Lady Hamiltonová

Lady Hamiltonová https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59253/bmid_lady-hamiltonova-MmW-59253.png 4 153 31

La San Felice série

< 3. díl

Slavný příběh Emmy Lyonové, pasačky ovcí, která se stala lady Hamiltonovou, manželkou anglického velvyslance v Neapoli, a posléze milenkou anglického admirála Nelsona.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Melantrich

Souvenirs d’une favorite , 1865

beveron
30.12.2016

Me se to líbilo.

Veve131
26.08.2016 5 z 5

Velmi pěkně popsaný život Emmy Lyonové.. Historické romány ráda čtu.

Scarlett44
13.07.2016 2 z 5

Čítam veľa faktografie a rozhodne mi neprekáža. Človek má však občas chuť na poriadny, šťavnatý historický román plný napätia, dobrodružstva, takej správnej romantiky a samozrejme neodmysliteľne prepletený s historickým podtextom, pri ktorom sa človek mnoho naučí a ani si to nevšimne. V písaní podobných románov je pán Dumas majster a radí sa medzi mojich najobľúbenejších autorov vôbec.

Bohužiaľ, "Lady Hamiltonová" je z 3/4 sucho napísaná faktografia. Po čase som celkom zabudla, že príbeh vlastne rozpráva Emma Hamiltonová, pretože nekonečné odstavce histórie zneli ako prepis učebnice dejepisu, na ktorú som práve nemala náladu, keďže som bažila po príbehu. Táto dáma ma z Dumasovho podania ničím neoslovila ani nezaujala, hoci jej život bol plný zaujímavých udalostí, pretože jej postave chýbala akákoľvek hĺbka popri tom kvante nezáživne podávaných faktov. Posledných 100 strán som preskakovala po masívnych odstavcoch.

Ďalší menší problém som mala s Dumasovým vykreslením Márie Karolíny, ktorú zobrazuje v nepríliš lichotivom svetle ako vypočítavú, občas priam bezcitnú mrchu s nespočetnými milencami. Je to asi prvýkrát, čo vo mne nejaké jeho dielo vzbudilo podobnú nedôveru, pretože sa jeho verzii tejto vládkyne akosi zdráham uveriť.

Marllene
20.03.2016

Kniha s historickým podtextem, ukazuje zajímavé souvislosti a dokáže přeněst čtenáře do oné doby. Místy obtížnější na čtení, ale jinak jsem si čtení užila :)

asperula
17.10.2015 3 z 5

Zpočátku se mi líbil, celkově mě ještě žádný román od Dumase nezklamal. Ale v tomto románu mi přišlo pár věcí nedotažených do konce a v celkovém dojmu mě pak velice rozčilovala jak hlavní hrdinka, tak nedotažený děj. Třeba jen to, že Emma porodila tři děti, o kterých pak dále nebyla už ani zmínka. Co se s nima stalo? To na ně zapomněla jejich matka nebo autor? Potom mě nudily pasáže o průběhu všech bitev a roztržek. Které byly vlastně obsahem celé druhé poloviny knihy.

arthera
07.06.2015 2 z 5

Je to velice kvalitní román, ale kupodivu bych více ocenila, kdyby byl celý psaný ve stylu jeho první části, tedy milostné poloze. Dějepisné reálie a pozadí, které v jeho druhé půlce zabraly velkou část popisků knihy, jsem pak už měla tendence nevnímat a trochu mě to nudilo.

Kabátice
12.03.2015 4 z 5

Ačkoli zrovna nemiluji romány s přemírou historických událostí, kniha se mi líbila. Tím, že události byly sledovány a prožity ženou, která měla opravdu pestrý a ne vždy jednoduchý život, úplně mě kniha pohltila.

tandula
18.08.2013 5 z 5

Moc krásná a čtivá kniha. Rozdělila bych ji do 3/3. V první třetině čtenář pozoruje život Emmy Lyonové od dětství až po ranou dospělost, kdy se dostává do Anglie a poté odjíždí se svým manželem Williamem Hamiltonem do Itálie. Druhá třetina líčí převážně historické události, které pro obyčejného čtenáře nejsou tolik poutavé. Třetí třetina vypráví o dalších letech až po smrt hrdinky Emmy. Jsem s knihou moc spokojená, takhle nějak - geniálně napsanou - jsem si ji představovala :).

Brčko :)
26.05.2013

Já si myslím, že tato kniha je velice povedená. Mimo to, že popisuje život jedné ženy, také ukazuje tu dobu a jak to tam vypadalo. Podle mě to dělá proto, aby čtenáře více zaujal, vtáhl do děje a dokázal si to vše lépe představit.
Patří mezi mé nejoblíbenější.

hortenzie
19.01.2013 2 z 5

Kniha mne dost zklamala, je to úplně jiný styl, než jakým Dumas psal. V mládí jsem viděla stejnomenný film, který se mi líbil.

zuzka.usata
13.03.2011 odpad!

musím přiznat, že mě tato kniha moc nezaujala a hlavně mě moc nebavila, já na ty války moc nejsem a tam je hlavně popis války a napoleona...