozvíte. Mně tu ale bohužel oproti ostatním Dashnerovým knihám něco chybělo.
PS: Já tu mrchu Teresu už neměla ráda od začátku.